HWSW Informatikai Kerekasztal: Adatcsere 2 gép között a legegyszerübben - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Adatcsere 2 gép között a legegyszerübben főleg az usb-usb megoldás érdekelne

#21 Felhasználó inaktív   darakan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 28. 19:57

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2005. júl. 28., csütörtök - 20:23

Igen. Szerintem se vesződj USB linkkel, ha jóformán csak egy crosslink kábel hiányzik az egészből.

Oké, amúgy beszéltem 1 emberkével még, és árban is jobb, ha veszek a egy fordított utp-t, csak azt mondja, hogy max 1,25 mByte/s, de az usb-t meg nem tudta,hogy mennyivel másol,, azt nem tudjátok, hogy milen gyors lehet? :confused:

Amúgy köszi az eddigi segítséget.  :)  :respect:  :)

Szerk.: Most látom, csak a fentebb már írták, de én szerintem, 1,25 vagy 60 megábal másolok, hát nem mindegy, de ha csak 40 megával még az is nagyon jó lenne. Szóval még nem tudom, hogy holnap mit vegyek.  :think:

Szerkesztette: darakan 2005. 07. 28. 20:01 -kor

"Dobd ide baltát!" Józsi bácsi utolsó mondata.

#22 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 07. 28. 20:47

Idézet: darakan - Dátum: 2005. júl. 28., csütörtök - 20:57

ha veszek a egy fordított utp-t, csak azt mondja, hogy max 1,25 mByte/s, de az usb-t meg nem tudta,hogy mennyivel
másol,, azt nem tudjátok, hogy milen gyors lehet? :confused:

Crosslink az kártyafüggő, 10 megabten kb. 800-900 kilobyte/sec, 100 megabiten 8-9 megabyte/sec, gigabiten meg jó sok, de nem hinném hogy gigás kártyád van. Ha régebbi a gép, akkor USB 1.1-en kb. 600-800 kilobyte/sec, USB2-őn direktbe nem kötöttem gépet, de egyéb cuccokról 12 megabyte/sec-el lehet melózni.

Háókábel meg másra is jó, meg kétirányú.
Make love not Wor.

#23 Felhasználó inaktív   darakan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 29. 01:13

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. júl. 28., csütörtök - 21:47

Crosslink az kártyafüggő, 10 megabten kb. 800-900 kilobyte/sec, 100 megabiten 8-9 megabyte/sec, gigabiten meg jó sok, de nem hinném hogy gigás kártyád van. Ha régebbi a gép, akkor USB 1.1-en kb. 600-800 kilobyte/sec, USB2-őn direktbe nem kötöttem gépet, de egyéb cuccokról 12 megabyte/sec-el lehet melózni.

Háókábel meg másra is jó, meg kétirányú.

Köszi. Szerintem usb lesz, aztán majd beszámolók. De az usb is 2 kétirányú, vagy nem?  :think:
"Dobd ide baltát!" Józsi bácsi utolsó mondata.

#24 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 29. 07:09

Idézet: darakan - Dátum: 2005. júl. 29., péntek - 2:13

Köszi. Szerintem usb lesz, aztán majd beszámolók. De az usb is 2 kétirányú, vagy nem?  :think:

Fogalmazás kérdése! Ahhoz mindenképpen a saját szoftverét kell fetenni mindkét gépre, és egy host-kliens kapcsolat jön létre. Ha régi cucc, akkor még az ékezetes betűket sem tudja majd rendesen kezelni.
Felejtsd el!

#25 Felhasználó inaktív   darakan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 29. 10:33

Idézet: pgyafi - Dátum: 2005. júl. 29., péntek - 8:09

Fogalmazás kérdése! Ahhoz mindenképpen a saját szoftverét kell fetenni mindkét gépre, és egy host-kliens kapcsolat jön létre. Ha régi cucc, akkor még az ékezetes betűket sem tudja majd rendesen kezelni.
Felejtsd el!

Oké, akkor így lesz, a jövőre nézve. Amúgy most rájöttem, hogy legegyszerűbben, csak átrakom azt a vincsimet amelyiken a legtöbb hely van aztán, rámásolom amit akarok, majd vissza saját gépembe, aztán és lehet örülni. :cool:

Szerkesztette: darakan 2005. 07. 29. 10:34 -kor

"Dobd ide baltát!" Józsi bácsi utolsó mondata.

#26 Felhasználó inaktív   kun 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 18. 23:50

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. júl. 28., csütörtök - 21:47

Crosslink az kártyafüggő, 10 megabten kb. 800-900 kilobyte/sec, 100 megabiten 8-9 megabyte/sec, gigabiten meg jó sok, de nem hinném hogy gigás kártyád van.

Háókábel meg másra is jó, meg kétirányú.

Sziasztok!

Látom, kibeszéltétek a témát, én pedig most szállnék be.;)
Az ok: két gép között heti rendszerességgel kell fájlokat másolni.
A megoldás az utp kivezetésű hálókártyák összekötése volt kábellel, a srác, aki csinálta azt mondta, hogy a 8 drótból 2 vagy 4 drótot másként kellett bekötni, mint a sima hálózati csatlakozót, ezért ez a kábel csak két gép közvetlen összekötésére alkalmas.

Erre viszont tényleg jó, viszonylag gyorsan felismeri egymást a két gép és totl Commanderen keresztül gyorsan megy a másolás.

Amit nem értek, az a sebesség ingadozása. Ha elinditok egy nagy fájl másolását - pl. cd iso fájl, tehát 4-700 MB méretű - akkor többnyire 2.300 - 2.400 kbyte/sec sebesség jelenik meg a fájlnév mellett a másolást jelző ablakban. Azonban, ha elinditok egy másik másolást, akkor a sebesség _összesen_ 5-700 kbyte/sec sebességre csökken, ha véget ér a másolás, akkor sem áll vissza a magasabb értékre.

Mi lehet az oka? Valami beépített korlátozás van?
Kun Pál

Időnként nem árt tíznél tovább számolni - ezért nem célszerű zoknit hordani.

#27 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 09. 18. 23:55

Idézet: kun - Dátum: 2005. szept. 19., hétfő - 0:50

Amit nem értek, az a sebesség ingadozása. Ha elinditok egy nagy fájl másolását - pl. cd iso fájl, tehát 4-700 MB méretű - akkor többnyire 2.300 - 2.400 kbyte/sec sebesség jelenik meg a fájlnév mellett a másolást jelző ablakban. Azonban, ha elinditok egy másik másolást, akkor a sebesség _összesen_ 5-700 kbyte/sec sebességre csökken, ha véget ér a másolás, akkor sem áll vissza a magasabb értékre.

Mi lehet az oka? Valami beépített korlátozás van?

Beépített korlátozás nincs, beleszól a kábel/kártya minősége, a driver, meg a HDD és proca. Ha olyan a kártya/driver, akkor lezabálja a procit ezerrel, meg pld. ilyesmik miatt sem bírhatja a gép.

Jó kártya és jó gépen a fenti értékeket tartania kell, igazából 2.300-2.400-as sebességet nekem a wireless 54 megás produkál, így tudja a fene élből. Szerencsére régen szívtam ilyesmivel.
Make love not Wor.

#28 Felhasználó inaktív   meowth 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 11:38

sziasztok.

a segítségeteket kérném:
problémám a következő: van két gépem, keresztkábellel összekötve. egyik 192.168.1.1 a másik 192.168.1.2. pingelhetők. viszont mikor total commanderben az MSHome tartományban megpróbálok "bmenni a másik gépbe" jelszót kér... a másik gép esetében is így van...

mi lehet a gond? (win xp mindkét gépen)
köszi a választ!

#29 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 11:53

Idézet: meowth - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 12:38

sziasztok.

a segítségeteket kérném:
problémám a következő: van két gépem, keresztkábellel összekötve. egyik 192.168.1.1 a másik 192.168.1.2. pingelhetők. viszont mikor total commanderben az MSHome tartományban megpróbálok "bmenni a másik gépbe" jelszót kér... a másik gép esetében is így van...

mi lehet a gond? (win xp mindkét gépen)
köszi a választ!

csinálj mindkét gépen egy azonos nevű és jelszavű felhasználót.
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#30 Felhasználó inaktív   meowth 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 12:03

Idézet: charlie - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 12:53

csinálj mindkét gépen egy azonos nevű és jelszavű felhasználót.

csináltam, jelszavaztam semmi.

total commander-ben mshome alatt látom a gépet + a hozzá kötött gépet, mikor rákattintok, akkor bejön

Felhasználó: gepnev\Vendég
Jelszó

a poén az, hogy én nem Vendég-ként vagyok belépve...

a megosztott cuccokat pedig odapakoltam, ahová a windows kérte... :confused:
teljes tanácstalanság... :reklamacio:

#31 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 12:07

Idézet: meowth - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 13:03

csináltam, jelszavaztam semmi.

total commander-ben mshome alatt látom a gépet + a hozzá kötött gépet, mikor rákattintok, akkor bejön

Felhasználó: gepnev\Vendég
Jelszó

a poén az, hogy én nem Vendég-ként vagyok belépve...

a megosztott cuccokat pedig odapakoltam, ahová a windows kérte... :confused:
teljes tanácstalanság... :reklamacio:

mappa beálításoknál egyszerű fájlmegosztást kapcsold ki. ezután osz meg egy mapápt (jobbegérgomb a mappán, majd megosztás.)
Guest nem érheti el a gépet hálózatból, nulla hosszúságú jelszó sem ajánlott.

Szerkesztette: charlie 2005. 10. 08. 12:08 -kor

MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#32 Felhasználó inaktív   meowth 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 12:20

Idézet: charlie - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 13:07

mappa beálításoknál egyszerű fájlmegosztást kapcsold ki. ezután osz meg egy mapápt (jobbegérgomb a mappán, majd megosztás.)
Guest nem érheti el a gépet hálózatból, nulla hosszúságú jelszó sem ajánlott.

köszi az eddigieket!

kikapcsoltam, de csak az egyik gépen találtam ilyet (holott mindkettő win xp)

a laptopon (amin megosztottam) láttam a könyvtárt, de a másik gépről nem látszik továbbra sem... :think:

#33 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 12:23

Idézet: meowth - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 13:20

köszi az eddigieket!

kikapcsoltam, de csak az egyik gépen találtam ilyet (holott mindkettő win xp)

a laptopon (amin megosztottam) láttam a könyvtárt, de a másik gépről nem látszik továbbra sem... :think:

hálózati varázslókat esetleg ha lefuttatod?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#34 Felhasználó inaktív   meowth 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 12:25

Idézet: charlie - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 13:23

hálózati varázslókat esetleg ha lefuttatod?

az egyszerű fájlmegosztásnál lesz szerintem a megoldás, csak nem értem, hogy a másik gépen miért nem találom... :eek:  :confused:

#35 Felhasználó inaktív   kun 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 22:28

Idézet: meowth - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 13:25

az egyszerű fájlmegosztásnál lesz szerintem a megoldás, csak nem értem, hogy a másik gépen miért nem találom... :eek:  :confused:

pl. mert korlatozva vannak a jogaid, nem rendszergazdakent leptel be.
Kun Pál

Időnként nem árt tíznél tovább számolni - ezért nem célszerű zoknit hordani.

#36 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 22:32

Idézet: kun - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 21:28

pl. mert korlatozva vannak a jogaid, nem rendszergazdakent leptel be.

vagy mert XP Home....
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#37 Felhasználó inaktív   fullazz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 24. 11:46

Nekem olyan bajom van hogy háló kábellel összekötjük a gépünket haverral (hálókártyákat),de nem látjuk egymást,edig megosztunk,de egyikünk sincs pl az mshomeban!
Mi lehet a baj? Van valami progi amivel le lehet ellenőrizni hogy kapcsolódunk e rendessen?
Kösz

#38 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 24. 17:48

Ping.
Első körben a tűzfalat csekkoljátok, hogy nem e blokkoljátok egymást. Többi már le volt írva.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#39 Felhasználó inaktív   Dominguez 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 12. 10:54

Tudom, hogy ez egy amatőr kérdés lesz, de hát mindenki így kezdi, nem?

Szal, az a gondom lenne, hogy 2 gépet( PIIIs  2000el és egy dual core-os  notebook XP-vel) szeretnék összekötni, ugyanis a PIII-as kicsi, 30 gigás vinyóján nagyon felgyülelmett az adat, gyak. 1 giga szabad hely van rajta. Tehát itt több giga adatátvitelről lenne szó.

Bementem itt egy helyi számítógépboltba, és egy kábelt nyomtak a kezembe, hogy ez így lesz a legolcsóbb. Nem tom pontosan mi is a kábel neve, de az azon a csatlakozón megy a gépbe, amin a net is. A bolban azt igérték, hogy így akár 5 mega/sec-cel mehet az adat.

Próbálkoztam a hálózati kapcsolatokkal mind a 2 géppel, de nem engedték kiválasztani a portot, csak az infravörösön lehetne vinni az adatot, de a PIII-son ezt nem engedi, a vezérlőpultban kiírja, hogy nem elérhető az eszköz.

Ha vki pontosan, és lépésről lépésre le tudná írni, hogy mit kéne tennem, azt nagyon megköszönném.

Előre is köszi
I am not the best yet, but I will be some day

#40 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 12. 13:21

Ezt már nem bírtam tovább nézni ami itt megy szal leírom mi az értelems megoldás.

2 gép legeccerűbb öszekötésére az UTP kábel(ala háló kábel mi így hívjuk).

Álltalános téveszve amiből én is csak mostanság okosodtam ki hogy 2 gép közvetlen összekötésére csak a Cross azaza a fordított drótozású kábel hazsnálható az sima párhuzamos is tökéletes(nerég próbáltuk ki)
Illetve za is hülyeség hogy a cross kábelell csak 2 gépet lehet összekötni. Én 3 gépet hoztam össze crossal switch nélkül eccerűen 2 hálókártya 1 gépbe azon bedi egy HÍD kapcsolat kialakítása. Nade téjünk vissza az eredeti témára.


Szépen lépéről lépésre leírom hogy lehet összekötni 2 gépet UTP kábelell (32 bit WIN XP Prof alatt)
1. szerezzük be a szükséges és esetleg hiányzó alkatrészeket ezek lennének:
  1.1
2 gép :D

1.2
  Mindkét gépnek rendelkeznie kell min 1 db hálóikártyával( ez lehet integrált vagy PCI ba illeszhető,       
  jobb sebesség és kompabilitás érekében a legjobb a 10/100/1000-res kártyák, és mégjobb ha integrált)
  1.3
  UTP kábel a szükséges hosszúságban(én még ugy tudom hogy max 70-90m de telán már kisseb
  távolságban is jelentkezhet zavar/sebesség csökkenés, érdemes Crosslinket kérni a boltban de mint
  említettem a simával is jó.

2. A művelet:
  2.1
  Győződjünk meg róla hogy fel van-e installálva a hálózati adapter(kártya), ezt az eszköz kezelőben
  megthetjük, ha esetleg nincs akkor vagy nincs feltünteve a lsitán vagy sárga háromszög jelzi az
  esetelges hiányosságokat. PL itt jó(a neve valszeg más lessz, ez csak szemléltetés):
  Kép
  2.2
  Dugjuk be a kábelt mindkét gépbe. Ekkor a csatlakozás menüben jeleznie kell hogy van kapcsolat(egy
  kis ideig villogni fognak a hálózatiadapterek amíg össze nem lövik magukat.
  Alábbi képen van kapcsolat:
  Kép
  2.3
  A fentebbi képen is jól látható helyen van az OTTHONI VAGY KISSEB MUNKAHELYI HÁLÓZAT
  BEÁLLÍTÁSA menü bal szélen erre kattintsunk rá majd egy több fokozatú varázsló segít nekünk a
  megfelelő beállítában. Pár képpel illusztrálom azt a folyamatot amikor csak a hálózatra koncentrálunk
  és nem kell internetet megoszatni, lépésről lépésre:
  Kép
  Kép
  Kép
  Kép
  MAjd a következő lépésnél a fájl és nyomtató megosztás engedélyezését bekapcsoljuk, majd tovább és
  befejezés. Miután elkészült a feladattal a kilépés menüt válasszük nem hozunk létre telepítő lemezt és
  stb..
  2.4 miután mindkét gépen elvégeztük ugyanezen beállításokat újraindítju ka gépet, álltalában ezt kéri is
  de ha nem mi akkor is tegyük meg. Újraindítás után osszuk meg a másolni kívánt
  dokumentumokat/mappákat. Mivel itt most csak belső 2 gépes hálóról beszélünk célszerű az egész
  winyót megosztani így biztos nem felejtünk ki semmit. Ezt a sajátgép mappából tehetjük meg a
  következő képpen: Jobbgomb a megosztani kívánt winyón majd keressük meg a megosztás fület, majd
  azon belül a fájlok megosztásána engedélyezése vagy valm hasonló. A más felhasználók módosíthatják
  a fájlaimat menüpontot nem érdemes engedélyezni arra az esetre ha vírus kerülne valamelyik gépre
  vagy más egyéb hiba lépne fel az áthelyezés közben egyzsóval csak az adott gép képes módosítan ia
  fájlait a mási kcsak olvashatja azokat és másolhatja. HA kész vagyunk érdemes újraindítani a win-t.

Majd zárásként ha mindkét gép újraindult és összelőtték egymást(álltalában a win meg szokott állni egy kevés időre míg ez történik) a hálózatok mappából vagy más egyéb browser programmal megnézhetjük az eredmény(célszerű a totalcommander). Ha nem látjuk egyből ne ilyendjünk meg megesik. A win keresője szerncsére arra is jó hogy számítógépeket keressünk a hálózaton. Mindössze anyi a dolgunk hogy beírjuk a mási kgép megadott nevét a keresőbe és várunk. Elvcielg ennyi :respect:  :Đ  :respect:

Ha még minig nem látnántok egymást az a tűzfaltól is lehet ha valamelyik gépen a win tűzfalán kívűl mást is használtok, kapcsoljátok ki arra az időre míg másolni szeretnétek. Tapasztaltam még oylat is hogy nem 1x anem 2-3x kelett újraindítan ia rendszereket hogy minden normális legyen. Ezen kívűl érdemes IP címet meghatározni a gépekenek mert ezzel jelentősen csökken a hibák lehetősége illetve az összelövés sebessége.

PONT. Kicsit osszú lett de remélhetőleg segyt másoknak.
Fikázást nem kérnék ha lehet segíteni próbáltam ha nem tetccik töröltetem a modokkal.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó