HWSW Informatikai Kerekasztal: SATA <-> SATA2 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (11 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

SATA <-> SATA2 Kompatibilitás Értékeld a témát: -----

#181 Felhasználó inaktív   Hamrad 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 30. 12:26

Idézet: zoolio - Dátum: 2009. dec. 30., szerda - 3:12

Üdv!

A kérdésem már korábban mástól is elhangzott, de egyértelmű választ nem találtam:

SATA2-es vinyó (WDC WD5001AALS) SATA1-es, PCI-os csatolófelületű vezérlőkártyára (Silicon Image SiI 3512 SATARaid) kötve működik.
Szükséges jumperelni a vinyót, "lebutítani" SATA1-re?
Vagy a későbbiek során sem fog ez problémát okozni?

THX

Menni fog, nem lesz bajod vele a későbbiekben  :)

Egyik legelső komment ebben a témában az volt, hogy adtak egy választ a kérdésedre, de a biztonság kedvéért "inkább kérdezd meg a boltban".

Gondolom boltja válogatja, de nekem az a tapasztalatom, hogy az utóbbi időben számítástechnikai boltokban is sokszor nem hozzáértők, hanem KERESKEDŐK vannak. :) Egyre több kiskerben is láthatunk csajokat is eladóként, ez a megszűnt Számítógépház cégnél is népszerű volt.

Tehát ne számíts teljes bizalmaddal arra a kereskedőtől, hogy szakszerű tanácsot ad. Viszont megtévesztésként adhat szakszerűnek hangzó és határozott téves tanácsot, amelynek az a lényege, hogy vedd meg, vidd haza. Ha pedig 100 ilyen tanácsból 1 ember visszajön panaszosan, akkor azt garban cserélik jobbra egy HOZZÁÉRTŐ, mondjuk a cégnél dolgozó szervizes vagy kijárós rendszergazda segítségével. A többi 99 pedig sikeres eladást jelentett.

Elnézést a magam fajta hozzáértő kereskedőktől, de ez nagyon sok boltban sajnos így van. Már egy számítástechnikai boltban is a rábeszélőke és a marketing a lényeg, és nem az, hogy akár tíz percen át ajánlják a jobbat a vevőnek.

Dolgoztam egy pesti számtech cégnél ahol az egyik eladó kenyérbolt vezetője volt, a másik vadászboltból jött, a harmadik pedig Electro Worldös múlttal rendelkezett. :D A negyedik Én voltam jó pár év rendszergazda múlttal.
Mondanom sem kell, hogy a legjobban az Electro World-ös csákó adott el, és olyan kamu tanácsokat adott tökéletes határozottsággal, hogy csak lestem  :Đ A vevő ekkor hálásan megköszönte a hosszas "tanácsot", és boldogan ment haza új eszközével. Ha gond volt vele, vissza se merte hozni, hiszen ez a piac legjobb eszköze az "informatikus" szerint, ettől bármi csak rosszabb lehet  :cool:  :Đ 
Acer Aspire 5310

Mindent ki kell próbálnom az életben, kivéve a vérfertőzést és a népitáncot. - "Belenéztem az internetbe!"

#182 Felhasználó inaktív   zoolio 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 93
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 31. 03:29

Kösz a választ!

#183 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 31. 09:32

Idézet: Hamrad - Dátum: 2009. dec. 30., szerda - 12:26

...

Dolgoztam egy pesti számtech cégnél ahol az egyik eladó kenyérbolt vezetője volt, a másik vadászboltból jött, a harmadik pedig Electro Worldös múlttal rendelkezett. :D A negyedik Én voltam jó pár év rendszergazda múlttal.
Mondanom sem kell, hogy a legjobban az Electro World-ös csákó adott el, és olyan kamu tanácsokat adott tökéletes határozottsággal, hogy csak lestem  :Đ A vevő ekkor hálásan megköszönte a hosszas "tanácsot", és boldogan ment haza új eszközével. Ha gond volt vele, vissza se merte hozni, hiszen ez a piac legjobb eszköze az "informatikus" szerint, ettől bármi csak rosszabb lehet  :cool:  :Đ 

Nálunk is volt egy hasonló ember, mikor számtek boltban dolgoztam, egyszer nem sok hiányzott hozzá, hogy elhelyezzem a cipőtalpamat az arcán, még ráadásul tenyérbemászó stílusa is volt :cool:
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#184 Felhasználó inaktív   stol 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 31. 09:46

Idézet: Hamrad - Dátum: 2009. dec. 30., szerda - 12:26

Menni fog, nem lesz bajod vele a későbbiekben  :)

Egyik legelső komment ebben a témában az volt, hogy adtak egy választ a kérdésedre, de a biztonság kedvéért "inkább kérdezd meg a boltban".

Gondolom boltja válogatja, de nekem az a tapasztalatom, hogy az utóbbi időben számítástechnikai boltokban is sokszor nem hozzáértők, hanem KERESKEDŐK vannak. :) Egyre több kiskerben is láthatunk csajokat is eladóként, ez a megszűnt Számítógépház cégnél is népszerű volt.

Tehát ne számíts teljes bizalmaddal arra a kereskedőtől, hogy szakszerű tanácsot ad. Viszont megtévesztésként adhat szakszerűnek hangzó és határozott téves tanácsot, amelynek az a lényege, hogy vedd meg, vidd haza. Ha pedig 100 ilyen tanácsból 1 ember visszajön panaszosan, akkor azt garban cserélik jobbra egy HOZZÁÉRTŐ, mondjuk a cégnél dolgozó szervizes vagy kijárós rendszergazda segítségével. A többi 99 pedig sikeres eladást jelentett.

Elnézést a magam fajta hozzáértő kereskedőktől, de ez nagyon sok boltban sajnos így van. Már egy számítástechnikai boltban is a rábeszélőke és a marketing a lényeg, és nem az, hogy akár tíz percen át ajánlják a jobbat a vevőnek.

Dolgoztam egy pesti számtech cégnél ahol az egyik eladó kenyérbolt vezetője volt, a másik vadászboltból jött, a harmadik pedig Electro Worldös múlttal rendelkezett. :D A negyedik Én voltam jó pár év rendszergazda múlttal.
Mondanom sem kell, hogy a legjobban az Electro World-ös csákó adott el, és olyan kamu tanácsokat adott tökéletes határozottsággal, hogy csak lestem  :Đ A vevő ekkor hálásan megköszönte a hosszas "tanácsot", és boldogan ment haza új eszközével. Ha gond volt vele, vissza se merte hozni, hiszen ez a piac legjobb eszköze az "informatikus" szerint, ettől bármi csak rosszabb lehet  :cool:  :Đ 

Nálunk is szakszerű tanácsot kaphat....

Maga a cég 1993 óta van a piacon, a főnököm eredeti szakmája elektroműszerész volt és elektromérnök. Csak szakképzett "kereskedőkkel" és szervizesekkel dolgozott mindvégig.
Én ~2,5éve vagyok nála és mondhatom, az eddigi legjobb munkahelyem  ;)
Az előző munkahelyeimen a főnökök hozzá nem értése és zsarnokoskodása miatt sose tudtam fejlődni és műszakilag előrelépni. Itt ez teljesül.
És utólag visszagondolva sokkal többet jelent az a zsíros fizetéstől, hogy tudod, hogy holnap is menned kell dolgozni és észre se veszed, hogy dolgozni mész, mert jó a környezet. Ha nem dolgozol, akkor meg unatkozol és már várod a kezdést. 70km-re járok be dolgozni, de nem megterhelő, mert nincs gyomoridegem minden reggel munkába menet.
Az előző munkahelyemre utáltam bejárni, noha 20km-re volt, de a főnök egy segg volt.

Szerkesztette: stol 2009. 12. 31. 09:49 -kor


#185 Felhasználó inaktív   Hamrad 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 31. 16:55

Idézet: stol - Dátum: 2009. dec. 31., csütörtök - 10:46

Nálunk is szakszerű tanácsot kaphat....

Maga a cég 1993 óta van a piacon, a főnököm eredeti szakmája elektroműszerész volt és elektromérnök.

Erről írtam. Szar dolog hazug légkörben dolgozni, hozzá nem értő emberekkel.

Én értek az elektronikához, ezért informatikusként sokkal jobb, sőt felemelő olyan infósok közt dolgoznom, akik szintén tudják hogyan mennek a bitek a drótokban :)
Pék ás hasonló mentalitású emberekkel körülvéve rémálom volna infósnak lenni :)
Acer Aspire 5310

Mindent ki kell próbálnom az életben, kivéve a vérfertőzést és a népitáncot. - "Belenéztem az internetbe!"

#186 Felhasználó inaktív   OmShanti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 00:45

Sziasztok!

Vettem egy 500 gigás WD5000AAKS (SATA II-es) vinyót, és az istennek se akarja látni az xp.:( A szitu bővebben:
- ASUS K8N alaplap (SATA 2-t nem támogatja, de elvileg ettől még mennie kéne)
- van már benn egy SAMSUNG 80 gigás sata, azon van az oprendszer
- BIOS-ban engedélyezve van természetesen a SATA, a RAID ROM Disabled (próbáltam engedélyezni, de nem igazán tetszett neki a dolog)
-próbáltam az új vinyóra jumpert rakni, amivel lebutítottam 1.5-re a sebességét, továbbra se működik

Ja, a BIOS egyébként látja a vinyót. Sajna nem találtam használható infót a neten erről, ami volt az nálam nem működött, bárminemű ötletet szívesen vennék!

Köszi!

#187 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 12:28

Idézet: Hamrad - Dátum: 2009. dec. 30., szerda - 12:26

...
Gondolom boltja válogatja, de nekem az a tapasztalatom, hogy az utóbbi időben számítástechnikai boltokban is sokszor nem hozzáértők, hanem KERESKEDŐK vannak. :) Egyre több kiskerben is láthatunk csajokat is eladóként, ez a megszűnt Számítógépház cégnél is népszerű volt.
...

Az eladó neme önmagában semmit nem jelent ... :think:

Egyébként volt ismerősöm, szintén IT-s üzletben, aki sose mondta, hogy "Nem tudom", hanem nagyon magabiztosan levágott egy szöveget, amit hirtelen kitalált a témáról. Persze mivel nem sok lövése volt hozzá, így sokszor óriási marhaságokat mondott. Amit a vevők legtöbb esetben simán bevettek, mert ők sem tudták.
De nem ez volt a meglepő. Hanem hogy ennek ellenére azt gondolta róla nagyon sok ember, hogy mekkora szaki. És alig-alig volt 1-2 ember aki visszajött panaszkodni, vagy szólni, hogy "hé, az nem úgy van, ahogy a múltkor mondta nekem" ...

#188 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2010. 01. 08. 13:31

Idézet: OmShanti - Dátum: 2010. jan. 8., péntek - 0:45

Sziasztok!

Vettem egy 500 gigás WD5000AAKS (SATA II-es) vinyót, és az istennek se akarja látni az xp.:( A szitu bővebben:
- ASUS K8N alaplap (SATA 2-t nem támogatja, de elvileg ettől még mennie kéne)
- van már benn egy SAMSUNG 80 gigás sata, azon van az oprendszer
- BIOS-ban engedélyezve van természetesen a SATA, a RAID ROM Disabled (próbáltam engedélyezni, de nem igazán tetszett neki a dolog)
-próbáltam az új vinyóra jumpert rakni, amivel lebutítottam 1.5-re a sebességét, továbbra se működik

Ja, a BIOS egyébként látja a vinyót. Sajna nem találtam használható infót a neten erről, ami volt az nálam nem működött, bárminemű ötletet szívesen vennék!

Köszi!

sata 1.5 nem létezik.
Az új lemezen se partíció, se fájlrendszer nincsen, azt először inicializálni kell, partícionálni és végül formázni. Ehhez a lemezkezelőt kell indítani: diskmgmt.msc, vagy sajátgépen jobbegér és kezelés. Innentől triviális a dolog.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#189 Felhasználó inaktív   OmShanti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 14:34

Idézet: didyman - Dátum: 2010. jan. 8., péntek - 13:31

sata 1.5 nem létezik.
Az új lemezen se partíció, se fájlrendszer nincsen, azt először inicializálni kell, partícionálni és végül formázni. Ehhez a lemezkezelőt kell indítani: diskmgmt.msc, vagy sajátgépen jobbegér és kezelés. Innentől triviális a dolog.

Sajnos lemezkezelő se látja. Viszont azt megcsináltam, hogy csak az új vinyó volt benn, úgy fel is ismerte, xp telepítő szépen elindult, abból particionáltam, leformáztam, és egy xp-t is feltettem rá véletlenül :D

Szóval a lényeg: a vinyó most már formázva van meg minden, újra összeraktam a két satásat egymás mellé, újra ugyanaz a szitu: a régi xp elindul, de nem látja sehol sem az új vinyót. Egyéb ötlet?

Az 1.5-öt pedig innen vettem:

http://support.wdc.c...ssc_desktop.jpg

#190 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2010. 01. 08. 15:33

Idézet: OmShanti - Dátum: 2010. jan. 8., péntek - 14:34

Sajnos lemezkezelő se látja. Viszont azt megcsináltam, hogy csak az új vinyó volt benn, úgy fel is ismerte, xp telepítő szépen elindult, abból particionáltam, leformáztam, és egy xp-t is feltettem rá véletlenül :D

Szóval a lényeg: a vinyó most már formázva van meg minden, újra összeraktam a két satásat egymás mellé, újra ugyanaz a szitu: a régi xp elindul, de nem látja sehol sem az új vinyót. Egyéb ötlet?

Az 1.5-öt pedig innen vettem:

http://support.wdc.c...ssc_desktop.jpg

És eszközkezelőben látszik?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#191 Felhasználó inaktív   OmShanti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 16:54

Idézet: didyman - Dátum: 2010. jan. 8., péntek - 15:33

És eszközkezelőben látszik?

Nem, ott sem. Mintha nem is létezne egyáltalán az xp számára. És az a fura, hogy a másik satásat viszont látja, tehát még az se lehet, hogy az xp-m allergiás lenne a satákra:) Eddig arra gyanakodtam, hogy az alaplappal lehet valami bibi, de mivel ha egyedül volt benn az új vinyó, nem volt probléma, így ez is kiesett.

#192 Felhasználó inaktív   OmShanti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 21:32

Idézet: OmShanti - Dátum: 2010. jan. 8., péntek - 16:54

Nem, ott sem. Mintha nem is létezne egyáltalán az xp számára. És az a fura, hogy a másik satásat viszont látja, tehát még az se lehet, hogy az xp-m allergiás lenne a satákra:) Eddig arra gyanakodtam, hogy az alaplappal lehet valami bibi, de mivel ha egyedül volt benn az új vinyó, nem volt probléma, így ez is kiesett.

Na most további érdekesség, hogy kipróbáltam, mi van, ha a boot menüben kiválasztom az új satás vinyót (merthogy még ott is látszik), és arról bootolok. Nos, bejön a vadifriss xp sp2, és voila, ott látja az xp a 80 gigás régi satámat. Ugyanaz a vindóz a 80gigás satán (egy hónapja telepítettem, tehát viszonylag friss xp az is) pedig nem látja az istennek se az 500 gigás kollégát. Ez egyre rejtélyesebb...

#193 Felhasználó inaktív   OmShanti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 08. 22:50

Idézet: OmShanti - Dátum: 2010. jan. 8., péntek - 21:32

Na most további érdekesség, hogy kipróbáltam, mi van, ha a boot menüben kiválasztom az új satás vinyót (merthogy még ott is látszik), és arról bootolok. Nos, bejön a vadifriss xp sp2, és voila, ott látja az xp a 80 gigás régi satámat. Ugyanaz a vindóz a 80gigás satán (egy hónapja telepítettem, tehát viszonylag friss xp az is) pedig nem látja az istennek se az 500 gigás kollégát. Ez egyre rejtélyesebb...

És még egy érdekesség, ami talán segíthet a nálam okosabbaknak:

Az alaplapi SATA kábelek közül az egyik megy ugye a 80 GB-osba, a másik az 500 gigásba. Na most, ha megcserélem a két kábelt, és semmi más változtatást nem teszek, akkor a következő történik:
- ha beállítom, hogy az 500 gigásról bootoljon, akkor bejön az xp, továbbra is látja a 80 gigásat
- ha beállítom, hogy a 80 gigásról bootoljon, akkor amint elkezd töltődni az xp, újraindul a gép! És még csökkentett módban sem engedi az xp-t elindulni.
És semmit nem csináltam, csak a két kábelt cseréltem meg, és a biosban állítgattam, melyikről bootoljon.
Na ez most hogy?

#194 Felhasználó inaktív   GerMe 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 189
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2010. 01. 27. 10:53

Sziasztok!

Vettem egy Samsung HD103SJ vinyót, és egy MSI K8N Neo 2.0-ás (nforce3-as) lapba próbáltam használni. Teljes kikapcs után kb minden második alkalommal tud felállni vele a Windows. Persze én is nyúltam a winyóhoz, hogy átjumpereljem SATA1-esre. A többit mindenki tudja... ;)  :eek: (No jumper)
Felhívtam a telefonos ügyfélszolgálatot, és azt mondták, hogy egy boot CD-vel az ESTOOL nevű progi segítségével át tudom állítani, (és később vissza, ha akarom) SATA1-re. :think:

Mivel a helpdesk-ekkel kapcsolatban már volt rossz tapasztalatom, ezért először rákérdeznék, van-e ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

Előre is kösz a válaszokat! :respect:

#195 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 27. 14:01

milyen tapasztalatokra gondolsz?
igen, nekem azutan, hogy atallitottam, mukodott. mi a kerdes?
(vigyazz, konnyen lehet, hogy olyan gepbe kell betenned, ami jol tamogatja a sata2-ot, es ott csinalni az "atjumperelest".)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#196 Felhasználó inaktív   GerMe 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 189
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 27. 14:47

Bocs, ha "felesleges hülyeségeket" kérdezek, de egy kicsit "remeg a kezem", mert az adataim a merevlemezen vannak, és nem tudom mire átmenteni. (Ezt a winyót azért vettem, mert az előző föladta, de az adatokat le tudtam rá szedni.)

A legfontosabb az volt, hogy utána működik-e. De, van még kérdésem.
Melyik verzióval csináltad? Ha jól láttam, akkor az a legújabb, aminek a nevében benne van, hogy 300g. Ez egy .iso fájl. Elég vajon ezt felírni, (mert indító lemez) vagy még a bootolhatóságon is külön kell ügyködni?
Az átalakítás tönkrevágja a winyón levő adatokat?
Ha majd telik új gépre, vissza tudom állítani SATA2-re?
Elég egyértelmű a menüje a proginak? Ha nem, akkor mit kell választanom?

#197 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 27. 15:20

hm.. es melyik gepen szedted le az adatokat? ugyanezen? akkor meg mukodott sata2 modben? erdekes..

en nem ezzel allitottam at, leven nem is ilyen winchesterem van. a program hasznalata gondolom egyertelmu, nem hiszem, hogy barmit is elronthatnal vele, ha elolvasod, miket ir. en arra tippelnek, hogy az adatokat nem bantana. miert tenne, hiszen a kommunikacios csatornat birizgalja csak, nem a merevlemezt.

viszont elo adatok mindig ketsegesek.. miert nem viszed el valakihez, ahol van annyi hely, mented le (mi van, ha most hal meg a winchester?), es utana allitod at? ha fontosak szamodra az adatok, akkor mindenkeppen erdemes ezt tenned.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#198 Felhasználó inaktív   GerMe 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 189
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 01. 27. 15:40

Idézet: bogdan - Dátum: 2010. jan. 27., szerda - 16:20

hm.. es melyik gepen szedted le az adatokat? ugyanezen? akkor meg mukodott sata2 modben? erdekes..

en nem ezzel allitottam at, leven nem is ilyen winchesterem van. a program hasznalata gondolom egyertelmu, nem hiszem, hogy barmit is elronthatnal vele, ha elolvasod, miket ir. en arra tippelnek, hogy az adatokat nem bantana. miert tenne, hiszen a kommunikacios csatornat birizgalja csak, nem a merevlemezt.

viszont elo adatok mindig ketsegesek.. miert nem viszed el valakihez, ahol van annyi hely, mented le (mi van, ha most hal meg a winchester?), es utana allitod at? ha fontosak szamodra az adatok, akkor mindenkeppen erdemes ezt tenned.

Nem ezen a gépen van a winyó, mert most a munkahelyemen van. Az otthoni gépem a problémás, és mint írtam, néha elindul, ha 0-ról áll fel. (Újra már nem lehet indítani.) Ezért felszenvedtem rá egy oprendszert, és melegében átmásoltam amit kellett. Bár nem néztem, de valszeg SATA I-es módban működött akkor is.
Elolvastam a proginál a kezdőlapot, és rögtön azzal kezdte, hogy:This program may erase all data on your hard drive. Ezért, bár nekem is az tűnt logikusnak, hogy nem kellene eltűnnie az adatoknak, de inkább biztosra akarok menni.
A lementés azért problémás kissé, mert minimum 200 GB, és ennyi helye egyik haveromnak sincs. (Igen, tudom, hogy lustaság miatt gyűlt össze. :omg: )

#199 Felhasználó inaktív   Sinike7 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 22. 21:31

Szevasztok.

Jó ideje kínlódok egy problémával: Van egy IDE winchim és 2 SATA II, valamint egy SATA II DVD-íróm. A gépben egy Gigabyte S57SLI alaplap, nem régi. Gép nem mindig indul, mert nem ismeri fel valamelyik (vagy többet se) winchit. Kontakthiba jelleg - ha megpiszkálom a kábeleket, felismeri, működik. Az, hogy hol, melyiket kell megpiszkálni, nem tudom, mert ha csak egyiket; vagy csak az egyik felén mozgatom meg, még nem jelent sikert, vagy egyszerűen egy másik nem indul onnantól. Sokat segít, ha mindet megmozgatom, beleértve az ide-kábelt is.
Oké, felismeri a winyókat és a dvd-t. De ez még mindig nem siker, mert van, h be sem jön a boot menü, csak világít a hdd-led! Olykor hardveresen lefagy - csak reset segít, olykor csak azonos időnként villog egyet. Még egy kis piszkálás - hopp, egyszer csak elindul a rendszer. (Win XP is van meg Ubuntu - ezt használom gyakrabban)
Ha már megy a gép, teljesen össze-vissza időnként egyszer csak eltűnik az egyik drive. Az is, hogy mikor és az is, hogy melyik, csak a kénye-kedve szerint működik - nincs semmi összefüggés! Olyasn is volt, hogy a DVD-ram tűnt el dvd-írás közben!
Ha lehúzom a winyókat, akkor is ezt csinálja a fennmaradttal. Még Live-CD-ről indult rendszernél is jelentkezik a hiba.
Van valakinek ötlete, hogy milyen kontakt-hiba lehet ez? Alaplap lenne?? Esetleg van valami rendszer- vagy drive-figyelő program; tesztprogram, ami kiírhatja, mi történik?
Kérek segítséget!!!
Köszönöm!

#200 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 22. 22:49

Táp lesz az.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

Téma megosztása:


  • (11 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó