HWSW Informatikai Kerekasztal: minimalis adsl konfig - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

minimalis adsl konfig

#1 Felhasználó inaktív   ferenczg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 177
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 19:01

udv!

adsl-t szeretnek. mi ehhez a minimalis konfig? meglevo gep melle (ele) szeretnek rakni egy minconfigot, amin csak bejon az adsl. igy nem zavarja a mezei usert (csalad). pI gep eleg? windows98 megoldja? mennyire bonyolult esetleg linuxot rakni a gepre?

mennyire bonyolitja meg a dolgot, ha en szeretnem tavolrol elerni ezt a gepet? ezt is meg tudom tenni linux alol? hogyan?

beallitani az adsl-t akar xp akar win98 ala nem gond. csak minimalis arbol kellene kihozni egy gepet. es persze linuxot sem allitgattam meg, nemhogy tuzfalat faragjak belole :)

elore is koszi minden hozzaszolast, konkret otleteket iranyelveket,gepkonfigokat varok!

#2 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 19:08

Ha linux lesz rajta, akkor akár egy 486 is elviszi, de nem zárom ki, hogy 386 is elég neki. Windowsal legalább P75-öt tennék alá, de szerintem nem a legideálisabb választás ha nem akarod naponta birizgálni, hogy na most miért nem megy.

#3 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 19:18

idézet:
Ezt írta ferenczg:
udv!

adsl-t szeretnek. mi ehhez a minimalis konfig? meglevo gep melle (ele) szeretnek rakni egy minconfigot, amin csak bejon az adsl. igy nem zavarja a mezei usert (csalad). pI gep eleg? windows98 megoldja? mennyire bonyolult esetleg linuxot rakni a gepre?

mennyire bonyolitja meg a dolgot, ha en szeretnem tavolrol elerni ezt a gepet? ezt is meg tudom tenni linux alol? hogyan?

beallitani az adsl-t akar xp akar win98 ala nem gond. csak minimalis arbol kellene kihozni egy gepet. es persze linuxot sem allitgattam meg, nemhogy tuzfalat faragjak belole :)

elore is koszi minden hozzaszolast, konkret otleteket iranyelveket,gepkonfigokat varok!
[/quote]

idézet:
[url="http://"http://smoothwall.org/"] Kép [/url][/quote]

idézet:
[url="http://"http://www.ipcop.org/cgi-bin/twiki/view/IPCop/WebHome"] Kép [/url][/quote]

idézet:
Kép
[/quote]

idézet:
[url="http://"http://www.fli4l.de/"] Kép [/url][/quote]

[ 2004. március 11.: cyberde szerkesztette a hozzászólást ]

#4 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 19:39

azt azert hozzatennem, hogy ha nincs 1 felesleges p1-es geped min 2db halokartyaval, akkor szvsz jobban megeri 1 alsokategorias router, ui. csendes, szinte 0 a fogyasztasa, altalaban egybeepitik egy min 4 portos switch-el, kis helyet foglal, stabil, es nem sokkal dragabb.

ez viszont nem jelenti azt, hogy ne epits ill. uzemelj be 1 linux routert, a sajat oromodre. :cool:

#5 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2004. 03. 11. 22:30

Egy jobbféle router is készen van 20ezer pénzből, ha nem üzemeled be0.5-1 órán belül, akkor Linuxszal pláne heteket fogsz szívni. Csöndes, nem kér enni, egyszerűbb patchelni, azt is nagyon ritkán.
Make love not Wor.

#6 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 22:49

Kép

Kép

Kép

#7 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 22:55

Kép

13ezer pénz, áfával, boltban, újonnan
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2004. 03. 11. 23:48

idézet:
Ezt írta qnadam:
Kép

13ezer pénz, áfával, boltban, újonnan
[/quote]

Én ezeket az olcsóbbakat azért nem merem ajánlani, mert nem ismerem. Dlinket ismerem, de azzal meg vannak bajok.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   ferenczg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 177
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 12. 10:21

idézet:
Ezt írta qnadam:
Kép

13ezer pénz, áfával, boltban, újonnan
[/quote]

koszonom az infokat. kozben mas helyrol is az adsl+router megoldast ajanlottak. amit belinkeltel annak mi a pontos tipusa? kep alapjan nem ismerem fel :)

amit viszont irtam, hogyha tavolrol szeretnem elerni akkor mire lenne szuksegem?
konkretan arra gondolok, hogy ez a plusz gep vegezne nemi letoltest (ftp, de lehet hogy dc is). tehat neha szeretnek belepni erre tavolrol (mint pl terminal server kliens egy win2000 server eseten) hogy tudjam iranyitani a gepet. ebben az esetben mire lehet szuksegem? kell mindenkeppen xp/win2k? milyen program kell?

#10 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 12. 10:40

idézet:
Ezt írta ferenczg:


koszonom az infokat. kozben mas helyrol is az adsl+router megoldast ajanlottak. amit belinkeltel annak mi a pontos tipusa? kep alapjan nem ismerem fel :)

amit viszont irtam, hogyha tavolrol szeretnem elerni akkor mire lenne szuksegem?
konkretan arra gondolok, hogy ez a plusz gep vegezne nemi letoltest (ftp, de lehet hogy dc is). tehat neha szeretnek belepni erre tavolrol (mint pl terminal server kliens egy win2000 server eseten) hogy tudjam iranyitani a gepet. ebben az esetben mire lehet szuksegem? kell mindenkeppen xp/win2k? milyen program kell?
[/quote]

1. jobbklikk a kepre -> tulajdonsagok -> copy/paste

2.
idézet:
Kép
[/quote]

idézet:
Kép
[/quote]

#11 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 12. 14:59

idézet:
Ezt írta Jahno:


Én ezeket az olcsóbbakat azért nem merem ajánlani, mert nem ismerem. Dlinket ismerem, de azzal meg vannak bajok.
[/quote]

pár napja van ilyenem, eddig semmi probléma nincs vele, nem is melegszik nagyon, éppenhogy langyos. (kopkopkop)

idézet:
koszonom az infokat. kozben mas helyrol is az adsl+router megoldast ajanlottak. amit belinkeltel annak mi a pontos tipusa? kep alapjan nem ismerem fel[/quote]

ovislink ip-3047
e-co**ectnél van
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#12 Felhasználó inaktív   ADAMX 001 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.760
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 13. 23:54

Nem értem, amit ajánlotok. A gép helyett vegyen routert vagymi? Mi az a router? Bocs, de nem vágom. :)

Hogy vmit mondjak is: OvisLink van suliban is, nincs vele semmi gond. Másik: Real VNC-t használtam régebben, nem rossz progi, el tudod érni a géped távolról, ám szaggat kicsit, szal netezni nem hiszem hogy tudsz vele másik gépről rendesen.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó