HWSW Informatikai Kerekasztal: Kondenzátor csere alaplapon - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kondenzátor csere alaplapon Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   pitius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.990
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 22. 20:47

Sziasztok!

Van egy Abit SR7-8X alaplappal szerelt gép és az utóbbi időben furcsa fagyásokat produkált. Belekuksiztam a gépbe, hát legalább 3 db púpos kondit látok benne (de elképzelhető, hogy több is van).

Fehérváron lenne valaki aki kicserélné? Vagy hagyjam a fenébe és keressek egy még működő jó állapotú használt lapot? (kb. 6-8e pénzért már láttam).
Amennyiben van aki megcsinálná nekem, dobjon egy privátot és ott egyeztetünk.

Előre is köszi.

#42 Felhasználó inaktív   vasste 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.212
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 20. 20:19

Sziasztok!

Nem mai téma, de a problémám éppen idevág. Adott egy ősrégi ABiT NF7 lap, körülbelül annyi üzemórával a háta mögött mint egy katonasági ZIL teherautó, nagyjából 30db Rubycon, és egy darab Nichicon kondenzátorral. Ez utóbbi gyászos állapotban. A lap semmiféle életjelet nem produkált, POST-ig sem jutott, de látszólag más külsérelmi nyom nem volt. Ahogy neten utánajártam sajnos nem mondható szokatlan halálnemnek a fenti, mivel más alapanyaggal nem rendelkeztem, az eredetileg 1800uF-os, 6.3V-os, 105C-os kondenzátor helyett egy szintén sokéves, 1500uF-os, 6.3V-os példányt forrasztottam be. Az élet visszazért a szerkezetbe, de sajnos stabilnak nem igazán mondató, pár perc bemelegedés után random kikapcsol/újraindul, és egészen addig sztrájkol, amíg vissza nem hűl. Lehetséges, hogy az instabilitás oka a kisebb kondenzátor használata? Sajnos a cserekondenzátor előélete sem fordulatoktól mentes, egy régi passzív hűtésű videokártya bordájának tövéből forrasztottam ki, márkáját tekintve pedig nincs neki, de feltételezve, hogy jó, 16%-nyi eltérés ennyit számítana, vagy feltehetően más helyütt is véres a torka a leányzónak?

-Amennyiben nem sikerül szereznem a gyárival megegyező paraméterű kondenzátort (nem tudom 6.3V-os, 1800uF-os kondenzátor kapható-e minden sarki műszerésznél), helyettesíthetem másikkal? Ahogy utána olvastam az üzemi feszültség nyugodtan lehet nagyobb(mennyivel? 10V gondolom még ok), de a kapacitással kapcsolatban megoszlanak a vélemények. Természetesen nem valami batár darabra gondolok, hanem pl. egy 2200-asra, vagy a legkisebbre, amit be tudok szerezni, és az eredetinél nagyobb kapacitású.

Mivel a lap kétségtelen fejlődést mutatott az 1980Ft-os Tesco Value pákával történő hadakozás után, 150-200Ft-ot, és 6 percet nem sajnálnék a megmentésére, de figyelembe véve, hogy piaci értéke egy használt tyúk szintjén mozog, vagyonokat nem költenék rá. Ha nem sikerül, hát nem sikerül, kidobom az első utamba kerülő elektronikai hulladokhasznosítóba viszem.

Frissítés #1: Időközben találtam még egy kollégát, akinek alaplapja ugyanezen tüneteket produkálta, ugyanennek a kondenzátornak a púposodása mellett. Ő kimérte a delikvenst, és úgy találta, hogy a kapacitása 1800-ról 1320-ra csökkent. Valószínűleg az általam beleműtötté sem lehet sokkal több. A későbbi NF7-ekben egyébént már Rubycon teljesít szolgálatot.

Szerkesztette: vasste 2012. 06. 20. 20:35 -kor


#43 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 20. 20:36

Üzenet megtekintéseIdézet: vasste - Dátum: 2012. 06. 20. 21:19

Sziasztok!

Nem mai téma, de a problémám éppen idevág. Adott egy ősrégi ABiT NF7 lap, körülbelül annyi üzemórával a háta mögött mint egy katonasági ZIL teherautó, nagyjából 30db Rubycon, és egy darab Nichicon kondenzátorral. Ez utóbbi gyászos állapotban. A lap semmiféle életjelet nem produkált, POST-ig sem jutott, de látszólag más külsérelmi nyom nem volt. Ahogy neten utánajártam sajnos nem mondható szokatlan halálnemnek a fenti, mivel más alapanyaggal nem rendelkeztem, az eredetileg 1800uF-os, 6.3V-os, 105C-os kondenzátor helyett egy szintén sokéves, 1500uF-os, 6.3V-os példányt forrasztottam be. Az élet visszazért a szerkezetbe, de sajnos stabilnak nem igazán mondató, pár perc bemelegedés után random kikapcsol/újraindul, és egészen addig sztrájkol, amíg vissza nem hűl. Lehetséges, hogy az instabilitás oka a kisebb kondenzátor használata? Sajnos a cserekondenzátor előélete sem fordulatoktól mentes, egy régi passzív hűtésű videokártya bordájának tövéből forrasztottam ki, márkáját tekintve pedig nincs neki, de feltételezve, hogy jó, 16%-nyi eltérés ennyit számítana, vagy feltehetően más helyütt is véres a torka a leányzónak?

-Amennyiben nem sikerül szereznem a gyárival megegyező paraméterű kondenzátor (nem tudom 6.3V-os, 1800uF-os kondenzátor kapható-e minden sarki műszerésznél), helyettesíthetem másikkal? Ahogy utána olvastam az üzemi feszültség nyugodtan lehet nagyobb(mennyivel? 10V gondolom még ok), de a kapacitással kapcsolatban megoszlanak a vélemények. Természetesen nem valami batár darabra gondolok, hanem pl. egy 2200-asra, vagy a legkisebbre, amit be tudok szerezni, és az eredetinél nagyobb kapacitású.

Mivel a lap kétségtelen fejlődést mutatott az 1980Ft-os Tesco Value pákával történő hadakozás után, 150-200Ft-ot, és 6 percet nem sajnálnék a megmentésére, de figyelembe véve, hogy piaci értéke egy használt tyúk szintjén mozog, vagyonokat nem költenék rá. Ha nem sikerül, hát nem sikerül, kidobom az első utamba kerülő elektronikai hulladokhasznosítóba viszem.

A feszültsége lehet bármennyivel nagyobb, csak beférjen a régi helyére. Attól csak tartósabb lesz.
Arra figyelj, hogy 105 fokos legyen, hogy ne öregedjen el hamar.
Plusz, hát elvileg nem árt, ha alacsony ESR-es a kondi, vagy ha mondod az eladónak, hogy számítógép alaplapba kell. (Egyik boltban elmagyarázták, hogy nem feltétlen kell alacsony ESR-es, és hogy van náluk direkt alaplapba való, de hogy az miben különbözik egy "sima" kondenzátortól, és mitől alaplapba való, azt nem mondták el; tán majd itt kifejti valaki, aki tudja)
1500 uF elvileg elég lesz, ha jobb nincs, annyira bizonyára nincs kicentizve a dolog. De inkább érdemes volna legalább akkorát tenni bele, mint ami volt benne, 2200 inkább jó volna, mint a kisebb kapacitású.

Meg lehet a többi kondit is cserélni kéne, csak szemmel nem látszik rajtuk.

#44 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 20. 20:39

Ja, és a sztatikus töltéssel vigyázz, balszerencsés esetben tönkrevághatja a CPU-t, memóriát vagy a csipszetet.
Érdemes nem műszálas ruhában csinálni, meg előtte megtapizni a földelést, és ha lehet, akkor kerülni kell az alaplapon az érintkezők, forrasztások fogdosását.

#45 Felhasználó inaktív   vasste 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.212
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 20. 21:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2012. 06. 20. 21:36

A feszültsége lehet bármennyivel nagyobb, csak beférjen a régi helyére. Attól csak tartósabb lesz.
Arra figyelj, hogy 105 fokos legyen, hogy ne öregedjen el hamar.
Plusz, hát elvileg nem árt, ha alacsony ESR-es a kondi, vagy ha mondod az eladónak, hogy számítógép alaplapba kell. (Egyik boltban elmagyarázták, hogy nem feltétlen kell alacsony ESR-es, és hogy van náluk direkt alaplapba való, de hogy az miben különbözik egy "sima" kondenzátortól, és mitől alaplapba való, azt nem mondták el; tán majd itt kifejti valaki, aki tudja)
1500 uF elvileg elég lesz, ha jobb nincs, annyira bizonyára nincs kicentizve a dolog. De inkább érdemes volna legalább akkorát tenni bele, mint ami volt benne, 2200 inkább jó volna, mint a kisebb kapacitású.

Meg lehet a többi kondit is cserélni kéne, csak szemmel nem látszik rajtuk.


Köszönöm a választ!

Sajnos az 1500uF-os nem tűnik annyira belevalónak, nem stabil vele a lap (bár legalább már elindul vele), tehát lefelé nem nagyon tudtam eredményesen eltérni. Kérdés, ha felfelé indulok milyen eredménnyel jár. Sajnos mint eddig észrevettem a gyártók szeretnek nem túl gyakori típusokat használni, mindez a lakhelyemmel súlyosbítva, így gyanítom, pontosan belevalót nem fogok találni. Low-ESR-t megemlítem majd, az összes cseréje (vagy legalább a nagyobb pufferkondiké) bőven meghaladná a lap értékét.

#46 Felhasználó inaktív   vasste 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.212
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 23. 20:34

Önmagamnak válaszolok.

Egyik témában járatosabb ismerősöm véleménye szerint a lapnak mennie kellett volna az 1500-as kondenzátorral is, elképzelhető, hogy a donorként funkcionáló videokártya éppen a kondik miatt volt működésképtelen.

Lényeg ami a lényeg szereztem bele egy 6.3V-os, 2200-as kéménykét, másfél órája fut rajt a Prime95, és a 3DMark párhuzamosan teljesen stabilan. Nem egy komoly hozzáértés igénylő művelet, aki hasonló cipőben jár, véleményem szerint bátran próbálkozzon vele, egy kiforrasztó szalagot viszont mindenképpen szerezzen be, mert anélkül a tűhegyni lábak furatát igencsak nehéz megtisztítani.

#47 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 06. 23. 22:08

Üzenet megtekintéseIdézet: vasste - Dátum: 2012. 06. 23. 21:34

Önmagamnak válaszolok.

Egyik témában járatosabb ismerősöm véleménye szerint a lapnak mennie kellett volna az 1500-as kondenzátorral is, elképzelhető, hogy a donorként funkcionáló videokártya éppen a kondik miatt volt működésképtelen.

Lényeg ami a lényeg szereztem bele egy 6.3V-os, 2200-as kéménykét, másfél órája fut rajt a Prime95, és a 3DMark párhuzamosan teljesen stabilan. Nem egy komoly hozzáértés igénylő művelet, aki hasonló cipőben jár, véleményem szerint bátran próbálkozzon vele, egy kiforrasztó szalagot viszont mindenképpen szerezzen be, mert anélkül a tűhegyni lábak furatát igencsak nehéz megtisztítani.

Ónszippantóval azért egyszerűbb, de én pl. nem tisztítom a lukakat. Hevítem és az új láb belemegy szépen. Az 1500uF untig elég oda, de az ESR a lényeg, az az öreg kondiban szar lesz, meg hát mérni sem mérted egyik paramétert sem. Sparow említette, de tulképpen az alacsony ESR a lényege minden alaplapi kondinak: A többtíz kHz-es frekvencián szükséges kapacitás alig párszáz nF lenne, de a tápegység alacsony kimeneti impedanciáját a minél nagyobb kapacitással járó alacsonyabb ESR adja meg. Csak iylet és csak újat-kivéve a japánokat. A Rubykat nem kell cserélni, a Nichicon is csak ritka véletlen (sajnos sok véletlen van velük).
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#48 Felhasználó inaktív   mcload21 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 28. 21:18

Sziasztok. Nemrég vettem egy nagyon pöpec kis P3-ast - retro miatt. Újszerű, kifogástalan állapotban van a kondikat kivéve :(. - kettő már púpos.
Yageo kondik - 2700mF, 1500mF, 1000mF 10- és 6,3v-osak. Van még jópár apró, de azok nem hiszem, hogy tönkremennének ...
Vidéki vagyok és Miskolc van a legközelebb, de az ottani elektronikai boltokban azt tapasztaltam, hogy örülhetek ha valami noname, vagy hasonló értékű kondit kapok.
Rubycon, esetleg Yageo kondikat honnan lehet venni, vagy rendelni? - mert az általam ismert webshopokban sincs túl nagy választék.
Az is érdekelne, hogy Miskolcon foglalkoznak valahol alaplap javítással? Vagy ha valaki profi módon meg tudja csinálni, be tudja szerezni a minőségi kondikat és nem süti meg őket, az is érdekelne.

#49 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 28. 23:21

Üzenet megtekintéseIdézet: mcload21 - Dátum: 2014. 12. 28. 21:18

Sziasztok. Nemrég vettem egy nagyon pöpec kis P3-ast - retro miatt. Újszerű, kifogástalan állapotban van a kondikat kivéve :(. - kettő már púpos.
Yageo kondik - 2700mF, 1500mF, 1000mF 10- és 6,3v-osak. Van még jópár apró, de azok nem hiszem, hogy tönkremennének ...
Vidéki vagyok és Miskolc van a legközelebb, de az ottani elektronikai boltokban azt tapasztaltam, hogy örülhetek ha valami noname, vagy hasonló értékű kondit kapok.
Rubycon, esetleg Yageo kondikat honnan lehet venni, vagy rendelni? - mert az általam ismert webshopokban sincs túl nagy választék.
Az is érdekelne, hogy Miskolcon foglalkoznak valahol alaplap javítással? Vagy ha valaki profi módon meg tudja csinálni, be tudja szerezni a minőségi kondikat és nem süti meg őket, az is érdekelne.

http://lomex.hu/hu/webshop/#/page,0
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#50 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2014. 12. 29. 00:12

2700-asat nem is fogsz kapni. 3300-as lesz helyette, jó az is, de ha csak 2200-as, az sem dráma-sőt (nem a kapacitása számít). Ezreset sem érdemes külön, 1500-as van, jó helyette. És akkor már csak ez a két érték kell. Miskolc nagy város, csak lesz ott hozzáértő. Amúgy ha bontott lap van, japán kondikkal, azokkal is lehet javítani, nem lesz baja sose, nem olyan nagy dolog, hogy ennyit agyalj rajta. A profi módot már csak azért sem érdemes emlegetni, mert egy profi kondicsere az alaplap jelenkori értékének tízszeresénél indul, új japán kondkkal, forrólevegős munkaállomással, mert ugye a profi szervizt fenn is kell tartani, oksoba meg egy jó pákával párezeért megcsinálja akárki, aki már csinált ilyet, nem fogja elrontani.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#51 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 29. 00:14

Brekkkkk
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#52 Felhasználó inaktív   mcload21 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 29. 01:03

Akkor rendelek Yageo kondikat, egy 60w-os pákát (a 75w-os forrasztó pisztolyomat nem erre találták ki), ónt, gyantát, ónszippantót ....úgyis van még két lap amit javítani kell.
Van egy 2006-os AMD-s gépem, és a táp bekapcsolása után, vagy áramszünet után valamiért rögtön elindul a gép, bekapcsoló gomb megnyomása nélkül. A bios beállításai pedig törlődnek. Pár hete új tápot raktam bele, de a probléma megmaradt. Akkor vettem észre, hogy egy 3300-as kondi elszállt a lapon .... lehet, hogy az a gond.
A P5B lapom egy rossz kondi miatt nem indult. Csere után már működött rendesen ...

#53 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 29. 14:54

Azé szippantóval nem biztos, h tökölnék. Én csak átmelegítem a régi kondi lábát, kihúzom, majd nekitolom a pákát a beforrasztott liknak, és a túloldalról áttolom rajta az új kondi lábat. Aztán csinosan átónozom, majd alkohollal lemosom a gyantát, és gyári új. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#54 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 29. 15:46

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2014. 12. 29. 14:54

Azé szippantóval nem biztos, h tökölnék. Én csak átmelegítem a régi kondi lábát, kihúzom, majd nekitolom a pákát a beforrasztott liknak, és a túloldalról áttolom rajta az új kondi lábat. Aztán csinosan átónozom, majd alkohollal lemosom a gyantát, és gyári új. :)


És jó a pillanatpáka is, ezért ne vegyünk még occsót sem. Mert occsó amúgy is szopás, Weller meg most ágyúval a vérebre. Verébre. Mittomén.
Make love not Wor.

#55 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 29. 17:59

Én meg legutóbb jól elcsesztem a kondi cserét. Nem is csak a proci körülieket kellett, hanem a kicsiket a chipset és ram mellől. Annyit tudni, hogy előzőleg még indult púposan is, aztán visszaadtam a havernak, az meg talán egy másik havernak is átadta tesztelgetni. Majd mikor újra hozzámkerült, rögtön cseréltem a kondikat, ahelyett, hogy ismét kipróbáltam volna. Kondi csere után érdekesen fütyült, rammal vga nélkül csöndbe volt (pedig a vga-t kellett volna kifütty), vga-val pedig megsütötte az agp-t. Jó kis prescott P4 lapocka volt. Sajnálom azért.

Amúgy ónszippantózhatod, mikor úgy bele van szorulva, hogy akár forrasztás nélkül is megáll. Úgyúgy, ahogy leslie!
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#56 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2014. 12. 29. 18:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Samuraj - Dátum: 2014. 12. 29. 17:59

Én meg legutóbb jól elcsesztem a kondi cserét. Nem is csak a proci körülieket kellett, hanem a kicsiket a chipset és ram mellől. Annyit tudni, hogy előzőleg még indult púposan is, aztán visszaadtam a havernak, az meg talán egy másik havernak is átadta tesztelgetni. Majd mikor újra hozzámkerült, rögtön cseréltem a kondikat, ahelyett, hogy ismét kipróbáltam volna. Kondi csere után érdekesen fütyült, rammal vga nélkül csöndbe volt (pedig a vga-t kellett volna kifütty), vga-val pedig megsütötte az agp-t. Jó kis prescott P4 lapocka volt. Sajnálom azért.

Amúgy ónszippantózhatod, mikor úgy bele van szorulva, hogy akár forrasztás nélkül is megáll. Úgyúgy, ahogy leslie!

Nem szoros az, egyáltalán nem. A furatgalvánt ki is szedné belütetéskor, ha szorulna ott bármi. Csak egyszerűen a nagy fóliafelület miatt a hőt olyan gyorsan elviszi, hogy a pákahegy után nem lehet elég gyorsan odaférni. De amúgy sem szippantunk két lábú alkatrészeket, mert minek, gyorsabb, egyszerűbb kiszedni enélkül és aztán a lukat külön pucolni, de alapvetően arra sincs szükség két lábnál.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#57 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 29. 19:58

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2014. 12. 29. 18:58

Nem szoros az, egyáltalán nem. A furatgalvánt ki is szedné belütetéskor, ha szorulna ott bármi. Csak egyszerűen a nagy fóliafelület miatt a hőt olyan gyorsan elviszi, hogy a pákahegy után nem lehet elég gyorsan odaférni. De amúgy sem szippantunk két lábú alkatrészeket, mert minek, gyorsabb, egyszerűbb kiszedni enélkül és aztán a lukat külön pucolni, de alapvetően arra sincs szükség két lábnál.

Ki is szedi.
Vagy a pákáim szarok, vagy túl csúcsos a hegyük, de 360 fokon nem melegítik az ónt, csak 420-on a kijelző szerint.
Visszasírom a pisztolypákámat (csehszlovák 100wattos) azzal még kárcórát is hekkeltem.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#58 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2014. 12. 29. 22:30

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2014. 12. 29. 19:58

Ki is szedi.
Vagy a pákáim szarok, vagy túl csúcsos a hegyük, de 360 fokon nem melegítik az ónt, csak 420-on a kijelző szerint.
Visszasírom a pisztolypákámat (csehszlovák 100wattos) azzal még kárcórát is hekkeltem.

50W, széles hegy, jóféle páka kell. A somogyi az játékszer.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#59 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 01. 09:51

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2014. 12. 29. 22:30

50W, széles hegy, jóféle páka kell. A somogyi az játékszer.

Meg egy tszicziembör, aki kezeli. Brekkk-kkk. Jól el voltál tűnve hallod-e. Remélem, hogy rendeződtek azóta a dolgaid.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó