HWSW Informatikai Kerekasztal: Géptisztító cuccok telefonon?? Vigyázzatok! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (13 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Géptisztító cuccok telefonon?? Vigyázzatok! Értékeld a témát: -----

#241 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 25. 15:34

Mostanában engem az ilyen-olyan "cégjegyzék" "céginfó", "ingyenes" szolgáltatásokat áruló ügynökök, cégek bírnak rendesen kiakasztani.

500 féle cégadatbázis, ilyen olyan cégtudakozó.com stb. Felhív most is egy nemrég, hogy akkor (mindegyik így kezdi!) "VOLT EGY előfizetésük nálunk" és azt szeretné egyeztetni, és mire a végére ér, hogy akkor "nem változott a díj" 68 ezer, és postázza és 5 napon belül, blabla. Mondom ne haragudjon, de kivel beszélek és milyen cég?

Soha az életben semmilyen kapcsolatunk nem volt az adott céggel. Szerintem ez kimeríti a megtévesztés vagy a csalás fogalmát. Ilyenből kéthetente van 1-1.

Az egyiknek az igazgató be is dőlt, az szerencsére csak 35e / év, meg van egy másik "szakmai", az meg 300 ezer /év.  :rolleyes: "üzletközvetítés".

#242 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 25. 15:52

nem kell kifizetni, oszt meg kell nezni, hogy bizonyitja a birosagon, hogy megrendeltetek nala a szolgaltatast..
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#243 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 25. 16:01

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. nov. 25., kedd - 15:52

nem kell kifizetni, oszt meg kell nezni, hogy bizonyitja a birosagon, hogy megrendeltetek nala a szolgaltatast..

Olyan messzire azért nem szoktunk jutni :) Már a telefon közben le szoktam ezeket fújni.

#244 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 25. 16:14

Az egyiknek az igazgató be is dőlt..."
en errol beszeltem! :)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#245 Felhasználó inaktív   Sebitibi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 02. 16:03

Szasztok,

Most kaptam számlát NAKATOMI DIGITAL Kft-től.

Nem semmi. Már hívtam Őket, hogy nem fizetek, mert nem írtam alá semmit. A számla hivatkozik szállítólevélre, de ez nincs nálam.

Példa a számláról: 1 cs 10 db írható CD 29.900 Ft + Áfa

A termékek szarok. Antibakteriális szappan nem tartalmaz semmi lényeges infót a termékről még gyártási időpont sincs rajta, de a címkén szerepel, hogy 1 évig lehet felhasználni.

Szerintem a termékek szarok.

Beszéltem a gazdasági igazgatóval, aki engem inkorrektnek nevezett, mert vissza akarom küldeni a csomagot. Egyébként nagylelküen felajánlotta, hogy elegendő lesz a számla felét kifizetnem.

Az egységcsomag amit minden "Megrendelőnek" kiküldenek 308.326 Ft bruttó. Kb 10-es szorzó.

A hölgy azt mondta, hogy nem mondta senki, hogy olcsók a termékek, de nem kérdezte meg senki, hogy mire van szükségem és nem mondták, hogy mennyibe kerül a csomag.

Vigyázzatok velük. Ha megpróbálnak keménykedni, akkor a termékek láttán nyugodtan fel lehet Őket nyomni a fogyasztóvédőknél, vámhatóságnál, apehnál és OÉTI-nél is.

#246 Felhasználó inaktív   Iroko 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 15:44

Sziasztok!


Rubachem kft., nagyon erőszakosak, mondták hogy ingyenes a csomag, 8 napig kipróbálhatom, közben hívnak hogy elégedett vagyok-e mindennel... a szokásos


Nem hívtak, én meg elfelejtettem a sarokban lévő kis csomagot! Ma, a 9. napon természetesen hív a nő, hogy hova küldheti a számlát, és hogy gyorsan utaljam át az /50.000.- Ft körüli/ összeget...


Most nagyon kivagyok, lila a fejem...
Az ilyeneket kellene kinyírni! Szemét egy banda!

Lehet ilyenkor még valamit csinálni a 9. napon?

#247 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 02. 18. 15:46

Idézet: Iroko - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 15:44

Lehet ilyenkor még valamit csinálni a 9. napon?

Eleve a webshopos rendeléseket is vissza lehet küldeni, ezt meg gondolom nem rendelted meg, így pláne.
Make love not Wor.

#248 Felhasználó inaktív   Iroko 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 15:49

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 15:46

Eleve a webshopos rendeléseket is vissza lehet küldeni, ezt meg gondolom nem rendelted meg, így pláne.

Ráírták a kis dobozra 2-es betűmérettel hogy nyolc napon belül! Szokás szerint telefonon kerestek meg, és annyira erőszakosak voltak, hogy igent mondtam az ingyenes csomagra..., csak hagyjanak már békén!

#249 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 16:17

Idézet: Iroko - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 15:49

Ráírták a kis dobozra 2-es betűmérettel hogy nyolc napon belül! Szokás szerint telefonon kerestek meg, és annyira erőszakosak voltak, hogy igent mondtam az ingyenes csomagra..., csak hagyjanak már békén!

Eléggé hülye ötlet volt belemenni,innentöl ráutaló magatartás duma.Fizethetsz van egy rossz hírek 8 nap webshopba is megvan.De amugy ha ráérsz harcolni velük szépen elkezdenek majd zaklatni ha nem fizetsz.Televan ilyen történetekkel a homár is pl.

Szerkesztette: djculture 2009. 02. 18. 16:24 -kor

Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#250 Felhasználó inaktív   Iroko 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 18. 16:23

Idézet: djculture - Dátum: 2009. febr. 18., szerda - 16:17

Eléggé hülye ötlet volt belemenni,innentöl ráutaló magatartás duma.Fizethetsz van egy rossz hírek 8 nap webshopba is megvan.

Köszi, már én is rájöttem!

#251 Felhasználó inaktív   Bird-Of-Prey 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.243
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 01. 10:33

hub*szki, most majdnem bedőltem én is.

de adategyeztetésnél leesett. most azzal jöttek hogy én állíthatom össze a csomag tartalmát!!!

még vissza is hivtak amikor lemondtam!

észnél legyetek! :)
Nem állhatunk meg, ez denevérország....

#252 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 04. 01. 11:25

Idézet: Bird-Of-Prey - Dátum: 2009. ápr. 1., szerda - 11:33

hub*szki, most majdnem bedőltem én is.

de adategyeztetésnél leesett. most azzal jöttek hogy én állíthatom össze a csomag tartalmát!!!

Sebaj, 1 mátrix Kozel, pár üveg dzsimbím, félautamata hereverő kézikészülék, sárgadinnyés vizipipudohány 2 óra múlva hozhatják, mennyi is lesz, köszönömcsókolom  :Đ
Make love not Wor.

#253 Felhasználó inaktív   yvette 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 03. 20:12

Idézet: Balekocska - Dátum: 2008. jún. 11., szerda - 10:52

Magiclean Kft elérhetőségét valaki meg tudná mondani?????? SOS lenne!  Minket is sikerült bepalizniuk!!!!!!! Küldenénk vissza a csomagot nem tudjuk hova, telefonszámot nem adtak meg, magánszámról hívtak!

Köszi!!!!!

Cím: Budapest
        V. ker. Rossevelt tér 7-8
      Irodaház D épület

#254 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 05. 03. 20:32

Idézet: yvette - Dátum: 2009. máj. 3., vasárnap - 21:12

Cím: Budapest
        V. ker. Rossevelt tér 7-8
         Irodaház D épület

így 1 év múlva  :cool:
Make love not Wor.

#255 Felhasználó inaktív   erika69 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 06. 13:16

SOS! Van valakinek tapasztalata a Magi Clean-es csomagküldős átveréssel? Sajnos minket is sikerült bepalizniuk. Telefonon megkérdezték küldhetik e a csomagot? Próbálgassuk és ami tetszik fizetünk. Én azt hittem ez egy olyan bemutatócsomag lesz, mini dolgokkal, és ami megtetszik rendelünk. Amikor kibontottuk a csomagot, már rájöttem, ez valami átverés. Éppen ezért ki sem próbáltunk semmit. Rá egy pár napra küldték a számlát, 50 ezer Ft. Közöltük, hogy ezek a termékek nekünk nem kellenek és visszaküldjük. A nő azzal fenyegetőzik, hogy hiába küldjük vissza ők nem veszik át a csomagot. Ha nem fizetünk, küldik a végrehajtót. Ezt nem hiszem el. Ilyen szemétséget!!!Ma mégis visszaküldtem a csomagjukat - várom a fejleményeket.

#256 Felhasználó inaktív   Andy0707 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 29. 21:26

Nagyon durva, amit művelnek! Ráadásul tavaly diákmunkát végeztem és bedőltem nekik! Két napig bírtam a telefonálást, mert ugye a szerencsétlen diákoknak nincs pénze, és próbálkoznak! Undorító módon átvágják a cégvezetőket! Nekem ehhez nem volt gyomrom! Most diplomásként, megint ezekbe a kamu cégekbe botlok az állásinterjúkon! Ha egyáltalán nevezhetem ezeket annak! :( Azért próbálkozom még, hátha összejön valami rendes munka, mert ugye a tanítói fizetésből, amit szívesen csinálnék, nem tudnám magam fenntartani itt Pesten! A Nakatomi Digitálról, meg sohasem akarok többet hallani!

#257 Felhasználó inaktív   Andy0707 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 29. 21:39

Egyébként még annyit, hogy a Nakatomi Digital 2009 nyarán a Mammut I.-ben értékesített! Lehet, hogy még most is ott bömböltetik a zenét! Kép
Ami még nagyon vicces, álnéven kellett bemutatkoznom a telefonba!Kép

#258 Felhasználó inaktív   Csücsök 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 29. 21:49

A másik legviccesebb ez a spam. :down:
Múltkor beállított hozzám egy T-Rex és Hamlet! Volt nagy dínóm, dánom!

#259 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 30. 19:49

Hahh, mibe futottam bele :)

http://www.gvh.hu/gv...=11&m5_doc=7051

Ugyan az eljarast -az eljaras ala vont kozre nem mukodese miatt- megszuntettek, de azert mokas volt eljutni az eljaras megszuntetesig :)

A vizsgáló az ügyféllista alapján az ügyfelek közvetlen megkeresésével, azaz tanúk
meghallgatása által kívánt meggyızıdni a ténylegesen alkalmazott marketing és szerzıdéses
gyakorlatról, konkrétabban arról, hogy az ügyfelek megkapták-e a próbacsomagban a
hivatkozott írásos tájékoztatást arról, hogy az adásvételi szerzıdés az áru átvételétıl számított
8. munkanapon hatályosul, illetve milyen tájékoztatást kaptak az elsı telefonos megkeresés
alkalmával a próbacsomag mibenlétérıl.
Tekintettel arra, hogy az eljárás alá vont az ügyféllista megküldésére vonatkozó kötelezettségét
nem teljesítette, ezért a GVH 360.000 Ft eljárási bírság kiszabásáról rendelkezett a Vj-42-
008/2009 számú végzésben, hivatkozva arra, hogy a GVH az ügyféllistát más forrásból nem
tudja beszerezni, továbbá a kért adat hiányában az eljárás érdemi lezárása nem lehetséges,
egyúttal az eljárás alá vont magatartását úgy ítélte meg, mint amely az eljárás elhúzására és a
valós tényállás feltárásának meghiúsítására irányult, illetve az eljárás elhúzását eredményezte.
Ezt követıen az eljárás alá vont a Vj-42-008/2009. számú végzéssel szemben jogorvoslati
kérelmet nyújtott be. A Versenytanács Vj-42-015/2009. számú végzésével a GVH
Fogyasztóvédelmi Irodájának Vj-42-008/2009. számú végzését helybenhagyta. A
Versenytanács végzésével szemben az eljárás alá vont bírósági felülvizsgálatot
kezdeményezett. A Fıvárosi Bíróság 3.Kpk. 45.810/2009/2. számú végzésével a bírósági
felülvizsgálat iránti kérelmet elutasította. A GVH Vj-42-028/2009. számú végzésével elrendelte a
Vj-42-008/2009. számú végzés végrehajtását.
A GVH a Vj-42-010/2009. számú végzéssel ismételten adatszolgáltatásra kötelezte az eljárás
alá vont vállalkozást. Ennek eredménytelenségét követıen a GVH 2009. június 17-i keltezéső
végzésében (Vj-42-013/2009.) az eljárás alá vonttal szemben 500.000 Ft eljárási bírságot
szabott ki
. Az eljárás alá vont jogorvoslati kérelmet nyújtott be a Vj-42-013/2009. számú
végzéssel szemben, azonban a Versenytanács Vj-42-016/2009. számú végzésével a GVH
Fogyasztóvédelmi Irodájának Vj-42-013/2009. számú végzését helybenhagyta. A
Versenytanács végzésével szemben az eljárás alá vont bírósági felülvizsgálatot
kezdeményezett, amelyet a Fıvárosi Bíróság 3.Kpk. 44.809/2009/2. számú végzésével
elutasított.
A GVH 2009. július 14-i keltezéső Vj-42-017/2009. számú végzésével az eljárás alá vontat
723.320 Ft eljárási bírság megfizetésére kötelezte, mivel adatszolgáltatási kötelezettségének
eljárás alá vont még mindig nem tett eleget. Ezt követıen az eljárás alá vont jogorvoslati
kérelmet nyújtott be a Vj-42-017/2009. számú végzéssel szemben. A Versenytanács Vj-42-
021/2009. számú végzésével a Vj-42-017/2009. számú végzést helybenhagyta. Majd az eljárás
alá vont a Versenytanács Vj-42-021/2009. számú végzésének bírósági felülvizsgálatát
kezdeményezte, amelyet a Fıvárosi Bíróság 16.Kpk. 45.835/2009/4. számú végzésével ismét
elutasított.
A GVH Vj-42-031/2009. számú végzésével elrendelte a Vj-42-013/2009. és Vj-42-017/2009.
számú végzéseinek végrehajtását, mivel az eljárás alá vont a végzésekben foglalt kötelezésnek
a Vj-42-031/2009. számú végzés meghozataláig nem tett eleget, a vele szemben kiszabott
eljárási bírságok befizetését nem teljesítette. Az eljárás alá vont végrehajtási kifogást nyújtott be
a Vj-42-031/2009. számú végzéssel szemben, fizetési halasztást vagy részletfizetést kérve. A
Versenytanács Vj-42-033/2009. számú végzésével elutasította az elıterjesztett végrehajtási
kifogást.
...
Az Adó és Pénzügyi Ellenırzési Hivatal tájékoztatása szerint mind a három kiszabott eljárási
bírság összeg behajtásra került
.

Szerkesztette: asdf 2011. 03. 30. 19:51 -kor

Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

Téma megosztása:


  • (13 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó