HWSW Informatikai Kerekasztal: Adatcsere 2 gép között a legegyszerübben - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Adatcsere 2 gép között a legegyszerübben főleg az usb-usb megoldás érdekelne

#41 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 12. 14:01

Idézet: Virus9AX - Dátum: 2007. aug. 12., vasárnap - 14:21

Álltalános téveszve amiből én is csak mostanság okosodtam ki hogy 2 gép közvetlen összekötésére csak a Cross azaza a fordított drótozású kábel hazsnálható az sima párhuzamos is tökéletes(nerég próbáltuk ki)

Na most itt azért egy picit pontosítsunk!
A cross és patch kábel "mindegysége" csak akkor érvényes, ha legalább az egyik oldal támogatja az auto-MDIX-et, azaz a nem megfelelő kábel esetén felcseréli a TX és RX párokat. Azaz olyat ne írj, hogy "általános téveszme", mivel ha valaki ennek fényében megnyugszik és rossz kábelt vesz, aztán kiderül, hogy otthon neki semmi sem auto-MDIX-es (ami olcsó hálókártyáknál és switcheknél gyakori), akkor szopott. Mondjuk inkább úgy, hogy "lehet, hogy mindegy".

Idézet

Illetve za is hülyeség hogy a cross kábelell csak 2 gépet lehet összekötni. Én 3 gépet hoztam össze crossal switch nélkül eccerűen 2 hálókártya 1 gépbe azon bedi egy HÍD kapcsolat kialakítása.

Azt hiszem valamit súlyosan félreértettél. A cross-szal nem "maximum 2 PC-t lehet összekötni", hanem "2 PC közé cross kell". Érzed a kettő közti különbséget? Tehát PC-PC közé cross, PC és switch közé pedig patch. Feltéve persze, ha nincs auto-MDIX valamelyik oldalon, mert akkor persze mindegy, hogy mit mivel. Hogy a gépben levő további hálózati kártyákkal mit csinálsz, az már egy másik kérdés (és kábel/kapcsolat).
De speciel a switch még mindig jobban megéri, mivel árban kb. ugyanott van, mint egy hálókártya, viszont nem kell emiatt bekapcsolva tartanod egy gépet, hogy tegye a forgalomirányítást. Ráadásul híd esetében csatlakozásonként kell egy kártya, a switchből pedig a leggagyibb is lefed 4 csatlakozást.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#42 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 12. 15:25

Az a hleyzet hogy iylen ezernehányforintos hálókártyával is próbáltam laptopp integráltjában meg 2 különböző régebbi integrált kártyával is és mindig működött a patch kábelell. Ahoz hogy oylan legyen tényleg valami őskövületneke kell lenni meg iylen kína 100Ft nak hogy ne legyen auto midix-es.
Ja és az én swicthem kb4 éves és akkro vettem 4000Ft ért és az is tudja. SZal szeritnem ez már manapság nrm probléma azon kívül ha valakinek esetleg ne mmegy akor még mindig ott a lehetsőég hogy visszamegy a boltba és átvariáltatja.

De igazad van nem klett volan így említenem a FAQ-ban.

Szerinted menyire lett hasznos illetve egyszerű/érthető?(az első ilyenem :Đ )

#43 Felhasználó inaktív   Dominguez 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 12. 17:00

HÁt nem sikerült...

A két gépet össze kötöttem, de a kapcsolatnál az írta ki, hogy nem engedélyezett.
A tűzfalat is kikapcsoltuk, de ígyse ment. Párszor újra is indítottam, viszont nem a megosztással van a gond, mert amikor rákerestem a másik gépre mind 2 gép csak a saját megosztott mappáját látta.

PLS, írjatok javaslatokat.

Kösz előre is.
I am not the best yet, but I will be some day

#44 Felhasználó inaktív   Dominguez 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 12. 17:59

Ja és még annyi, hogy nemlehet, hogy a 2000el van a gond, mert az xp-sel megcsináltam, minden a helyén volt, de a 2000n nem volt olyan menüpont az elején, hogy OTTHONI VAGY KISSEB MUNKAHELYI HÁLÓZAT BEÁLLÍTÁSA. Szerintem itt lesz a probléma.

Szal, tényleg nem tom mi lehet a gond, pedig lépésről lépésre azt csináltam, amit mondtál.

Légyszi segítsetek, nagyon fontos lenne

U.I. Nem nyalizásból mondom, de én észre se vettem, hogy ez az első leírásod, pont hogy nagyon részletes lett. Valszeg, ahogy idővel majd egyre több embernek segítesz majd, egyre kevésbé részletesen írod majd le, mert egyre jobban fog untatni. Szal írj mindig ilyen részletesen :D
I am not the best yet, but I will be some day

#45 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 12. 21:32

http://users.cwi.hu/...mo/140TDEMO.pdf

Ezen az úton is haladhatsz. Miven nincs win 2000 -rem ezért nem tudom hogy miylen menük vannak de ez hasonlít arra ami neked kell. Végül is csak a tartományba kell belépned elvielg és jó lessz.

#46 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 12. 21:35

Idézet: Dominguez - Dátum: 2007. aug. 12., vasárnap - 18:59

Ja és még annyi, hogy nemlehet, hogy a 2000el van a gond, mert az xp-sel megcsináltam, minden a helyén volt, de a 2000n nem volt olyan menüpont az elején, hogy OTTHONI VAGY KISSEB MUNKAHELYI HÁLÓZAT BEÁLLÍTÁSA. Szerintem itt lesz a probléma.

Szal, tényleg nem tom mi lehet a gond, pedig lépésről lépésre azt csináltam, amit mondtál.

Légyszi segítsetek, nagyon fontos lenne

U.I. Nem nyalizásból mondom, de én észre se vettem, hogy ez az első leírásod, pont hogy nagyon részletes lett. Valszeg, ahogy idővel majd egyre több embernek segítesz majd, egyre kevésbé részletesen írod majd le, mert egyre jobban fog untatni. Szal írj mindig ilyen részletesen :D

Assze memgcsinálom wordben és csatolom majd a fájlt.
Abban már magyarázni is fogok.
És beteszem ide. Holnap nek iis látok.
És javítom a fórumtársam álltal javasolt és helyesen megvíláított részeket.

#47 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 08. 12. 21:40

Idézet: Virus9AX - Dátum: 2007. aug. 12., vasárnap - 22:32

Végül is csak a tartományba kell belépned elvielg és jó lessz.

Tartományba belépéshez kell egy szerver is, ami kiszolgálja a tertományt, meg a rendszergzda loginja, aki engedi hozz csatlkozni a gépet. Szerintem valamit benéztél.
Make love not Wor.

#48 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 12. 22:05

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. aug. 12., vasárnap - 22:40

Tartományba belépéshez kell egy szerver is, ami kiszolgálja a tertományt, meg a rendszergzda loginja, aki engedi hozz csatlkozni a gépet. Szerintem valamit benéztél.

Én ugy gondoltam mint az XP-nél pl.
HA nem vagyok az MSHOME tartományban/csoportban(tényleg bocs ha hülyeséget írok de nem tom van-e különbség) akkor nem látod a másikat. Habár ezt a kolis háló megahzudtolja nálunk mert ott a windows hálózaton belüll láthatom az összes csoportot és rájuk is tudok lépni.

#49 Felhasználó inaktív   Dominguez 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 12. 22:43

Ha tényleg le tudnád írni lépésenkéne, azt non megköszönném, ma az egész napom elment, h próbálgattam összelőni a 2 gépet.

Köszönöm fáradtságaidat

U.I. Egyébként mit kéne kivennem az állományból amit csatoltál? :)
I am not the best yet, but I will be some day

#50 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 13. 00:45

Idézet: Dominguez - Dátum: 2007. aug. 12., vasárnap - 23:43

Ha tényleg le tudnád írni lépésenkéne, azt non megköszönném, ma az egész napom elment, h próbálgattam összelőni a 2 gépet.

Köszönöm fáradtságaidat

U.I. Egyébként mit kéne kivennem az állományból amit csatoltál? :)

Őszintén.
Nem tom cska rákeresetem és hasonlított az XP hálózatbeállításhoz egy ablak.
Holnap kicsit felbújum a googlet a win 2000 hálózati beállítsai terén és felkeresem az Eltés informatikus ismerősömet hátha neki van 5lete.

#51 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 13. 07:19

Idézet: Virus9AX - Dátum: 2007. aug. 12., vasárnap - 23:05

Én ugy gondoltam mint az XP-nél pl.
HA nem vagyok az MSHOME tartományban/csoportban(tényleg bocs ha hülyeséget írok de nem tom van-e különbség) akkor nem látod a másikat. Habár ezt a kolis háló megahzudtolja nálunk mert ott a windows hálózaton belüll láthatom az összes csoportot és rájuk is tudok lépni.

Nagyon nagy különbség van munkacsoport és tartomány között. Előbbibe nem is igazán belép a rendszer, hanem tulajdonképpen közlik a gépek egymással, hogy mi a saját munkacsoportjuk. Ahhoz tehát nem kell másik gép, hogy egy munkacsoport tagja legyél.

A tartományba CSAKIS akkor tudsz belépni, ha van a hálózaton egy TARTOMÁNYVEZÉRLŐ (egy olyan gép, amit KIMONDOTTAN tartományvezérlőnek telepítettek), tehát belépéskor ODA csatlakozol, ő azonosít téged, mint belépő USERT (tehát nem gépet, bár azt is lehet), ő adja a jogosultságokat, a "rád" vonatkozó házirendek szerint, amik szintén a tartományvezérlőn vannak beállítva. Esetleg a saját profilodat is onnan kaphatod, stb.
Az XP Home nem tud tartományba belépni.
Ha csak 2 gépet akarsz összekötni, akkor nincs értelme domaint (tartományt) csinálni.
Munkacsoportos hálózathoz annyit még (ez igaz tartományhoz is természetesen), hogy a gépek elérhetőek a "\\gépnév\megosztásnév" futtatásával. Az, hogy TALLÓZNI lehet-e őket, már más kérdés (tehát hogy "látszanak"-e a hálózaton), biztosan elérhetőek, legfeljebb nem lesz jogosultságod. Napersze kivétel, ha a Microsoft Networks ügyfél/fájlmegosztás szolgáltatás nem fut... Tehát a távoli gép tallózása kicsit bonyolultabb művelet, mint a sima "címzés". Sokszor felesleges is.

Mondjuk én jobban javaslom 2 gép esetén a következőt: ne a hálózaton keresd a másik gépet (magyarul ne TALLÓZD), hanem csinálj parancsikont rá a "\\gépnév\megosztásnév", vagy "\\IP-cím\megosztásnév" futtatásával. Ez lényegesen gyorsabb lesz (a tallózás ugyanis nagy valószínűséggel NEM közvetlenül ahhoz a géphez szól, akit keresel, ergo lassabb lesz a "csatlakozás", ha egyáltalán látni fogod a másik gépet), mivel ha futtatod a fenti 2 hivatkozás valamelyikét, azonnal ki fog derülni, elérhető-e a gép, ergo villámgyors lesz (nem kell "keresni" a hálón).

A munkacsoport egy elcsökevényesedett valami az MS részéről, ugyanis a gépeket egyáltalán nem szeparálja szét, tehát mindegy, melyik munkacsoportban vannak. A címzéskor SEM adjuk meg, a "\\gépnév..."-vel lehet hivatkozni.
Meg aztán ott a NetBEUI. 2 gép esetén (ill. 10-20 gép esetén is) megkönnyíti a tallózást, csakhogy XP-vel nem telepszik. Az install CD-n rajta van, manuálisan fel lehet tenni. Azt mondják, idejétmúlt, de pár gép esetén még hasznos is lehet, viszont csinál 1 kis forgalmat. Ha felrakja az ember, tuti fog tudni tallózni, de az az ára, hogy nem az "aktuális" állapotot látod a hálóra ránézve, tehát ha bejön 1 gép (host), azt 1 ideig nem biztos, hogy látni fogod, s fordítva is...

De mint mondom, nem ajánlom, főleg nem abban az esetben, ha mindig ugyanazokra a megosztásokra hivatkozol, nincs értelme tallózgatni, csinálni kell 1 parancsikont, vagy mappelni a távoli megosztást (azaz hálózati meghajót hozol létre, ami a másik gép megosztására "mutat"), aztán ezt a meghajtót megnyitva AZONNAL látni fogod a távoli gép adott könyvtárát. Ha minden működik. Tehát ilyenkor tallózni felesleges.  :smoker:

Ha a gépen, amihez csatlakozni akarsz, BEkapcsolod az egyszerű fájlmegosztást, s a vendégfiók is engedélyezve van, akkor a csatlakozni vágyó géptől nem fog semmi jelszót kérni, a "csatlakozó" gépről simán eléred a megosztásait; főleg ha NEM akarod tallózni, hanem közvetlenül címzed!
Ha KIkapcsolod az egyszerű fájlmegosztást, akkor a távoli gépen a belépő felhasználónak "léteznie" kell, s nevével/jelszvával lehet csatlakozni. Ebben az esetben a jelszó nem lehet üres.

ps/2: ahogyan Jahno kolléga is írta, a tartományba nem is lehet csak úgy simán belépni, először kell 1 domain admin, aki "hozzáadja" a gépet a tartományhoz, majd utána lehet belépni.  :offtopic: pont azt felejtettem ki, amit mindennap csinálok...

Szerkesztette: Warrior 2007. 08. 13. 07:32 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#52 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 13. 07:43

Idézet: Virus9AX - Dátum: 2007. aug. 12., vasárnap - 23:05

Én ugy gondoltam mint az XP-nél pl.
HA nem vagyok az MSHOME tartományban/csoportban... ...akkor nem látod a másikat. Habár ezt a kolis háló megahzudtolja nálunk mert ott a windows hálózaton belüll láthatom az összes csoportot és rájuk is tudok lépni.

Ahhoz hogy láthasd a másik (vagy többi) gépet a hálón, NEM KELL ugyanabban a munkacsoportban lenned mint ő(k)... A munkacsoport, mint fogalom, egy nagyon szerencsétlen kezdeményezés volt az MS-től anno, főleg, hogy a NetBEUI-t titkolták, illetve sunyiban eltávolították, próbálták menteni, ami menthető. Rengeteg félreértés születik még ma is ezen dolgok miatt... Hát ilyen volt a régi microsoft windows hálózat...  :offtopic: :smoker:
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#53 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 13. 08:53

Ja én is csak most jöttem rá hogy tartományba akkor léptem be legutoljára amikor a fősulin info órán használtuk a gépeket.

JA és Dominguez
Elvileg ezen a menüsoron haldva tudod bekapcsolni a fáljmegosztást:
hálózatok, fájlmegosztási szolgáltatás
hálózati helyek, tulajdonság, általános
fájl és nyomtató megosztás

#54 Felhasználó inaktív   Dominguez 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 13. 09:49

Köszönöm ismét.

A fájlmegosztást szerintem sikerült bekapcsolni, mindkét gép látta a saját megosztott mappáit, de csak a sajátjait. Viszont, ha rákerestem *gal a másik gépre, nem találta meg, csak magát.

Tényleg nem értem, mi lehet a gond.  :confused:

V mi lenne ha eldobnám ezt a kábelt. Tudtok vmi hasonló árkategóriás (max pár ezer) megoldást?
Mert a boltban ahol vettem a kábelt, azt mondták, így lesz a legolcsóbb. Ajánlottak még 9 gigás pendrive-ot ( 40 ezer), meg mobil winchit ( legkisebb 80 gigás 17 ezer). Nincs nekem ennyi pénzem erre. De ha ti tudtok vmi olcsóbb megoldást, ami menne a 2000el, és nagy mennyiségű adat átvitelére (több gigáról van szó) képes.

Előre is kösz,mégegyszer :)
I am not the best yet, but I will be some day

#55 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 08. 13. 09:52

Idézet: Dominguez - Dátum: 2007. aug. 13., hétfő - 10:49

Viszont, ha rákerestem *gal a másik gépre, nem találta meg, csak magát.

Ne keresést nyomjál, hanem start menü futtatásba pld.  ezt:

\\192.168.0.1

Ha a másik gép IPje 192.168.0.1. Ha nem ez, akkor értelemszerűen szögedl be.
Make love not Wor.

#56 Felhasználó inaktív   Dominguez 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 13. 10:04

Ok, köszönöm, majd megpróbálom.

Csak az a gond, h a másik gép csak este jön haza (fateré), de lehet, h átzúzok egy haveromhoz, és megpróbáljuk ott.

Most visszaolvastam komolyan ebben a topic-ban ( eddig csak keresgéltem), és volt vki akinek sikerült.
És ott az MSHome alatt érik el egymást a total commanderben.

A total com-rel kell áthúzni a fájlokat, v lehet az intézőben is? Mert mi az intézőben próbáltuk, de ma megpróbálom a tc-rel.

A másik gond, hogy nem tom beállítani, mert nem kéri sehol, hogy MSHome. Nem lehet h ez a gond?

Ha bemegyek az üzletbe, ott tudnak segíteni,vagy tök felesleges?
I am not the best yet, but I will be some day

#57 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 13. 10:16

Lenne egy kérdésem.
AMit előzőekbe írtál, hogy nemengedélyezett a kapcoslat. Azt akkor írja ki amikor beledugod azaz összedugod a két gépet vagy állandó jellegel?
Leírnád a két gép típusát vagy legalább a hálózati eszközök márkáját/típusát és hogy milyen kötésű a kábel?
Kis segítség a megállapításhoz a kötéseknek:

Csatolt fájl:

  • Csatolt fájl  utp.JPG (0byte)
    Letöltések:: 0


#58 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 08. 13. 10:23

Idézet: Dominguez - Dátum: 2007. aug. 13., hétfő - 11:04

A total com-rel kell áthúzni a fájlokat, v lehet az intézőben is? Mert mi az intézőben próbáltuk, de ma megpróbálom a tc-rel.

előbb menjen a hálózat, bár előbb azt hittem, hogy pingelések, ilyesmi rendben van.

Szóval ha egyik gép IPje: 192.168.0.5 akkor a másikról parancssorból tolj egy ilyet:

ping 192.168.0.5

Itt olyannak kell jönnie, hogy "válasz a következőtől". Aztán beszélünk intézőről, meg totalcommanderről.
Make love not Wor.

#59 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 13. 10:36

Idézet: Dominguez - Dátum: 2007. aug. 13., hétfő - 11:04

Ok, köszönöm, majd megpróbálom.

Csak az a gond, h a másik gép csak este jön haza (fateré), de lehet, h átzúzok egy haveromhoz, és megpróbáljuk ott.

Most visszaolvastam komolyan ebben a topic-ban ( eddig csak keresgéltem), és volt vki akinek sikerült.
És ott az MSHome alatt érik el egymást a total commanderben.

A total com-rel kell áthúzni a fájlokat, v lehet az intézőben is? Mert mi az intézőben próbáltuk, de ma megpróbálom a tc-rel.

A másik gond, hogy nem tom beállítani, mert nem kéri sehol, hogy MSHome. Nem lehet h ez a gond?

Ha bemegyek az üzletbe, ott tudnak segíteni,vagy tök felesleges?

Teljesen mindegy, miben másolsz, hisz elvben az oprencernek lenne az a feladata, hogy ezeket a dolgokat elrejtse, tehát minden applikáció ugynúgy tudna kommunikálni. Elvben.

MSHome a ""Sajátgép tulajdonságai", számítógépnév, módosítás"-sal módosítható, ez a MUNKACSOPORT. De ne törődj a munkacsoporttal, akármi lehet, nem érdekes. A gép nem attól fog látszani, de szerintem nem is fontos, hogy látszik-e vagy sem, parancsikont tudsz rá csinálni, oszt 1 kattintással eléred!

Ahogy Jahno írta, írd a futtatás-ba a másik gép IP-jét, oszt kész. Utána létre tudsz hozni 1 parancsikont, vagy hálózati meghajtót. Ilyen egyszerű.  :smoker:

ps.: előbb tényleg jó a "ping...", meglátod, van-e kábeles kapcsolat egyáltalán...

Szerkesztette: Warrior 2007. 08. 13. 10:37 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#60 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 13. 18:36

Idézet: Virus9AX - Dátum: 2007. aug. 12., vasárnap - 16:25

Szerinted menyire lett hasznos illetve egyszerű/érthető?(az első ilyenem :Đ )

Inkább csak átfutottam, de az alapján elég részletesnek tűnik, szép munka. Ami miatt viszont mindenképpen piros pontot érdemelsz, hogy most már mások is hosszabban hozzászólnak a témához. ;)
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó