HWSW Informatikai Kerekasztal: Truecrypt beállitás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Truecrypt beállitás

#1 Felhasználó inaktív   ricardo11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 11. 21. 20:41

Sziasztok!


Ha valaki ismeri a címben emlitett programot és tudna segíteni a beállításában annak nagyon örülnék.

Azt szeretném elérni, hogy a rendszer indulása előtt jelszót kérjen, csak úgy induljon el az op rendszer.

Ha lehet és van türelme valakinek akkor lépésről lépésre írja le, mert én akárhogy próbálkozom vele sajnos nem akar sikerülni.

Én a 6.1 verziót telepítettem, de ha valaki korábbi verzióhoz tudja leírni az is jó.

Előre is köszönöm mindenkinek aki tud segíteni.

#2 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 21. 21:04

System menün belül "Encrypt system partition/drive" menüponttal indul az egész.
Innentől fogva hol akadtál el?
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#3 Felhasználó inaktív   ricardo11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 21. 21:10

A  "Rescue Disk Recording" résznél nem tudok tovább lépni. ott kapok hiba üzenet.

Csatolt fájl:

  • Csatolt fájl  tru.GIF (0byte)
    Letöltések:: 39


#4 Felhasználó inaktív   ricardo11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 22. 13:09

Szóval eddig jutottam, de az is lehet, hogy nem jó irányba mentem, ezután kaptam ezt az üzenetet.

System/Encrypt System Partition/Drive.../ Type of System Encryption (Normal)/Area to Encrypt (Area the Windows system partiton)/Number of Operating Systems (Single -boot)/Titkositási beállitások/jelszó/stb.../Rescue Disk/Rescue Disk Recording/


#5 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 22. 14:20

Ahhoz, hogy jelszót kérjen a gép induláskor, kell csináltatni egy biztonsági lemezt vészestre. Ez a Rescue Disk. Ezt legyártja neked a TrueCrypt, majd megvárja míg valamivel kiírod (floppy, CD-DVD, USB vagy akármi), majd be is olvassa arról a bizonyos adahordozóról, amire kiírtad. Ellenőrzi, hogy sikerült-e a kiírás. Biztosra akkar menni. Arra az esetre, ha a jelszót mégis elfelejtenéd. Ilyenkor ugyanis CSAK a Rescue Disk menthet meg.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#6 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 22. 18:40

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2008. nov. 22., szombat - 15:20

Arra az esetre, ha a jelszót mégis elfelejtenéd. Ilyenkor ugyanis CSAK a Rescue Disk menthet meg.

Kicsit pontosítanék. A jelszó elvesztése esetén már semmi nem ment meg, ez a lemez csak a sérült TrueCrypt boot loader megkerülésében/helyreállításában segít. Ill. annyiban segít jelszó elfelejtése esetén, hogy visszaállítja az első (létrehozáskori) jelszóra, ha azóta meg lett volna változtatva. Egyébként minden stimmel.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#7 Felhasználó inaktív   ricardo11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 24. 14:55

Igen az volt a baj, hogy hülye biztosra csinálták. Szóval amig nem irod ki, addig nem lép tovább.
Elsőnek az Iso Recorder-el kiírtam CD-RW-re és lépett is tovább, de nem akartam mindig lemezre irni, szóval lehet sajátosan de megoldottam másképp. Az Iso fájlt amit csinált betöltöttem Alcohol-ba és akkor már jó volt az ISO Recordernek, hogy pendrive-ra rakja
Tehát már működik.

Köszönöm a segítséget.

#8 Felhasználó inaktív   ricardo11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 11. 12:44

ismét ezzel a programmal küzdök :D

ujrainditas utan ezt az uzenetet kaptam (Missing Operating System) es elkpzelesem sincs, hogy miert. arrol meg vegkepp, hogy mit lehet vele csinalni.
Boot lemezek, sajnos nem megoldas, mert Truecrypt -al van az egesz lemez elvaraszolva.
Ameddig eljutottam: Hiren s boot cd-vel inditottam a gepet, indul minden rendben. portable truecrypt -al latja a regi C (azaz a 250 Gb -bol 50 Gb- ot ) meghajtot, tehat oda teljesen be tudok lepni. viszont a fennmarado reszeket sehogy nem tudom eloszedni, pedig a szamomra fontos reszek ott lennenek.
a truecrypt -ban latja teljesen a 250 Gb-ot viszont amit megnyit az csak a rendszer partíció az 50 Gb.
ha van otletetek, hogyan lehetne elinditani annak nagyon orulnek.



koszi elore is mindenkinek.

#9 Felhasználó inaktív   ricardo11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 11. 14:55

a RescueDisk meg is oldotta, minden rendben :D

#10 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 12. 18:11

Nekem is lenne kérdésem. A notebookom megcsináltam a teljes lemez titkosítását. Most USB kerettel szerettem volna hozzákötni a géphez, de nem tudom mountolni. Ezt a Pre-Boot mentes bejelentkezést használom, ahogy a progi írta, de azt mondja, hogy nem jó a jelszó, vagy nem TrueCrypt meghajtó.
Mi lehet a gond? Lehet, hogy USB-n keresztül nem megy?
Ugyan az a TC verzió, a jelszó is megfelelő...

#11 Felhasználó inaktív   ricardo11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 12. 19:50

Idézet: szucsati - Dátum: 2009. jan. 12., hétfő - 18:11

Nekem is lenne kérdésem. A notebookom megcsináltam a teljes lemez titkosítását. Most USB kerettel szerettem volna hozzákötni a géphez, de nem tudom mountolni. Ezt a Pre-Boot mentes bejelentkezést használom, ahogy a progi írta, de azt mondja, hogy nem jó a jelszó, vagy nem TrueCrypt meghajtó.
Mi lehet a gond? Lehet, hogy USB-n keresztül nem megy?
Ugyan az a TC verzió, a jelszó is megfelelő...

amikor a jelszót irod be a jobb alsó sarokban találod a Mount Options menüt és ott válaszd ki a nked megfelelőt, de szerintem a "Mount partition ...." , ha nem akkor se vesztel semmit.
... és nekem usb -n is mountol mindent.

#12 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 12. 20:49

Idézet: ricardo11 - Dátum: 2009. jan. 12., hétfő - 20:50

amikor a jelszót irod be a jobb alsó sarokban találod a Mount Options menüt és ott válaszd ki a nked megfelelőt, de szerintem a "Mount partition ...." , ha nem akkor se vesztel semmit.
... és nekem usb -n is mountol mindent.

Azok közt semmi hasznos opció nincs. Egyébként találtam egy másik USB-notiwinyó adaptert is, de ezzel sem működik :(.

Ez így viszont nem az igazi, mert én a rendszerpartícióról szoktam mentést csinálni, de így nem tudom visszaállítani sehogy sem.

#13 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 12. 23:07

És más megy, pl fájlbe csomagold meghajtó, meg memóriakártya titkosítása. Azt át tudom vinni a másik gépre. Viszont valahogy eltűnt az induláskor a recovery opció...

Ugye ha leveszem a titkosítást, és újra visszateszem, akkor új CD-t is kell csinálnom? :(

Áh, és a bemountolt partíciókra amúgy sem lehet Ghostolni, csak a bebootolt rendszerre :(. A fene.

Szerkesztette: szucsati 2009. 01. 12. 23:52 -kor


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó