HWSW Informatikai Kerekasztal: Milyen villanyborotvát? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (6 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Milyen villanyborotvát? Értékeld a témát: -----

#91 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 20. 03:19

Idézet: joshua7 - Dátum: 2006. jan. 19., csütörtök - 20:21

Nem pengés, mert idáig is Philishave-et használtam ( HQ5812, utóbbi 2 évben), előtte meg 7 évig egy másik modellt. Vagyis 9 éve használok ilyen típusokat, de még most sem szoktam hozzájuk teljesen.  :think:
A Braun általánosságban milyen készülékeket csinál? Valszeg olyat veszek majd, tetszik hogy nem ér hozzá a bőrhöz semmi más csak a kés.
Ez a Coolskin mennyibe kerül?

A coolskinnel ha adagolod a krémet akkor tényleg nagyon jó.

#92 Felhasználó inaktív   qmz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 21. 19:31

Na én vettem egy Philishave Quadra Action HQ7820-at és jelenleg csak jót tudok mondani róla.A pihék vágásáról nem tok még nyilatkozni mert előtte Gilette blueII plus-al teljesen megborotválkoztam.De ahol újra borostás lettem (bajusz+áll) ott jól és kellemesen borotvált.Csak nem találtam a dobozba használati útmutatót.A szoktak hozzájuk használati útmuatót adni? :think:

Szerkesztette: qmz 2006. 01. 21. 19:41 -kor


#93 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 22. 17:40

Idézet: qmz - Dátum: 2006. jan. 21., szombat - 19:31

Na én vettem egy Philishave Quadra Action HQ7820-at és jelenleg csak jót tudok mondani róla.A pihék vágásáról nem tok még nyilatkozni mert előtte Gilette blueII plus-al teljesen megborotválkoztam.De ahol újra borostás lettem (bajusz+áll) ott jól és kellemesen borotvált.Csak nem találtam a dobozba használati útmutatót.A szoktak hozzájuk használati útmuatót adni? :think:

Elvileg kell lennie benne használati utasításnak.

#94 Felhasználó inaktív   jazzkifli 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 444
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 23. 03:56

Szerencsére nem vagyok rákényszerülve, hogy naponta borotválkozzak, így csak akkor nyúlok a pengés készülékhez mikor már muszáj :Đ
Eleinte, a kezdetekkor kipróbáltam a Gilette és a Wilkinson termékeit, utóbbihoz többet nem nyúlok...  :reklamacio:
Aztán egyszer próbaképpen lenyúltam a húgom akkus Philips hajvágó gépét és azóta már van sajátom:

Kép

Általában 3-4-5 naponta húzom le a szőrt és ezzel olyan 1-1.5 mm-es borosta marad, ami kifejezetten szimpatkus számomra (és szerencsére másoknak is :Đ), emellett pedig nem pattog ki a bőröm. A tologatható távbigyóval meg frankón be lehet állítani a körszakáll hosszúságát :Đ
Ha netán szükséges a sima arcbőr, akkor viszont valamilyen Nivea habot+Gillette Sensor Excel-t használok és hozzá egy aloe verás after shave balzsamot. A Nivea egyik balzsama sem jött be, mindegyik csípte a bőrömet, a klasszikus löttyös after shave-ek meg szóba sem jöhenek.

Sokszor elgondolkodtam már hogy jó lenne egy olyan krémadagolós Philips csoda, de nagyon drágának találom. Lehet, hogyha olyan helyzetbe kerülök, hogy naponta kell borotválkoznom akkor majd teszek egy próbát, de addig megmaradok az eddig bevált kombónál  :up:
Kép

#95 Felhasználó inaktív   cssandor 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 112
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 30. 14:43

Braun újítása a 3-stage shaving system. Használ ilyet valaki, jobb mint a hagyományos 1 fóliás?

#96 Felhasználó inaktív   qmz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 05. 14:55

Idézet: qmz - Dátum: 2006. jan. 21., szombat - 19:31

Na én vettem egy Philishave Quadra Action HQ7820-at és jelenleg csak jót tudok mondani róla.A pihék vágásáról nem tok még nyilatkozni mert előtte Gilette blueII plus-al teljesen megborotválkoztam.De ahol újra borostás lettem (bajusz+áll) ott jól és kellemesen borotvált.Csak nem találtam a dobozba használati útmutatót.A szoktak hozzájuk használati útmuatót adni? :think:

A Philishave HQ7820 leborotválja a pihéket is.
De itt is igaz az hogy a hosszúkat tépkedi.
Szóval szerintem az első villanyborotválkozás előtt egy nappal érdemes leborotválkozni egy hagyományos borotvával...

Idézet: Lipton - Dátum: 2006. jan. 22., vasárnap - 17:40

Elvileg kell lennie benne használati utasításnak.

Vajon valahol(pl egy szervízben) nem lehet fénymásolatot kérni róla?

#97 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 05. 18:03

Idézet: qmz - Dátum: 2006. febr. 5., vasárnap - 14:55

Vajon valahol(pl egy szervízben) nem lehet fénymásolatot kérni róla?

Szerintem fent lehet a neten is pdf-ben.

#98 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 05. 18:27

Fúú de megdagadt a tocsik :D Mondjuk az "egyéb hardver"-ben nyitottam, de eztis átmozgatták - szemetek :Đ
Nos végülis egy braun 5443 lett belőle és bevált: még félcentis borostát is leszed, tükörsimára vág, nem rügyezek, ohne sebtapasz. egyetlen hátulütő, hogy 8-10 percig eltart, pengével azért 2-3 perc alatt végeztem ;)
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#99 Felhasználó inaktív   Martin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.503
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 05. 20:11

Én most nyúzom  a harmadil borotvámat. Az első még '90-ben vettem 25 fontért Angliában, mert ott akkor olcsóbb volt. (no, nem azért mentem ki. :D) Braun volt, naygon szerettem, de egyszercak megsérült a kés, (talán leejtettem), és állandóan kilukadt a szűrő. Ezt hsználtam 12 évig, mondjuk hetikétszeres borotválkozással.

Aztán vettem egy olcsó körkéses RPhilipset, ami nagyon nem jött be, mert állandóan bekapta a szűrömet, meg a bőrömet is vitte, főleg az orrom alatt, ahol az náthától amúgy is sokszor érzékeny volta bőröm. 2 éve megint vettem egy olcsó (10.000 Ft-os ) Braunt (valami Excel típusút, vagy mi a sz ösz )Ennek a szita és a szakállvágó mellett van egy harmadikvágórésze is amivel nagyon jól le lehet vágni az egyhetes szakállat kétnaposra, majd aztán jöhez a szitás rész.

De a lényeg: ha kifeszíted a bőröd, mielőtt húznál egyet a borotvával (szigorúan felfelé. mivel a szörök ugye lefelé állnak, és ekkor kap jól bele), akkor jobban kiáll a szőrszál, éa amikor elengeded, a szőr bemegy a bőr alá, így talán még este sem szúrsz. Akinek meg érzékeny a bőre, ne nyomja úgy rá, és akkor nem rúgyezik ki, mevel nem viszi le a bőr legfelső rétegét.
CM Stacker 831 - Asus P5Q Deluxe - Intel Core2 Q9450 2666@3520 MHz - Scythe Orochi - 2x2GB  OCZ Reaper 1066@1103 Mhz - 2x Samsung HD321KJ 320 GB RAID 0  - Pioneer DVR110 - ASUS DVD-E616A  - Gigybyte GV-R485MC-1GH - Logitech Internet Pro Keyboard - Logitech Premium Optical Mouse - Altec Lansing ATP3 - Kingston HyperX 8 GB  - Samsung SyncMaster 710T

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem abban, hogy ki mennyire tudja azt használni. :-)

Martin

#100 Felhasználó inaktív   Freddy001 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.515
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 06. 00:35

Már majdnem megvettem a Philips HQ9160-at, de a régi Lift & Cut-os Philips-emmel való rossz tapasztalat (tépte a bőrömet) és az itt leírtak megint eltántorítanak. Braun csúcsmodellje is egy árban van kb, abban az alkoholos lemosó nem tetszik (hadd mossam már úgy ahogy én szeretném).

Szerkesztette: Freddy001 2006. 02. 06. 00:36 -kor


#101 Felhasználó inaktív   frankie! 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 108
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 10. 14:30

Sziasztok!

Hol lehet kapni Philishave borotvába Lift & cut micro+ körkést olcsón?

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó