HWSW Informatikai Kerekasztal: bankkártya - netes vásárlás -balkán.hu - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (16 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

bankkártya - netes vásárlás -balkán.hu Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 04. 21:17

rövid, de annál bosszantóbb történetem írnám le.

akartam rendelni külföldről valamit. nem lehet, ide balkánra nem szállítanak. nem is lepett meg.

nagy nehezen találtam olyat, aki hajlandó ide a balkán közepére postázni, de kéne egy bankkártya, amivel tudok fizetni.

nosza goto otp, lehetőségeket megkérdem. vagy kell dombornyomott kártya, amihez persze havi sokezer pénzmozgás kell.... magamfajta diáknak esélytelen.
vagy van netes kártya évi 36000 forint körüli pénzért... kösz, inkább kihagyom.
goto k&h ahol állítólag olcsóbban van. tényleg évi 1000 ft körüli összegért van netes kártya. nosza számlanyitás...
kártya meglett 1 hét alatt. de az e-bakos szolgáltatáshoz szükséges cucc 1.5 hónapja nincs meg, mert "elfogyott az alapanyag" hmm, balkán. de gondoltam meg vagyok nélküle.

most hogy akartam használni a kártyát, és fizettem volna látszólag működött, de még mindig nem igazolták vissza, hogy pénzt is megkapták volna, szóval mégse. nosza telefon kedvenc bankba, ahol közölték, hogy valószínüleg azért van ez, mert a napi vásárlási limit 50K huf (egyáltalán mire elég az az 50K?? SEMMIRE), és ezért nem tudták levonni azt a 440$-t, csak zárolni, vagy mi. limitről nekem egy szót nem szóltak, telefonos hölgy szerint amikor szerződést kötöttem, akkor mondani kellett volna. és csak akkor emelhető 50K fölé, ha megvan az ebankos, safenetes baromság. ami persze az ő hibájukból nincs meg, és eléggé úgy tűnt nekem, hogy egy darabig még várhatok is rá.
szóval így jártam, nekem eléggé fontos lenne, hogy ki tudjam fizetni, amit nem tudtam, pénzem is lenne, de lehetetlen a jelenlegi állapotokban. ebben a tetű országban akkor se képes semmire se az ember, ha pénze lenne...

holnap reggel megyek bankba balhézni, majd írok a folytatásról.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#2 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 04. 21:37

idézet:
Ezt írta WiZARD:
rövid, de annál bosszantóbb történetem írnám le.
vagy van netes kártya évi 36000 forint körüli pénzért...
[/quote]

Ne már, ezt ki mondta? most akarok olyat, de én havi 1000ft-ról tudok.

#3 Felhasználó inaktív   hacky 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 272
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 04. 21:46

idézet:
Ezt írta Mumia:


Ne már, ezt ki mondta? most akarok olyat, de én havi 1000ft-ról tudok.
[/quote]

Nem akarok (anti)reklámot csinálni, de már úgy is sokan leírták, szóval nem mondok újdonságot: az OTP-t külföldi bankkártyás vásárlások esetén nyugodtan el lehet felejteni (ha ezért akarsz kártyát kiváltani - ha nem, akkor majd kiszerkesztem).

WiZARD menj csak be balhézni nyugodtan, ez nevetséges... Mint általában minden itt Mo-n (nálam most a sulinetes vásárlás az aktuális téma, de mindig találni valamit, ami sz*rul vagy netán egyátalán nem működik).

#4 Felhasználó inaktív   bYt 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 04. 21:52

Hali!

Nekem is ilyen k&h kartyam van a safenetes szolgaltatashoz nem kell e-bank. Safenettel 200k a limit. En a limitet a bankkartya megrendelesenel meg tudtam hatarozni. Hasznaltam mar tobbszor a kartyat, igaz nem nagy osszegu vasarlasokra, de eddig nem volt vele problemam.
Acer Travelmate 4233 NWLMi

#5 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 04. 21:58

idézet:
Ezt írta Mumia:


Ne már, ezt ki mondta? most akarok olyat, de én havi 1000ft-ról tudok.
[/quote]

hidd el, voltam bent, megkérdeztem, havi 3000 ft
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#6 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 04. 22:01

idézet:
Ezt írta bYt:
Hali!

Nekem is ilyen k&h kartyam van a safenetes szolgaltatashoz nem kell e-bank. Safenettel 200k a limit. En a limitet a bankkartya megrendelesenel meg tudtam hatarozni. Hasznaltam mar tobbszor a kartyat, igaz nem nagy osszegu vasarlasokra, de eddig nem volt vele problemam.
[/quote]

holnap be is megyek.
én úgy emlékeztem hogy ebank kellett safenethez.
de lehet csak én kavartam.
de akkor lehet meg se rendeltem safenetet, (mert mintha plusz pénz lett volna, bár ebben se vagyok biztos) mert egyszerűen nem tartottam szükségesnek, csak felesleges macerának, mivel ezt a kártyát ellopni nem tudják tőlem, hisz mindig itthon van, és csak akkor teszek pénzt eme számlára, amikor vásárolni is akarok róla.
ha monta volna az a szemét nőci hogy safenet nélkül 50K a limit akkor szó nélkül akartma volna olyat is, mert előre tudtam hogy bőven 50K feletti összegeket akaork majd költeni...
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#7 Felhasználó inaktív   bYt 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 04. 22:11

A safenet dont worrynek nincs kulon dija, csak a visszaigazolo sms dijat fizeted. Az ebank meg maximum ahhoz kellhet hogy te tudd allitani a limitet, persze max 200k-ig safenettel.
Acer Travelmate 4233 NWLMi

#8 Felhasználó inaktív   suham 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 386
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 04. 22:14

Nekem teljesen jol muxik az offline otp kartyam. Meg a webkartyam is. Nem tudom, mennyi egy natur webkartya, mindenesetre a havi 990ftos elektronikus szamlacsomaghoz automatice jar.

#9 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 04. 22:14

idézet:
Ezt írta bYt:
A safenet dont worrynek nincs kulon dija, csak a visszaigazolo sms dijat fizeted. Az ebank meg maximum ahhoz kellhet hogy te tudd allitani a limitet, persze max 200k-ig safenettel.[/quote]

mind1, mint írtma fő okom safenet kihagyására az volt, hogy nem akartam ezzel feleslegesen pöcsölni, amikor se ellopni nem tudják a kártyám, és pénz sincs a számlán....

remélem holnap ezt rettentő gyorsan rendbe tudják rakni
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#10 Felhasználó inaktív   AndrewBoy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.305
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 04. 22:45

miért nem cibeztek? annál jobb nem kell. igaz 50 ropi a letét a dombornyomott kártyához, de az legalább kamatozik;-)

a cibes kártyával bárhol tudtam eddig fizetni, ha neten nem is tudtam megrendelni mert HU-ra nem szállítanak egy telefon-email és máris tudtam rendelni szó nélkül.

#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2003. 11. 05. 00:07

idézet:
Ezt írta hacky:


Nem akarok (anti)reklámot csinálni, de már úgy is sokan leírták, szóval nem mondok újdonságot: az OTP-t külföldi bankkártyás vásárlások esetén nyugodtan el lehet felejteni
[/quote]

Megkérdem, de nekünk OTP számla van a cégben, néha ezt-azt veszünk külföldről, kemény 20-300 dollár közti összegekkel és megjön a cucc.
Make love not Wor.

#12 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 05. 07:46

idézet:
Ezt írta WiZARD:


hidd el, voltam bent, megkérdeztem, havi 3000 ft
[/quote]

Ez kész, akkor megigénylem online, ott benne van a feltételekben, az 1000ft, bemegyek, kész a kártya, és közlik, hogy 3000ft? Ha ez igaz, akkor ez igazán durva.

#13 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 05. 07:47

idézet:
Ezt írta suham:
Nekem teljesen jol muxik az offline otp kartyam. Meg a webkartyam is. Nem tudom, mennyi egy natur webkartya, mindenesetre a havi 990ftos elektronikus szamlacsomaghoz automatice jar.[/quote]

Na erre gondoltam, akkor ez valóban működik?

#14 Felhasználó inaktív   nnandor 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 05. 09:26

idézet:
Ezt írta Mumia:


Na erre gondoltam, akkor ez valóban működik?
[/quote]

Müködik!

Nem "teljesen önként" választottam de most már meg vagyok vele elégedve, eddig mindenhova jó volt, bár egy kicsit tényleg drága évi olyan 12kF mindenestül.

N

#15 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 05. 09:30

Más lehetőségem nincsen, dombornyomásos kártyához, havi 60e-t kellene garantálni. Persze mint diák, honnét szüljek ennyit.

#16 Felhasználó inaktív   adamsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 766
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 05. 09:49

idézet:
Ezt írta AndrewBoy:
miért nem cibeztek? annál jobb nem kell. igaz 50 ropi a letét a dombornyomott kártyához, de az legalább kamatozik;-)

a cibes kártyával bárhol tudtam eddig fizetni, ha neten nem is tudtam megrendelni mert HU-ra nem szállítanak egy telefon-email és máris tudtam rendelni szó nélkül.
[/quote]

A Cibről ne irj semmit mert leminösitelek :) :) :)
Tavaly 1,5 azaz másfél milliot buktam miattuk, mert szándékosan félretájékoztattak. ÉS az a hangnem ahogy a végén beszéltek velem. És még csodálkozott a foszer, hogy mit akarok :) Most mosolygok de akkor nem mosolyogtam.

Innentől számomra csak az ember aki a CIB bankot utálja :) :)

#17 Felhasználó inaktív   DzsiAr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.927
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 05. 10:15

K&H dombornyomott kártyához sem kell havi X ezer forint. Ha van legalább 3 hónapja lakossági bankszámlád, kaphatsz. Ha most nyitsz számlát is akkor kell 100 ezer Ft letét (3 hónapig le kell kötni). A Safenethez nem kell E-bank. Az csak azért kell, hogy ne kelljen mindenért bemenni a bankba, tudsz lekötni a számládon levő pénzből, utalni, limitet módosítani (mint már írták). A Safenet a számlára vonatkozik, tehát ha több kártyád is van ua. a számlához mindegyiknél a netes vásárlásnál kell igazolnod egy SMS-el.
Mondjuk én a MasterCardommal még nem vásároltam neten, csak az internetes kártyával. Szinte mindenhol elfogadták. Egy helyen nem, de ott is csak azért mert rögtön nem lehet levenni a pénzt csak ha engedélyezed, ők pedig rögtön visszaírtak, hogy nincs pénz a számlán (utólag ezt is el lehetett intézni.)

Bocs ha kicsit reklámszagúra sikeredett, de én meg vagyok velük elégedve. :) (bár kicsit drágábbak mint más bankok)
Előtte volt az OTP-nél, a Budapest Banknál számlám de szerintem azok messze nem ilyen jók.
A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne.

#18 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 05. 10:22

De én most nem nyithatok másik banknál számlát, mert otp-nél van lekötve a pénzem még több mint 2 évre. 2 külön banknál fenntartani számlát meg megint pénz kidobás.

[ 2003. november 05.: Mumia szerkesztette a hozzászólást ]

#19 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 05. 13:03

Hmm, sztem nem kotelezo fenntartani azt a szamlat. Bemesz, megcsinalod, berakod a lovet, megrendeled amit akartal, utana meg lemondod a csudaba ;) Az evi kartyadijat meg bebuktad. Mas kerdes, hogy ne akarj ujra szamlat nyitni majd naluk ;)
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#20 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 05. 13:20

dejó
mint kiderült én voltam seggfej. (na meg a telefonos hölgyike aki megszivatott)

miután bidpay azt mondta, hogy rendben van a dolog eszembe se jutott hogy az általam beírt infókat ellenőrizzem.
pluszben a K&H telefonos ügyfélszolgálatos hölgy is azt mondta hogy rendben van és biztos 50K limit a gond.

ma bementem kedvenc fiókomba. szegény ügyfélszolgálatos nőci azt se értette mi a bajom, ezret telefonált, végül safenet be lett izzítva, mondta többet nem tud tenni, várjak.
safenetről érdeklődtem, nem vágta miaz...

átmentem másik fiókba. ot safenetről felvilágosítottak, ott is mondták várja, vagy le tudja venni kinti fél a pénzt, vagy 8 nap múlva a zárolt pénzem újra elérhető lesz...

ez számomra hihetetlen de 8 nap letelte előtt SEMMIT nem tudnak csinálni, még a zárolást se tudják feloldani

hazajöttem, gondoltam írok bidpaynek mailt.
ekkor tűnt fel, hogy én régebben édesanyám kártyájával fizettem, annak az infói voltak elmentve, most meg nevet, címet (hisz cím ugyanaz) nem írtam át, csak kártya adatait. (ahova csak kiadó bankot, számot, titkos kódot, és lejárati időt kell beírni).
így édesanyám neve maradt a rendszerben az én kártyám adataival...

szerintem ez lehet az oka annak, hogy nem tudják a pénzt levenni.
az másik kérdés, hogy rossz névvel lehet-e zárolni rajta pénzt??

nah mind1, egyelőre nem tudok mit csinálni, írtam bidpaynaek, hogy mi a gond, remélem tudják javítani és nem kell 8 napot várnom...

(ettől függetlenül felháborító hogy a telefonos hölgy mennyire félretájékoztatott, és a bankfiókban dolgozók mennyire sötétek az egészhez)

(most előkerestem papírokat amiket anno aláírtam, 200K volt a limit..)
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Téma megosztása:


  • (16 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó