HWSW Informatikai Kerekasztal: Kondenzátor csere alaplapon - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kondenzátor csere alaplapon Értékeld a témát: -----

#51 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 29. 00:14

Brekkkkk
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#52 Felhasználó inaktív   mcload21 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 29. 01:03

Akkor rendelek Yageo kondikat, egy 60w-os pákát (a 75w-os forrasztó pisztolyomat nem erre találták ki), ónt, gyantát, ónszippantót ....úgyis van még két lap amit javítani kell.
Van egy 2006-os AMD-s gépem, és a táp bekapcsolása után, vagy áramszünet után valamiért rögtön elindul a gép, bekapcsoló gomb megnyomása nélkül. A bios beállításai pedig törlődnek. Pár hete új tápot raktam bele, de a probléma megmaradt. Akkor vettem észre, hogy egy 3300-as kondi elszállt a lapon .... lehet, hogy az a gond.
A P5B lapom egy rossz kondi miatt nem indult. Csere után már működött rendesen ...

#53 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 29. 14:54

Azé szippantóval nem biztos, h tökölnék. Én csak átmelegítem a régi kondi lábát, kihúzom, majd nekitolom a pákát a beforrasztott liknak, és a túloldalról áttolom rajta az új kondi lábat. Aztán csinosan átónozom, majd alkohollal lemosom a gyantát, és gyári új. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#54 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 29. 15:46

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2014. 12. 29. 14:54

Azé szippantóval nem biztos, h tökölnék. Én csak átmelegítem a régi kondi lábát, kihúzom, majd nekitolom a pákát a beforrasztott liknak, és a túloldalról áttolom rajta az új kondi lábat. Aztán csinosan átónozom, majd alkohollal lemosom a gyantát, és gyári új. :)


És jó a pillanatpáka is, ezért ne vegyünk még occsót sem. Mert occsó amúgy is szopás, Weller meg most ágyúval a vérebre. Verébre. Mittomén.
Make love not Wor.

#55 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 29. 17:59

Én meg legutóbb jól elcsesztem a kondi cserét. Nem is csak a proci körülieket kellett, hanem a kicsiket a chipset és ram mellől. Annyit tudni, hogy előzőleg még indult púposan is, aztán visszaadtam a havernak, az meg talán egy másik havernak is átadta tesztelgetni. Majd mikor újra hozzámkerült, rögtön cseréltem a kondikat, ahelyett, hogy ismét kipróbáltam volna. Kondi csere után érdekesen fütyült, rammal vga nélkül csöndbe volt (pedig a vga-t kellett volna kifütty), vga-val pedig megsütötte az agp-t. Jó kis prescott P4 lapocka volt. Sajnálom azért.

Amúgy ónszippantózhatod, mikor úgy bele van szorulva, hogy akár forrasztás nélkül is megáll. Úgyúgy, ahogy leslie!
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#56 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2014. 12. 29. 18:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Samuraj - Dátum: 2014. 12. 29. 17:59

Én meg legutóbb jól elcsesztem a kondi cserét. Nem is csak a proci körülieket kellett, hanem a kicsiket a chipset és ram mellől. Annyit tudni, hogy előzőleg még indult púposan is, aztán visszaadtam a havernak, az meg talán egy másik havernak is átadta tesztelgetni. Majd mikor újra hozzámkerült, rögtön cseréltem a kondikat, ahelyett, hogy ismét kipróbáltam volna. Kondi csere után érdekesen fütyült, rammal vga nélkül csöndbe volt (pedig a vga-t kellett volna kifütty), vga-val pedig megsütötte az agp-t. Jó kis prescott P4 lapocka volt. Sajnálom azért.

Amúgy ónszippantózhatod, mikor úgy bele van szorulva, hogy akár forrasztás nélkül is megáll. Úgyúgy, ahogy leslie!

Nem szoros az, egyáltalán nem. A furatgalvánt ki is szedné belütetéskor, ha szorulna ott bármi. Csak egyszerűen a nagy fóliafelület miatt a hőt olyan gyorsan elviszi, hogy a pákahegy után nem lehet elég gyorsan odaférni. De amúgy sem szippantunk két lábú alkatrészeket, mert minek, gyorsabb, egyszerűbb kiszedni enélkül és aztán a lukat külön pucolni, de alapvetően arra sincs szükség két lábnál.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#57 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 29. 19:58

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2014. 12. 29. 18:58

Nem szoros az, egyáltalán nem. A furatgalvánt ki is szedné belütetéskor, ha szorulna ott bármi. Csak egyszerűen a nagy fóliafelület miatt a hőt olyan gyorsan elviszi, hogy a pákahegy után nem lehet elég gyorsan odaférni. De amúgy sem szippantunk két lábú alkatrészeket, mert minek, gyorsabb, egyszerűbb kiszedni enélkül és aztán a lukat külön pucolni, de alapvetően arra sincs szükség két lábnál.

Ki is szedi.
Vagy a pákáim szarok, vagy túl csúcsos a hegyük, de 360 fokon nem melegítik az ónt, csak 420-on a kijelző szerint.
Visszasírom a pisztolypákámat (csehszlovák 100wattos) azzal még kárcórát is hekkeltem.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#58 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2014. 12. 29. 22:30

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2014. 12. 29. 19:58

Ki is szedi.
Vagy a pákáim szarok, vagy túl csúcsos a hegyük, de 360 fokon nem melegítik az ónt, csak 420-on a kijelző szerint.
Visszasírom a pisztolypákámat (csehszlovák 100wattos) azzal még kárcórát is hekkeltem.

50W, széles hegy, jóféle páka kell. A somogyi az játékszer.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#59 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 01. 09:51

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2014. 12. 29. 22:30

50W, széles hegy, jóféle páka kell. A somogyi az játékszer.

Meg egy tszicziembör, aki kezeli. Brekkk-kkk. Jól el voltál tűnve hallod-e. Remélem, hogy rendeződtek azóta a dolgaid.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó