HWSW Informatikai Kerekasztal: bérelt vonal vs. bdsl - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

bérelt vonal vs. bdsl

#1 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 19:34

Jelenleg 512/512k axelero bérelt vonalas internetünk van. A végén van egy cisco 805-ös router, ebből "jön ki" 3db publikus ip amit használunk.  Egyiken van egy tűzfal gép (win2k server checkpoint firewall-lal + vpn) erre megy a belső hálózat. A másik 2 ip meg egyébre kell.
A kollégák (össz. 5db gép) vpn + remote managementen keresztül egy Bécsben lévő szerverre dolgoznak.

Axelero 3008/480k bdsl-re térnénk át, de nem tudjuk, hogy az jó lesz-e nekünk (árban ugye fele annyi).

Az axe bérelt vonalhoz tudtommal jár garantált nemzetközi sávszélesség, de ezt sehol nem találom leírva. Ezt tudja vki?

A rendelkezésre állás az axe honlapja szerint megegyezik az elmúlt évre nézve; ill. a dsl még jobb is volt.

Bdsl-hez lehet több publikus ip cimet kérni?  Egyszerűség kedvéért legyen 2db publik ip az igény.

Dsl router:  ciscoban mondjon valaki konkrét típust ami tud ugye pppoe-t ill. kikapcsolható a natolás; tehát a public ip-k megjelennek a "kimenetein". Ja és a 3mbitet tudja.

Bármi más ezzel kapcsolatos hozzászólást szivesen veszek. Természetesen az axe-val is levelezek erről.

#2 Felhasználó inaktív   MADár 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 20:57

Szia!

Bérelt vonal van nekünk is, illetve egy van DSL-es kapcsolat is pár. Axeleros minden.
Szerintem nincsen garantált külföldi sávszélesség, legalábbis nehezen tudom elképzelni hogy valójában tudná azt biztosítani az Axelero, hogy a bérelt vonallal kapcsolódó ügyfeleknek prioritást ad. Főleg azért, mert ez nem csak tőle függ... Szerintem ez csak marketing duma, vagy legalábbis nem "úgy" értik...

Routerben a három megával vagy meglőve, mert a 800-as és a 1700-es sorozat nem kezel, csak két megát, úgy veszem észre, hogy a 1841 a legelső ami jó lenne három megás kapcsolathoz, ennek az alapára a nemzetközi oldalak tanúsága szerint olyan 500ezer HUF körül van... A public IP biztosan alapszolg. már ebben a magasságban.

Attól függően, hogy milyen rendelkezésreállás kell, én azért megtartanám a bérelt vonalat 128K-ra butítva. Ha nem akkora gáz, hogy kiesik néha egy fél nap, akkor meg nincs gond.

#3 Felhasználó inaktív   MADár 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 20:59

Ha csak két megás lenne a kapcsolat, akkor a Cisco 831 lenne a te embered...

#4 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 21:19

Idézet: MADár - Dátum: 2005. márc. 18., péntek - 21:57

Szerintem nincsen garantált külföldi sávszélesség, legalábbis nehezen tudom elképzelni hogy valójában tudná azt biztosítani az Axelero, hogy a bérelt vonallal kapcsolódó ügyfeleknek prioritást ad. Főleg azért, mert ez nem csak tőle függ... Szerintem ez csak marketing duma, vagy legalábbis nem "úgy" értik...


Routerben a három megával vagy meglőve, mert a 800-as és a 1700-es sorozat nem kezel, csak két megát, úgy veszem észre, hogy a 1841 a legelső ami jó lenne három megás kapcsolathoz, ennek az alapára a nemzetközi oldalak tanúsága szerint olyan 500ezer HUF körül van... A public IP biztosan alapszolg. már ebben a magasságban.

Attól függően, hogy milyen rendelkezésreállás kell, én azért megtartanám a bérelt vonalat 128K-ra butítva. Ha nem akkora gáz, hogy kiesik néha egy fél nap, akkor meg nincs gond.

Axe azt irta valahol, hogy a nemzetközi kapcsolatainak csak 45%-a van kihasználva.
Más cégeknél (is) találtam olyat, hogy garantált nemzetközi sávszélesség 100%. Meg a nem garantáltnál 30%. /Egyelőre nincsen meg a jelenlegi szerződés./

Router ára az nem számít annyira.

Axe honlapon van egy táblázat a 2004es évre a rendelekzésre állásról, ott a dslek biztosabban mentek; de mindkettő 99.9% fölött van. /persze azt irnak, amit akarnak../

#5 Felhasználó inaktív   MADár 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 22:17

Nemtom, nekem a bérelt vonallal sokkal jobb tapasztalataim vannak. Épp tegnapelőtt volt, hogy az utcában eltörött egy vízcső, és a vízművek szerencsésen eltépte a matáv kábelét. A bérelt vonalakat két óra múlva megcsinálták, de a telefonok egész nap nem működtek, azt nem siették el...

Szerintem egyébként nem érdemes aggódni a külföldi sávszélesség miatt...

#6 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 22:24

Idézet: MADár - Dátum: 2005. márc. 18., péntek - 21:57

Routerben a három megával vagy meglőve, mert a 800-as és a 1700-es sorozat nem kezel, csak két megát, úgy veszem észre, hogy a 1841 a legelső ami jó lenne három megás kapcsolathoz, ennek az alapára a nemzetközi oldalak tanúsága szerint olyan 500ezer HUF körül van... A public IP biztosan alapszolg. már ebben a magasságban.

Ezt mire alapozod? Az általad említett 831-es egy 10mbps-es WAN porttal rendelkező router, miért ne tudná ezt az adatmennyiséget kiszolgálni. Van olyan típusa aminek ADSL WAN portja van ott is meg kell bírkózni egy esetleges 8mbps-es maximális ADSL terheléssel. Az 1700-as sorozatnak már két WAN portja is lehet, pl. Externet-nek van olyan csomagja ahol két 3mbps-es ADSL kapcsolatot fognak össze és azt árulják 6mbps-nek és azt az előbb említett eszközzel oldják meg.

#7 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 22:25

Idézet: MADár - Dátum: 2005. márc. 18., péntek - 19:57

Szerintem nincsen garantált külföldi sávszélesség, legalábbis nehezen tudom elképzelni hogy valójában tudná azt biztosítani az Axelero, hogy a bérelt vonallal kapcsolódó ügyfeleknek prioritást ad. Főleg azért, mert ez nem csak tőle függ... Szerintem ez csak marketing duma, vagy legalábbis nem "úgy" értik...

Pedig tudja, főleg, ha fizet érte az ügyfél. Ha valakinek jár egy dedikált sávszél, akkor azt megkapja jól.
Legalábbis más szolgáltató tudja ezt, gondolom Axelero is. Mielőtt valaki félreértené, nem védem az Axelerot, másik szolgáltatónál vagyok  :D

Szerkesztette: VKP 2005. 03. 18. 22:27 -kor

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#8 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 22:33

Külföldi sávszélt max plusz pénzért garantál egy szolgáltató, az ÁSZF-ben max az szerepel minden szolgáltatónál hogy a sávszélességeket csak a saját hálózatán belül garantálja.

Arra számolj hogy az upload egy ADSL kapcsolat esetén sokkal korlátozottabb és könnyen megfogja a kapcsolatot a nagyfokú asszimertia miatt. Nekünk korábban a cégnél 1.5mbps-es kapcsolat volt az emelés előtt ennek 384kbps volt az uploadja ami bruttó atm érték a gyakorlatban ez úgy 320kbps. Amikor emelt a fatáv után az uploadon nem történt változás és ilyen tapasztalatot már több embertől olvastam itt HwSw-en is. Márpedig ez közel 10:1 arányú asszimetriát okoz.

Márpedig a nagyobb down-t gondolom használni is fogjátok hisz túl nagy a csábítás, egy nagy downnál pedig az ACK jobban lehúz egy szűk upból. Pl. full letöltés mellett jó ha 200kbps marad de egy 2mbps körüli letöltésnél is úgy durván egy 256kbps-es upload marad szabadon ami közel sem működik úgy mint egy 256-os bérelt vonal. Szóval ha jelenlegi bérelt vonalatokon fontos szerepe van az uploadnak akkor azért érdemes elgondolkodni a váltáson mert lehet utólag rossz döntésnek fogjátok találni.

#9 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 22:43

Az egész dolog úgy jön elő, hogy a cégből egy másik cég lesz, és újra kell csinálni mindent.
Az eredti tervek szerint 512k bérelt + cisco 1721 router.
Jelenleg is 512k bérelt + cisco805 van. Ez 150e /hó nettó. De felmerült a spórólás miatt a 3m bdsl 70e /hó nettó áron. Én nem díjazom a dsl-t, de olyanokat kell meggyőzzek erről, akik nem is fogják ezt az egészet használni..
Hardcore letöltésekkel nem kell számolni; az nem lesz. Mezei netezés + munka.

#10 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 10:16

Idézet: pgyafi - Dátum: 2005. márc. 18., péntek - 23:43

Az egész dolog úgy jön elő, hogy a cégből egy másik cég lesz, és újra kell csinálni mindent.
Az eredti tervek szerint 512k bérelt + cisco 1721 router.
Jelenleg is 512k bérelt + cisco805 van. Ez 150e /hó nettó. De felmerült a spórólás miatt a 3m bdsl 70e /hó nettó áron. Én nem díjazom a dsl-t, de olyanokat kell meggyőzzek erről, akik nem is fogják ezt az egészet használni..
Hardcore letöltésekkel nem kell számolni; az nem lesz. Mezei netezés + munka.

Az Axelero a dsl-ek közül csak az un. "Cisco DSL"-hez ad publikus ip tartmányt, ahhoz pedig automatikusan jár a router is (Cisco SOHO91), igy ezzel neked nem kell törődnöd.

#11 Felhasználó inaktív   Red 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 10:24

Idézet: MADár - Dátum: 2005. márc. 18., péntek - 19:59

Ha csak két megás lenne a kapcsolat, akkor a Cisco 831 lenne a te embered...

szerintem a 3megat meg titkositva is viszi (3DES-168bit)

#12 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 10:35

Idézet: ec-1752 - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 11:16

Az Axelero a dsl-ek közül csak az un. "Cisco DSL"-hez ad publikus ip tartmányt, ahhoz pedig automatikusan jár a router is (Cisco SOHO91), igy ezzel neked nem kell törődnöd.


- sajnos olyan routert ad, ami nemünk nem jó :(

- hol olvastad, hogy ip tartományt ad hozzá?
http://www.axelero.hu/dokumentumok/cisco_d...tas_leirasa.doc
itt azt írják, 1db fix vagy dinamikus ip jár hozzá
ill. natolt belső tartomány...

Szerkesztette: pgyafi 2005. 03. 19. 10:57 -kor


#13 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 10:49

Idézet: pgyafi - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 11:35

sajnos olyan routert ad, ami nemünk nem jó :(

de lesz legalább ip tartományotok :)
és végülis feltehetitek a saját routert is helyette.

Mi az, amit a soho91 nem tud, és nektek szükségetek van rá?  (ha nem titok...)

#14 Felhasználó inaktív   MADár 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 11:03

Idézet: shabba - Dátum: 2005. márc. 18., péntek - 22:24

Ezt mire alapozod? Az általad említett 831-es egy 10mbps-es WAN porttal rendelkező router, miért ne tudná ezt az adatmennyiséget kiszolgálni. Van olyan típusa aminek ADSL WAN portja van ott is meg kell bírkózni egy esetleges 8mbps-es maximális ADSL terheléssel. Az 1700-as sorozatnak már két WAN portja is lehet, pl. Externet-nek van olyan csomagja ahol két 3mbps-es ADSL kapcsolatot fognak össze és azt árulják 6mbps-nek és azt az előbb említett eszközzel oldják meg.

Igen, neked van igazad. A 1700 -es sorozatba menő serial bővítő kártya tud csak 2 megát, a WIC-1T. Vegyesen használok kétféle kártyát, és csak az volt belém égetve, hogy 2 mega felett gáz lesz. :) A LAN valaóban 10 megás...

#15 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 11:08

Idézet: ec-1752 - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 11:49

de lesz legalább ip tartományotok :)
és végülis feltehetitek a saját routert is helyette.

Mi az, amit a soho91 nem tud, és nektek szükségetek van rá?  (ha nem titok...)

ip tartomány: lásd előző javításomat

fix nat van benne; nekem emg publik ip-k kellenek a "végére"

#16 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 14:28

Idézet: pgyafi - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 11:35

- hol olvastad, hogy ip tartományt ad hozzá?
http://www.axelero.hu/dokumentumok/cisco_d...tas_leirasa.doc
itt azt írják, 1db fix vagy dinamikus ip jár hozzá

Nem jár hozzá, hanem rendelhető pluszban.

#17 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 15:26

közben megjött axetól a válasz; a cdsl-hez adnak 4-8 ip-t is + cisco soho91  80e/hó -ért
a cisco soho91ben meg kikapcsolható a natolás, tud fix routingot



kösz mindenkinek a hozzászólást; a pénz döntött :(

#18 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 15:29

Idézet: pgyafi - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 12:08

(SOHO91)
ip tartomány: lásd előző javításomat

fix nat van benne; nekem emg publik ip-k kellenek a "végére"

1.  Mondjuk ez számomra eléggé meglepőnek tünik, igaz még nem próbáltam ilyet csinálni soho91-en.  Te próbáltad és nem ment?

2.  Tulajdonképpen neked nem is kell ezzel foglalkozni. Egyszerüen megrendeled a Cisco DSL-t és az ip tartományt, aztán állítsa be az Axelero a routerét, hogy megfelelően működjön, az ő dolga, nem? :)  :)

#19 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 19:34

Idézet: ec-1752 - Dátum: 2005. márc. 19., szombat - 16:29

1.  Mondjuk ez számomra eléggé meglepőnek tünik, igaz még nem próbáltam ilyet csinálni soho91-en.  Te próbáltad és nem ment?

2.  Tulajdonképpen neked nem is kell ezzel foglalkozni. Egyszerüen megrendeled a Cisco DSL-t és az ip tartományt, aztán állítsa be az Axelero a routerét, hogy megfelelően működjön, az ő dolga, nem?   :)  :)

közben előtted írtam én is :)

#20 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 20:07

Idézet: pgyafi - Dátum: 2005. márc. 18., péntek - 19:34

Bármi más ezzel kapcsolatos hozzászólást szivesen veszek. Természetesen az axe-val is levelezek erről.

Ha nincs masszív torrent használat a cégnél, akkor bőven jó lesz a DSL is. Letöltésre illik figyelni, az tényleg le tudja fogni az uploadot sajna.

A bérelt vonalnál a garantált külföldi sávszél szerintem csak mese. VOlt melóhelyem is váltott BDSL-re, ahogy lejárt az 512kbps-es bérelt vonali szerződése.
Az nevet utoljára, aki először üt.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó