HWSW Informatikai Kerekasztal: Paranormális jelenségek - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Paranormális jelenségek Letöltés 4Mbs-ről 1kbs-re lassúl, ha egy

#1 Felhasználó inaktív   hacsi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 28. 10:01

Sziasztok!

A követlező a problémám.
Van egy gép, ami megosztja a netet.
XP SP3, AMD Athlon 2000+, 1GB
LAN és WIFI.
NOD32, Comodo, Spybot Search and Destroy.
Ezen megy letöltés 1 szálon.
A normál sebesség  450-520 KByte/s.
Ha elkezdek erről a gépről másikra másolni kb. 5-10 MByte/s, akkor ezen a gépen a procihasználat felmegy 2-3%-ról 60-90%-ra. Szerintem a biztonsági eszközök miatt.
Taskmanagerben az egészet a kernelre teszi a teljesítmény fülön, míg a folyamatoknál 40%-60%-ot a systemre (pid 4), míg 20-at a taskmanagerre jelez (Ellenőriztem többször DMA be van kapcsolva). A fogadógépen nincs tűzfal, se rezidens vírusírtó, csak a Spybot SD. Ott 1-2% a terhelés (AMD Athlon64 3000+, 3GB, XP SP2)
Ez még nem lenne annyira furcsa, viszont…
Ha a másik gépen elindítok egy kicsomagolást a saját lokális merevlemezein, akkor az internet lelassul 500KByte/s-ről 1-2 KByte/s-re, a procihasználat változatlan. Na ez a paranormális szerintem.
Tudom, hogy minden összefügg mindennel, de ennyire nem kéne. Biztos, ami biztos alapon a megosztógépen megszüntettem a hálózati mappeléseket, nem segít.
Olyan is volt már, hogy leállítottam a fogadógépet, mire a megosztó újraindult (ez régebben 2-3-szor fordult elő).
Valakinek valami ötlete.

#2 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 28. 13:57

Alaplapról nem írtál.
Gagyi lap, gagyi integrált kártyával tud ilyet összehozni.

#3 Felhasználó inaktív   Torrentmokus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 31. 08:57

hali,

A gondom a következő : itthonról ftp kapcsolaton keresztül minden crc-s amit feltolok szerora, bármilyen progit is használok(ftprush, flashfxp, tc) bináris módban természetesen.Már az egész rendszert (vista 32 bit) újratelepítettem emiatt, de az sem segített.És most jön a csavar a dologban ! Ha torrenten keresztül töltöm fel ugyanazt a cuccot szerora, akkor nem lesz crc-s........bár ebben is van egy kis furcsaság, h a feltöltési sebességemnek csak kb a 70% van igy kihasználva, amit szintén nem értek(csak ez megy, semmi más).
Még egy két info :
Vista 32bit minden driver a legfrissebb
Norton Internet Security 2008
kínomban már kábelt is cseréltem a modem és a gép között, de az sem segített

pls, help vki

alaplap Asus P5K

Szerkesztette: Torrentmokus 2008. 08. 31. 08:58 -kor


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó