HWSW Informatikai Kerekasztal: Zene CD írás magasfokon(máramenyire) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Zene CD írás magasfokon(máramenyire) Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   turho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.597
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 28. 10:05

Aki a végletekbe menően elfajzott "hájend" multimilliomos maximalista, az miért nem vesz saját cd-préselő gépet? :)

#22 Felhasználó inaktív   onkelz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.648
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 28. 10:16

Ne terjunk el a targytol!! :D
                       

morrisseymusic            morrissey-solo       

#23 Felhasználó inaktív   turho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.597
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 28. 10:23

A két tégla típusáról ellenben még semmilyen infó nem hangzott el... :D

#24 Felhasználó inaktív   onkelz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.648
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 28. 10:32

:p
                       

morrisseymusic            morrissey-solo       

#25 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 28. 11:46

idézet:
Ezt írta Supageo:
Amúgy ez a technikai módszer meg fogja határozni, hogy milyen minöségben sikerül lemásolnom az áhított zenei müsort.[/quote]

Mi lenne, ha megvennéd?

(elég lényegretörő volt?)
processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#26 Felhasználó inaktív   Supageo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 354
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 28. 15:28

Köszi, pont az ilyenek miatt nem érdemes fórumozni.
Próbáljátok elfogadni azt, hogy egy topic arról szól csak ami a címe.
Bár szólhatna arról is, hogy ki keresi a legtöbbet azon, ha megveszed a CD -t , vagy miért nem multimiliomos az aki szeret igényessen zenét hallgatni(alias high end), DE NEM.

A két tégla csak azért hangzott el az elején, mert valszeg célszerü lenne, ha a CD-t megszabadítanánk a ház rezonanciáitól(HDD,Venti...).
Ne írjatok ide, ha nincs igazi mondanivalótok, én se állok le csevegni veled, ha nem vagy rám kiváncsi.
Ha deréknek születtél, ha a természet egyenes észt és érzékeny szívet adott neked, kerüld egy időre az emberek társaságát és tanulmányozd magadat

#27 Felhasználó inaktív   Supageo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 354
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 28. 16:00

Ami még érdekes lenne tudni a 74 és 80 perces CD közti különbséget.
Ha deréknek születtél, ha a természet egyenes észt és érzékeny szívet adott neked, kerüld egy időre az emberek társaságát és tanulmányozd magadat

#28 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 28. 22:27

idézet:
Ezt írta Supageo:
vagy miért nem multimiliomos az aki szeret igényessen zenét hallgatni(alias high end), DE NEM.[/quote]

(off, de kérlek még erre utoljára válaszolj)
Valahogy nem áll össze bennem a kép. Eddig megtudtuk, hogy nem vagy multimilliomos, de mégis, általad is high endnek nevezett berendezésen hallgatsz zenét, amin kihallani a nem teljesen perfekt technikával másolt CD hibáit. Ugyan, áruld már el, mifélék ezek a készülékek?

(Nézem az adataidat, 'Halgató' szerepel a foglalkozásnál. Felsőoktatási intézményben mit szólnak az efféle helyesíráshoz?)
processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#29 Felhasználó inaktív   magnosz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 29. 01:53

Sziasztok
Nálam a cd iro légpárnán van,de lehet hogy csak azért mert a hi-fi Townshend-en? amugy jobb!!A tápot kulon kapja (toroid trafo ,szab.12-5v)
DE szomoru hir,baratom SONY CDR-W66 os asztali iroval keszitett lemezet HANGRA megkozeliteni sem tudom...
A hiba sajnos nem az EAC ben van

#30 Felhasználó inaktív   blash 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.080
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 29. 02:22

idézet:
Ezt írta turho: A két tégla típusáról ellenben még semmilyen infó nem hangzott el... :D[/quote]

kismeretu falazo, a legtobb tuzeptelepen beszerezheto :cool:

ha menozni akarsz, akkor vegyel pillerteglat, azoknak jo nagyobb a szilardsaguk.... Ugy 14-20 MPa :cool:

de sima YTONG falazo elem is jooool mutatna :D Par ilyen szurke elembol egy jopofa polcot is epithetsz, akar ;) :D

[ 2003. november 29.: blash szerkesztette a hozzászólást ]

#31 Felhasználó inaktív   Supageo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 354
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 01. 09:15

Na jó:
Harman Kardon 630 erösítö, JMLab Chorus(A legnagyobb állványos), Harman Kardon HD7625 CD, saját gyártásu allványok, saját gyártásu mélynyomó.
Amúgy most végeztem a suliban(villamosmérnök), illetve másoddiplomás képzésben vagyok. A helyesírásom valszeg. mellözi a hosszú ékezetes karaktereket öö üü, ..., mert egy 6 éves hp-ux gépen netezek a cégnél,--> igen 2 hónapja van fizetésem.
Mivel autót is vettem(hitelre) ezért a meglévö rendszerhez már nehezen tudok CD-ket venni(pláne nem Telarc-ot és az ehez hasonló igényességü kiadó zenéit)
Szóval CD-t irok. Remélem ez kielégítette kiváncsiságod.

idézet:
Ezt írta EV6:


(off, de kérlek még erre utoljára válaszolj)
Valahogy nem áll össze bennem a kép. Eddig megtudtuk, hogy nem vagy multimilliomos, de mégis, általad is high endnek nevezett berendezésen hallgatsz zenét, amin kihallani a nem teljesen perfekt technikával másolt CD hibáit. Ugyan, áruld már el, mifélék ezek a készülékek?

(Nézem az adataidat, 'Halgató' szerepel a foglalkozásnál. Felsőoktatási intézményben mit szólnak az efféle helyesíráshoz?)
[/quote]
Ha deréknek születtél, ha a természet egyenes észt és érzékeny szívet adott neked, kerüld egy időre az emberek társaságát és tanulmányozd magadat

#32 Felhasználó inaktív   turho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.597
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 01. 09:58

idézet:
Ezt írta Supageo:
Ami még érdekes lenne tudni a 74 és 80 perces CD közti különbséget.[/quote]

6 perc :)

#33 Felhasználó inaktív   subvoice 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.162
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 01. 10:05

idézet:
Ezt írta Supageo:
Ami még érdekes lenne tudni a 74 és 80 perces CD közti különbséget.[/quote]

Saját tapasztalataim alapján a 80 perces lemezre írt anyagnál (kb.) a 74. perc utáni adatok olvasása bizonytalanabbá válik (több hiba). De ez is alapanyag és író (írási sebesség) függő. Érdekes módon nálam jobb a 4x-en írt cd (az íróm max. sebessége) olvasási biztonsága, mint az 1x-en vagy 2x-en írté. Hogy ez a lemez, vagy az író miatt van-e, azt nem tudom.

#34 Felhasználó inaktív   Mci 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 03. 14:02

A problémám a következő: LG 32-szeres cd íróm Win2000 alatt 5-ös Nero-val nem hajlandó 8-szoros sebesség alatt írni.
(Audiohoz ennél lassabban szeretnék cd-t írni)

Ha valaki tudja a jelenség okát, kérem segítsen.



Mci :confused:
Nem a részvétel, nem a győzelem, hanem a fontos.

#35 Felhasználó inaktív   zako 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.203
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 03. 16:01

idézet:
Ezt írta Mci:
A problémám a következő: LG 32-szeres cd íróm Win2000 alatt 5-ös Nero-val nem hajlandó 8-szoros sebesség alatt írni.
(Audiohoz ennél lassabban szeretnék cd-t írni)

Ha valaki tudja a jelenség okát, kérem segítsen.



Mci :confused:
[/quote]

Nagyon egyszerű: az íród nem támogatja az ennél lassabb írást. Megoldás: vegyél egy használt Plextort vagy Teac-et... :)
ASUS P5N-E SLI * Intel Core2Duo E6600 @ 2.4 GHz * 4 x 1GB DDR2-800 Geil Ultra * NVidia GeForce GTS 450 1 GB * OCZ Agility3 SSD 120 GB * Samsung HD160JJ 160 GB 7200 RPM SATA-II * Pioneer DVR-110D * Terratec Cinergy 400 * Alcor DTV HS DVB-T vevő * Benq E2200HDA 22" FullHD * ThermalTake Soprano * Chieftec 450W * Genius SW-HF5.1 5000

#36 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 05. 11:43

Sziasztok!

Engem is eléggé érdekel ez a téma. Lehet hogy én vagyok vak és nem vettem észre hogy már van egy link az EAC-hez... szóval, honnan lehet letölteni az exact audio copy nevű progit? Kérlek adjatok egy linket! A másik kérdésem az hogy ez ingyenes program? És mégegyszer bocsi, ha már valahol volt link. :p
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#37 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 05. 11:49

Ja és még egy dolog jutott eszembe a témával kapcsolatban. Tapasztaltaktól kérdezem, hogy konkrétan milyen cd-márkát ajánlotok audio cd íráshoz? Nekem eddig a Fuji nagyon bevállt adat tárolásra, nem tudom hogy audio cd-hez is ugyanilyen jó lenne e. Jó, persze tudom hogy próbálgatni kell saját magamnak is, ez meg is fog történni, de azért tényleg kíváncsi volnék a témában tapasztalt emberek véleményére. Illetve lehet kapni kifejezetten audio cd másolására való írható cd-ket, pl sonyban láttam ilyet. Ezekkel mik a tapasztalatok, valóban szebben, jobb minőségben szólalnak meg az audio anyagok ha egy ilyen cd-re írok? Szerencsére a technika adott egy 52/24/52A típusó cd író és egy pioneer A06-os dvd író személyében, már csak az alapanyaga kérdéses. Előre is kösz a válaszokat!
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#38 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 05. 11:51

idézet:
Ezt írta McElroy:
? Szerencsére a technika adott egy 52/24/52A típusó cd író...[/quote]


:p Ja igen, ez egy Plextor, ez lemaradt :)
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#39 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 05. 12:01

idézet:
Ezt írta McElroy:
Ja és még egy dolog jutott eszembe a témával kapcsolatban. Tapasztaltaktól kérdezem, hogy konkrétan milyen cd-márkát ajánlotok audio cd íráshoz? Nekem eddig a Fuji nagyon bevállt adat tárolásra, nem tudom hogy audio cd-hez is ugyanilyen jó lenne e. Jó, persze tudom hogy próbálgatni kell saját magamnak is, ez meg is fog történni, de azért tényleg kíváncsi volnék a témában tapasztalt emberek véleményére. Illetve lehet kapni kifejezetten audio cd másolására való írható cd-ket, pl sonyban láttam ilyet. Ezekkel mik a tapasztalatok, valóban szebben, jobb minőségben szólalnak meg az audio anyagok ha egy ilyen cd-re írok? Szerencsére a technika adott egy 52/24/52A típusó cd író és egy pioneer A06-os dvd író személyében, már csak az alapanyaga kérdéses. Előre is kösz a válaszokat![/quote]

Primedisc - kár, hogy nem lehet kapni :(
processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#40 Felhasználó inaktív   zako 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.203
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 08. 13:34

idézet:
Ezt írta McElroy:
Illetve lehet kapni kifejezetten audio cd másolására való írható cd-ket, pl sonyban láttam ilyet. Ezekkel mik a tapasztalatok, valóban szebben, jobb minőségben szólalnak meg az audio anyagok ha egy ilyen cd-re írok? Szerencsére a technika adott egy 52/24/52A típusó cd író és egy pioneer A06-os dvd író személyében, már csak az alapanyaga kérdéses. Előre is kösz a válaszokat![/quote]

Ha azokra a CD-R-ekre gondolsz, amelyek "CD-R Audio" jellel vannak ellátva, többnyire a nagyáruházakban nem a számtech, hanem az audió- és videókazetták mellett találhatók és jóval drágábbak a sima írható lemezeknél, akkor sajnos ki kell hogy ábrándítsalak: semmivel nem jobbak ezek a lemezek, mint az ugyanezen gyártótól származó sima CD-k, csak egy bit eltérés van a leírójukban, hogy a válogatósabb asztali és autós lejátszók is "megegyék" őket. "Ha már úgyis kalózkodnak az emberek, legalább valamicskét szedjünk vissza tőlük a nyersanyag árában" alapon működik a dolog.

Hogy valami hasznos infóval is szolgáljak: TDK Reflex Ultra (jó vastag, ritkán kapható), Verbatim. Nálam ezek jöttek be. Persze "nagy gyártó" is gyárt vacak minőségű lemezt (pl. a Philips), ráadásul - ahogy majd PPeter felvilágosít, ha erre téved - a cégek többnyire csak a nevüket adják hozzá, a lemezek maguk néhány tajvani cég gyártósorán készülnek. Ökölszabályként elmondható, hogy amelyik CD jó adatra, az nagy valószínűséggel jó lesz audióra is. Természetesen nem szabad megfeledkezni a helyes tárolási, szállítási, stb. feltételekről sem, hiszen a legjobb minőségű médiát is elég hamar képes tönkretenni pl. a közvetlen napsugárzás.
ASUS P5N-E SLI * Intel Core2Duo E6600 @ 2.4 GHz * 4 x 1GB DDR2-800 Geil Ultra * NVidia GeForce GTS 450 1 GB * OCZ Agility3 SSD 120 GB * Samsung HD160JJ 160 GB 7200 RPM SATA-II * Pioneer DVR-110D * Terratec Cinergy 400 * Alcor DTV HS DVB-T vevő * Benq E2200HDA 22" FullHD * ThermalTake Soprano * Chieftec 450W * Genius SW-HF5.1 5000

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó