HWSW Informatikai Kerekasztal: Ingyen telefonalas, ingyen sms - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Ingyen telefonalas, ingyen sms

#1 Guest_L@do_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 10:42

Sziasztok!
Az interneten olvastam egy csomo olyan oldalt, ahol azt ecsetelik, hogy hogy lehet a nokia telefonnal ingyen telefonalni, meg smst kuldeni. Namarmost, nekem a nokia 3330assal nem sikerult egy sem, sot, megprobaltam egy 3210essel is... Az lenne a kerdesem, hogy van vki, aki tudja, hogy hogyan mukodik? Elvileg be kell irni a *3001#12345# -et, az bevisz egy menube, ahol megvaltoztathatod az 5 automatikus seglyhivo telefonszamot (alapesetben pl a 112-t). Ha ezt elmented, akkor utana, ha azt a szamot hivod, amit beirtal segelytelefonszamkent, akkor kiirja, hogy segelyhivas, es nem szamlaz semmit, mert ez ugy megy, hogy eloszor elkuldi, hogy segelyhivas a szolgaltatohoz, es emiatt a Vodafon, a Westel vagy a Pannon vagy akarki nem szamlaz. Na, ez nekem nem sikerult, emiatt szeretnek segitseget kerni, nekem nemjon be az a bizonyos menu... Kerlek, aki tud, segitsen. Remelem a kiszolgalonak sem fog feltunni, hogy 2-3 orat segelyhivok... Kép))
Az ingyen smsre is van egy kodom, ami elvileg mukodik, gyakorlatilag nekem szamlazza, arra is varok vmi hasznalhato kodot. Elore is koszonom.
Ja, es a jo angolosoknak ajanlom a [url="http://"http://www.mobil.box.sk"]www.mobil.box.sk[/url] oldalt, ott eleg sok erdekessegre lehet bukkanni, en is ott leltem meg ezeket a kodokat!

#2 Guest_joe39_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 11:29

szólj, ha már felnőttél...

#3 Guest_L@do_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 11:45

Ok, annyira en sem hiszek benne, de azert jobbnak lattam megkerdezni. Azert csak varok, hatha vki tud vmi jot... Szerinted amugy ez a segelyvonalas dolog miert nem realis? Amugy arrol mit gondolsz, hogy hogyha az smskozpont szamat atirod, akkor nem szamlaz? Ebben kb. 1% realitast latok amugy...

#4 Guest_joe39_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 11:51

igen, voltak kézen-közön sms-központ számok.
pl dél-afrikai, de a szolgáltatóink lekövették, és kizárták ezeket, ha jól tudom.
én 3-4 éve próbáltam ilyet. de olyan későn ért az üzenet, hogy már nem volt értelme.
a "segély menü" vagy rosszul van leírva, vagy kamu, vagy a hazai forgalmazású készülékeken nem működik (szoftververzió?).

#5 Guest_L@do_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 12:02

Szia! En ugy hallottam (hallottam!), hogy mondjuk van egy Pannonos telod, es oda beirod a Vodas szamot, es akkor nem szamlaznak, de ez eleg lehetetlennek tunik, hogy vmi ilyen egyszeru legyen, es a szolgaltato ne tenne barmit is ellene, ezert is nemhiszek benne... Nalam sem megy ez az egesz kodos rendszer, ezert kerdeztem, mert nekem sem jon be az a menu, ami elvileg be kel a kod hatasara... A telom egy 3330as, a szoftver 3.05os. A kodok amugy a mobil.box.skrol szarmaznak, ott lattam oket...

#6 Guest_BajaRulez_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 12:05

Szevasztok!

Nekem speciel 3210-re kellenenek kodok, de szerintem tuti, hogy kell legyen valamilyen mod. Minden esetre ha tudtok spec kodokat, akkor adjatok belole, mert erdekel a tema. A mai napon majd meg utanaolvasok a temanak. Addig is (s)irjatok!

#7 Guest_simi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 12:48

idézet:
Eredetileg BajaRulez írta:
Szevasztok!

Nekem speciel 3210-re kellenenek kodok, de szerintem tuti, hogy kell legyen valamilyen mod. Minden esetre ha tudtok spec kodokat, akkor adjatok belole, mert erdekel a tema. A mai napon majd meg utanaolvasok a temanak. Addig is (s)irjatok!
[/quote]


itt kodok utan sir a szad, egy masik topikban meg felmillas laptopok utan??
eleg csira egy hozzaallasod van..
ha nem tudnad a szolgaltatasert fizetni kell, te sem elvezned ha nem fizetnek ki a munkadat

#8 Guest_BajaRulez_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 15:23

No de Simi! Ha az ember ilyen notebookot akar vasarolni, akkor a koltsegeket le kell faragni valahogyan. Amugy ne mondd mar, hogy a Pannonnak mondjuk fajna egy-ket ingyenes sms!

#9 Guest_L@do_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 15:30

Szerintem sem artasz semmit a Pannonnak vagy a Westelnek, ha egy-egy sms erejeig hasznalod a halozatukat... Nemgondolod? Vagy a telefonalasoknal, ott sem nagyo arthat... AMugy nemtudom tudjatok-e, de a Westel most emelte az arait, kulfoldre mar asszem 60forint korul van a sms, ami azert elegge draga... BajaRulez, te meg keress gyorsan magadnak vmi jo kis notebookot, es mond el, hogy mit talaltal, ok?

#10 Guest_MisterY_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 16:27

En pedig keresek olyan lehetosegeket, amink a segitsegevel ingyen lehet valodi 100$-osokhoz jutni. Kép
Vegulis az USA-nak ugyse hianyzik az a par 100$-os. Kép

[Ezt a hozzászólást MisterY szerkesztette (2001. November 15.).]

#11 Guest_Alan_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 16:31

idézet:
Eredetileg L@do írta:
Szerintem sem artasz semmit a Pannonnak vagy a Westelnek, ha egy-egy sms erejeig hasznalod a halozatukat... ... BajaRulez, te meg keress gyorsan magadnak vmi jo kis notebookot, es mond el, hogy mit talaltal, ok?[/quote]

Nem szégyellitek magatokat? Akkora tahók vagytok, hogy nem igaz, és még reklámozzátok is magatokat.

Ez pontosan az a hozzáállás, ami miatt irtózatos biztonsági rendszereket kell kiépíteni, aztán az azokat ellenőrző rendszereket, aztán az ellenőrző rendszerek feltörését gátló rendszereket és így tovább.
Szinte börtön lesz a világból, és mindez azok pénzén, akik tisztességesek.

Lehet, hogy drágának tartjátok a Westel vagy a Pannon vagy a Vodafone díjait, de a tiltakozásnak nem ez a módja.

L@do, mellesleg gyanítom, hogy joe39 is erre gondolt ("szólj, ha már felnőttél..."), és nem arra, amire te.

#12 Guest_L@do_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 16:46

idézet:
Eredetileg Alan írta:

Nem szégyellitek magatokat? Akkora tahók vagytok, hogy nem igaz, és még reklámozzátok is magatokat.

Ez pontosan az a hozzáállás, ami miatt irtózatos biztonsági rendszereket kell kiépíteni, aztán az azokat ellenőrző rendszereket, aztán az ellenőrző rendszerek feltörését gátló rendszereket és így tovább.
Szinte börtön lesz a világból, és mindez azok pénzén, akik tisztességesek.

Lehet, hogy drágának tartjátok a Westel vagy a Pannon vagy a Vodafone díjait, de a tiltakozásnak nem ez a módja.

L@do, mellesleg gyanítom, hogy joe39 is erre gondolt ("szólj, ha már felnőttél..."), és nem arra, amire te.
[/quote]

Tegnap amikor raakadtam arra az oldalra, felkeltette az erdeklodesemet, ennyi, kiprobaltam kivancsisagbol, nem mukodott, es kesz, gondoltam, megkerdezem, hatha vkinek van vmi mukodo kodja. Ennyi. Semmi rosszat nem akartam senkinek sem okozni, azt a BajaRulez hozzaszolasara valaszoltam. Amugy poen az egesz, kivancsisag.. Ennyit errol.

#13 Guest_L@do_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 16:48

idézet:
Eredetileg Alan írta:

Nem szégyellitek magatokat? Akkora tahók vagytok, hogy nem igaz, és még reklámozzátok is magatokat.

Ez pontosan az a hozzáállás, ami miatt irtózatos biztonsági rendszereket kell kiépíteni, aztán az azokat ellenőrző rendszereket, aztán az ellenőrző rendszerek feltörését gátló rendszereket és így tovább.
Szinte börtön lesz a világból, és mindez azok pénzén, akik tisztességesek.

Lehet, hogy drágának tartjátok a Westel vagy a Pannon vagy a Vodafone díjait, de a tiltakozásnak nem ez a módja.

L@do, mellesleg gyanítom, hogy joe39 is erre gondolt ("szólj, ha már felnőttél..."), és nem arra, amire te.
[/quote]

Tegnap amikor raakadtam arra az oldalra, felkeltette az erdeklodesemet, ennyi, kiprobaltam kivancsisagbol, nem mukodott, es kesz, gondoltam, megkerdezem, hatha vkinek van vmi mukodo kodja. Ennyi. Semmi rosszat nem akartam senkinek sem okozni, azt a BajaRulez hozzaszolasara valaszoltam. Amugy poen az egesz, kivancsisag.. Ennyit errol.

#14 Guest_MisterY_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 17:42

idézet:
Eredetileg L@do írta:

Tegnap amikor raakadtam arra az oldalra, felkeltette az erdeklodesemet, ennyi, kiprobaltam kivancsisagbol, nem mukodott, es kesz, gondoltam, megkerdezem, hatha vkinek van vmi mukodo kodja. Ennyi.
[/quote]

Tegnap talalkoztam valakivel aki azt mondta, hogy tud vegtelenitett telefonkartyat adni. Kiprobaltam, de majdnem lecsuktak miatta. Most csak azt szeretnem megkerdezni, hogy nem tud-e valaki biztonsagosabb modszert arra, hogy lopjak. Ennyi. Kép

#15 Guest_imi-baba_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 18:26

Nekem olyan kód kell amit ha beirok akkor duplájára emeli annak a tarifáját aki engem hív! Kép
Az eszem megáll,hogy felnőtt (?) ember képes bedőlni ilyen sötét pihent agyból kipattant és a neten terjesztett ******ságoknak.
Ismerek olyan embert aki vett egy telefont+10 ezer magyar pénzt leszurkolt még egy olyan kódért amivel ingyen tud küldeni sms-t és az első fél percért nem számláznak.
Mondom a csávónak,mutassad csak azt a kódot. Persze nem mondta meg ,hogy mi az de gyorsan rápillanthattam mert ahogy mondta:úgysem tudom használni mert nem tudom hogyan kell. Na hát mit látok: *31#
Ezt a telószám elé beírva és úgy kezdeményezni a hívást! Ezt adták el 10-esért ,hogy majd ingyen dumálhatsz!!!!
És ez csak 1 eset a sok közül mert vettek már jó pénzért "sim clock stop allowed" kódot is. Kép

Üzenem az ilyen-olyan free kódokat vásárlóknak,hogy sűrűn mondogassák magukban: -...mert megérdemlem!

Kép

#16 Guest_imi-baba_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 18:29

Ja egyébként létezik kód szolgáltatós emberkéknek de ehhez szüxségeltetik a teló IMEI száma is ami gondolom nyilván van tartva és a nélkül nehézkes a használata.

#17 Guest_keselyuu_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 18:41

Felejtse már el minden korlátolt hogy lehet ingyen telefonálni. NEM lehet. Nincsenek csoda kódok és abrakadabra varázslatok erre. Aki telefonál annak fizetnie kell érte, hacsak nem anyu vagy apu kártyáját lopod el...

------------------
...a keselyű él...

#18 Guest_imi-baba_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 18:57

idézet:
Eredetileg keselyuu írta:
Felejtse már el minden korlátolt hogy lehet ingyen telefonálni. NEM lehet. Nincsenek csoda kódok és abrakadabra varázslatok erre. Aki telefonál annak fizetnie kell érte, hacsak nem anyu vagy apu kártyáját lopod el...

[/quote]

Adtál egy jó 5letet... Kép

#19 Guest_keselyuu_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 15. 22:38

.. és anyudék mit szólnak az 5letemhez???(szerintem már nem szeretnek engem... Kép)))

------------------
...a keselyű él...

#20 Guest_special_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 11. 21. 13:04

L@ado: baromság minden technikai szempontból. Nem a telefonod mondja meg számlázáskor, miket hívsz, hanem a központ. Hiába tárcsázol egy mobil számot, amiről a telód úgy tudja segély-szám, a központot nem tudod átvágni(még szép).
SMS: Westeles vagyok, de szinte 100%, hogy Pannonra és Vodafonera is igaz: nem saját SMSC-t nem lehet használni(hiába írsz be ingyenes SMSC számokat), mert a saját hálózatod leblokkolja. Ennyi. Szerbiában ingyen van az SMS, ott lehet. Ja, néha odaért az sms, néha nem, néha pár óra. Kép De ingyen van...jeee.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó