HWSW Informatikai Kerekasztal: Alhálózat a hálózatban - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Alhálózat a hálózatban

#1 Felhasználó inaktív   Xeung 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 04. 01:39

Hello van egy kis problémám. :confused:

Belinkelek egy doksit hogy ne kelljen annyit magyarázni.
A lényeg, hogy jelen pillanatban a képen látható a helyzet de szeretném valamilyen módon, ha a PCA és a PCB számítógépek is tudnának kommunikálni, jelenleg ugyanis a PCB-n létrehozott megosztásokat nem látja a PCA, igen azt tudom én is, hogy ennek az az oka, hogy 2 külön alhálózaton van 192.168.1.x és 192.168.2.x. Az SW eszköz valószínű egyértelmű, de az egy switch. Szóval szeretnék ötleteket kapni, hogy miként tehetem őket egy alhálózatra vagy miként oldhatom meg, hogy kommunikáljanak anélkül, hogy bármilyen eszközt, kábelt, wifi kártyát be kellene vetnem az ügy érdekében.

Előre is köszi.
Xeung

Szerkesztette: Xeung 2008. 09. 04. 01:44 -kor


#2 Felhasználó inaktív   pike.killer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 638
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 04. 07:43

Idézet: Xeung - Dátum: 2008. szept. 4., csütörtök - 2:39

Hello van egy kis problémám. :confused:

Belinkelek egy doksit hogy ne kelljen annyit magyarázni.
A lényeg, hogy jelen pillanatban a képen látható a helyzet de szeretném valamilyen módon, ha a PCA és a PCB számítógépek is tudnának kommunikálni, jelenleg ugyanis a PCB-n létrehozott megosztásokat nem látja a PCA, igen azt tudom én is, hogy ennek az az oka, hogy 2 külön alhálózaton van 192.168.1.x és 192.168.2.x. Az SW eszköz valószínű egyértelmű, de az egy switch. Szóval szeretnék ötleteket kapni, hogy miként tehetem őket egy alhálózatra vagy miként oldhatom meg, hogy kommunikáljanak anélkül, hogy bármilyen eszközt, kábelt, wifi kártyát be kellene vetnem az ügy érdekében.

Előre is köszi.
Xeung

Netmasz allitassal meg tudod oldani a probelmat. 
Las itt:
https://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=1...10#entry5663257

Hasonlo probelmaval kuzd. :)

#3 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 04. 21:11

Idézet: Xeung - Dátum: 2008. szept. 4., csütörtök - 2:39

igen azt tudom én is, hogy ennek az az oka, hogy 2 külön alhálózaton van 192.168.1.x és 192.168.2.x.

Nem feltétlenül. Ha maszknak pl. 255.255.0.0-t raksz be mindkét végponton, akkor egy alhálózatra kerülnek. Sokkal nagyobb gond, hogy a csomagok átmennek egy szerver két különböző hálókártyáján, amelyek ráadásul két különböző hálózatban vannak. Bár nem tudom milyen szerver az, de egy Windows szerveren NetBT csomagokat átroute-olni nem piskóta feladat. Két javaslatom van:
1. A szerver hálókártyáit rakd össze hálózati hídba. Így logikailag úgy fognak látszódni, mint egy switch, hasonlóan a 192.168.1.1 routered LAN oldali vezetékes és vezeték nélküli részének egy hálózatban levőségéhez. Ekkor még csak szét sem kell választanod az IP címek harmadik szegmensét 1-re és 2-re, hanem egy tartományban (pl. 192.168.1.x) lehet az összes gép. Ez a megoldás nem szerencsés akkor, ha pl. a szerver egyik kártyája megbízhatatlan hálózatot képvisel.
2. Ha az előző nem válna be és a NetBT csomagok route-olása sem kivitelezhető, akkor VPN-nel direktben told össze a két PC-t. Ekkor is route-olnia kell a szervernek, de VPN-t jóval egyszerűbb átimádkozni. (Pláne, ha OpenVPN.) Vagy megteheted azt is, hogy a szerver végződteti a VPN csatornát, majd kódolatlanul megy tovább a másik hálózatba.

Berakom képként a doksidat, hogy ne kelljen már Word dokumentumokat töltögetnie annak, aki erre jár. :)

Csatolt fájl:


Szerkesztette: Root_Kiskacsa 2008. 09. 04. 21:16 -kor

Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó