HWSW Informatikai Kerekasztal: eset smart sec. 4.0 esete 2db windows 7 -el - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

eset smart sec. 4.0 esete 2db windows 7 -el fájl megosztás hol volt, hol nem volt

#1 Felhasználó inaktív   KoXaMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 269
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 28. 13:20

Olyan problémával fordulnék hozzátok - miután nekem mar minden ötletem elfogyott - hogy adott 2 windows 7 es gép amik routerrel kapcsoldnak egymashoz a router cime 192.168.0.1 az egyik windows 7 gép ami legyen KD (192.168.0.101) míg a másik windows7 gép neve KB (192.168.0.104). Mindegyiken azonos eset smart security 4.0 fut !

Mind 2 ön tökéletesen megy a net látják egymást lehet pingelni megy a hálózat megosztás egy darabig majd eltűnik,a net viszont jó. Ezután a KB gép ilyen jön ki hogy:

portscannelése, felderíté- si kísérlet tiltása

forrás: 192.168.0.101:5668
cél: 192.168.0.104:65432

Mind 2 számítógép a workgroup tagja. Amig látják egymást minden rendbe amint eljön ez a hiba nem látják egymást és pingelni se lehet öket. de persze a routert eközbe mind2 elérni probaltam hogy ezeket a portokat engedélyezem de nem sikert mivel mindig mas portot keres.

Angol forumon nem akadtam rá semmi használhatóra.
Akinek van ötlete irja meg mert a KD Gépen van BackupVinyo ami 1TB tárolóként működik úgy hogy fontos lenne.

Köszi előre is a segítséget, ha valamit kihagytam a későbiekbe korrigálom

ui.: egyetemistaként  MSDNAA licence -el letölhető verzió van meg. Tehát a professional.

#2 Felhasználó inaktív   Dr. Szöszi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.910
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 28. 18:12

Idézet: KoXaMan - Dátum: 2009. aug. 28., péntek - 13:20

Mind 2 ön tökéletesen megy a net látják egymást lehet pingelni megy a hálózat megosztás egy darabig majd eltűnik,a net viszont jó. Ezután a KB gép ilyen jön ki hogy:

Mind 2 számítógép a workgroup tagja. Amig látják egymást minden rendbe amint eljön ez a hiba nem látják egymást és pingelni se lehet öket. de persze a routert eközbe mind2 elérni probaltam hogy ezeket a portokat engedélyezem de nem sikert mivel mindig mas portot keres.

Köszi előre is a segítséget, ha valamit kihagytam a későbiekbe korrigálom

ui.: egyetemistaként 

Egyetemistaként kicsit jobban formázhatnád a magyar mondatokat.
Csak annyira, hogy érthetőek legyenek.
És igen, mivel a fórum nem hoz pénzt, így nem csoportosítunk át kellő erőforrást ahhoz, hogy az itt felmerült igényeket, bugokat miazmást megfelelően kezelni tudjuk.

#3 Felhasználó inaktív   KoXaMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 269
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 28. 19:49

Korrigálva ahogy megírtam, de most már az szóljon hozzá aki érdemben tud segíteni.

Olyan problémával fordulnék hozzátok - miután nekem mar minden ötletem elfogyott - hogy adott 2 Windows 7 es gép amik routerrel kapcsolódnak egymáshoz a router címe 192.168.0.1.

Egyik Windows 7 gép ami legyen KD (192.168.0.101) míg a másik Windows 7 gép neve KB (192.168.0.104). Mindegyiken azonos eset smart security 4.0 fut ! Mind 2 számítógép a workgroup tagja.

Mind 2 ön tökéletesen megy a net látják egymást lehet pingelni a másikat működik a hálózat megosztás egy darabig majd eltűnik. Amint eljön ez a hiba nem látják egymást és pingelni se lehet őket a net viszont még ekkor is működik. Persze a routert eközben mindkét gépről ellehet érni.

A KB gépen a tűzfal logjába figyelmes lettem egy sorra:  portscannelése, felderíté- si kísérlet tiltása

forrás: 192.168.0.101:5668
cél: 192.168.0.104:65432

Próbáltam azt is hogy ezeket a portokat engedélyezem de nem sikerült mivel mindig más portot keres.

Angol fórumon nem akadtam rá semmi használhatóra.
Akinek van ötlete írja meg mert a KD Gépen van Backup Vinyo ami 1TB tárolóként működik úgy hogy fontos lenne.

Köszi előre is a segítséget, ha valamit információt kihagytam később pótlom.

ui.: egyetemistakén  MSDNAA licence -el leötölhető verzió van meg. Tehát a professzionál.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó