HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Itt az új Nvidia mobilprocesszor - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Itt az új Nvidia mobilprocesszor Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 01. 05. 12:41

Tovább próbálkozik a mobilos piacon az Nvidia, a Tegra hatodik generációját az ARM 64 bites processzormagjaira, de saját GPU-ra építette - kényszerűségből. A kitörési pont a grafika lehet, miután idén minden csúcslapka ugyanazt a CPU-t használja.
https://www.hwsw.hu/hirek/53380/nvidia-tegra-x1-mobil-processzor-lapka-cortex-auto.html

#2 Felhasználó inaktív   asola 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 311
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 05. 12:41

Most már tényleg elértünk oda, hogy a csúcs ARM v8 processzorok tudnának laptopokban, mini-desktopokban is becsülettel szolgálni (desktop Linux-okkal mindenképpen, de idővel Windows-al is).

Nagyon kellene egy ARM-os szabvány, ami révén egyetlen Linux kernellel és install csomaggal meghajthatóak lennének a különböző ARMos lapok (mint az x86-nál). Engem pl eléggé elijeszt, hogy egy-egy ARM-os laphoz nem tudok akármilyen Linux distro-t felnyomni, csak a gyártó által kiadottat, vagy egy-két nagyon hozzáértő által barkácsoltakat.

#3 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 05. 13:22

Egy ilyet androidos miniPC-be max 150 dodóért és engem megvettek. Jah, ideje felkelni...

#4 Felhasználó inaktív   siriq 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 124
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 05. 17:33

Ezzel meg ki lehet egesziteni: The reason we did not use Denver on Tegra X1 is that we decided to take a "tick tock" approach to launching our processors. Since TX1 is on a brand new 20nm process we decided to use off the shelf ARM cores. But Tegra K1 was on a well understood [28nm] process and hence we decided to use Denver on it. We still have Denver on our roadmap and will be using it in our future chips as processes mature.

#5 Felhasználó inaktív   InvalidUser 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 998
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 05. 18:23

https://www.youtube....h?v=_36yNWw_07g

#6 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 05. 19:00

Üzenet megtekintéseIdézet: asola - Dátum: 2015. 01. 05. 12:41

Nagyon kellene egy ARM-os szabvány, ami révén egyetlen Linux kernellel és install csomaggal meghajthatóak lennének a különböző ARMos lapok


ha ez így röpke 20 év alatt nem sikerült, akkor mostmár valószínűleg pont nem is fog

Üzenet megtekintéseIdézet: egymajom - Dátum: 2015. 01. 05. 13:22

Egy ilyet androidos miniPC-be max 150 dodóért és engem megvettek. Jah, ideje felkelni...


annyiért x86-ot is kapsz.


-----

épp mostanában portoltam a szoftveres rendereremet mobiltelefonra, szóval nekem tényleg nagyon hasznos benne a gpu.

#7 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 05. 19:16

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2015. 01. 05. 19:00

ha ez így röpke 20 év alatt nem sikerült, akkor mostmár valószínűleg pont nem is fog



annyiért x86-ot is kapsz.


-----

épp mostanában portoltam a szoftveres rendereremet mobiltelefonra, szóval nekem tényleg nagyon hasznos benne a gpu.

Gondolom kisebb fogyasztást vár.

#8 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 05. 21:35

Üzenet megtekintéseIdézet: asola - Dátum: 2015. 01. 05. 12:41

Most már tényleg elértünk oda, hogy a csúcs ARM v8 processzorok tudnának laptopokban, mini-desktopokban is becsülettel szolgálni (desktop Linux-okkal mindenképpen, de idővel Windows-al is).

Az ARM-os windows pont most doglik meg hala a bay trail-nek.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#9 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 06. 03:08

@"Geri": Android alatt az x86 nem biztos hogy nyerõ, meg eddig egy x86-os kínai sticket láttam de arról sem sok tapasztalatot. Ellenben ARM társaikkal szinte napi szinten foglalkoznak, jönnek a vélemények, hibajavítások, stb. De ha csinálnak egyet ilyen teljesítményben lelkem rajta.

Szerkesztette: egymajom 2015. 01. 06. 03:11 -kor


#10 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 06. 03:10

@siriq: Azért elég érdekes úgy tick tock-ra átállni, hogy a kettőből az egyik nincs a behatásuk alatt. Ezért működik jól az Intelnél, szerintem ez inkább a szokásos marketing bs.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó