HWSW Informatikai Kerekasztal: Milyen hangfalat vegyek ? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Milyen hangfalat vegyek ? Értékeld a témát: -----

#41 Guest_steven7_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 07. 23:01

Halihó!

Nem házimozi kategória (elektrosztatikus hangszórós), viszont jó régi Kép

Bár igaz, hogy az elektrosztatikus hangszórók adott esetben 20-30 évig gyártásban vannak szinte változatlan formában. Viszont nem bírják 20-30 évig, mert a fóliájukra rárakódik a szennyződés, hiszen nyitottak Kép

#42 Guest_szoeke_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 12. 23:59

Megtörtént a vásárlás ! A Győztes a Wharfedale PI30 lett. Sourrondok a Wharfedale Diamond 8.2-ese, a center pedig KEF Cresta C. Azért lett a KEF centere, mert nem volt raktáron a Wharfedale centeréből, és nem akartam újabb 200 Km-t utazni érte később.

Sajnos azonban az AIDA kft nem teljesen volt korrekt, csak a szerencsének köszönhetem, hogy nem szívattak meg ! Történt ugyanis, hogy miután kifizettem mindent, lementünk a raktárba az áru bepakolása végett. Mire a kocsival odaáltam a raktár elé, már el volt készítve a kiválasztott 5 db hangfal, szépen becsomagolva dobozba. Az 5 hangfalhoz 3 db garanciajegyet adtak. Megkérdeztem, hogy miért nem adnak minden hangfalhoz egyet. A válasz az volt, hogy egy párhoz jár egy. Oké mondom, akkor legalább írjuk fel a hangfalak gyári számait. A sourrondok és a center dobozán rajta volt, de a PI30 dobozán (mind a két hangfal egy dobozban volt) nem. No hát akkor uccu neki, nyissuk ki azt a dobozt. Annál is inkább, mert ha valami sérülés van rajta, legalább nem kell újra vidékről feljönni. Ekkor az eladó elkezdet hímelni-hámolni hogy talán ezt nem kellene kibontani, meg talán ezt nem is lehet olyan egyszerűen (!?) kibontani, inkább hoz másik kettőt, ami egyesével volt csomagolva. Az első doboz egy sima barna doboz volt, amit pedig másodjára kihozott, eredeti angol feliratos "design"-os doboz volt. Mielőtt a barna dobozt elvitték -amiben a két nagy hangfal volt, észrevettem egy feliratot az alján, MADE IN CHINA.......
Egyébként szépen szól a rendszer !


[Ezt a hozzászólást szoeke szerkesztette (2002. Január 19.).]

#43 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 06. 17. 14:54

Előrebocsátom, hifihez semmit nem konyítok, ellenállás, impedancia nekem nem sokat mond.
(Csak tudom, hogy ezeknek "klappolnia" kell(ene).)

Szóval, adott egy igen szerény, belépőszintű Pioneer VSX329 erősítő.
Ehhez kéne hangfal.
Az erősítő leírása szerint:

névleges kimenőteljesítmény (front, center surround):
100W csatornánként (1kHZ, 6 ohm, 0,7%)
105W csatornánként (1kHZ, 6 ohm, 1%)

teljes harmonikus torzítás: 0,06% (20HZ...20kHZ, 8 ohm, 50W/csatorna)

garantált hangsugárzó-impedancia: 6 ohm...16 ohm

A fenti adatok nekem semmit nem jelentenek.
(A "..." gondolom a "tól-ig" igényes jelölése.)

Hozzájutnék hangfalakhoz, amikről annyit tudok, hogy az egyik "készlet" 6 ohmos, a másik pedig 8 ohmos.

A kérdés, hogy a 6 ohmos a nyerő, vagy 16-ig "belefér" (azaz jó lehet a 8 ohmos is)?
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó