HWSW Informatikai Kerekasztal: ADSL modem beállítások - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

ADSL modem beállítások ADSL beállítások Matáv területen

#41 Felhasználó inaktív   Emre 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 505
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 24. 12:24

ehhez az oldalhoz mit szoltok ?

d-link modem teszt

a lényeg a lap alján van

192.168.1.1
ADM64 X2 4400+, ASUS A8N-SLI PREMIUM, ASUS 8800GTX , Kingston Hyperx 2x1GB CL2,5 ,ZALMAN CNP9500 LED,X-Fi ELITE PRO, ENERMAX LIBERTY 620watt, samsung 959NF

#42 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 24. 19:20

Idézet: Emre - Dátum: 2004. szept. 24., péntek - 13:24

ehhez az oldalhoz mit szoltok ?

d-link modem teszt

a lényeg a lap alján van

192.168.1.1

milyen lényeg?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#43 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 25. 12:41

Idézet: charlie - Dátum: 2004. szept. 24., péntek - 20:20

milyen lényeg?


VSZ az ip címre gondolt

#44 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 26. 14:13

Idézet: ec-1752 - Dátum: 2004. szept. 25., szombat - 13:41

VSZ az ip címre gondolt

A Dialcom modemén is lehet http-n keresztüli beállítást  végezni.

Ott ia 192.168.1.1 :confused:
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#45 Felhasználó inaktív   freemil 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 01. 14:45

Kicsit leült a topic.
Érdekelne sikerült e Mura-nak a vigorral adsl-t hasznalni??

Más: Kérdezném a hozzáértőktől, hogy egy D-link DSL-360T matavos modem helyett müködésre tudnék e bírni egy U.S. Robotics USR999105 adsl modem+ 4 port router-t?? Vajon jobban hasítana vele?

1 hete kötötték be az adsl-t analog vonalra, bekötöttek a matavosok egy fekete modemet ami nem szinkronizált nevét nem tudom, majd behozták az előbb már emlitett D-Link DSL-360T modemet, ami már szinkronizált, egy kis szürke splittert tettek be a modem elé. A szerelő elmondása szerint 5,5km van a központ. Elkezdtem hasznalni, jó párszor nem volt netem, többször leszakadt a modem a központrol, abból láttam hogy elaludt az ADSL Link/Act led majd elkezdett villogni, gondolom ujra szinkronizált. Van nekem egy siemens XpressLink modemem is egy hozzá való siemens splitterrel, régről egy másik adsl bekötésből maradt. gondoltam kiprobálom megy e itt a siemens, hát nem ment, elkezdett szinkronizálni, de nem tudott zöldágra vergődni a központtal ( ez lehet a távolság miatt is nem?? ) viszont a kis szurke splittert kicserélve a siemens feher erőt sugárzó :-) splitterére, a net szépen megy azóta, egyszer nem volt kimaradás, vagy kapcsolat elvesztés. Lehetséges az hogy a splittercsere ilyen hatással van a kapcsolat minőségére?
512 netet rendeltem, de csak 386 kaptam, már szoltam hogy kapcsolják feljebb, álítolag adminisztrációs hiba, de az üsz. szerint lehetett a kisebbre kapcsolás oka az is hogy nagy a távolság.

Ezért gondolkodom azon hogy vennék egy ilyen USR adsl modem + routert, hátha jobban és stabilabban muzsikálna, mivel írtátok itt hogy ez a D-Link modem egy elégé lightosított darab.

Várok minden építő jellegű hozzászolást.

#46 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 01. 15:31

Idézet: freemil - Dátum: 2004. okt. 1., péntek - 15:45


viszont a kis szurke splittert kicserélve a siemens feher erőt sugárzó :-) splitterére, a net szépen megy azóta, egyszer nem volt kimaradás, vagy kapcsolat elvesztés.
Ezért gondolkodom azon hogy vennék egy ilyen USR adsl modem + routert, hátha jobban és stabilabban muzsikálna,


Ha jól megy így ahogy van, akkor szerintem kár piszkálni.
De ha mindenképpen kisérletezni akarsz, akkor inkább előbb kölcsönbe, próbára szerezz cuccokat,  aztán ha megy, akkor vedd csak meg.

Idézet

512 netet rendeltem, de csak 386 kaptam, már szoltam hogy kapcsolják feljebb, álítolag adminisztrációs hiba, de az üsz. szerint lehetett a kisebbre kapcsolás oka az is hogy nagy a távolság.


Ha igaz az 5.5 km, akkor bizony lehet a távolság a kisebb sebesség oka.

Szerkesztette: ec-1752 2004. 10. 01. 15:32 -kor


#47 Felhasználó inaktív   mammutka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 02. 20:30

Nagyon láma lesz a kérdés, de kérlek Benneteket, segítsetek. Ismerősöknek összeraktam egy gépet, aztán a napokban előfizettek Matáv adsl-re, és persze engem hívtak utána, hogy nem sikerül a kapcsolatot beállítani. Nos, nekem sem sikerült. Az operációs rendszer magyar win xp, a Matáv adsl-manager (vagy mi) segédprogram által adott hibakód: T2040 (A DNS szerver lekérdezése sikertelen, hibát észlelt a hozzáférési hálózatában), a windows hibakódok: 619 vagy 691 (hol egyik, hol másik). Szóval ránézésre olyan, hogy hardveresen minden ok, mégsem áll fel a kapcsolat (az egyik windowsos hibaüzenet a szokásos érvénytelen felhasználónév vagy jelszó). Légyszi írjátok meg, a hálókártya konfigurálásánál kell-e valamit variálni, vagy legjobb lenne (hátha valaki találkozott már ilyennel), ha a teljes telepítést leírná valaki (persze link is jó). Nem tudom, fontos lehet-e, a modem: D-link DSL-360T. Előre is köszönöm.

#48 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 02. 20:44

Idézet: Lenny - Dátum: 2004. szept. 26., vasárnap - 15:13

A Dialcom modemén is lehet http-n keresztüli beállítást  végezni.

Ott ia 192.168.1.1 :confused:

benne van a modem leírásában...

amugy minek kell turkálni a modemben?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#49 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 02. 20:46

Idézet: mammutka - Dátum: 2004. okt. 2., szombat - 21:30

Nagyon láma lesz a kérdés, de kérlek Benneteket, segítsetek. Ismerősöknek összeraktam egy gépet, aztán a napokban előfizettek Matáv adsl-re, és persze engem hívtak utána, hogy nem sikerül a kapcsolatot beállítani. Nos, nekem sem sikerült. Az operációs rendszer magyar win xp, a Matáv adsl-manager (vagy mi) segédprogram által adott hibakód: T2040 (A DNS szerver lekérdezése sikertelen, hibát észlelt a hozzáférési hálózatában), a windows hibakódok: 619 vagy 691 (hol egyik, hol másik). Szóval ránézésre olyan, hogy hardveresen minden ok, mégsem áll fel a kapcsolat (az egyik windowsos hibaüzenet a szokásos érvénytelen felhasználónév vagy jelszó). Légyszi írjátok meg, a hálókártya konfigurálásánál kell-e valamit variálni, vagy legjobb lenne (hátha valaki találkozott már ilyennel), ha a teljes telepítést leírná valaki (persze link is jó). Nem tudom, fontos lehet-e, a modem: D-link DSL-360T. Előre is köszönöm.

nemtom, én törölném azt az izét, és winxp beépítettével próbálkoznék..
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#50 Felhasználó inaktív   mammutka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 02. 20:56

Az "izé" csak egy tesztprogram, az xp beépítettjével próbálkoztam. Adtak lemezen valami windsl progit vagy drivert is, de nyomatékosan le volt írva: xp-hez nem kell (persze azért azzal is megnéztem, dettó). Úgyhogy ma egy friss xp-vel kínlódtam, de nem jött össze. Csak a hálókártya lett beállítva (192.168.0.1., meg 255.255.255.0.), aztán új kapcsolat varázsló, felhasználónév, jelszó és: nem lehet kapcsolatot létesíteni... :(

#51 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 02. 20:59

Idézet: mammutka - Dátum: 2004. okt. 2., szombat - 21:56

Az "izé" csak egy tesztprogram, az xp beépítettjével próbálkoztam. Adtak lemezen valami windsl progit vagy drivert is, de nyomatékosan le volt írva: xp-hez nem kell (persze azért azzal is megnéztem, dettó). Úgyhogy ma egy friss xp-vel kínlódtam, de nem jött össze. Csak a hálókártya lett beállítva (192.168.0.1., meg 255.255.255.0.), aztán új kapcsolat varázsló, felhasználónév, jelszó és: nem lehet kapcsolatot létesíteni... :(

a hálókártyára nem kell tcp/ip, meg a többi faszság..
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#52 Felhasználó inaktív   mammutka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 02. 21:03

Részletezd pls. mit csináljak (vagy mit ne).

#53 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 02. 21:09

Idézet: mammutka - Dátum: 2004. okt. 2., szombat - 22:03

Részletezd pls. mit csináljak (vagy mit ne).

semmit ne csiálj vele..


olyat ugyse tudsz állítani, ami számodra fontos lenne, a többit meg tán nem is értenéd..
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#54 Felhasználó inaktív   mammutka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 02. 21:16

Köszönöm a segítséget.

#55 Felhasználó inaktív   mozso 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 413
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 03. 09:34

Idézet: freemil - Dátum: 2004. okt. 1., péntek - 13:45

Kicsit leült a topic.
Érdekelne sikerült e Mura-nak a vigorral adsl-t hasznalni??

Más: Kérdezném a hozzáértőktől, hogy egy D-link DSL-360T matavos modem helyett müködésre tudnék e bírni egy U.S. Robotics USR999105 adsl modem+ 4 port router-t?? Vajon jobban hasítana vele?

1 hete kötötték be az adsl-t analog vonalra, bekötöttek a matavosok egy fekete modemet ami nem szinkronizált nevét nem tudom, majd behozták az előbb már emlitett D-Link DSL-360T modemet, ami már szinkronizált, egy kis szürke splittert tettek be a modem elé. A szerelő elmondása szerint 5,5km van a központ. Elkezdtem hasznalni, jó párszor nem volt netem, többször leszakadt a modem a központrol, abból láttam hogy elaludt az ADSL Link/Act led majd elkezdett villogni, gondolom ujra szinkronizált. Van nekem egy siemens XpressLink modemem is egy hozzá való siemens splitterrel, régről egy másik adsl bekötésből maradt. gondoltam kiprobálom megy e itt a siemens, hát nem ment, elkezdett szinkronizálni, de nem tudott zöldágra vergődni a központtal ( ez lehet a távolság miatt is nem?? ) viszont a kis szurke splittert kicserélve a siemens feher erőt sugárzó :-) splitterére, a net szépen megy azóta, egyszer nem volt kimaradás, vagy kapcsolat elvesztés. Lehetséges az hogy a splittercsere ilyen hatással van a kapcsolat minőségére?
512 netet rendeltem, de csak 386 kaptam, már szoltam hogy kapcsolják feljebb, álítolag adminisztrációs hiba, de az üsz. szerint lehetett a kisebbre kapcsolás oka az is hogy nagy a távolság.

Ezért gondolkodom azon hogy vennék egy ilyen USR adsl modem + routert, hátha jobban és stabilabban muzsikálna, mivel írtátok itt hogy ez a D-Link modem egy elégé lightosított darab.

Várok minden építő jellegű hozzászolást.

Az USR 999105 nem fog menni, ha Matavos ADSL-ed van (kiveve, ha valamiert nem a szokasos DSLAM csucsul a vonal vegen). Invitellel es Monortellel mukodik csak az eltero Annex szabvany miatt. Az utodja mar menni fog Matavval is, de csak jovore lesz kaphato.

Vagy vegyel USR 999106-ot (WLAN-os, igy dragabb) vagy ZyXEL-t (ebbol van Annex-A es B is).

Szerkesztette: mozso 2004. 10. 03. 09:40 -kor


#56 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 04. 13:40

Probaltam keresni Siemens ADSL modem beallitasaira, de nem talaltam semmit.

Be lehet rajuk lepni, mint masik modemekre?

192.168.1.1 nem mukodik, leirast meg annak idejen sem adtak hozza.

#57 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 04. 13:55

Na, kugliztam egy jot.

Talaltam egy oldalt, ami szerint ennek a modemnek nincs setupja.
Bedugja az ember, es mukodik. Abszolut user-friendly, el sem lehet cseszni. :)

#58 Felhasználó inaktív   Csirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 04. 14:14

Idézet: mammutka - Dátum: 2004. okt. 2., szombat - 21:56

Az "izé" csak egy tesztprogram, az xp beépítettjével próbálkoztam. Adtak lemezen valami windsl progit vagy drivert is, de nyomatékosan le volt írva: xp-hez nem kell (persze azért azzal is megnéztem, dettó). Úgyhogy ma egy friss xp-vel kínlódtam, de nem jött össze. Csak a hálókártya lett beállítva (192.168.0.1., meg 255.255.255.0.), aztán új kapcsolat varázsló, felhasználónév, jelszó és: nem lehet kapcsolatot létesíteni... :(

Ha ip-t állítasz, meg aldomain-t, akkor kéne dns-t is, nem?
Automatikus (DHCP) beállítással nem megy?
"In my self righteous suicide
I cry when angels deserve to die"
/System Of A Down - Chop Suey!/

#59 Felhasználó inaktív   wferry 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 31. 17:45

üdv mindenkinek

-az lenne a kérdésem , hogy honnan lehet megtudni egy ADSL modemröl , hogy ANNEX A vagy ANNEX B
( ..szépen be vannak csomagolva.és a dobozon pedig nem igazan tudom mit kellene nézni...kerestem annex feliratot,de nem találtam ....)

-...ha sikerül egy nem megfelelö annex es modemel egybeépítet routert vennem , akkor azt még tudom használni normál routerként ? ( ...ha van wan portja )

előre is köszi a válaszokat

#60 Felhasználó inaktív   m_kovacs 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 11. 18:34

[quote name='wferry' date='2006. jan. 31., kedd - 17:45']üdv mindenkinek

-az lenne a kérdésem , hogy honnan lehet megtudni egy ADSL modemröl , hogy ANNEX A vagy ANNEX B
( ..szépen be vannak csomagolva.és a dobozon pedig nem igazan tudom mit kellene nézni...kerestem annex feliratot,de nem találtam ....)

-...ha sikerül egy nem megfelelö annex es modemel egybeépítet routert vennem , akkor azt még tudom használni normál routerként ? ( ...ha van wan portja )

Ha ismert a modem pontos típusa, egyszerű a dolog, meg kell keresni az interneten
az adatlapját. kb.10 perc alatt meg lehet találni.
Mondom én mind ezt, miután megvettem a modemet, persze hogy nem jót.
Most megpróbálom routernek beüzemelni.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó