HWSW Informatikai Kerekasztal: Speciális egérpadok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (38 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Speciális egérpadok egy kis trükk Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   pojzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.809
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 13. 05:57

A mai nap rájöttem (lehet, sőt biztosan nem elsőként), hogy hogyan lehetne OLCSSÓN igazán csúszossá tenni az egeret az egérpadon. Szóval én egy funcSurface 1030-ast használok és olyan sokat mozgott már rajta az egér, hogy elkopott egy kicsit a felülete és emiatt nem csúszott olyan jól mint új korában.
Namármost kicsit bosszantott a dolog, hogy egy kb 12-15 ezer forintba kerülő egérpad viszonylag hamar rosszabb lesz mint egy sima textil. a gariztatása meg nehézkes, mert Németországból lett rendelve..
Aztán valahol láttam egy folyadékot amit rá kell pacsmagolni vagy az egér vagy a pad felszinére és akkor állítólag jóbban csúszik. Persze mondanom se kell ezt is legközelebb Németországból lehetne hozatni ami nem kis költség egy kb fél deci sincs valamiért ami nem is biztos, hogy működik.
Nade gondoltam, hogy ha működőképes ez a technika, akkor esetleg valami más anyagot is lehetne rakni a felületekre, és akkor ugyan azt érhetem el. Még régebbről van nekem egy kis adat háztartási szilikonzsírom (még annó P2-s korszakban vettem) és nagyon vékonyan bekentem az egér tappancskáit és egy sinténnagyon vékony, de egyenletes réteget vittem fel a pad simábbik felére. Ezt követően a padot megtörölgettem egy tiszta száraz rongyal és utána jött a próba.
Nos azt hittem, hogy nem fog működni, mert a szilikonzsír amikor több van egy kupacban nagyon ragadós. (ezért kellett a törlés) Az eredmény: meglöktem egy kicsit az egeret és majdnem lefutott az aztalra. :)
És ami a lényeg, hogy fillérekbe kerül mert néhány száz forintért kapsz egy kb 60g-os kiszerelést ami egy raklapnyi egérpadra és egérre elég. A másik lényege, hogy a háztartási szilikonzsír nem ártalmas az egészségre, így nincs mitől félni. Szóval legalább olyan jó eredményt érhet el az ember nagyon olcsón mintha drága pénzekért veszi a teflon szalagokat vagy tappancsokat (skatez) amik tapasztalatom szerinte nem túl tartósak, ha sokat használod az egeret.

Én csak a funcon tudom kipróbálni de nagy sejtésem, hogy ugyan így működik a Steelpadon (aminek van sima fele) vagy akár pvc-s egérpadoknál is.
Nohh remélem tetszik majd másiknak is ez a "találmány"!

#2 Felhasználó inaktív   Phantom Lord 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 13. 08:40

Viszont a skatez mellet szol, hogy ha fent van az egéren akkor az egér nem koptatja szét padot.

#3 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2004. 06. 13. 13:50

Vazelin.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#4 Felhasználó inaktív   pojzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.809
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 13. 19:26

Idézet: Phantom Lord - Dátum: 2004. jún. 13., vasárnap - 7:40

Viszont a skatez mellet szol, hogy ha fent van az egéren akkor az egér nem koptatja szét padot.

Én nem értek vele teljesen egyet, mert ez elött én is használtam teflon szalagot (mert ugye a skatez is az) és sajna ugyan úgy elkoptatta a padot, de csúnyán. És utána nem csúszott olyan jól. Maximum az egér tapancskáit védi meg ami meg hosszú-hosszú évek alatt kopna el, addigra meg egy olyan user aki sokat használja az egerét úgy is lecseréli. ergo aki meg nem nagyon átlagos szinten használja a gépét meg nem vesz speciális egérpadot (szerintem)

A vazelin is jó lehet, habár avval még sose volt dolgom. :)

#5 Felhasználó inaktív   MC Pite 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.181
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 19. 12:55

:)
Hehe.
Én széles celluxot adtam a IMO talpainak... azóta csúszik,mint a szél (pláne füzet borítóján, a matt felével, leragasztva az asztalra.
Ha nem fektetsz be annyi időt a problémád megoldásába, hogy utána olvass; és formailag és tartalmilag egyaránt helyesen írd le azt, akkor a fórumtársaidtól miért várod el, hogy időt pazaroljanak rád?
[Konfig] [Hűtéstechnika]  [Képeim]  [Bringa]

#6 Felhasználó inaktív   pojzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.809
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 20. 00:56

Idézet: MC Pite - Dátum: 2004. jún. 19., szombat - 11:55

:)
Hehe.
Én széles celluxot adtam a IMO talpainak... azóta csúszik,mint a szél (pláne füzet borítóján, a matt felével, leragasztva az asztalra.

Ez se lehet egy rossz megoldás. :) Végülis nem általános egérpad a füzet boritója.. :D

#7 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 20. 01:48

Idézet: pojzon - Dátum: 2004. jún. 13., vasárnap - 20:26

Én nem értek vele teljesen egyet, mert ez elött én is használtam teflon szalagot (mert ugye a skatez is az) és sajna ugyan úgy elkoptatta a padot, de csúnyán.

Nalam a teflonszalag kopik, nem a laminalt furner asztal.

Lassan megint raferne az MX700-amra egy teflonszalag csere. :(

Szerkesztette: nyunyu 2004. 06. 20. 01:50 -kor


#8 Felhasználó inaktív   pojzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.809
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 21. 00:18

Idézet: nyunyu - Dátum: 2004. jún. 20., vasárnap - 0:48

Nalam a teflonszalag kopik, nem a laminalt furner asztal.

Lassan megint raferne az MX700-amra egy teflonszalag csere. :(

Azt tudom, hogy a teflon is kopik, de úgy hiszem, hogy egy steelpad illetve egy Func se éri el egy laminált furnél lap keménységét...:)

Szerkesztette: pojzon 2004. 06. 21. 00:18 -kor


#9 Felhasználó inaktív   Rocketjump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 22. 23:28

Én nem vettem észre különbséget a méregdrága teflon és a 200 forintos cellux között - Steelpad 4D-n.

Ráadásul nekem a teflon sarkai rendszeresen felkunkorodtak, amitől a legrosszabb időpontokban akadt meg az egér (pl. LAN-versenyen marha fontos meccs közepén).


Úgyhogy nálam teflon kilőve, és helyette cellux. Persze ezt lehet fokozni szilikonspray-vel.

#10 Felhasználó inaktív   pojzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.809
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 22. 23:31

Idézet: Rocketjump - Dátum: 2004. jún. 22., kedd - 22:28

Én nem vettem észre különbséget a méregdrága teflon és a 200 forintos cellux között - Steelpad 4D-n.

Ráadásul nekem a teflon sarkai rendszeresen felkunkorodtak, amitől a legrosszabb időpontokban akadt meg az egér (pl. LAN-versenyen marha fontos meccs közepén).


Úgyhogy nálam teflon kilőve, és helyette cellux. Persze ezt lehet fokozni szilikonspray-vel.

Én is kipróbáltam a celluxot, de nekem a funcon tapadt egy kicsit. Én szerencsére nem a skatezt használom, hanem 3M-es teflont és ezzel nem volt még ilyen probléma.

A szilikonszprét majd én is kipróbálom! ;)

#11 Felhasználó inaktív   Rocketjump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 22. 23:34

3M teflont lehet kapni Ápisz féle üzletekben, esetleg Praktiker, vagy az is számtech cucc?

És mennyibe kerül, mert a skatez centije 100 forint  :D

#12 Felhasználó inaktív   balight_knight 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 367
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 23. 10:57

És nem lesz használat közben ilyen szilikon zsíros a csuklód?
Shuttle SN85G4 Barebone, AMD64 3000+,512 Mb Corsair C2-XL, Sapphire ATI Radeon 9800 Pro 128mb

#13 Felhasználó inaktív   Rocketjump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 23. 16:29

Nem.

A szilikon jóformán észre sem vevődik a ráfújt felületen, nem "zsiros"  a szó hagyományos értelmében.

Mint ahogy a higany sem nedves.

Szerkesztette: Rocketjump 2004. 06. 23. 16:30 -kor


#14 Felhasználó inaktív   pojzon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.809
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 23. 22:43

Idézet: Rocketjump - Dátum: 2004. jún. 23., szerda - 15:29

Nem.

A szilikon jóformán észre sem vevődik a ráfújt felületen, nem "zsiros"  a szó hagyományos értelmében.

Mint ahogy a higany sem nedves.

Csatlakozom a kollega állításához, mert tényleg nem lesz zsíros a kezed. Viszont kipróbáltam a spray-t és azt kell, hogy mondjam, ez a legjobb megoldás. :) Annyival jobb hogy gyorsabban lehet a felületet "bekenni" vele, mint a zsírral.

#15 Felhasználó inaktív   KergeK@csa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 23. 23:19

Idézet: pojzon - Dátum: 2004. jún. 23., szerda - 23:43

Csatlakozom a kollega állításához, mert tényleg nem lesz zsíros a kezed. Viszont kipróbáltam a spray-t és azt kell, hogy mondjam, ez a legjobb megoldás. :) Annyival jobb hogy gyorsabban lehet a felületet "bekenni" vele, mint a zsírral.

Hol vettél szilikonspray-t? És miylet, mennyiért? :)
Thx előre is. :)

#16 Felhasználó inaktív   Sirinor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 27. 15:18

Nem értem a dolgot!

Miért nem vesztek 1 havonta egy új egérpadot 200-ért mint ahogy én is?:)
Ha valami kell, írj!

#17 Felhasználó inaktív   balight_knight 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 367
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 27. 21:21

Hogy jön ez az egérpad csúszosságához? :lol:
Shuttle SN85G4 Barebone, AMD64 3000+,512 Mb Corsair C2-XL, Sapphire ATI Radeon 9800 Pro 128mb

#18 Felhasználó inaktív   bgabor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 27. 21:23

Idézet: Sirinor - Dátum: 2004. jún. 27., vasárnap - 14:18

Nem értem a dolgot!

Miért nem vesztek 1 havonta egy új egérpadot 200-ért mint ahogy én is?:)

Hát nemértem,emberek,az én optikai egerem egérpad nélkül is tökjól elvan a sima asztalon. Néha le kell kaparni az aljáról a koszt. Ennyi. Nálam van a hiba?

#19 Felhasználó inaktív   Phantom Lord 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 27. 21:33

Idézet: bgabor - Dátum: 2004. jún. 27., vasárnap - 22:23

Hát nemértem,emberek,az én optikai egerem egérpad nélkül is tökjól elvan a sima asztalon. Néha le kell kaparni az aljáról a koszt. Ennyi. Nálam van a hiba?

Probálj ki valami értelmesebb egérpadot és egyböl rájössz mi a különbség :)

#20 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 27. 22:06

szerintem is elég csak néha levakarni a koszt belőle aztán kész..
bár Én nem használom az egeret állandóan (billzet rulez. egyszerűbb elintézni a dolgokat mint egerészni..)
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

Téma megosztása:


  • (38 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó