HWSW Informatikai Kerekasztal: directsound probléma - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

directsound probléma directsound probléma

#1 Felhasználó inaktív   galilei 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 29. 11:05

sziasztok!
Valaki segítsen...
hibaüzenetet kapok, mégpedig: bad directsound driver. please install proper drivers... error code: 88780078.
A directx-et nem tudom újra tenni, mert nem tudom uninstallálni, frissítésnél meg nem csinál semmit, mivel a legújabb verzió van rajta.
Mit csináljak, hogy legyen hang a gépemen? Kérlem segítsen valaki, aki tud!
Köszi!

#2 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 12. 29. 11:15

Idézet: galilei - Dátum: 2004. dec. 29., szerda - 11:05

sziasztok!
Valaki segítsen...
hibaüzenetet kapok, mégpedig: bad directsound driver. please install proper drivers... error code: 88780078.
A directx-et nem tudom újra tenni, mert nem tudom uninstallálni, frissítésnél meg nem csinál semmit, mivel a legújabb verzió van rajta.
Mit csináljak, hogy legyen hang a gépemen? Kérlem segítsen valaki, aki tud!
Köszi!

elősször segíts Te nekünk azzal, hogy elárulod a hangkártyád vagy alaplapod (ha integrált) típusát... :D
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#3 Felhasználó inaktív   galilei 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 29. 11:37

Idézet: yeahsp - Dátum: 2004. dec. 29., szerda - 12:15

elősször segíts Te nekünk azzal, hogy elárulod a hangkártyád vagy alaplapod (ha integrált) típusát... :D

Igazad van! Bocsi!
Tehát integrált a hangkártya,de egyébként van másik is de azzal is uaz a probléma

Alaplap neve MSI K7N2 Delta-L (MS-6570G)  (5 PCI, 1 AGP, 1 ACR, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

köszi

#4 Felhasználó inaktív   galilei 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 29. 12:15

Idézet: yeahsp - Dátum: 2004. dec. 29., szerda - 12:15

elősször segíts Te nekünk azzal, hogy elárulod a hangkártyád vagy alaplapod (ha integrált) típusát... :D

Teszteltem egy kicsit...
A dxdiag ezt írja ki a tesztelésnél

A DirectSound teszt eredményei: Hiba a(z) 3. lépésnél (DirectSoundCreate): HRESULT = 0x8878000a (A kérést nem lehetett végrehajtani, mert bizonyos DirectSound erőforrásokat (például a prioritási szintet) már egy másik hívó használta.)

#5 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 12. 29. 13:16

először próbáld meg visszaolvastatni a BIOS-al az optimális értékeit, hátha ott keveredik valami...

utána próbáld meg leszedni, és újrarakni az nforce unified csomagot... ne a legfrissebb nv audio drivert, mert pár helyen problémás... először jó, ha ezzel megy rendben...
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#6 Felhasználó inaktív   galilei 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 29. 13:45

Idézet: yeahsp - Dátum: 2004. dec. 29., szerda - 14:16

először próbáld meg visszaolvastatni a BIOS-al az optimális értékeit, hátha ott keveredik valami...

utána próbáld meg leszedni, és újrarakni az nforce unified csomagot... ne a legfrissebb nv audio drivert, mert pár helyen problémás... először jó, ha ezzel megy rendben...

Köszi!
Hol lehet a BIOS-ban "visszaolvastatni" az értékeket?

#7 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 12. 29. 14:06

Idézet: galilei - Dátum: 2004. dec. 29., szerda - 13:45

Köszi!
Hol lehet a BIOS-ban "visszaolvastatni" az értékeket?

gondolom abban is van valami load optimal, vagy load default opció...
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#8 Felhasználó inaktív   galilei 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 29. 15:33

Idézet: yeahsp - Dátum: 2004. dec. 29., szerda - 15:06

gondolom abban is van valami load optimal, vagy load default opció...

Megcsináltam amit mondtál. Semmi változás!
de azt vettem észre, hogy a vezérlöpult hangok beállításánál az alapértelmezett eszkoz a "Modem #0 sor visszajátszása", hiába van a Hardver fül  eszkozoknél mind a két hangkártya is, lehetoségként fel sem ajanlja.
ez mit jelent?
Köszi

#9 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 12. 29. 15:43

Idézet: galilei - Dátum: 2004. dec. 29., szerda - 15:33

Megcsináltam amit mondtál. Semmi változás!
de azt vettem észre, hogy a vezérlöpult hangok beállításánál az alapértelmezett eszkoz a "Modem #0 sor visszajátszása", hiába van a Hardver fül  eszkozoknél mind a két hangkártya is, lehetoségként fel sem ajanlja.
ez mit jelent?
Köszi

próbálj meg letiltani minden alaplapi eszközt a BIOS-ban az IDE és az AC97 kivételével... (LAN,SATA,soros és párhuzamos port, USB ha lehet, etc)
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#10 Felhasználó inaktív   galilei 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 29. 16:04

Idézet: yeahsp - Dátum: 2004. dec. 29., szerda - 16:43

próbálj meg letiltani minden alaplapi eszközt a BIOS-ban az IDE és az AC97 kivételével... (LAN,SATA,soros és párhuzamos port, USB ha lehet, etc)

megcsináltam...
Eredmény:nincs hangeszköz ill. szürkén jelenik meg az audió eszközök listája

#11 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 12. 29. 16:12

Idézet: galilei - Dátum: 2004. dec. 29., szerda - 16:04

megcsináltam...
Eredmény:nincs hangeszköz ill. szürkén jelenik meg az audió eszközök listája

letiltottad az AC97-et is? vagy onboard audio, vagy hasonló nevűt? azt nem kellett volna... ha meg nincsen letiltva, és mégse jelenik meg eszközként, akkor mondjuk egy BIOS frissítés lehet a köv. lépés... hátha...
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#12 Felhasználó inaktív   galilei 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 29. 16:34

Idézet: yeahsp - Dátum: 2004. dec. 29., szerda - 17:12

letiltottad az AC97-et is? vagy onboard audio, vagy hasonló nevűt? azt nem kellett volna... ha meg nincsen letiltva, és mégse jelenik meg eszközként, akkor mondjuk egy BIOS frissítés lehet a köv. lépés... hátha...

természetesen ac97-et nem tiltottam le.
Bios frissítéssel nem tudom...
A lényeg, hogy müködött tegnapelött
directx-hez nincs köze?
Azt nem értem, hogy azA Hangok és  Audioeszkozok  beállításainál az Audió fülön nem jeleníti meg az eszközöket, ami a Hardver fülon viszont megvannak és megfeleloen müködnek.Elméletileg...
Most már ma nem tudom megnézni a topicot, ha van valami ötleted még szívesen várom.
Köszi!

#13 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 12. 29. 16:39

Idézet: galilei - Dátum: 2004. dec. 29., szerda - 16:34

természetesen ac97-et nem tiltottam le.
Bios frissítéssel nem tudom...
A lényeg, hogy müködött tegnapelött
directx-hez nincs köze?
Azt nem értem, hogy azA Hangok és  Audioeszkozok  beállításainál az Audió fülön nem jeleníti meg az eszközöket, ami a Hardver fülon viszont megvannak és megfeleloen müködnek.Elméletileg...
Most már ma nem tudom megnézni a topicot, ha van valami ötleted még szívesen várom.
Köszi!

nekem ilyen gondom akkor volt egy live-al, hogy bár detektálta mint eszköz, szerinte ment is rendben, azonban az audio fülön nem akart megjelenni, amikor rossz PCI slotba raktam... átraktam máshová, és helyreállt, de azon az egy helyen ilyen furcsán viselkedett... de az integráltat nem tudod máshová rakni... akkor marad a BIOS frissítés...
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#14 Felhasználó inaktív   Csücsök 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 12. 14:45

Ugyanezzel a problémával szenvedek én is, csak KN9-el, és a rá integrált Realtek 850-el! Vmi szoftveres kínja lehet, mert Vista és egy "tartalék" XP alatt tökéletesen műxik! :confused:
Múltkor beállított hozzám egy T-Rex és Hamlet! Volt nagy dínóm, dánom!

#15 Felhasználó inaktív   ifazekas 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 13. 08:50

Szerintem az MSI honlapján nézz utánna, nem adtak-e ki ilyen tárgyú BIOS-frissítést a lapodhoz. És ha már itt vagy, akkor szedd le a legfrissebb audio drivert is. De persze nagyon vigyázz, hogy biztosan a megfelelő BIOS-t szedd le!
//Gigabyte GA-M55Plus-S3G; Athlon64 3800+; 2x512Mb DDR2 800 A-Data; 2x1024Mb DDR2 800 Geil; Gigabyte 7300GT GV-NX73T256P-RH; 320GB Seagate Barracuda sATA; 160GB Hitachi Deskstar T7K160 IDE; 2x Sony-NEC Optiarc AD-7173S; Canon LideScan 100; Leadtek TV2000 XP Expert Stereo FM; Genius WebCam Messenger; Canon Pixma IP 4300//

#16 Felhasználó inaktív   Csücsök 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 13. 10:01

ABIT lapom van! De nincs szükség semmilyen BIOS/driver frissítésre, mert mint mondottam, Vista és a tartalék XP alatt tökéletesen működik. Arra gyanaxom, hogy vmelyik szolgáltatás nem indul el, ami elindítaná a hangkártya illesztőprogramát! A felügyeleti szközök között keresgélek, hogy melyik szolgáltatástól függ az elindulása, de ott minden mindentől fögg! :confused:
Azért köszi a segítséget! :up:
Múltkor beállított hozzám egy T-Rex és Hamlet! Volt nagy dínóm, dánom!

#17 Felhasználó inaktív   Csücsök 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 16. 11:11

Már végső elkeseredettségemben írtam a supportnak, mármin a microsoftos supportnak. Erre mi a válasz:

Idézet

Kedves Én,
Köszönjük, hogy kapcsolatba lépett a Microsoft Ügyfélszolgálatával.
 
Ügy :  Hangkártya probléma

Megoldás:

Megoldásként ajánlanánk ezen két fórumot. Itt létrehozhat új topicokat a témával kapcsolatban, és tapasztalt Microsoft mérnökök, ill. felhasználók segíthetnek az üggyel kapcsolatban.
http://www.windowsonline.hu
http://www.technetklub.hu

Valamint célszerűbb lenne, ha az alaplap gyártójánál érdeklődne, hogy mi kell tenni, mikor nem fogadja el az illesztőprogramokat, mivel ez nem feltétlenül a Windows hibája.

Tisztelettel,
XY Attila
Szoftverinformációs Tanácsadó
Microsoft Magyarország Ügyfélszolgálat

:omg:
De már mind1, újrapakkoltam a rencert!
Múltkor beállított hozzám egy T-Rex és Hamlet! Volt nagy dínóm, dánom!

#18 Felhasználó inaktív   Atti 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.674
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 16. 11:34

Idézet: Csücsök - Dátum: 2007. júl. 13., péntek - 11:01

Arra gyanaxom, hogy vmelyik szolgáltatás nem indul el, ami elindítaná a hangkártya illesztőprogramát! A felügyeleti szközök között keresgélek, hogy melyik szolgáltatástól függ az elindulása, de ott minden mindentől fögg! :confused:
Azért köszi a segítséget! :up:

Windows audio?  services.msc
WoT nick: Atti77

#19 Felhasználó inaktív   Csücsök 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 16. 11:40

Idézet: Atti - Dátum: 2007. júl. 16., hétfő - 12:34

Windows audio?  services.msc

Igaz nem ide, de már feltettem a kérdésem a Windows XP-s totyikba:

Idézet

blablabla
Állapot: az illesztőprogram engedélyezve van, de nincs elindítva! Gyorsan át a felügyeleti eszközökhöz, szolgáltatások, kikeresem a windows audiot, de ott azt írja, hogy el van indítva!
blablabla

De mint már mondottam, újraraktam az xp-t! Nem szenvedtem tovább vele! Most megy! :)
Múltkor beállított hozzám egy T-Rex és Hamlet! Volt nagy dínóm, dánom!

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó