HWSW Informatikai Kerekasztal: Zene CD írás magasfokon(máramenyire) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Zene CD írás magasfokon(máramenyire) Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   Supageo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 354
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 09. 13:03

Ez így van ahogy ZAKO írta.
Amúgy Verbatim datalifeplus -al kellemes tapasztalataim vannak: Jó benyomást kelt, hosszútávon is jó védelmet ad a bevonata, és már próbán is bizonyított.
Ha deréknek születtél, ha a természet egyenes észt és érzékeny szívet adott neked, kerüld egy időre az emberek társaságát és tanulmányozd magadat

#42 Felhasználó inaktív   Güller 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 202
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 10. 08:11

Örülök, hogy végül sikerült normális mederbe terelni a témát, a megáltalkodott és rosszindulatot sem mellőző
"offolás" után. :)
McElroy, és más érdeklődők számára íme a link:
[url="http://"http://www.exactaudiocopy.de/"]EAC homepage[/url]
Ja, és freeware.
"Aki uralja a múltat, az uralja a jövőt is; aki uralja a jelent, az uralja a múltat is." - Orwell

#43 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 12. 14:48

én nagyon várom PPéter jelentkezését, hogy végre öntsön tiszta vizet a pohárba: a mai nagysebességű lemezeken milyen sebességgel lehet a legjobb eredményt elérni és milyen íróval?

a következő a szituáció: van egy komolyabb hifi berendezés, amihez szépen lassanként veszem a gyári lemezeket. de félek, hogy megsérülnek és ezért backupolom őket. a mai lemezeken ugyanis a másolásvédelem miatt már nagyon sérülékeny a zene (ez ellen a Philips is elkezdett fellépni, mert ezek a másolásvédett lemezek nem biztosítják a szabvány szerinti élettartamot és megbízhatóságot, tehát nem szabványosak! márpedig akkor nem lehet rajtuk a CD-Audio embléma sem)

tehát ha van egy vett bolti cédém, de szeretném nagyon jó minőségben lemásolni saját célra, akkor mit tegyek? vagy egy ősrégi Teac íróm, ami tud 1x-esen is írni. de ha a mai 52x lemezekre én jó lassan ráégetem a zenét, akkor rosszabbul járok, mintha egy újabb íróval 16x-osan pirítanám?

ha esetleg vennék egy Plextor Premium írót, akkor az javítana? azzal milyen sebességgel és milyen lemezre backupoljak?

a mostani írott lemezeim az eredetihez képest egy kicsit veszítenek a dinamikájukból és néha torzítanak egy kicsit. a gyári viszont lassan, de karcolódik és romlik, ha vigyázok rá, akkor is.

mi a vélemény erről? én úgy tudom, hogy magamnak szabad lemásolni a cédét. vagy az is jogsértés, ha a minihifimre írok magamnak egy cédét az eredetiről, amit a nagy hifin hallgatnék?

esetleg PPéter hozzászólása? :)

üdv!
.
.
.

#44 Felhasználó inaktív   -Bálint- 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 12. 15:18

Az Audio CD-k hibajavító képessége nagyon gyenge, szerintem mindenképpen adat CD-re mentsd a fontos zenéidet, valamilyen számodra szimpatikus formátumban. Hosszú távon sokkal nagyobb biztonságban lesznek így a cuccaid.
(Ebben a topicban a korábbi hozzászólásom pont ezzel kapcsolatos volt.)
Two fish swim into a concrete wall.
One turns to the other and says, "Dam."

#45 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 12. 17:23

idézet:
Ezt írta Güller:
.......Ja, és freeware.[/quote]

idézet:
Registration
As I mentioned before, this program is and will be Cardware. This means, using the program will cost you no money, but a nice picture postcard from your hometown or a beautiful countryside nearby (perhaps it will also be possible to use a nice stamp for sending the postcard).
Please tell me what you like (or dislike) and please don't forget your e-mail address (and write it clearly, please).
Please Note : I will no longer answer to postcard registrations with an email. There are far too many. Sorry for the inconvenience!
Of course I would greatly appreciate any donations made freely by you to help me to improve EAC by using the donations for compiler updates etc. But please note that cashing a check is very expensive (around US-$ 7) and so please don't send checks if you want to donate anything, thanks!
I have now subscribed to PayPal, below is a donate button if you want to send something from your PayPal account. Thanks for all your support!
[/quote]
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#46 Felhasználó inaktív   Wolfish 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 304
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 12. 17:54

idézet:
Ezt írta EV6:


Primedisc - kár, hogy nem lehet kapni :(
[/quote]

Dehogynem...Corában :)

#47 Felhasználó inaktív   Güller 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 202
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 13. 08:53

LameXpertnek kiemelem a lényeget:
program will cost you no money
Ez a Cardware gyakorlatilag freeware. Magyarul küldesz neki egy levlapot. Amit kiemeltél az a támogatásra vonatkozik...

[ 2003. december 13.: Güller szerkesztette a hozzászólást ]

[ 2003. december 13.: Güller szerkesztette a hozzászólást ]
"Aki uralja a múltat, az uralja a jövőt is; aki uralja a jelent, az uralja a múltat is." - Orwell

#48 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 13. 09:57

idézet:
Ezt írta -Bálint-:
Az Audio CD-k hibajavító képessége nagyon gyenge, szerintem mindenképpen adat CD-re mentsd a fontos zenéidet, valamilyen számodra szimpatikus formátumban. Hosszú távon sokkal nagyobb biztonságban lesznek így a cuccaid.
(Ebben a topicban a korábbi hozzászólásom pont ezzel kapcsolatos volt.)
[/quote]

Már bocs, de úgy tudom, hogy ha egy audió-cd -t átfúrok egy 2 mm-es fúróval, akkor az elvileg még lejátszható, és sokszor gyakorlatilag is. Az már egy másik dolog, mennyire tesz "jót" az olvasónak...

Mi ez, ha nem hibajavítás... :)

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#49 Felhasználó inaktív   -Bálint- 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 13. 19:55

idézet:
Ezt írta NeverGone & Tökei powered by: HWSW:

Már bocs, de úgy tudom, hogy ha egy audió-cd -t átfúrok egy 2 mm-es fúróval, akkor az elvileg még lejátszható, és sokszor gyakorlatilag is. Az már egy másik dolog, mennyire tesz "jót" az olvasónak...

Mi ez, ha nem hibajavítás... :)
[/quote]
(Feltételezem, hogy csak poénkodsz, de azért válaszolok, hogy másokat ne vezessünk félre. ;) )

Úgy értettem az előbbieket, hogy az audio CD-nek gyenge a hibajavító képessége az adat CD-hez képest; és a hiányzó (mert beolvashatatlan) adatok helyének interpolálással való kitöltését (ahogy az audio CD-k esetében általában történik) én nem nevezem hibajavításnak.
Two fish swim into a concrete wall.
One turns to the other and says, "Dam."

#50 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 13. 23:44

idézet:
Ezt írta -Bálint-:

(Feltételezem, hogy csak poénkodsz, de azért válaszolok, hogy másokat ne vezessünk félre. ;) )

Úgy értettem az előbbieket, hogy az audio CD-nek gyenge a hibajavító képessége az adat CD-hez képest; és a hiányzó (mert beolvashatatlan) adatok helyének interpolálással való kitöltését (ahogy az audio CD-k esetében általában történik) én nem nevezem hibajavításnak.
[/quote]


szerintem ezt az audio cdk gyenge hibatűrő képessége c. urban legendet nyugodtan el lehet felejteni. ha aszondja az EAC, hogy a track quality 80%, amit a nagytöbbség "igen rossz minőségnek" tart már, no sakkor van az, hogy időnként meg-megszólal a hibajavítás néhány elszórt bit hiba javításának az erejére. Az interpoláció beköszönte úgy 60-65%-os track qualitynél van, ez pedig jól látható és sok külsérelmi nyomot jelent. Az adatcdk 2048 byte-ra vetített extra 308 byte-nyi crc-je nem olyan nagy etvasz a CD rendszer eleve meglévő kb 40%-os CIRC overheadjához képest.

[ 2003. december 13.: Supposed Former Infatuation Junkie szerkesztette a hozzászólást ]
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#51 Felhasználó inaktív   -Bálint- 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 14. 07:17

idézet:
Ezt írta Supposed Former Infatuation Junkie:
szerintem ezt az audio cdk gyenge hibatűrő képessége c. urban legendet nyugodtan el lehet felejteni. ha aszondja az EAC, hogy a track quality 80%, amit a nagytöbbség "igen rossz minőségnek" tart már, no sakkor van az, hogy időnként meg-megszólal a hibajavítás néhány elszórt bit hiba javításának az erejére. Az interpoláció beköszönte úgy 60-65%-os track qualitynél van, ez pedig jól látható és sok külsérelmi nyomot jelent. Az adatcdk 2048 byte-ra vetített extra 308 byte-nyi crc-je nem olyan nagy etvasz a CD rendszer eleve meglévő kb 40%-os CIRC overheadjához képest.
[/quote]

Nos, hogy az adat CD-k hibajavító képessége mennyire "nagy etvasz" az audio CD-khez képest, az - legalábbis konkrét meghibásodási statisztikák/valószínűségek/stb. nélkül - egy szubjektív vélemény, és mint ilyennel, én nem kívánok vitatkozni. (Én sajnos nem szolgálhatok az előbb említett adatokkal, de szívesen veszem, ha más megoszt ilyeneket.)
Az viszont tény, hogy az adat CD-k hibajavítása jobb, mint az audio CD-ké.

Nem tudom, hogy az EAC mi alapján számítja a track quality %-ot... nekem eddig 100% vagy 99% volt mindig, és a következőt írta ki: "no errors occured" (vagy valami hasonló szöveg)... vagy pedig nem tudta beolvasni a tracket, és lehetséges hibapozíciókat jelölt meg.
(Ha lesz időm, majd megpróbálok utánanézni az EAC track quality %-ának.)

A külsérelmi nyomokkal kapcsolatban nincs igazad. Az lehet, hogy általában úgy van, ahogy írtad, de semmiképpen nem minden esetben. Volt már a kezemben (eredeti) audio CD, amely tele volt karcolásokkal és foltokkal, és probléma nélkül, viszonylag gyorsan grabbelhető volt, és láttam már olyan (eredeti) audio CD-t is, amely szemre tökéletes volt, mégsem lehetett (nagyon sok) hiba nélkül grabbelni (több olvasóban is kipróbáltam, és nem lehetett rajta másolásvédelem, mert annál régebbi CD volt).
Two fish swim into a concrete wall.
One turns to the other and says, "Dam."

#52 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 14. 17:17

idézet:
Ezt írta -Bálint-:


A külsérelmi nyomokkal kapcsolatban nincs igazad. Az lehet, hogy általában úgy van, ahogy írtad, de semmiképpen nem minden esetben. Volt már a kezemben (eredeti) audio CD, amely tele volt karcolásokkal és foltokkal, és probléma nélkül, viszonylag gyorsan grabbelhető volt, és láttam már olyan (eredeti) audio CD-t is, amely szemre tökéletes volt, mégsem lehetett (nagyon sok) hiba nélkül grabbelni (több olvasóban is kipróbáltam, és nem lehetett rajta másolásvédelem, mert annál régebbi CD volt).
[/quote]

namost 2 eset van: vagy volt rajta mégis másolásvédelem, vagy egyszerűen gyártási hibás CD volt :D Bármelyik is a tényleges helyzet, semmi köze ahhoz, amit én beszéltem, mert én a használat közbeni lerongyolódás hatásairól beszéltem, illetve arról hogy mennyire ellenálló a CD technológia ezekkel szemben.

No persze olvasó és olvasó között is van különbség. Az olcsóbb olvasókba csak egyszintű CIRC hibajavító áramkör kerül 2 szintű helyett, esp azért, mert ennek olcsóbb a licenszdíja.

[ 2003. december 14.: Supposed Former Infatuation Junkie szerkesztette a hozzászólást ]
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#53 Felhasználó inaktív   Mci 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 15. 14:35

Vicces történet: (nem urban legend!!)
Kedves szomszédom Évekkel ezelőtt kínában járt szakácsként dolgozni, s a következő érdekes eljárást figyelte a helyi jogvédelemmel kapcsolatban. A hamis cd-ket(ami alatt itt tonnákat értek) úgy "érvénytelenítették", hogy egy géppel, hasonlóval mint a kalauzok lyukasztója, kiharaptak egy darabot a lemezből, "u"alakban.
Cseppet sem érdekelte őket, hogy ettől még teljesen játszható a lemez, mert az írt felület egyszerűen nem érte el a lyukas részt.
Rengeteg Megcsonkított lemezt hozott így haza, mindenféle ínyencségekkel, mint kínai metal, rap, és egyéb brutális műfajok.
Nem a részvétel, nem a győzelem, hanem a fontos.

#54 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 15. 16:02

idézet:
Ezt írta donphobos:
én nagyon várom PPéter jelentkezését, hogy végre öntsön tiszta vizet a pohárba: a mai nagysebességű lemezeken milyen sebességgel lehet a legjobb eredményt elérni és milyen íróval?

a következő a szituáció: van egy komolyabb hifi berendezés, amihez szépen lassanként veszem a gyári lemezeket. de félek, hogy megsérülnek és ezért backupolom őket. a mai lemezeken ugyanis a másolásvédelem miatt már nagyon sérülékeny a zene (ez ellen a Philips is elkezdett fellépni, mert ezek a másolásvédett lemezek nem biztosítják a szabvány szerinti élettartamot és megbízhatóságot, tehát nem szabványosak! márpedig akkor nem lehet rajtuk a CD-Audio embléma sem)

tehát ha van egy vett bolti cédém, de szeretném nagyon jó minőségben lemásolni saját célra, akkor mit tegyek? vagy egy ősrégi Teac íróm, ami tud 1x-esen is írni. de ha a mai 52x lemezekre én jó lassan ráégetem a zenét, akkor rosszabbul járok, mintha egy újabb íróval 16x-osan pirítanám?

ha esetleg vennék egy Plextor Premium írót, akkor az javítana? azzal milyen sebességgel és milyen lemezre backupoljak?

a mostani írott lemezeim az eredetihez képest egy kicsit veszítenek a dinamikájukból és néha torzítanak egy kicsit. a gyári viszont lassan, de karcolódik és romlik, ha vigyázok rá, akkor is.

mi a vélemény erről? én úgy tudom, hogy magamnak szabad lemásolni a cédét. vagy az is jogsértés, ha a minihifimre írok magamnak egy cédét az eredetiről, amit a nagy hifin hallgatnék?

esetleg PPéter hozzászólása? :)

üdv!
[/quote]

up...
.
.
.

#55 Felhasználó inaktív   zako 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.203
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 15. 18:04

idézet:
Ezt írta donphobos:


up...
[/quote]

Szerintem próbáld meg a Multimédia szekcióban vagy privátban, mert errefelé ritkán jár.
ASUS P5N-E SLI * Intel Core2Duo E6600 @ 2.4 GHz * 4 x 1GB DDR2-800 Geil Ultra * NVidia GeForce GTS 450 1 GB * OCZ Agility3 SSD 120 GB * Samsung HD160JJ 160 GB 7200 RPM SATA-II * Pioneer DVR-110D * Terratec Cinergy 400 * Alcor DTV HS DVB-T vevő * Benq E2200HDA 22" FullHD * ThermalTake Soprano * Chieftec 450W * Genius SW-HF5.1 5000

#56 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 15. 21:01

szóltam PPeternek, azt mondta nagyon sok dolga lesz, de ha lesz ideje, akkor benéz.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#57 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 16. 08:00

idézet:
Ezt írta WiZARD:
szóltam PPeternek, azt mondta nagyon sok dolga lesz, de ha lesz ideje, akkor benéz.[/quote]

fílen dánk, herr kollége! :)

kíváncsi vagyok, hogy mennyit ár/használ az 1x írás ezeken a modern lemezeken. nem is nagyon lepne meg, ha ártana... de majd PPéter tiszta vizet önt a pohárba :)

üdv!
.
.
.

#58 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 16. 09:32

idézet:
Ezt írta donphobos:


fílen dánk, herr kollége! :)

kíváncsi vagyok, hogy mennyit ár/használ az 1x írás ezeken a modern lemezeken. nem is nagyon lepne meg, ha ártana... de majd PPéter tiszta vizet önt a pohárba :)

üdv!
[/quote]

kérdeztem, azt mondta, hogy ki kell tapasztalni, hogy mi a jó, de szerinte kb 4-8x
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#59 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 16. 10:12

idézet:
Ezt írta WiZARD:


kérdeztem, azt mondta, hogy ki kell tapasztalni, hogy mi a jó, de szerinte kb 4-8x
[/quote]

mivel az én W504 Teac íróm a legnagyobb sietségében is csak 4x-es sebességre képes, így alighanem át kell állnom a "high speed" írásra a jövőben... :)

de azért várom a hozzáértő hozzászólásokat!
üdv!
.
.
.

#60 Felhasználó inaktív   Supageo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 354
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 16. 10:21

Hát lehet, hogy most közmegbotránkozást okozok, de most adtam vissza a plextor írót és ezentúl a laptop Teac tipusu (DVD read+CD write) írójával akarom írni, eddig 1Cd-t írtam, bármi elolvasta, pedig véletlenül 24X -en tettem.
Szerintetek(Ne érzés szerinti véleményt, konkrét tapasztalatot, vagy hiteles forrást várok)
Ha deréknek születtél, ha a természet egyenes észt és érzékeny szívet adott neked, kerüld egy időre az emberek társaságát és tanulmányozd magadat

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó