HWSW Informatikai Kerekasztal: Outlook probléma - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Outlook probléma SMTP probléma freemail-el

#1 Felhasználó inaktív   gabyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 15. 06:18

Hali All!

Kerestem de nem találtam. Nos, a kérdés a következő lenne: hogy a túróba kellene beállítanom az outlook officexp-s verzsönjét egy egyszerű tcp/ip-s otthoni hálózatban, hogy küldeni is tudjak a freemailon keresztül? A fogadás megy pöpecül. SMTP-nek beállítottam a freemail.hu-t ahogy a howto írja és semmi...lehet eleve rossz helyen kutakszom és más a baj?
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok..."

A munkahely nem kocsma, hogy mindennap bejárj...

#2 Felhasználó inaktív   PPW 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 15. 06:38

Idézet: gabyka - Dátum: 2004. jún. 15., kedd - 7:18

Hali All!

Kerestem de nem találtam. Nos, a kérdés a következő lenne: hogy a túróba kellene beállítanom az outlook officexp-s verzsönjét egy egyszerű tcp/ip-s otthoni hálózatban, hogy küldeni is tudjak a freemailon keresztül? A fogadás megy pöpecül. SMTP-nek beállítottam a freemail.hu-t ahogy a howto írja és semmi...lehet eleve rossz helyen kutakszom és más a baj?

Szia!

Kimenő mailservernek ne a "freemail.hu"-t állítsd be, hanem az internet-szolgáltatód mailserverének a címét. Pl. axelero esetében: "mail.axelero.hu". A bejövőké természetesen a "freemail.hu" marad. Remélem megoldotta a problémát. Üdv!  ;)

#3 Felhasználó inaktív   gabyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 15. 06:45

Idézet: PPW - Dátum: 2004. jún. 15., kedd - 7:38

Szia!

Kimenő mailservernek ne a "freemail.hu"-t állítsd be, hanem az internet-szolgáltatód mailserverének a címét. Pl. axelero esetében: "mail.axelero.hu". A bejövőké természetesen a "freemail.hu" marad. Remélem megoldotta a problémát. Üdv!  ;)

Köszi, de ezt már próbáltam, de a beállítások tesztelése hibát dob, miszerint létezik a kiszolgáló de a tesztüzi nem megy.  :think:
A felállást nem írtam de a következő: adott A gép ami wirelessel oszt felém (B gép) és mások felé is netet és alkot így több géppel hálót. Nem t'om segít-e ez valamit. Ezekben a dolgokban abszolút láma vagyok, a hálózatokkal csak most ösmerkedem...
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok..."

A munkahely nem kocsma, hogy mindennap bejárj...

#4 Felhasználó inaktív   envagyok 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 15. 06:56

Idézet: gabyka - Dátum: 2004. jún. 15., kedd - 7:45

Köszi, de ezt már próbáltam, de a beállítások tesztelése hibát dob, miszerint létezik a kiszolgáló de a tesztüzi nem megy.  :think:
A felállást nem írtam de a következő: adott A gép ami wirelessel oszt felém (B gép) és mások felé is netet és alkot így több géppel hálót. Nem t'om segít-e ez valamit. Ezekben a dolgokban abszolút láma vagyok, a hálózatokkal csak most ösmerkedem...

valóban az a megoldás, h annak az smtp-jét kell beállítanod aki szolgáltatja nektek a netet (vagy ha más szolgáltatónál van emil címed, annak az smtp-jét is használhatod), a lényeg, h ez eddig még kevés, ennél az adott szolgnál lennie kell egy élő emil címnek, aminke a usernevát és passzvordját kell használnod! (magyarul, a haverod aki közvetlenül kapcsolódik a netre, és csak neki van regisztrált emilje a szolgáltatónál, akkor az ő emil jelszavát és passzját beállítod a kimnő smtp-nél akkor szaladni fog)
huu, remélem érthető lesz...
--== envagyok ==--

#5 Felhasználó inaktív   gabyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 15. 07:02

Idézet: envagyok - Dátum: 2004. jún. 15., kedd - 7:56

valóban az a megoldás, h annak az smtp-jét kell beállítanod aki szolgáltatja nektek a netet (vagy ha más szolgáltatónál van emil címed, annak az smtp-jét is használhatod), a lényeg, h ez eddig még kevés, ennél az adott szolgnál lennie kell egy élő emil címnek, aminke a usernevát és passzvordját kell használnod! (magyarul, a haverod aki közvetlenül kapcsolódik a netre, és csak neki van regisztrált emilje a szolgáltatónál, akkor az ő emil jelszavát és passzját beállítod a kimnő smtp-nél akkor szaladni fog)
huu, remélem érthető lesz...

Érthető  :)  de neki is freemail-os él, de ennek a dolognak utánanézek majd. Köszi
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok..."

A munkahely nem kocsma, hogy mindennap bejárj...

#6 Felhasználó inaktív   KennyMcCormick 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.311
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 15. 12:26

Konnyen kivitelezheto megoldas az is ha telepitesz a gepedre egy SMTP servert.

pl: >>> ezt <<< a google-val talaltam 10 mp. alatt. De sok mas freeware SMTP szervert talalhatsz.

"Free SMTP Server supports all email programs like Outlook Express and Eudora, but best optimized to work with Outlook Express. The email program you already use for sending and receiving messages can be connected to the server in a very easy way - by using the word 'localhost' instead of your current SMTP host. Having done so, you can send messages in a usual manner"

Szerkesztette: KennyMcCormick 2004. 06. 15. 12:27 -kor


#7 Felhasználó inaktív   gabyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 16. 06:07

:think: Megnéztem, köszike, de semmi többre nem jutottam, 0,1-es angoltudásommal úgy tűnik ez valami free "próbaverzió", de szerintem csak lámább vagyok a lámánál :think:  :( . Regeltem a freestartnál, ők szolgáltatnak vonalat, de így csak akkor műxik a dolog ha a freestartos mélt állítom be. A freemail továbbra is csak "jönni" hajlandó, "menni" nem...de ezt az smtp szerveres tippet sasolom még.
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok..."

A munkahely nem kocsma, hogy mindennap bejárj...

#8 Felhasználó inaktív   Derlie 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 16. 08:58

Idézet: gabyka - Dátum: 2004. jún. 16., szerda - 7:07

:think: Megnéztem, köszike, de semmi többre nem jutottam, 0,1-es angoltudásommal úgy tűnik ez valami free "próbaverzió", de szerintem csak lámább vagyok a lámánál :think:  :( . Regeltem a freestartnál, ők szolgáltatnak vonalat, de így csak akkor műxik a dolog ha a freestartos mélt állítom be. A freemail továbbra is csak "jönni" hajlandó, "menni" nem...de ezt az smtp szerveres tippet sasolom még.

Meg kell nézni a freestartnak mi az smtp-s elérése, aztán beírod azt.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Aláírás

#9 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 16. 09:18

ki (melyik szolgáltató) adja a bejövő netet végülis? elsőnek ezt tisztázzuk

#10 Felhasználó inaktív   Derlie 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 16. 09:24

Idézet: pgyafi - Dátum: 2004. jún. 16., szerda - 10:18

ki (melyik szolgáltató) adja a bejövő netet végülis? elsőnek ezt tisztázzuk

Az teljesen mindegy nálam megy a régi axeleros (modemes előfizu) kiszolgáló a mostani enternetes ADSL-el. A fene se érti hogyan. :think:
Ja mindez router mögül.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Aláírás

#11 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 16. 09:55

Idézet: Derlie - Dátum: 2004. jún. 16., szerda - 10:24

Az teljesen mindegy nálam megy a régi axeleros (modemes előfizu) kiszolgáló a mostani enternetes ADSL-el. A fene se érti hogyan. :think:
Ja mindez router mögül.

Smtp szerver szempontjából nem teljesen mindegy!
Csak az adott szolgáltató smtp szerverét tudod használni (vagy sajátot, vagy 1-2 szabad szervert).
Gondolom neked sem mail.axelero.hu van most beírva smtp-nek?!
Egyes szolgáltatóknál van olyan korlátozás is, hogy csak a saját emil címeikről engednek levelet küldeni. (pl. pgsm) A normális (axelero, enternet, datanet, interware..) net szolgáltatók nem ilyenek általában.

#12 Felhasználó inaktív   gabyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 16. 11:11

Idézet: Derlie - Dátum: 2004. jún. 16., szerda - 9:58

Meg kell nézni a freestartnak mi az smtp-s elérése, aztán beírod azt.

Na ja, pont az nem megy. Pop3: freemail.hu ez okés, lejönnek a levelek. De smtpnek hiába adok bármit semmi nem megy ki. Csak ha a freestartos mélcímet adom meg, és átállítom a freestartra az egészet akkor lesz pöpec a dolog. De nekem a freemailos kéne, az asszonykámnak is ott van regelve.
A franc se érti mit szőröznek ennyit a kimenő oldallal...
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok..."

A munkahely nem kocsma, hogy mindennap bejárj...

#13 Felhasználó inaktív   gabyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 16. 11:13

Idézet: pgyafi - Dátum: 2004. jún. 16., szerda - 10:18

ki (melyik szolgáltató) adja a bejövő netet végülis? elsőnek ezt tisztázzuk

A tulaj szerint a freestart...ezért is regeltem külön egyet náluk (a tulajét mégsem kérhetem el). De hiába állítom be kimenőnek, nem megy el a levél.
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok..."

A munkahely nem kocsma, hogy mindennap bejárj...

#14 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 16. 12:32

állíts be smtp autentikációt, és ott add meg a regisztrált adatokat

#15 Felhasználó inaktív   envagyok 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 16. 21:30

a kimenő smtp-hez a regelt usert és jelszót kell megadni!
valamint egyes szolgáltatóknál ki kell pipálni "a kiszolgáló hitelesítést igényel"
én is tudok freemailt küldeni inviteles azonosítómmal ....
--== envagyok ==--

#16 Felhasználó inaktív   gabyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 17. 06:09

Idézet: envagyok - Dátum: 2004. jún. 16., szerda - 22:30

a kimenő smtp-hez a regelt usert és jelszót kell megadni!
valamint egyes szolgáltatóknál ki kell pipálni "a kiszolgáló hitelesítést igényel"
én is tudok freemailt küldeni inviteles azonosítómmal ....

Pontosan ezekkel (is) próbálkoztam. A beállítások tesztelésénél elmegy a tesztüzenet, de a leveleket már nem küldi el. Ma este még próbálkozom egy sort, mert tegnap nem vol időm... :mad:  :)
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok..."

A munkahely nem kocsma, hogy mindennap bejárj...

#17 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 17. 07:32

nálam így van és minden megy:

Kép

Szerkesztette: charlie 2004. 06. 17. 07:33 -kor

MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#18 Felhasználó inaktív   gabyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 17. 16:49

Na, megvan a megoldás, a sok free közt az argosoft mailszervere meghozta a megváltást  :omg: , pofon egyszerű a konfigurálása... :cool:
Köszönöm az eddigieket  :respect: , asszem zárható :smoker:
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok..."

A munkahely nem kocsma, hogy mindennap bejárj...

#19 Felhasználó inaktív   eMeM 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 344
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 22. 21:36

én a gmail accomat nem tom működésre bírni. illetve csak az egyiket, mert kettő van. u azok a beállítások, csak a user és a pwd más persze. az egyik megy,  másik nem. egyszer véletlen kiment egy mail, de a bejövőket már nem tudta ellenőrizni. érdekes volt.
5let?

#20 Felhasználó inaktív   Hani 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 768
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 22. 22:27

Weben engedélyezve van a pop3? Smtp autentikáció?

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó