HWSW Informatikai Kerekasztal: Matlab kérdés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Matlab kérdés Objektum 'alá' szeretnék befűzni másikat Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Emvy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.466
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 09. 30. 22:57

Sziasztok.

Létrehozok Matlabban egy új objektumosztályt, mondjuk A-t. Létrehozom B-t is, amelynek többek között az a feladata, hogy valamilyen logika szerint összefogja A példányait. Hogy lehet megoldani, hogy valóban hozzáfűzzem őket, ahogy C-ben megtehetném (pointer, stb), tehát B-hez úgy tartozzanak hozzá, hogy B-nek lehessen olyan metódusa, amivel ha módosítom a hozzácsatolt A-kat, akkor az eredeti példányok is változzanak.

Tehát nem duplikálni akarom A példányait.
Tud vki segíteni?
while (!sleep) sheep++;

#2 Felhasználó inaktív   h1ghland3r 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 565
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 06. 13:17

Idézet: Emvy - Dátum: 2004. szept. 30., csütörtök - 21:57

Sziasztok.

Létrehozok Matlabban egy új objektumosztályt, mondjuk A-t. Létrehozom B-t is, amelynek többek között az a feladata, hogy valamilyen logika szerint összefogja A példányait. Hogy lehet megoldani, hogy valóban hozzáfűzzem őket, ahogy C-ben megtehetném (pointer, stb), tehát B-hez úgy tartozzanak hozzá, hogy B-nek lehessen olyan metódusa, amivel ha módosítom a hozzácsatolt A-kat, akkor az eredeti példányok is változzanak.

Tehát nem duplikálni akarom A példányait.
Tud vki segíteni?

Olyanra gondolsz, hogy pl. egy Task nevu osztalyban osszekapcsolsz egy egyutthatomatrixot es egy jobboldal vektort? Valami ilyesmit lattam (strukturanak hivjak), de azt nem tudom, hogy referencaval jon-e letre vagy masolassal.

h1ghland3r

#3 Felhasználó inaktív   ampersand 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 23. 19:29

Hello

Nekem is a Matlabbal lenne problemam.
Egy wav fajlt szeretnek beolvasni a Matlabba, hogy aztan tudjam tovabb alakitgatni(kvantalni).

Probaltam mar az open(fajlneve) parancsal de csak valami ablakot nyit meg, amibol csak a hangot tudom lejatszani, adatot nem nagyon tudom kinyerni belole.

Probaltam wavread(FILE,Fs) parancsot is: de nem tudom hogy a FILE helyere mit kell beirni, siman a fajlnevet nem lehet, probaltam megnyitni fopennal is a fajlt, majd az altala letehozott valtozott tettem oda, de ugy sem ment, Azt irta i hogy neki string kell, a fopen meg csak valami egyjegyu szamot irt ki.

Elore is kossz a segitseget.

#4 Felhasználó inaktív   Emvy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.466
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 23. 20:05

Idézet: h1ghland3r - Dátum: 2004. okt. 6., szerda - 14:17

Olyanra gondolsz, hogy pl. egy Task nevu osztalyban osszekapcsolsz egy egyutthatomatrixot es egy jobboldal vektort? Valami ilyesmit lattam (strukturanak hivjak), de azt nem tudom, hogy referencaval jon-e letre vagy masolassal.

h1ghland3r

Bocs, nem valaszoltam anno :)

Masolassal hozza letre, azota megtudtam. :)
while (!sleep) sheep++;

#5 Felhasználó inaktív   ampersand 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 27. 14:36

Idézet: ampersand - Dátum: 2007. nov. 23., péntek - 19:29

Hello

Nekem is a Matlabbal lenne problemam.
Egy wav fajlt szeretnek beolvasni a Matlabba, hogy aztan tudjam tovabb alakitgatni(kvantalni).

Probaltam mar az open(fajlneve) parancsal de csak valami ablakot nyit meg, amibol csak a hangot tudom lejatszani, adatot nem nagyon tudom kinyerni belole.

Probaltam wavread(FILE,Fs) parancsot is: de nem tudom hogy a FILE helyere mit kell beirni, siman a fajlnevet nem lehet, probaltam megnyitni fopennal is a fajlt, majd az altala letehozott valtozott tettem oda, de ugy sem ment, Azt irta i hogy neki string kell, a fopen meg csak valami egyjegyu szamot irt ki.

Elore is kossz a segitseget.

Hello

Sikerult nekem is megoldanom a problemt, a wavread -el oldottam meg, csak a fajl nevet nem tettem idezojelbe, azert nem ment.

hang = wavread('fileneve')

#6 Felhasználó inaktív   Santosh 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 19. 19:21

Vállalok Matlab – Simulink – Octave – SciLab környezetben elemzői, programozói, szimulációs és modellezős megbízásokat. Mérnöki végzettséggel és több éves gyakorlattal rendelkezem a témában. Igény esetén korrepetálást is vállalok.

Elérhetőségeim:
http://gerzsonenergy.hu/
http://tozsdeelemzes.hu/

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó