HWSW Informatikai Kerekasztal: ADSL modem beállítások - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

ADSL modem beállítások ADSL beállítások Matáv területen

#21 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2004. 09. 18. 17:27

De látom előttem már idézték is a MATÁV faq-t...
Make love not Wor.

#22 Felhasználó inaktív   mozso 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 413
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 18. 17:28

Idézet: Jahno - Dátum: 2004. szept. 18., szombat - 16:15

Érdekes, mikor ADSL sok helyen szarakodott, akkor a MATÁV kölün visszaugatott, hogy jó lenne ha bekapcsolva lenne a cucc X napon éjjel, mert akkor frissítenek bent cuccost. De ha jobban tudod, akkor heréljed csak. Másrészt DLinket még nem is láttam.

Mar telepiti a Matav a D-Linket, sajnos volt is mar gubanc belole, mert nem hozza a parametereket.

Jopar ADSL modemet eladtam mar es nem Dialcomot meg D-Linket, es mukodnek. Nem is csoda, mert joval profibb modemekrol van szo.

Tenyleg segiteni probaltam, de ugy tunik nagyon ertetek a dolgokhoz itten, kar hogy sok a suletlenseg. A szolgaltatok konnyen meg tudjak teveszteni a felhasznalokat mindenfele kozlemennyel, aztan tok mas van a hatterben. De ebbe inkabb nem mennek bele. :(

#23 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 18. 18:32

Lehet, hogy nem értünk hozzá, de én már vittem Siemenset ISDN-ről analóg vonalra hibakeresés miatt, mert az eredeti valamiért feldobta a talpát.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#24 Felhasználó inaktív   mozso 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 413
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 18. 18:34

Idezet a Vigor muszaki speckoibol:

Support ADSL-over-ISDN OR ADSL-over-POTS lines.

Ahogy mondtam itt van a gond. Rossz termeket adtak el. A boltos ha fel lenne keszulve, rogton megkerdezne melyik szolgaltatohoz lenne a modem.

Szerkesztette: mozso 2004. 09. 18. 18:36 -kor


#25 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 18. 18:37

Idézet: Jahno - Dátum: 2004. szept. 18., szombat - 18:15

Másrészt DLinket még nem is láttam.

Kép
Ez (vagy ilyen) amit a Matáv mostanában szerel.
Azt mondják, csak azért, mert a D-Link nyert meg egy pályázatot.
Sok munkája lesz a kijárós műszerészeknek.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#26 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 18. 18:39

Hasznald a Matav altal adott modemet. Az be van konfiugolva. Ezutan akaszd a routered.
Tobb okbol is jobb lesz igy, elso korben kapasbol mukodni fog. De irhatnek meg tobbet. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#27 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2004. 09. 18. 18:44

Idézet: leslie - Dátum: 2004. szept. 18., szombat - 19:39

Hasznald a Matav altal adott modemet. Az be van konfiugolva. Ezutan akaszd a routered.
Tobb okbol is jobb lesz igy, elso korben kapasbol mukodni fog. De irhatnek meg tobbet. :)

Csak szegénynek egybeintegrált routere van, amit már rég visszavitettünk volna. Szabvány miatt amúgy sem műxik a vonalon, aztán ha MATÁV átáll, vagy konfigol valamit, akkor cseszheti megint. Rendes RJ45-ös WAN interface cucc, aztán had szóljon.
Make love not Wor.

#28 Felhasználó inaktív   mozso 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 413
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 18. 18:53

Az ADSL elmeleti max tavolsaga a DSLAM-tol (DSL Line Multiplexer, ala kozpont) 5-5.5km ha a sebesseg 0.5-1mbit maximum.

Nos a D-Link nem mindig tud 5km tavolsagban mukodni, sot. Van uzleti partnerem aki azert kellett, hogy modemet csereljen egy jobb minosegure, mert a Matav nem vette figyelembe, hogy a modem nem volt kepes megbizhatoan 512k-val uzemelni 5km tavolsagbol a vonal adottsagai miatt. A felrebeszeles ment, de egy jobb modemmel azota is mukodik a dolog, az eredeti meg a polcon van.

Szoval vannak esetek amikor a gyarilag lerakott sem mukodik jol, hiszen pont ezert nyert a D-Link, ki van sporolva belole minden. 18 dollar alatt vette a Matav darabjat...

A Matav nagy ceg, gyakran egyszerubb egy jo eszkozt megvenni, mint bizonygatni, hogy valami a szolgaltatonal rossz.

#29 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 18. 18:56

Idézet: mozso - Dátum: 2004. szept. 18., szombat - 19:53

Szoval vannak esetek amikor a gyarilag lerakott sem mukodik jol, hiszen pont ezert nyert a D-Link, ki van sporolva belole minden. 18 dollar alatt vette a Matav darabjat...

A Matav nagy ceg, gyakran egyszerubb egy jo eszkozt megvenni, mint bizonygatni, hogy valami a szolgaltatonal rossz.

Nem az első eset. Már a görög Intracom ISDN eszközökkel kezdődött. ( DT "ajánlására") :mad:
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#30 Felhasználó inaktív   mozso 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 413
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 18. 19:00

Idézet: Jahno - Dátum: 2004. szept. 18., szombat - 17:44

Csak szegénynek egybeintegrált routere van, amit már rég visszavitettünk volna. Szabvány miatt amúgy sem műxik a vonalon, aztán ha MATÁV átáll, vagy konfigol valamit, akkor cseszheti megint. Rendes RJ45-ös WAN interface cucc, aztán had szóljon.

Matav nem fog Annex szabvanyt valtani, rengeteget koltottek a DSLAM-ekre. Az egesz meg akkor kezdodott amikor raugrottak az ISDN-re. Ennek egyenesagi kovetkezmenye volt, hogy az Annex B-t valasztottak, mert mar adott volt a technika.

#31 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 18. 19:03

Idézet

DrayTek Vigor 2600G ADSL Modem/Router Annex A (Analoog) + Wireless 54Mb      250,00 
DrayTek Vigor 2600G ADSL Modem/Router Annex B (ISDN) + Wireless 54Mb (BabyXL en BBNed)      250,00 


Egy vélemény egy évvel ezelőttről:
http://www.centralnet.hu/pipermail/elektro...uly/052985.html
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#32 Felhasználó inaktív   Mura 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 39
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 18. 19:31

Köszönöm a sok hozzászólást.

Az ADSL-nek tényleg nem sok köze van a VPN-hez, hacsak a modemmel egybeépített cucc nem támogatja egyben.

Ahogy láttam, a fórumba idézett képpen egy RJ11-es változat van - akkor itt van az eb sírhantja. Nekem akkor Annex B-s termék kell.

A splitter-ből elvileg a 4 éren, ami kijön, nem jöhet az ADSL felé az 50V, ami bejön az ISDN-en - talán ezért van a splitter. Ezért mertem bedugni az RJ45-be, mert így nem szúrhatom talán el.

Mellesleg nem kell erőszakolni - az RJ 11 gyakorlatilag az RJ45 közepe.

Nagyon köszönöm még egyszer az Annex B-s hozzászólást - megyek a boltba és szólok nekik, hogy cseréljenek. Many THX.

#33 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 18. 19:50

Van ott más is:
2600Gi
Kép
2900Gi
Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#34 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 20. 11:54

Idézet: mozso - Dátum: 2004. szept. 18., szombat - 0:36

Nem menedzselik kozpontilag. Ismerettsegi koromben jopar NEM Matav modem mukodik Matavos vonalon. A tavmenedzsment alapkovetelmeny volt az uj ADSL modem tendernel (amit a D-Link nyert meg), de a D-Link modem sem tudja...innentol lehet gondolkodni miert is nyert. :)

A D-link a 4. volt azon a tenderen... Csupán az első 3 sajna kihullott, lévén a mintadarab működött, de a tender utáni lightosított darab már nem volt OK. :)
Mellesleg 4x eurorol lement az ár az aukción vmi 17-re... D-Link még nagyon az elején kiesett, nem tudtak ennyire lemenni árban.

Szerk: Jut eszembe, $ volt az, nem Euro, Taiwaniak $-ban számolnak.

Szerkesztette: leslie 2004. 09. 20. 12:01 -kor

Az nevet utoljára, aki először üt.

#35 Felhasználó inaktív   mozso 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 413
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 20. 19:01

Idézet: leslie - Dátum: 2004. szept. 20., hétfő - 10:54

A D-link a 4. volt azon a tenderen... Csupán az első 3 sajna kihullott, lévén a mintadarab működött, de a tender utáni lightosított darab már nem volt OK. :)
Mellesleg 4x eurorol lement az ár az aukción vmi 17-re... D-Link még nagyon az elején kiesett, nem tudtak ennyire lemenni árban.

Szerk: Jut eszembe, $ volt az, nem Euro, Taiwaniak $-ban számolnak.

Nem egeszen ertem amit irsz. A D-Link nyert, mert a legjobb arat adtak. A tobbiek nem igazan muszaki okok miatt estek ki, legalabbis az a marka, amivel mi is mentunk tuti nem.

A vegleges ar 17 dollar volt, raadasul Budapestre szallitassal egyutt...ezt ertheto okokbol nem mindenki tudta tartani. Veszteseggel arulni nem annyira poen. Foleg nem 100.000 darabot.

#36 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 21. 07:25

Nézd, amit leírtam, azok tények. Figyeltem a tendert... Indultunk. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#37 Felhasználó inaktív   uboat 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.286
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 21. 19:06

Hali Mozso!
Van nekem egy thomson speedtouch 330 usb adsl modemem made in hungary felirattal!Ez annex a vagy annex b modem?Kösz elöre is!

Szerkesztette: uboat 2004. 09. 21. 19:07 -kor

A pénz nem bűzlik persze ha nem mosásnak vetik alá!

#38 Felhasználó inaktív   mozso 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 413
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 21. 23:33

Mindket verzio letezik, az hogy neked melyik van azt nem tudom. Valoszinu B-s.

#39 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 23. 16:20

Idézet

A kb. 10-15 DSL szabvany kozul itthon kettot hasznalnak szeleskoruen ADSL cimszo alatt.

Matav: Annex B, ADSL over ISDN
Invitel, Monortel: Annex A, ADSL over POTS

Annex A-val hogyan ad az Invitel adsl-t isdn-en?

Idézet

Azert nem mukodik a ketyered, mert a boltban Annex A-s eszkozt adtak es az nehezen megy Annex B-s vonallal. Vidd vissza es csereltetsd ki. A csatlakozok is ezert ternek el.


Nade azt írja, hogy RJ45-csati van rajta, ez pedig Annex B-t sugall, mert a Vigornál A=RJ11, B=RJ45 a szokás.  Pl a 2500 adatlapon ez még külön szerepel is. Lásd: Vigor 2500

#40 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 23. 18:27

Idézet: mozso - Dátum: 2004. szept. 18., szombat - 20:00

Matav nem fog Annex szabvanyt valtani, rengeteget koltottek a DSLAM-ekre. Az egesz meg akkor kezdodott amikor raugrottak az ISDN-re. Ennek egyenesagi kovetkezmenye volt, hogy az Annex B-t valasztottak, mert mar adott volt a technika.

És lenne valami értelme/haszna ha váltanának?
Mert az a cca. 150k sávszélességnyereség nem tünik jelentősnek első hallásra.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó