HWSW Informatikai Kerekasztal: LCD monitorok tisztítása-de mivel? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

LCD monitorok tisztítása-de mivel? Kérlek,segítsetek ez ügyben! Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Chewbacca 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.851
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 08. 11. 07:52

Sziasztok!

Ezt a témát azért dobtam fel, mert teljesen tanácstalan vagyok ez ügyben.
A monitorom egy Samsung syncmaster 172v 17" lcd monitor. Kb. fél éve van meg, de már elkelne egy alapos tisztítás. Kérdeztem már a boltban (kár volt), nagykerekben, de senki nem tudott egy értelems válasszal szolgálni.
Ezért kérem a Ti segítségeteket. Ha tudtok olyan módszert, amivel megtisztíthatom, de nem teszek benne kárt, kérlek összátok meg velem.

Előre is köszönöm!
"Selmec az Istened, anyád, szeretőd, menyasszonyod, testvéred, mindened, aki bántja ellenséged."

#2 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 11. 08:01

hát nyomkodni semmiképp nem ajánlott ez az egyetlen amiben biztos vagyok. de hogy mivel lenne célszerű... na majd jönnek az okosok és megmondják :)
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#3 Felhasználó inaktív   Chewbacca 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.851
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 11. 08:09

Idézet: HavocS - Dátum: 2004. aug. 11., szerda - 9:01

hát nyomkodni semmiképp nem ajánlott ez az egyetlen amiben biztos vagyok. de hogy mivel lenne célszerű... na majd jönnek az okosok és megmondják :)

Köszi, a nyomkodást sejtettem, de itt kifújt. Puha ronggyal próbáltam már leporolni (szárazzal), de nem sok port szedett le. Úgyhogy én is várom a szakikat és a tanácsaikat.
Azért köszi
"Selmec az Istened, anyád, szeretőd, menyasszonyod, testvéred, mindened, aki bántja ellenséged."

#4 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 11. 08:13

Lehet kapni spec löttyöt, drágáért. Ha olcsón akarod megúszni, akkor vegyél valami olyan ablaktisztítót, ami nem hagy foltot, és teljesen vízbázisú, nem tartalmaz alkoholt vagy más oldószert. Ezzel nedvesíts (!nem tocsogósra!) be egy puha pamut törlőkendőt - szükségmegoldásként a papír törlőkendő is megteszi -, majd azzal óvatosan töröld le a monitor felületét. NE NYOMD RÁ!

Előtte kipróbálhatod a tisztítószert a monitor nem látható műanyagfelületein. Ha foltot hagy, akkor vegyél valami mást.

Szerkesztette: Rive 2004. 08. 11. 08:14 -kor

Elköltöztem :-)

#5 Felhasználó inaktív   Chewbacca 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.851
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 11. 08:25

Köszi, ezt majd kipróbálom. Volt aki ajánlott ilyen multi super5-t is rá. De azt nem mertem bevállalni. Eleinte féltem, hogy anyám beszabadul és sima ablaktisztítóval elkezdi csuatkolni, de eddig megúsztam.
Köszönöm a tanácsot!
"Selmec az Istened, anyád, szeretőd, menyasszonyod, testvéred, mindened, aki bántja ellenséged."

#6 Felhasználó inaktív   Tron65 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.738
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 08. 11. 08:26

Ha minden kötél szakad, olvasd el a használati utasítást:

Idézet

Tisztitás
Egyéb
A monitor-boritót vagy a CRT felületet puha, enyhén nedves ruhával
tisztitsa.
Ne tisztitsa a Lapos monitort vizzel. Vizzel higitott tisztitószert
használjon.
(Némely tisztitószer sok alkohol alapanyagú oldószert tartalmaz ami
rongálódást (elszineződés) vagy repedést okozhat a monitor boritóján. A
CRT felületén levő fénylésmentes/elektromos töltés mentes bevonatra is
hatással lehet.)
Használat előtt a tisztitószert (1:10 arányban) vizzel higitsa.
Ne fecskendezzen tisztitószert a monitorra.
Puha ruhát és ajánlott tisztitószert használjon.
. Megelőzheti a CRT-bevonat megrongálódását vagy a boritó
anyagának oldódását, megrepedését vagy elszineződését.
. Az ajánlott tisztitószert bármely Samsung szerviz központban
megvásárolhatja.
Ha az összekötő poros vagy piszkos a dugó és a láb között, száraz
ruhávan tisztitsa.
. A piszkos összekötő áramütést vagy tüzet okozhat.

Az analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?

#7 Felhasználó inaktív   Chewbacca 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.851
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 11. 08:34

Köszönöm!
Elég gáz, de az én használati utasításom nem tartalmaz ilyen részt. Pedig azzal indítottam először.
Köszi szépen
"Selmec az Istened, anyád, szeretőd, menyasszonyod, testvéred, mindened, aki bántja ellenséged."

#8 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 11. 09:44

Na igen, csak ez most CRTre vagy TFTre vonatkozik ugye, mert a szövegben f*szán keveredik a kettő. Persze ezek a forditók meg 3 soros helpeket összeállitól általában a cégeknél azok, akikre már a felmosófát sem lehet rábizni. A minap vittem ki egy fazonnak egy Micronet wireless kártyát. Az install CDjén a Drivers könyvtár igy fest: drviers. Valami segg elgépelte, aztán lenyomták igy. Égő.

#9 Felhasználó inaktív   James Sunderland 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 11. 10:37

Ha nincs rajta valami durva folt akkor a enyhén vizes papírzsepi a legjobb, majd szárazzal letörölni.
A legtöbb folt lejön így nekem.
És arra vigyázz, hogy ne folyon be a széleinél a víz.

#10 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 08. 11. 12:11

én a laptop TFT tisztítására a régi piros falkonos mittoménmilyen ablak és tükör tisztító löttyöt használom...
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#11 Felhasználó inaktív   Chewbacca 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.851
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 11. 12:16

Idézet: James Sunderland - Dátum: 2004. aug. 11., szerda - 11:37

Ha nincs rajta valami durva folt akkor a enyhén vizes papírzsepi a legjobb, majd szárazzal letörölni.
A legtöbb folt lejön így nekem.
És arra vigyázz, hogy ne folyon be a széleinél a víz.

A por (friss) lejön egy jó erőteljes fújással is, de sajna vannak rajta ujjlenyomatok is (hogy kerület rá azt nem tudom ) és az nem hiszem hogy csak simán lejön.
A leganygobb szívás az, ha esetleg valami kárt teszel benne, akkor a gari erre a részre nem vonatkozik, és azt azért érdemes lenne megtartani rajta.
"Selmec az Istened, anyád, szeretőd, menyasszonyod, testvéred, mindened, aki bántja ellenséged."

#12 Felhasználó inaktív   James Sunderland 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 11. 13:22

Szoktam még használni ilyen műanyag tisztító törlőkendőt, az Elektroworldben ajánlották, állítólag ők is ezzel tisztítják a tft ket.
Nekem teljesen bevállt, az égvilágon minden mocskot leszed, és szerintem semmi kárt nem tett még benne.
Bár ezt csak saját felelősségre ajánlom.

Mégvalami: a zacskóján az összetevőknél ez áll:kevesebb mint 5% anfoter felületaktív anyagok, tartósítószer.
Valaki ha tudja mit jelent ez, leírhatná.

Szerkesztette: James Sunderland 2004. 08. 11. 13:25 -kor


#13 Felhasználó inaktív   Rlaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 991
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 13. 10:58

Anno megkérdezetem az NEC-től. Ők a következőt ajánlják:

"To clean the display, please use only clear water with a cloth free of
lint.

Best regards

Ihr NEC/Mitsubishi - Team"


Ennek ellenére én egy Screen Cleane nevű szert hasznákok, mert a sima víz foltosan szárad.

#14 Felhasználó inaktív   ADAMX 001 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.760
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 14. 20:24

Én szemüvegtörlővel szoktam tisztítani, sokkal simább a felülete, mint a papírzsebkendőnek. Minden optikai cuccokkal foglalkozó boltban lehet kapni.

#15 Felhasználó inaktív   galileo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 14. 20:36

A klín ill. miszter muszkli tökéletesen bevált. Szerintem semmilyen hókusz-pókusz nem kell ide, a sima nedves (akár tisztavizes) törlőkendő is megfelel. A lényeg, mint már írták, hogy nem rányomni és ne follyon a monitorba a nedü. Az aceton mindenesetre nem javallott. ;)

#16 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 08. 14. 22:27

Nettoyage des lunettes
Fonction: nettoyage des verres de lunettes, des écrans d'ordinateur, des objectifs des appareils photo

Exemples de marques:

SWIRL, Melitta, nettoyants lunettes, 30 lingettes
INSTANET, Henkel, nettoyant lunettes, 20 lingettes, 3,69 €
Autres marques: IBA
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#17 Felhasználó inaktív   DVidS 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 15. 00:21

Szemüvegtörlő kendő. Az nagyon sima. Ennél már talán csak a szarvasbőr a simább, ezüst tárgyakat és néha üvegeket is ezzel tisztítanak.
Ha sikerült valami szerrel, írd már ide légy szíves, talán mi is tanulhatunk belőle. :)

#18 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 08. 15. 01:06

Idézet: yeahsp - Dátum: 2004. aug. 11., szerda - 13:11

én a laptop TFT tisztítására a régi piros falkonos mittoménmilyen ablak és tükör tisztító löttyöt használom...

most megnéztem egy áruházban, és a henkel gyártja, kemény 150 pénz egy flakon... a szaga alapján ugyanez van a jó drága szemüvegtörlő kendőkön is...
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#19 Felhasználó inaktív   DVidS 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 15. 02:14

Idézet: yeahsp - Dátum: 2004. aug. 15., vasárnap - 2:06

most megnéztem egy áruházban, és a henkel gyártja, kemény 150 pénz egy flakon... a szaga alapján ugyanez van a jó drága szemüvegtörlő kendőkön is...

Én a száraz szemüvegtörlő kendőre gondoltam, a többin alkohol van, azzal nem szabad, mert csontig marja a képernyőt! Persze biztos van másmilyen is...

#20 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 08. 15. 11:23

Idézet: DVidS - Dátum: 2004. aug. 15., vasárnap - 3:14

Én a száraz szemüvegtörlő kendőre gondoltam, a többin alkohol van, azzal nem szabad, mert csontig marja a képernyőt! Persze biztos van másmilyen is...

természetesen ebben is alkohol, vagy valami hasonló elillanó anyag lehet... de miért bántaná a TFT-? nem cukorból van... :) max ha van rajta tükröződésmentes bevonat, esetleg azt bánthatja...
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó