HWSW Informatikai Kerekasztal: Írásvédett mappa - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Írásvédett mappa

#1 Felhasználó inaktív   fender 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 16. 20:43

Sziasztok, néztelődtem a keresőben de nem igazán találtam választ. Valamikor keletkezett egy mappa, nem a rendszer partíción, a neve egy csomó betű és szám, van benne egy update mappa, az egész mérete 0, azaz mintha üres lenne. Írásvédett a mappa, és hiába kapcsolom ki az írásvédelmet, azonnal visszajön, és nem lehet törölni. Semmiféle gondot nem okoz, de bosszantó. Tud valaki megoldást az ilyen mappa törlésére?

#2 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 01. 16. 20:54

Esetleg elgondolkozni azon, mi hozza vissza állandóan?  :think: (És Safe mode-ban?)
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#3 Felhasználó inaktív   lehella 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 16. 20:59

Norton Unerase? Nekem ő csinál ilyet.

#4 Felhasználó inaktív   fender 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 16. 21:11

Idézet: lameXpert - Dátum: 2005. jan. 16., vasárnap - 20:54

Esetleg elgondolkozni azon, mi hozza vissza állandóan?  :think: (És Safe mode-ban?)

Köszi a válaszokat, nem tudom, hogy mi hozza vissza, nem vagyok nagy szakértő, azt sem tudom, hogy mi az a safe mode, de a legalább a norton unerase is ismeretlen számomra...

#5 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 01. 16. 21:15

Idézet

A "System Restore" alkalmazás kiiktatása a vírusmentesítés idejére

A Windows ME és XP egy segédprogrammal folyamatosan menti a kiválasztott állományokat a C:\_Restore könyvtárba. Ennek következtében vírusos állományok is idekerülhetnek, amelyeket a víruskereső nem tud tisztítani. A vírusmentesítéshez az alkalmazást ideiglenesen le kell állítani.

1. Kattintson jobb gombbal a MyComputer / Sajátgép ikonra.
2. Válassza a Performance / Teljesítmény panelt.
3. Válassza a File System / Fájlrendszer gombot.
4. Kattintson a Troubleshooting / Hibaelhárítás panelre.
5. Jelölje meg a "Disable System Restore" négyzetet.
6. Kattintson az "Apply/Alkalmaz" gombra.
7. Zárja be az ablakokat, majd indítsa újra a gépet Csökkentett módban / Safe Mode.
8. Futtassa a VirusScan-t a fertőzött állományok eltávolítására.
9. A fájlok eltávolítása után indítsa a gépet normál üzemmódban.

¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#6 Felhasználó inaktív   fender 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 16. 21:48

Ajaj, sajnos a laptopomat nem sikerült csökkentett módban elindítani, igazság szerint ezt a gépet még soha nem láttam csökkentett módban működni (a család másik két asztali gépét pesze igen), újraindítás és f8 nem működik, csak f2 (stup) és f1 (resume).

http://img.tar.hu/fe...e2/10516910.jpg

Ha sikerült, akkor itt van a probléma képen ábrázolva.

#7 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 01. 16. 22:19

Pedig a Windows laptopon is ugyanúgy működik...
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#8 Felhasználó inaktív   eRPeti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 323
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 16. 22:42

Idézet: fender - Dátum: 2005. jan. 16., vasárnap - 21:48

Ajaj, sajnos a laptopomat nem sikerült csökkentett módban elindítani, igazság szerint ezt a gépet még soha nem láttam csökkentett módban működni (a család másik két asztali gépét pesze igen), újraindítás és f8 nem működik, csak f2 (stup) és f1 (resume).

http://img.tar.hu/fe...e2/10516910.jpg

Ha sikerült, akkor itt van a probléma képen ábrázolva.

Nekem nem laptopom van , hanem notebook-om,de azért megpróbálok segíteni.F1=Súgó megjelenítés;F2=BIOS belépés;F3=Keresés;...F5=Frissítés;F6=Új cimsor;F7=Kurzoros böngészés;...F10+Enter=Menüsor...stb

Ha "safe mód"-ba akarsz kerülni, akkor kapcsold ki a gépet és amikor visszakapcsolod máris nyomd az F8-at addig amig nem jelenik meg a kijelzőn az aktuális mód.

Nekem nem segített anno,mert olyan s@rságom volt a gépen ami berágta magát a Windowsba és azzal együtt indult mint rendszer program, ezért akár gyémántbányába is lemehettem volna, akkor se tudtam kiiktatni a gazt.

Keresd a baj motorját,itt találsz segítséget.
A tudatlanság nem bűn csak hiányosság.Szándékosan tudatlanságban tartani, na az már bűn.

#9 Felhasználó inaktív   bibe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 17. 11:25

Idézet: eRPeti - Dátum: 2005. jan. 16., vasárnap - 23:42

Nekem nem laptopom van , hanem notebook-om...

Ez aranyos! :)
Ma mar a ket szo altalaban egymasnak szinonimaja...

fender:
A konyvtarat azert nem tudod torolni, mert vagy nincs hozza jogod, vagy valamilyen program eppen hasznalja.
Itt talalsz egy olyan segedprogit, ami kiirja, hogy a megadott nevu file-t vagy konyvtarat melyik processz hasznalja eppen.  (Igazabol a Process ID-t fogja kiirni, de azt meg a Task Manager megmondja, hogy egy ID alatt epp meyil program fut.)

Ha nincs jogod a torleshez, akkor adnod kell magadnak jogot... :) Explorerben jobbklikk a konyvtaron, majd Security, Advanced, Owner es itt kivalasztod a felhasznaloi nevedet, majd OK.

Viszont ez mind csak tuneti kezeles, ahogy lameX is irta, megkell keresni, hogy miert csinalja ezt a gep...
"Nincs izom, nincs izomláz!" (Garfield)

#10 Felhasználó inaktív   fender 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 17. 19:11

Idézet: bibe - Dátum: 2005. jan. 17., hétfő - 11:25

Ez aranyos! :)
Ma mar a ket szo altalaban egymasnak szinonimaja...

fender:
A konyvtarat azert nem tudod torolni, mert vagy nincs hozza jogod, vagy valamilyen program eppen hasznalja.
Itt talalsz egy olyan segedprogit, ami kiirja, hogy a megadott nevu file-t vagy konyvtarat melyik processz hasznalja eppen.  (Igazabol a Process ID-t fogja kiirni, de azt meg a Task Manager megmondja, hogy egy ID alatt epp meyil program fut.)

Ha nincs jogod a torleshez, akkor adnod kell magadnak jogot... :) Explorerben jobbklikk a konyvtaron, majd Security, Advanced, Owner es itt kivalasztod a felhasznaloi nevedet, majd OK.

Viszont ez mind csak tuneti kezeles, ahogy lameX is irta, megkell keresni, hogy miert csinalja ezt a gep...

Köszi, de a kis progi nem csinál semmi értékelhetőt, ha rákattintok, egy kis fekete ablakban egy pillanat alatt végigfut egy csomó betű és kész, már be is záródik. Sehova semmit nem bírok beírni. A mappára kattintva nekem nem jön olyan, hogy jogot adhassak magamnak törlésre. Magyar nyelvű w-on van a megosztás és biztonság, arra kattintva egy három fülű ablak jön fel, abból az egyik az általános, itt van egy speciális gomb is, de itt csak archiválási kehetőségek illetve tömörítési és titkosítási lehetőségek vannak. Szóval nem tudom maganak jogot adni a törléshez  :( . Csökkentett mód: laptop vagy notebook, nem hajlandó csökkentett módban elindulni, nyomhatom én az f8-at, a normál windows indul el  :eek:

#11 Felhasználó inaktív   droland 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.194
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 18. 00:37

Idézet: fender - Dátum: 2005. jan. 17., hétfő - 20:11

Köszi, de a kis progi nem csinál semmi értékelhetőt, ha rákattintok, egy kis fekete ablakban egy pillanat alatt végigfut egy csomó betű és kész, már be is záródik. Sehova semmit nem bírok beírni. A mappára kattintva nekem nem jön olyan, hogy jogot adhassak magamnak törlésre. Magyar nyelvű w-on van a megosztás és biztonság, arra kattintva egy három fülű ablak jön fel, abból az egyik az általános, itt van egy speciális gomb is, de itt csak archiválási kehetőségek illetve tömörítési és titkosítási lehetőségek vannak. Szóval nem tudom maganak jogot adni a törléshez  :( . Csökkentett mód: laptop vagy notebook, nem hajlandó csökkentett módban elindulni, nyomhatom én az f8-at, a normál windows indul el  :eek:

Félbehagyott windows frissítés felrakása....akkor jönnek létre ilyenek, melyek egy frissítési ciklus normális lezárása végén (ergo nem lett félbeszakítva) el is tűnik...
Laptop / C2D 5550 / 2Gb / 160Gb / X3100 / Intel 965 / XP SP3

#12 Felhasználó inaktív   fender 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 18. 17:33

Idézet: droland - Dátum: 2005. jan. 18., kedd - 0:37

Félbehagyott windows frissítés felrakása....akkor jönnek létre ilyenek, melyek egy frissítési ciklus normális lezárása végén (ergo nem lett félbeszakítva) el is tűnik...

Hát lehet, hogy neked lesz igazad, amikor ugyanis tisztogattam a lemezt, volt rajta valamiféle windows mappa, meg olyan fáljok, amik a windows telepítéskor szoktak lenni, de hogy miként kerültek rá, azt nem nagyon tudom, mert ez a winyó egy laptophoz usb-n keresztül kapcsolódik, és soha nem volt rajta windows. Hát akkor hogyan tudom letörölni, ha tényleg ilyen módon jött létre ez a mappa?

#13 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 01. 18. 17:46

Idézet: fender - Dátum: 2005. jan. 18., kedd - 18:33

... ez a winyó egy laptophoz usb-n keresztül kapcsolódik, és soha nem volt rajta windows. Hát akkor hogyan tudom letörölni, ha tényleg ilyen módon jött létre ez a mappa?

Egy másik rendszerről bootolva.

Vagy vmi elkerülte volna figyelmem?  :smoker:
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó