HWSW Informatikai Kerekasztal: Canon Pixma nyomtatók - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (127 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Canon Pixma nyomtatók Kérdések, tapasztalatok Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   pik20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 427
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 20:22

Nem találtam még semmit az új CANON PIXMA nyomtatókról.
Ezért gondoltam itt össze lehetne gyüjteni a tapasztalatokat: Foto nyomtatás, patronok, beszáradás veszélyei, ...

#2 Felhasználó inaktív   fram 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.034
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 22:42

4000reshez volt szerencsém:

Ami tetszett:
- egész kultúr a kinézet
- van alsó papírtálca
- csendes
- gyors
- ha valami gázt észlel, szól és meg is lehet érteni, mi a bibi :)
- van kikapcsgomb
- könnyen kezelhetó

Ami kevésbé:
- az első ajtónyitás/csukás kissé zavaró
- a progik nincsenek meg magyarul a CDn
- képnyomtató progiban csak 1 könyvárból választhatsz ki képeket, többől nem
- 2 vaskos könyve van, de az igazán fontos részletek csak a CDn levőből tudhatók meg

Mivel csak beüzemeltem, ezért többet nem tudok róla.
Ciciman is on borda

#3 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 25. 22:45

Volt már egy Epson xxxx vs Pixma 4000 topik valamikor.
Nekem ilyenem van egyebkent, ha kerdesetek van megprobálok válaszolni rajuk

V.
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#4 Felhasználó inaktív   pik20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 427
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 26. 12:31

Idézet: Wyco - Dátum: 2004. dec. 25., szombat - 21:45

Volt már egy Epson xxxx vs Pixma 4000 topik valamikor.
Nekem ilyenem van egyebkent, ha kerdesetek van megprobálok válaszolni rajuk

V.

Üdv Wyco!

Van-e tapasztalatod az utángyártott patronokkal (pl PELIKAN)?
Megoszló véleményeket hallottam a témában. A kereskedő persze dícséri ezeket, de már hallottam usertől is kedvező véleményt.
Tudják-e károsítani a fejet?
Nem mindenáron akarok spórolni a tintán, de nem vagyok a pénzem ellensége sem.
Hogyan tudom legnagyobb eséllyel elkerülni a beszáradást? (Fej ebbe a típusba áll. 72000Ft)


Problémám egyenlőre nincs. Én is csak beüzemeltem és egy darab döbbenetes minőségű fotót nyomtattam a hozzá adott 10x15-ös papírra.;)
Előtte s330 i250 i320 típusokkal nyomtattam fotókat, tehát ehhez tudom hasonlítani őket.

Papír ügyben is jó volna okosodni egy kicsit, mert annyiféle van.... :think: 

Minden véleményt, tapasztalatot köszönök az utánunk olvasók nevében is! :smoker:

#5 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 26. 12:57

Szia!

Ebben még nem probáltam az utangyartoptt patronokat, de az i550-ben amim volt, azok voltak es nem volt gond vele soha, nem is szaradt be. Persze ha relative sokat nyomtatsz es nem hagyod honapokig allni akkor nem szarad be. De azert a 72e kicsit sok szerintem mert maga a nyomtqto 40e forint.
Papir. Szerintem mindegy mit teszel bele, nekem az van amit a Mediamarktban arulnak. Tudom ez nem sokat segit de nem ugrik be a neve. Probalgattam mar fotopapirokat is, HP és TDk, mindkettő jo volt.
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#6 Felhasználó inaktív   pik20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 427
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 27. 15:27

Idézet: Wyco - Dátum: 2004. dec. 26., vasárnap - 11:57

Szia!

Ebben még nem probáltam az utangyartoptt patronokat, de az i550-ben amim volt, azok voltak es nem volt gond vele soha, nem is szaradt be.

Én tapasztaltamolyat (s300,i250), hogy pl sárga alapon fekete betűk nyomtatásakor a betűk szélei elmosódottak, szálkásak voltak ezt szerinted a patron rovására lehet írni?
Természetesen fej tisztítás után. :think:

#7 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 27. 17:18

Passz, de mivel a nyomtatofej jelen esetben nem a partronon van, ezert szerintem mindegy, hogy milyen partront teszel bele. Szeirntem. De lehet egy okosabb jobban tudja.
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#8 Felhasználó inaktív   tatiosz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 27. 18:04

Idézet: pik20 - Dátum: 2004. dec. 25., szombat - 21:22

Nem találtam még semmit az új CANON PIXMA nyomtatókról.
Ezért gondoltam itt össze lehetne gyüjteni a tapasztalatokat: Foto nyomtatás, patronok, beszáradás veszélyei, ...

http://forum.index.h...ticle?t=9072412
Mint II7-es vagyok jelen a hozzászólásokban.

E topicban elég izmosan eltársalgunk a fotónyomtatásról, printerekről, pixma 4000-ről is.

Én is sokallom az áll. 70 000 HuF-os fej-árat. Mintha 7-1000 HuF körül láttam volna.
ABIT NF7-S|SAPPHIRE PbA Radeon 9000 Pro 128MB|2x256 MB 3200 Samsung|Maxtor DiamondMax Plus 9 30 GB + Maxtor DiamondMax Plus 8 30 GB + Quantum FireBall LC 10|LifeView FlyTV Platinum 35|Mercury AMI-IA92|LG GSA-4163B|Samsung SD-616|Daewoo 712B|Samsung SyncMaster 3 LRNI|Canon Pixma IP4000|Epson Perfection 1670 Photo|Packard Bell GT-100 Graphic Tablet|

#9 Felhasználó inaktív   BigBear 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.425
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 27. 18:13

Idézet: tatiosz - Dátum: 2004. dec. 27., hétfő - 18:04

http://forum.index.h...ticle?t=9072412
Mint II7-es vagyok jelen a hozzászólásokban.

E topicban elég izmosan eltársalgunk a fotónyomtatásról, printerekről, pixma 4000-ről is.

Én is sokallom az áll. 70 000 HuF-os fej-árat. Mintha 7-1000 HuF körül láttam volna.

Megnézném azt a 7-1000 HuF árat... Annyiért kérek nagy tételben, akár több raklapnyit ha tudsz.
Ezekbe a nyomigákba olyan 15+ a fej. (Pontosan nem tudom, de az eddig általam látott Canon nyomtatókba minimum 15 volt.)
42

#10 Felhasználó inaktív   tatiosz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 27. 18:29

Idézet: BigBear - Dátum: 2004. dec. 27., hétfő - 19:13

Megnézném azt a 7-1000 HuF árat... Annyiért kérek nagy tételben, akár több raklapnyit ha tudsz.
Ezekbe a nyomigákba olyan 15+ a fej. (Pontosan nem tudom, de az eddig általam látott Canon nyomtatókba minimum 15 volt.)

No látod, ezért írtam be lelkiismeret-furdalás nélkül ezt az összeget. Tudtam, van közöttünk még hozzáértő személy.
Köszönöm.
ABIT NF7-S|SAPPHIRE PbA Radeon 9000 Pro 128MB|2x256 MB 3200 Samsung|Maxtor DiamondMax Plus 9 30 GB + Maxtor DiamondMax Plus 8 30 GB + Quantum FireBall LC 10|LifeView FlyTV Platinum 35|Mercury AMI-IA92|LG GSA-4163B|Samsung SD-616|Daewoo 712B|Samsung SyncMaster 3 LRNI|Canon Pixma IP4000|Epson Perfection 1670 Photo|Packard Bell GT-100 Graphic Tablet|

#11 Felhasználó inaktív   AiRLAC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 27. 21:13

Idézet: Wyco - Dátum: 2004. dec. 25., szombat - 22:45

Volt már egy Epson xxxx vs Pixma 4000 topik valamikor.

Egész pontosan itt
Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

#12 Felhasználó inaktív   BigBear 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.425
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 28. 14:49

Idézet: tatiosz - Dátum: 2004. dec. 27., hétfő - 18:29

No látod, ezért írtam be lelkiismeret-furdalás nélkül ezt az összeget. Tudtam, van közöttünk még hozzáértő személy.
Köszönöm.

Semmi probléma. Peace vagyon.  :respect:
De sajnos tényleg elég drága a fej, ezért nagyon megfontolandó a nem eredeti tinta. Lutri a dolog, mert lehet, hogy elmegy vele évekig, de lehet, hogy az első patronnál meghal a fej. (Függetlenül attól, hogy márkás az az utángyártott cucc.) Én úgy vagyok, hogy jobb félni...
42

#13 Felhasználó inaktív   pik20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 427
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 28. 15:35

Idézet: tatiosz - Dátum: 2004. dec. 27., hétfő - 17:04

http://forum.index.h...ticle?t=9072412
Mint II7-es vagyok jelen a hozzászólásokban.

E topicban elég izmosan eltársalgunk a fotónyomtatásról, printerekről, pixma 4000-ről is.

Én is sokallom az áll. 70 000 HuF-os fej-árat. Mintha 7-1000 HuF körül láttam volna.

Köszi a topic címet!!
A fej ár sajnos helytálló. 12000-ért az olcsóbb régiekbe kapni patronokkal együtt (s200, s300, i250) stb...

#14 Felhasználó inaktív   pik20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 427
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 28. 15:45

Idézet: BigBear - Dátum: 2004. dec. 28., kedd - 13:49

Semmi probléma. Peace vagyon.  :respect:
De sajnos tényleg elég drága a fej, ezért nagyon megfontolandó a nem eredeti tinta. Lutri a dolog, mert lehet, hogy elmegy vele évekig, de lehet, hogy az első patronnál meghal a fej. (Függetlenül attól, hogy márkás az az utángyártott cucc.) Én úgy vagyok, hogy jobb félni...

Én s300-ban használtam utángyártottat és a 2.-nál behalt a fekete :reklamacio:

Hozzáértők szerint a festéknek is van viszkozitása, sűrűsége stb. Ezek egyrészt a beszáradási időt befolyásolják (hígabb, nem annyira viszkóz, hamarabb beszárad!), másrészt a minősége, szemcse összefolyás stb, és persze a szín tónusról se feledkezzünk meg.
Egy ismerősöm 200oldalt nyomtatott ip4000>>vidékről postán rendelt patronnal és már csíkoz a nyomtatvány :(

Tud-e valaki a PELIKAN gyártmányú (indigós papírokból ismert cég) utángyártott patronokról tapasztalatot megosztani ?

#15 Felhasználó inaktív   pik20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 427
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 28. 19:11

Segítség!

Ugyanarra a típusú papírra, ugyanolyan nyomtatóval, tintával nyomtatva a fekete "cserepes", a színek jónak tünnek?

Mi a franc megöregedett a papír 3hét (3 HETE MÉG JÓ VOLT)alatt :think:  :think:  :think:  És csak a feketét nem bírja?
"Vagy én vagyok TENYERESTALPAS??" :reklamacio:

#16 Felhasználó inaktív   kukola2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 165
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 28. 20:15

Hát akkor legyen itt egy kis összehasonlítás 2 Canon nyomtatóról:
Canon S750 és Canon PIXMA IP4000

Előbbi nyomtató saját tulajdon, míg a másik egyik rokonom tulajdonába került nemrégen (a driver cd-vel kapcsolatos mizéria a PÁF-ban olvasható)

Összehasonlításképpen annyit tudnék mondani, hogy csináltunk egy szimpli kis tesztet (ha már egyszer az ember hozzáfér egy ilyen nyomtatóhoz):

Azonos képet, azonos beállításokkal, azonos papírra nyomtattunk - az eredmény: az IP4000-es képei sokkal élethűbbek voltak (köszönhetően az 5 patronnak - bár a színes képek nyomtatáshoz szerintem csak 4-et használ)
Mindkét papírra 4-4 képet nyomtattunk:
1, egy árvácska makróval napsütésben (az élő színek tesztelése miatt)
2-3, két db embereses fotó szürkületben kockás inggel (részletgazdagság miatt)
4, egy barátnősös kép napsütésben (világos színek - ill. beégés tesztelése miatt)

Hogy mi okozhatta a különbséget?
1, az IP4000-es drivere tartalmaz egy olyan papírválasztási opciót is, hogy "Matt fotópapír" - S750-es nem :(
2, az S750-es utántöltött patront használt (való igaz, mióta kifogyott az első garnitúra gyári patron és utántöltött patronokat használunk, nem olyan szép a nyomatminőség). Az utántöltött patronok mellett az szól, hogy a nővérem egy tintapatron-töltő gyárban dolgozik, ezért a töltés általában ingyenes.

Ami nagyon tetszett az IP4000-esben még: a nyomtató tartozéka egy cd-nyomtató tálca, amivel a megfelelő felületű cd-kre tetszőleges képet nyomtathatunk - szerintem ez nagyon fontos, ha valakinek személyre szabott demót tart a cég, vagy bármilyen más prezentációs anyagot kell bemutatni a kedves vevőknek. Nagyon imponáló, ha névreszabott cd-vel jelenik meg a cég a demón.

Szóval aki egy IP4000-es vásárlásán hezitál, az ne lacafacázzon, nyugodtan vegye meg, nagyon jó vásárt csinál.


Ezúton szeretnék megkérdezni egy hozzáértőt, hogy ha egy nyomtató 4 patront használ, akkor miért nem használja a színes képek nyomtatásánál a fekete színt? (csak dokumentum nyomtatására használja szerintem) - a nyomtató egy Canon S750, de szerintem a többi típusnál is így van.

:paci:

Szerkesztette: kukola2 2004. 12. 28. 20:21 -kor


#17 Felhasználó inaktív   hoy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 284
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 28. 23:25

Idézet: pik20 - Dátum: 2004. dec. 28., kedd - 18:11

Segítség!


"Vagy én vagyok TENYERESTALPAS??"

:offtopic:
Igen Bátyám te vagy tenyeres talpas :)

#18 Felhasználó inaktív   pik20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 427
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 28. 23:49

Idézet: hoy - Dátum: 2004. dec. 28., kedd - 22:25

:offtopic:
Igen Bátyám te vagy tenyeres talpas :)

Köszi!!

Érdemben is hozzá tudsz tenni valamit? :smoker:

#19 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 02. 14:45

Idézet: kukola2 - Dátum: 2004. dec. 28., kedd - 20:15

Ezúton szeretnék megkérdezni egy hozzáértőt, hogy ha egy nyomtató 4 patront használ, akkor miért nem használja a színes képek nyomtatásánál a fekete színt? (csak dokumentum nyomtatására használja szerintem) - a nyomtató egy Canon S750, de szerintem a többi típusnál is így van.

2 db fekete patronja van, egy kicsi és egy nagy. A nagy a szövegfekete-nyomtatáshoz van, a kicsi a fotófeketéhez.
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#20 Felhasználó inaktív   pik20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 427
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 02. 15:43

Idézet: Wyco - Dátum: 2005. jan. 2., vasárnap - 13:45

2 db fekete patronja van, egy kicsi és egy nagy. A nagy a szövegfekete-nyomtatáshoz van, a kicsi a fotófeketéhez.

És minek alapján dönti el, hogy melyiket használja,
Piszkozat, megadott papír típus, *.doc ??
Erről még sehol nem találtam infót!
Mi van ha fotót nyomtatok piszkozatban, próba céljából (normál papírra)? Akkor melyiket használja?

Téma megosztása:


  • (127 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó