HWSW Informatikai Kerekasztal: Adobe Photoshop CS2 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (13 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Adobe Photoshop CS2 Értékeld a témát: -----

#241 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 25. 19:09

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2014. 05. 25. 19:44

melyik méretet vegyem alapul a linken?

1280x800-as képet, de választhatod akármelyiket, legfeljebb én is átkonvertálom imagemagickkel ugyanazt. Úgyis csak a méret érdekel (húúú, ez hülyén jött ki). Írd meg, hogy melyiket választottad, és ahhoz képest az eredményként kapott file mérete mekkora. Kösz szépen.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#242 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 26. 13:28

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 05. 25. 20:09

1280x800-as képet, de választhatod akármelyiket, legfeljebb én is átkonvertálom imagemagickkel ugyanazt. Úgyis csak a méret érdekel (húúú, ez hülyén jött ki). Írd meg, hogy melyiket választottad, és ahhoz képest az eredményként kapott file mérete mekkora. Kösz szépen.

nem úszod meg ilyen egyszerűen :-D ha a ps webrementős cuccát használom, akkor a minőség 1-100ig lehet, de az csak rgb-t ment. alapból viszont a minőség 1-12ig lehet, szóval mondj egy számot.

ha 10, és embeddelem a színprofilt (ami alapból u.s. web coated (swop) v2), akkor 961,7kB. 417,6kB nélküle, de színprofil nélkül ilyet csinálni feltételez némi bátorságot és optimizmust :Đ
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#243 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 26. 15:12

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2014. 05. 26. 14:28

nem úszod meg ilyen egyszerűen :-D ha a ps webrementős cuccát használom, akkor a minőség 1-100ig lehet, de az csak rgb-t ment. alapból viszont a minőség 1-12ig lehet, szóval mondj egy számot.

ha 10, és embeddelem a színprofilt (ami alapból u.s. web coated (swop) v2), akkor 961,7kB. 417,6kB nélküle, de színprofil nélkül ilyet csinálni feltételez némi bátorságot és optimizmust :Đ

Jaa, hogy akkor neked sincs Photoshopod. Akkor hagyjad. Én is az Adobe WebCoatedSWOP2006Grade5.icc profilt használom, de végül mindegy melyikkel készül, mindegyik profil 5-600 KB körül van, csak a kép színe lesz kicsit más. A lényeg itt a méret, meg hogy profillal legyen mentve, ne profil nélkül, és 85%-os JPG legyen. Bárki megpróbálhatná, ha van Photoshopja, ami tud CMYK-ba menteni.

Nekem imagemagick progival a 85%-os, profilos, CMYK JPG 1 328 453 bájt, és túl nagynak találom. Ha meg TIFF-ből vagy PNG-ből csinálom, akkor 4 (!!!) MB. Ezzel valami nagyon nem kerek, szerintem ez a linuxos svájcibicska program elcseszi a tömörítést. Ezért lennék kíváncsi egy natív photoshopos megoldás méretére.

Végső esetben majd felszögelek virtuális gépet Ringyózzal, arra meg warezolok Fotóboltot, de most rohadtul nincs még kedvem beröffenteni ezért az egy dologért.

Szerkesztette: Raynes 2014. 05. 26. 15:12 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#244 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 26. 21:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 05. 26. 16:12

Jaa, hogy akkor neked sincs Photoshopod. Akkor hagyjad. Én is az Adobe WebCoatedSWOP2006Grade5.icc profilt használom, de végül mindegy melyikkel készül, mindegyik profil 5-600 KB körül van, csak a kép színe lesz kicsit más. A lényeg itt a méret, meg hogy profillal legyen mentve, ne profil nélkül, és 85%-os JPG legyen. Bárki megpróbálhatná, ha van Photoshopja, ami tud CMYK-ba menteni.

Nekem imagemagick progival a 85%-os, profilos, CMYK JPG 1 328 453 bájt, és túl nagynak találom. Ha meg TIFF-ből vagy PNG-ből csinálom, akkor 4 (!!!) MB. Ezzel valami nagyon nem kerek, szerintem ez a linuxos svájcibicska program elcseszi a tömörítést. Ezért lennék kíváncsi egy natív photoshopos megoldás méretére.

Végső esetben majd felszögelek virtuális gépet Ringyózzal, arra meg warezolok Fotóboltot, de most rohadtul nincs még kedvem beröffenteni ezért az egy dologért.

van photoshopom, azt fejtettem ki, hogy alapból 1-12ig van a jpeg nála, nem 1-100.
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#245 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 05. 26. 21:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 05. 26. 16:12

Végső esetben majd felszögelek virtuális gépet Ringyózzal, arra meg warezolok Fotóboltot, de most rohadtul nincs még kedvem beröffenteni ezért az egy dologért.


Nem kell warezolni, ha még nem raktál fel akkor 30 napig ingyenes.
Make love not Wor.

#246 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 27. 07:31

Bírom amikor mindenképpen warezolni kell valami kurvadrága programot, amit amúgy lehet meg lehetne oldani mással is :D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#247 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 27. 08:07

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2014. 05. 26. 22:25

van photoshopom, azt fejtettem ki, hogy alapból 1-12ig van a jpeg nála, nem 1-100.
Ja, értem. Akkor értelemszerűen 10-eset válaszd, az áll legközelebb a 85%-hoz (~83%), legfeljebb én is megcsinálom 83%-os értékkel.

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 05. 26. 22:31

Nem kell warezolni, ha még nem raktál fel akkor 30 napig ingyenes.
Ez eszembe se jutott. Nincs korlátozva másban a 30 napos verzió?

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2014. 05. 27. 08:31

Bírom amikor mindenképpen warezolni kell valami kurvadrága programot, amit amúgy lehet meg lehetne oldani mással is :D
Nem olvastál figyelmesen. Pont hogy megoldottam mással, egy linuxos programmal, csak nagy fájlméretet eredményezett. Ezért vagyok kíváncsi, hogy a Photoshop mekkorát csinál. Lehet az is nagyot csinál, és ez természetes jelenség. Ha meg nem, akkor tudni fogom, hogy más megoldáshoz kell nyúlni.

Egyébként meg nem kellett volna amúgy sem wareztól tartanod, mert ezek szerint 30 napot lehet használni és aztán amit letöltöttem volna, töröltem volna 1-2 napon belül.

Szerkesztette: Raynes 2014. 05. 27. 08:09 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#248 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 27. 08:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 05. 27. 09:07

Ja, értem. Akkor értelemszerűen 10-eset válaszd, az áll legközelebb a 85%-hoz (~83%), legfeljebb én is megcsinálom 83%-os értékkel.

Ez eszembe se jutott. Nincs korlátozva másban a 30 napos verzió?

Nem olvastál figyelmesen. Pont hogy megoldottam mással, egy linuxos programmal, csak nagy fájlméretet eredményezett. Ezért vagyok kíváncsi, hogy a Photoshop mekkorát csinál. Lehet az is nagyot csinál, és ez természetes jelenség. Ha meg nem, akkor tudni fogom, hogy más megoldáshoz kell nyúlni.

Egyébként meg nem kellett volna amúgy sem wareztól tartanod, mert ezek szerint 30 napot lehet használni és aztán amit letöltöttem volna, töröltem volna 1-2 napon belül.

Nem tartok tőle, és nem is neked szántam főleg, bocsi. Csak úgy általánosságban tapasztalom, aztán beleugattam :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#249 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 27. 16:37

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 05. 27. 09:07

Ja, értem. Akkor értelemszerűen 10-eset válaszd, az áll legközelebb a 85%-hoz (~83%), legfeljebb én is megcsinálom 83%-os értékkel.


nyertél, a fenti értékek pont 10-essel születtek :)

30 napig semmilyen korlátja nincs.

szerk: az egésznek nincs sok értelme. ha nyomdába megy a cucc, akkor minek kicsire tömöríteni (egyáltalán jpeg-be), ha monitoron nézős, akkor meg minek cmyk :)

Szerkesztette: qnadam 2014. 05. 27. 16:38 -kor

de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#250 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 27. 19:26

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2014. 05. 27. 17:37

nyertél, a fenti értékek pont 10-essel születtek :)

30 napig semmilyen korlátja nincs.

szerk: az egésznek nincs sok értelme. ha nyomdába megy a cucc, akkor minek kicsire tömöríteni (egyáltalán jpeg-be), ha monitoron nézős, akkor meg minek cmyk :)

Kösz szépen, hogy megnézted. Akkor érdemes más megoldás után néznem, mert lehet kisebb fájlokat kapni, főleg, hogy ugyanezen kép PNG változatából majd 4MB-os JPG-t készít az imagemagick. Azért próbálok a méretre is figyelni, mert olyan elektronikus referencia demodokumentumról van szó (pdf természetesen), amit lehet online is elküldök majd, és nem akarok feleslegesen batár mellékletet csatolni, de presztízsbeli okokból szeretném professzionális formában tudni, olyan állapotban, hogy vészesetben akár azonnali nyomdai nyomtatásra is alkalmas legyen. Ezért a színeket, képeket átalakítom benne CMYK-sra, és újrafordítom a dokumentomot (XeLaTeX-hel). Azzal is tisztában vagyok, hogy semmiképp nem lesz teljesen professzionális az eredmény, mert az egy dolog, hogy én jó exprérifarkas módjára szemre (parasztnak, tanyára, szűr alá alapon) rányomatok ilyen finom, random US Coated ACME dinamitos CMYK profilt (szép eredményt ad egyébként, legalábbis színügyileg nem kalibrált TN paneles monitoron), de nem biztos, hogy az a hely, ahová küldöm, az is konkrétan ezzel a színprofillal dolgozik, meg így natúran, színkalibráció nélkül, de alapvetően nem kötelezően mindenképp nyomtatásra szánt dokumentum, ezért mindegy is. Annyi, hogy igényes dokumentum, és nem akarok alap RGB-vel lúzerkedni benne, mint a szomszéd falu végi wordös Kiss Pisti.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#251 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 11. 11:14

Na, mostanra sikerült megoldani ezt a problémát, leírom, hátha másnak is segít.

Szóval az imagemagick-ben (Windowsra és Linuxra is igyenes) és a többi programban a 85%-os RGB-s JPEG-nek ~63%-os CMYK felel meg, hiszen 4:3 arányban több színinformációt tartalmaz, ezért a minőséget is arányosítani kell, hogy azonos adatméretet kapjunk. A konvertálást így lehet kivitelezni, a paraméterek csak példának vannak ott, de szép eredményt ad:
convert bemeneti-rgb-kép -profile AppleRGB.icc -profile WebCoatedSWOP2006Grade5.icc -quality 63 kimeneti-cmyk-kép.jpg

Ezután, ha karcsúsítani kell fájlt webes publikáláshoz, akkor a kész, CMYK-s képből ki lehet venni a ICC-s profiladatokat, ezáltal jó 600KB-tot is csökkenhet a mérete:
convert kimeneti-cmyk-kép.jpg -strip kimeneti-cmyk-karcsúbb-kép
Úgy oldottam meg, hogy a kész pdf-es anyagban a megjegyzéshez odaírtam, hogy a CMYK-s színek és képek milyen ICC profillal készültek, így ha valaki tovább akar vele dolgozni, akkor le tudja tölteni.

Az ICC színprofilokat az Adobe oldaláról ingyen le lehet tölteni .zip-ben (a neve megtévesztő, mert nem csak Windowsra jó). A WebCoated-es profilok adják a legszebb eredményt monitoron, azok közelítik meg az RGB-s képek ragyogását, színgazdagságát. Az egészhez teljesen felesleges lewarezolni a Foutousapot, vagy feltenni annak a 30 napos próbaverzióját, ámbár fel lehet, akár még Linuxra is (Wine alá), csak mazohistának kell hozzá lenni. Bár a GIMP-fejlesztők elmehetnének már a Petőfi Csarnokba, hogy még mindig nem támogatják a CMYK-s képszerkesztést, mikor az egész nem egy nagy szám, és már van rá opensource megoldás.

Szerkesztette: Raynes 2014. 08. 11. 11:25 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (13 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó