HWSW Informatikai Kerekasztal: Admirális, Pasziánsz, Aknakakereső... - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Admirális, Pasziánsz, Aknakakereső... :o)

#41 Felhasználó inaktív   Lulu64 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 60.965
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 07. 20:23

Idézet: Oolley - Dátum: 2008. ápr. 7., hétfő - 15:13

Rakjátok ki a 11982. admirálist! Nekem nem sikerül kb. 3 éve. :mad:

Hát, akkor csak próbálkozz tovább  :up:

Egy biztos: Sosem fogod kirakni.
„Érintőlegesen a kör is csak egy pont...”

#42 Felhasználó inaktív   ddaco 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 07. 20:44

Én se maradjak már ki a sorból  ;)  ;)

Csatolt képek:

  • Csatolt kép: post-16-1207597443.jpg


#43 Felhasználó inaktív   Piter 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 07. 20:51

Idézet: Lulu64 - Dátum: 2008. ápr. 7., hétfő - 21:23

Egy biztos: Sosem fogod kirakni.

Miért vagy ilyen biztos ebben? :think:

szerk.: Ja hogy megoldhatatlan. :Đ

Szerkesztette: peti2mtag 2008. 04. 07. 20:56 -kor


#44 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 08. 05:48

Idézet: Lulu64 - Dátum: 2008. ápr. 7., hétfő - 21:23

Egy biztos: Sosem fogod kirakni.

Elvileg minden leosztás kirakható, nem?
Kivéve a -1 és -2-eseket.

Próbálgattam, elég nehéz, még nekem sem sikerült. Most találkoztam ezzel az állással először.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#45 Felhasználó inaktív   Lulu64 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 60.965
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 08. 07:56

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2008. ápr. 8., kedd - 6:48

Elvileg minden leosztás kirakható, nem?
Kivéve a -1 és -2-eseket.

Próbálgattam, elég nehéz, még nekem sem sikerült. Most találkoztam ezzel az állással először.

Mert ez (és még egy-két másik) nem rakható ki.

Félmegoldásként egyébként ez is kirakható egy apró bug miatt.
„Érintőlegesen a kör is csak egy pont...”

#46 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 08. 11:15

És tényleg.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#47 Felhasználó inaktív   digitalson 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 30. 04:35

Nah,ez nekem többhónapokba került,de végre eljutottam az elvárt szintemhez.
Ime a kép!

Csatolt képek:

  • Csatolt kép: post-16-1214796950.jpg


#48 Felhasználó inaktív   BooBoo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 356
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 30. 21:26

Passziánsz: Vegas, három lapos leosztás 63 sec. Volt egy 67 sec és rengeteg 8X, 9X. Ha 100 alatt nincs kirakva akkor már nem is lesz, mivel a Vegas nem engedi újraosztani, értsd addigra végigosztom háromszor.

Körkérdés: Szerintetek az egy vagy a három lapos leosztás a nehezebb? Az egyikben minden laphoz hozzáférsz, a másikban látod, amihez lehet, hogy majd hozzáférsz. Szvsz a hármas a nehezebb ezért nyomom abban. Ja és nem töltök vele qrva sok időt. Játék közben gondolkodni, nézelődni nem igazán van idő. A két 6X-es idő úgy sikerült, hogy szinte adta magát minden, így a korábban említett 50 alatti idő elég érdekes lehet.

#49 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 30. 22:33

Egyáltalán ki lehet rakni minden egyes játékot vegas/3 lap módban? :think:

Amúgy elég egyértelmű, hogy a 3 lapos a nehezebb.

Szerkesztette: Warton 2008. 06. 30. 22:35 -kor


#50 Felhasználó inaktív   Piter 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 01. 10:43

Idézet: digitalson - Dátum: 2008. jún. 30., hétfő - 5:35

Nah,ez nekem többhónapokba került,de végre eljutottam az elvárt szintemhez.
Ime a kép!

Grat az 1000-hez... majd egyszer talán én is újra nekigyűrkőzök.
:respect:

#51 Felhasználó inaktív   BooBoo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 356
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 01. 22:55

Idézet: Warton - Dátum: 2008. jún. 30., hétfő - 22:33

Egyáltalán ki lehet rakni minden egyes játékot vegas/3 lap módban? :think:

Amúgy elég egyértelmű, hogy a 3 lapos a nehezebb.

Biztos, hogy nem lehet kirakni mindet. Nem egy olyan volt, hogy egyetlen lapot sem tudtam "mozgatni" sőt olyan eset is volt amikor minden lap piros volt (mármint a felfordított lapok és a kipörgetett lapok közül a felsők) így ugyancsak lehetetlen volt bármit is tenni. Szvsz a passziánszban tényleg random rakja a lapokat, így belefuthatsz olyanba, hogy nem lehet kirakni.

Ja és bocs, 67sec a rekordom amit kétszer is sikerült plusz egy 69 (előkerestem a noteszemből) nem tudom a 63 honnan ugrott be.

#52 Felhasználó inaktív   digitalson 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 26. 12:57

Ki tudja ezekre gond megoldását:
VISTA alatt admirális
statisztika mentését és
statisztika megőrzését játék kilépésekor : ilyen gond fennáll: játékot elmentem,és bezárom,de később előveszem újra,már akkor verességet is regisztrál!(előtte megnéztem,hogy veresség nélkül lépek, ki,és visszajövök,akkor már egyet betett a játék...)

#53 Felhasználó inaktív   Szacsoka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 27. 01:21

A -1 és -2 tuti megoldhatatlanok, mert csak 4 lapot lehet "várakozóra" tenni és sehogy se lehet még akkor se egymásra rakni lapokat.
[ Gigabyte EP35-DS3 rev2.1 ][ E8200@3200MHz ][ Supertalent 2x1GB DDR2 1000MHz 4-4-3-8 ][ Gainward 8800GT Golden Sample ][ Corsair VX450 táp ][ Maxtor 250GB Sata2 ]

#54 Felhasználó inaktív   MrSpock 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 20. 17:57

Idézet: Lulu64 - Dátum: 2008. ápr. 7., hétfő - 20:23

Hát, akkor csak próbálkozz tovább  :up:

Egy biztos: Sosem fogod kirakni.

Üdv mindenki!

Évekkel ezelőtt gondoltam egyet, elkezdem kirakosgatni az admirálist egyesével. El is kezdtem az 1-estől, és hát most jutottam el a 11982-esig (nem egyhuzamban  :D ). Sok nehéz feladvánnyal volt már dolgom az ezt megelőző 11981 db során, de valahogy csak kiraktam mindet, még ha volt is, amihez 5-6 nekifutás kellett.

De ezt a 11982-est csak nem tudtam megfejteni, pedig majdnem egy óráig próbáltam. Kezdett gyanús lenni a dolog, hogy itt valami nem stimmel, pedig azt hittem, hogy mind kirakható, ami benne van az xp-ben. (Persze a -1-től lefelé lévőket ismertem, hogy nem.)

Gugli a barátom, hát beírtam "admirális 11982", így találtam ide. Illetve innen a wikipedias linkre, s már tudom, amit sejtettem, hogy kirakhatatlan (legalábbis ezekkel a feltételekkel).

Szóval jó, hogy van ez az oldal, különben bosszankodhatnék azóta is rajta. :up:

#55 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 20. 19:03

Idézet: MrSpock - Dátum: 2010. febr. 20., szombat - 18:57

Üdv mindenki!

Évekkel ezelőtt gondoltam egyet, elkezdem kirakosgatni az admirálist egyesével. El is kezdtem az 1-estől, és hát most jutottam el a 11982-esig (nem egyhuzamban  :D ). Sok nehéz feladvánnyal volt már dolgom az ezt megelőző 11981 db során, de valahogy csak kiraktam mindet, még ha volt is, amihez 5-6 nekifutás kellett.

De ezt a 11982-est csak nem tudtam megfejteni, pedig majdnem egy óráig próbáltam. Kezdett gyanús lenni a dolog, hogy itt valami nem stimmel, pedig azt hittem, hogy mind kirakható, ami benne van az xp-ben. (Persze a -1-től lefelé lévőket ismertem, hogy nem.)

Gugli a barátom, hát beírtam "admirális 11982", így találtam ide. Illetve innen a wikipedias linkre, s már tudom, amit sejtettem, hogy kirakhatatlan (legalábbis ezekkel a feltételekkel).

Szóval jó, hogy van ez az oldal, különben bosszankodhatnék azóta is rajta. :up:

Grat, nem semmi kitartás :)  :cool:
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#56 Felhasználó inaktív   digitalson 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 25. 08:12

Épp nemrég felraktam a windows 7-t. Sajna itt is olyan problémába ütköztem,mint a vistában. Itt is lehetetlen veresség nélküli játék. Tegnap lejátszottam 4 meccset veresség nélkül. 5 meccs félig,és bezártam mentésre. Visszajövök,és máris van egy verességem. :angry: :angry: Hogy lehet megoldani,hogy ilyet ne csináljon? Sajnos a windows support nem segít,hiába legális a rendszerem (azért mert OEM verziós)!!!!!!

#57 Felhasználó inaktív   Lackó52 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 19. 13:33

Sziasztok!

Én is egyesével csinálom az Admirálist, 1-től kezdve. Kb. 10 éve kezdtem, most 31085-nél tartok, és mind megvan (nem mind elsőre), kivéve a 11982-t. Az átlagos nyerési arányom 67%. Win2k alatt kezdtem, ott csak 32000-ig megy a játék, de nemrég kidőlt alólam az a gép, az újra XP-t tettem, hát itt most 1 millióig mehetek. Életemben kitart:-)

Viszont szeretném áthozni a 2k-ból a statisztikát. és nem tudom, hol tárolja. Tudna vki segíteni?

Köszi!

#58 Felhasználó inaktív   SuMMeR 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 19. 14:07

XP-ben a registryben freecell néven rákeresve vannak az adatok eltárolva (HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\FreeCell), szerintem w2k alatt is hasonlóan lehet megtalálni. Ebbenaz esetben egy export-inport megoldás lehet.

#59 Felhasználó inaktív   taragas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 12. 00:16

Üdv mindenkinek!

Kezdő pasziánszos vagyok, csak feszültség levezetés képpen szoktam játszani, de ez nem is lényeg.

Nem szoktam más eredményével kérkedni, de apám(aki hazajön munkából, és ha nem a kertbe van, akkor a gép előtt ül és kártya játékokkal játszik több mint tíz éve, közbe meg tvt néz XD) a 3 lapos pasziánszban egyszer 38 másodper alatt rakta ki! Valami 1XXXX es rekordja van ezzel. Azt figyelembe kell venni, hogy ő úgy játszik, hogy mindent rendez az asztalon ha lehet, Szépen minden király lenn van az asztalanon, és mindegyik királynak meg van a helye, XD. Az egerére haragszik ,mert néha nem reagál, azt azér nem tud új rekordot dönteni... XD Amúgy naponta csinál egy 50sec alatti eredményt.... XD









#60 Felhasználó inaktív   Bins 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 12. 07:23

Üzenet megtekintéseIdézet: taragas - Dátum: 2011. 01. 11. 23:16

Üdv mindenkinek!

Kezdő pasziánszos vagyok, csak feszültség levezetés képpen szoktam játszani, de ez nem is lényeg.

Nem szoktam más eredményével kérkedni, de apám(aki hazajön munkából, és ha nem a kertbe van, akkor a gép előtt ül és kártya játékokkal játszik több mint tíz éve, közbe meg tvt néz XD) a 3 lapos pasziánszban egyszer 38 másodper alatt rakta ki! Valami 1XXXX es rekordja van ezzel. Azt figyelembe kell venni, hogy ő úgy játszik, hogy mindent rendez az asztalon ha lehet, Szépen minden király lenn van az asztalanon, és mindegyik királynak meg van a helye, XD. Az egerére haragszik ,mert néha nem reagál, azt azér nem tud új rekordot dönteni... XD Amúgy naponta csinál egy 50sec alatti eredményt.... XD



az szép:D én is szoktam játszani néha több tucatot egymás után, mert rákattanok, viszont nekem a régifajta paszinánszal vmi 46 vagy 43 másodperc volt a rekordom, szal faterod nagyon jól nyomja:D mondjuk ezzel a vista/windows7 féle pasziánsszal ennke a közelébe sem tudtam jutni azóta, ezeken tényleg nagyon lassú az egész:)
Mindíg van két lehetőség.........Vagy nincs.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó