HWSW Informatikai Kerekasztal: Zene CD írás magasfokon(máramenyire) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Zene CD írás magasfokon(máramenyire) Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Supageo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 354
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 25. 10:14

Sziasztok
Ebbe a fórumba azok írjanak akik jó minöségben(söt a lehetö legjobb) szeretnének Zene CD-t írni és a mikéntjére kiváncsiak, illetve tudnak valamit...

Amit én hallottam, tudok , gondolok...
1/Alapanyag: Nem érdemes Audio CD-R -t venni, mert annak csak a jogdíja magasabb és 1db bit van rajt átállítva az asztali CD írókhoz.

De mégis milyet 74Perc, 80Perc.
No ez az ami nagyon érdekel. Érzésem szerint 74 -es ami jobb lenne.(Talán a CD-k elején van egy szinkron ami megadja a pitek hosszát)--> Cáfoljon meg már valaki

2/Mivel grabbeljünk?
Úgy hallottam drive szinten DVD íróval érdemes (A "kék" lézer szinte "túlmintavételezi" a CD pitjeit, így pontossabb a kiolvasás. Ellenrzése: Töbszöri grabelésre is bitre megegyezik(Ne felejtsük el a zene CD nem DATA CD, a roszúl kiolvasott értéket interpolálással képzi--> Sacolt, hibás érték, de a lejátszhatóság megmarad)
Melyik program osztja a legjobban ezt a "klonozási filozófiát"
3/Milyen íróval? Plextor, bármi?

Milyen sebességen? Alacsony jobb! De igaz ez 4x alatt is pl: 1x írás

A Drive-ot én a házból kivenném és két tégla közé helyezném a rezonancia mentesség biztosítására.(Ez grabbelésre is igaz)
Milyen programmal?


Válaszokat véleményeket ide várom és közbe ne felejtsük el, a ZENE CD NEM DATA CD, amit romlás nélkül könyen másolni lehet.
(A romlást HIGH-END rendszereken lehet érzékelni, aki ezt nem hiszi, kérem ne írjon ide)
Ha deréknek születtél, ha a természet egyenes észt és érzékeny szívet adott neked, kerüld egy időre az emberek társaságát és tanulmányozd magadat

#2 Felhasználó inaktív   Supageo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 354
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 25. 10:17

Bocs a nyelvtani hibákért, de ha tudnátok min írtam...
Ha deréknek születtél, ha a természet egyenes észt és érzékeny szívet adott neked, kerüld egy időre az emberek társaságát és tanulmányozd magadat

#3 Felhasználó inaktív   Supageo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 354
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 25. 10:49

Ez a fórum ad ötleteket, de itt a létjogosultságát vitatják erös flame-ben(De tartalmaz magvas gondolatokat). [url="http://"http://www.hificity.hu/read.php?f=2&i=8102&t=8102"]http://www.hificity....2&i=8102&t=8102[/url]

Ja és mégegyszer: A vita nem arról szól, hogy lehet, nem lehet, hanem hogy hogyan lehet a legjobb eredményt kapni!!!
Ha deréknek születtél, ha a természet egyenes észt és érzékeny szívet adott neked, kerüld egy időre az emberek társaságát és tanulmányozd magadat

#4 Felhasználó inaktív   Thrawn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 25. 11:56

Én Audiograbber1.8-at használok, az biztos, hogy amikor még Sony CD olvasóval grabbeltem, sok-sok (százas nagyságrend) "lehetséges seb. hiba" volt a program szerint, ugyanezt a lemezt Plextor 161040A CD-íróban, vagy Toshiba 1712 DVD-olvasóban grabbelve nem(!) jelzett hibát.
S minthogy az egész galaktikában nem találtak értékesebbet, mint az értelem, mindenütt segítették fölvirradni. Ők lettek a csillagmező földművesei; vetettek, s néha arattak is. És néha, egykedvűen, gyomlálni is kényszerültek.

#5 Felhasználó inaktív   -Bálint- 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 25. 13:53

Audio CD grabbelésére a legjobb program az ingyenes Exact Audio Copy, ha ez több menetben (ld. Test & Copy üzemmód) a legbiztonságosabb beállításokkal bitről bitre ugyanazt grabbeli, és nem jelez hibát sem, akkor baj nem lehet.
[url="http://"http://www.exactaudiocopy.de"]http://www.exactaudiocopy.de[/url]

A grabbelt anyagot aztán érdemes wavban, vagy inkább valamilyen veszteségmentes formátumban (pl. [url="http://"http://flac.sourceforge.net/"]FLAC[/url]) tömörítve elrakni, így csak az esetlegesen a grabbeléskor keletkezett minimális hibák maradnak meg, de nem romlik folyamatosan a minőség az audio CD-ről audio CD-re való másoláskor.

Ha valamit sok évre meg akarok őrizni, akkor azt a következőképpen teszem:
Exact Audio Copy -> wav+cue -> FLAC+cue+MD5
Two fish swim into a concrete wall.
One turns to the other and says, "Dam."

#6 Felhasználó inaktív   Supageo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 354
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 25. 14:01

Ez igen.Köszönöm ilyen stílusban várom további hozzászólásokat.
Ha deréknek születtél, ha a természet egyenes észt és érzékeny szívet adott neked, kerüld egy időre az emberek társaságát és tanulmányozd magadat

#7 Felhasználó inaktív   Güller 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 202
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 25. 15:08

Néhány év tapasztalat után én is az Exactaudiocopy-t tudom ajánlani, szerintem ennél több szolgáltatást egy cd-grabbelő sem tud nyújtani.
Összességében elmondható, hogy a nálam a két legjobban grabbelő márka a Plextor-féle cd-írók, ill. a Pioneer DVD-olvasók voltak, mind2 kiváló minőséget produkált.
Írásra szvsz. Plextor a legjobb.
"Aki uralja a múltat, az uralja a jövőt is; aki uralja a jelent, az uralja a múltat is." - Orwell

#8 Felhasználó inaktív   subvoice 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.162
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 25. 17:13

CD grabbelésre én a Teac CDW54E-met használom, ez egy régi max. 4x CD író, az EAC tesztjén egy amúgy rossz állapotban lévő audio CD-ről is mind a 10 menetben ugyanazt olvasta. Ellenben az LG DVD-ROM-omra nem bíznék grabbelést. Szerintem nem is a jó minőségű grabbelés a nehéz, hanem az írás, mivel, mekkora sebességen és főként milyen alapanyagra. (!)

Ez utóbbi főleg akkor gond, ha a lejátszó kényes az írt lemezekre (sajnos ilyen a Panasonic DVD-S75-öm is :(). E téren nekem beváltak a régi Maxellek (Taiyo Yuden), TDK reflex ultrák.

#9 Felhasználó inaktív   hex 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 25. 21:06

Tiszteletem !

En az alapanyagra is fektetnek egy kis HANGsulyt :)
Azt gondolom, hogy nem mindegy mire egetjuk ra a kedvelt zenenket.Es foleg, hogy MEDDIG szeretnenk elvezni azt.
Pl: volt egy sorozat filipsz cede amire adatot sem biznek.
[lehamlott :)] Pedig markasnak mondhato....
Aztan ott van a jo kis Ricoh Platinum ugy erzem az garantalt minoseg ! ES nem kell aggodni, hogy tonkremegy (200+ evet irnak ra).
Csak gyozzuk ellenorizni :)
Amit lenyegesnek velek meg, 1x olvasas/iras. Meg akkor is ha a 4x boven eleg...mert most minosegrol beszelunk ugye?
A halozati dugo (fazis) helyes dugaszolasa is okoz romlast ergo javulast.
No meg a hutogep belepoccentese is okozhat kellemetlen masodperceket.Stb...


Udv.Hex :)

#10 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 25. 21:22

biztos hogy jó lassan írni???
lehet, hogy baromság, de én hallottam olyat, hogy mostani 48-52x írható lemezeket arra fejlesztették, hogy gyorsan írjunk rájuk, és nem az igazi az eredmény, ha nagyon lassan írjuk őket...
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#11 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 25. 22:42

És nero-t hogy lehet rávenni, hogy lassan írjon? Én 4szeresnél nemtudok cédére lasabban írni, nem engedi :(
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#12 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 26. 00:17

idézet:
Ezt írta Boba:
És nero-t hogy lehet rávenni, hogy lassan írjon? Én 4szeresnél nemtudok cédére lasabban írni, nem engedi :([/quote]

cdírótól függ csak.
lehet nem tud lassabban írni a tied, mint sok mai új, gyors író.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#13 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 26. 01:32

PPeter irta volt, hogy a mai ultrahighspeed alapanyagok 48x-52x esetén az 1x, 2x írás kimondottan káros, rossz minőséget eredményez. Szerinte ezeket a lemezeket optimálisan valahol 6x-12x között kell írni. Erősen gyártmány és írófüggő, ergo ki kell tapasztalni a legjobb eredményt adó sebességet.

De ha highendről beszélünk, akkor tán nem érdemes másolással foglalkozni, mert a gyári cd-k 4-8 ezer forintos ára eltörpül egy átlagos highend lánc többmilliós bekerülési költségéhez képest.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#14 Felhasználó inaktív   blash 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.080
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 26. 05:12

idézet:
Ezt írta -Bálint-: [...]
Ha valamit sok évre meg akarok őrizni, akkor azt a következőképpen teszem:
Exact Audio Copy -> wav+cue -> FLAC+cue+MD5
[/quote]

esetleg az egeszet egy rar-ba, par % recovery recorddal. A lejatszas nem gond, mert [url="http://"http://foobar2000.org"]foobar2000[/url] kepes zip-bol, rar-bol lejatszani :cool:

#15 Felhasználó inaktív   Supageo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 354
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 26. 09:31

Sziasztok.
Jó holminak tünik ez a EAC, de:
Mik a legjobb beállítások az ekzakt másolathoz.
Az ofsetet hogyan határoztátok meg, állítottátok be?
74/80perces CD.

Amúgy köszönöm a hozzászólásotokat,de kérlek csak a pontos, lényegre törö véleményeket írjátok ide.
Ha deréknek születtél, ha a természet egyenes észt és érzékeny szívet adott neked, kerüld egy időre az emberek társaságát és tanulmányozd magadat

#16 Felhasználó inaktív   blash 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.080
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 27. 05:02

[ 2003. november 27.: blash szerkesztette a hozzászólást ]

#17 Felhasználó inaktív   Zoch 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.449
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 27. 15:15

[url="http://"http://doc.hydrogenaudio.org/wikis/hydrogenaudio/EAC"]EAC Configuration and Usage Guide[/url]

[ 2003. november 27.: Zoch szerkesztette a hozzászólást ]

#18 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 27. 21:42

idézet:
Ezt írta Supageo:
Amúgy köszönöm a hozzászólásotokat,de kérlek csak a pontos, lényegre törö véleményeket írjátok ide.[/quote]

Mi köze mindennek a Hi-Fi-hez?
Ez egyszerűen egy technikai módszerleírás, amiből van egy néhány a Multimédiában és a Háttértárakban egyaránt.
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#19 Felhasználó inaktív   Supageo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 354
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 28. 08:18

idézet:
Ezt írta lameXpert:


Mi köze mindennek a Hi-Fi-hez?
Ez egyszerűen egy technikai módszerleírás, amiből van egy néhány a Multimédiában és a Háttértárakban egyaránt.
[/quote]

Köszönöm a lamer hozzászólást, valószínüleg a kereskedök már elérték céljukat, miszerint a hi-fi eszközök már nem müszaki cikkek, hanem hangszerek.
Amúgy ez a technikai módszer meg fogja határozni, hogy milyen minöségben sikerül lemásolnom az áhított zenei müsort.

Kérem senki ne kommentálja ezt és hasonlókat ne is írjon.
Ha deréknek születtél, ha a természet egyenes észt és érzékeny szívet adott neked, kerüld egy időre az emberek társaságát és tanulmányozd magadat

#20 Felhasználó inaktív   subvoice 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.162
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 11. 28. 08:36

Nem értetted lameXpert hozzászólását...

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó