HWSW Informatikai Kerekasztal: Gyorshajtás III. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (126 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 124
  • 125
  • 126
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Gyorshajtás III. Értékeld a témát: -----

#2501 Felhasználó inaktív   Lauda 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.860
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 04. 21:36

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]

Kép
Kép

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]

Szerkesztette: Lauda 2006. 02. 04. 21:42 -kor

A közlekedési balesetek 90%-ban a járművezető hibájából történnek. Nem vicc, ez a szomorú valóság!

#2502 Felhasználó inaktív   Goodman 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 05. 05:13

Idézet: *Macika* - Dátum: 2006. febr. 4., szombat - 17:29

Nem tudok semmiről, a területen nem történt az éjszaka baleset, legalábbis nem tudok róla. Lehet, hogy csak ott állt meg vele?
De majd utánakérdezek.

Harom rendorauto volt kint legalabb, mar a kalvin utan lattuk a kek villogot, a mazda meg a rakoczi ut kozepen volt, eldurrant fuggonylegzsakokkal, osszetort hatsoval, szoval megiscsak tortent ott valami..

#2503 Felhasználó inaktív   tolvaly 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 05. 11:16

Idézet: Carmaged - Dátum: 2006. febr. 4., szombat - 16:39

Egyet áruljatok el nekem...

Sztori: megyegetek békésen, 4-es Vecsés-Üllő elkerülőn Szolnok felé, ahogy becsatlakozik az út a régi 4-esbe, félreállok az ott lévő parkolóba, kabátot levetni. Ahogy indulok vissza, biz' nyomni kellett, de azért még jól befértem a sorba, egy Astra elé. Na ez követgetett Pilisig (ahol 2x2 sávos lesz az út), én közben megelőztem egy teherautót, ő nem. Teherautós keveselli az 55-ös tempót városban (országúton ment 65-tel), kiáll mellém a külső sávba, hogy majd a lámpánál legyorsul, nyomta is neki (de minek? :confused: ). Nem engedtem, a városon kívül úgyis megelőzném, fel 55-re gyorsan, az Astra is jön velem. 200 méterrel a város vége előtt megelőz (70-nel, felgyorsítottam egy pillanatra, hogy megnézzem, mennyivel megy, aztán vissza 55-re), kiér a városból, tartja a 80-85-öt (előtte 90-95-tel követett). Közben hátranézeget a két utas, folyamatosan. Ő Albertirsánál elment az új 4-esre, én meg mentem tovább a 40-esen, bosszús pillantások utánam. :confused:

...mire volt ez jó?

Majd ha eléred az évi 70-80ezret, akkor már majd nem veszed személyes sértésnek a közlekedés többi résztvevőjének saját kútfőből származó cselekedeteit, amelyek nem mindig egyeznek sem a KRESZ szabályaival, sem a logikus gondolkodással.
Az talán segít elviselni ezeket az eseteket, hogy te jól tudod, megint mementetted egy másik "ember" életét. Lehet az szőkenő, vagy akár adófizetők pénzén élősködő BM alkalmazott, aki negyvenöt évesen nyugdíjba megy és tovább röhög a pofánkba.
Könnyebb elviselni az ilyen esetet, ha elfogadod, a szabályok csak rád vonatkoznak, a közlekedésben résztvevőként amúgy is érdeked a járműved műszaki állapotának rendben tartása.
Ajánlatos a KRESZ változásaival lépést tartani, ez kihúzhat az okoskodó útonálló fenyegetése alól.
Önálló gondolkodásra képtelen emberek, olyan testületekbe tömörülnek, ahol megmondják nekik mit csináljanak, megmelegednek, kinyílik a szemük és elkezdenek a saját kis törvényeik szerint cselekedni.
Nem kell parázni, van jogod kamerával felvenni a veled szemben foganatosított intézkedést, jogod van vezetés közben videora venned ezeket az eseteket, szívesen veszi a RSZVSZ, legalább nem szaporodik a BM nyugdíjasok száma :)

Minap éjjel rendben elkezdi a priózásomat egy tolnai kmb, egy másodpercet sem vet a papírok, müa.kártyák halmazára, elköszön és visszaadja. Elköszönök és megkérdem, neharagudjondeee...
mennyi lezáratlan közrendes esete van az asztalán? Erre ő: nehogy azt gondoljam, hogy saját eszétől fagyoskodik itt, a cigányok törik fel a pincéket, kórházban lévő öregek lakásait, de a feladata a forgalom ellenőrzése, istenéltesse szomszédvármegyemónikáját :D
Ezt még nem éred föl, azt a kanyart ne is próbáld, maradj itt a helyeden.

#2504 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 05. 11:24

Idézet: tolvaly - Dátum: 2006. febr. 5., vasárnap - 11:16

Majd ha eléred az évi 70-80ezret, akkor már majd nem veszed személyes sértésnek a közlekedés többi résztvevőjének saját kútfőből származó cselekedeteit, amelyek nem mindig egyeznek sem a KRESZ szabályaival, sem a logikus gondolkodással.
Az talán segít elviselni ezeket az eseteket, hogy te jól tudod, megint mementetted egy másik "ember" életét. Lehet az szőkenő, vagy akár adófizetők pénzén élősködő BM alkalmazott, aki negyvenöt évesen nyugdíjba megy és tovább röhög a pofánkba.
Könnyebb elviselni az ilyen esetet, ha elfogadod, a szabályok csak rád vonatkoznak, a közlekedésben résztvevőként amúgy is érdeked a járműved műszaki állapotának rendben tartása.
Ajánlatos a KRESZ változásaival lépést tartani, ez kihúzhat az okoskodó útonálló fenyegetése alól.
Önálló gondolkodásra képtelen emberek, olyan testületekbe tömörülnek, ahol megmondják nekik mit csináljanak, megmelegednek, kinyílik a szemük és elkezdenek a saját kis törvényeik szerint cselekedni.
Nem kell parázni, van jogod kamerával felvenni a veled szemben foganatosított intézkedést, jogod van vezetés közben videora venned ezeket az eseteket, szívesen veszi a RSZVSZ, legalább nem szaporodik a BM nyugdíjasok száma :)

Minap éjjel rendben elkezdi a priózásomat egy tolnai kmb, egy másodpercet sem vet a papírok, müa.kártyák halmazára, elköszön és visszaadja. Elköszönök és megkérdem, neharagudjondeee...
mennyi lezáratlan közrendes esete van az asztalán? Erre ő: nehogy azt gondoljam, hogy saját eszétől fagyoskodik itt, a cigányok törik fel a pincéket, kórházban lévő öregek lakásait, de a feladata a forgalom ellenőrzése, istenéltesse szomszédvármegyemónikáját :D

Először nem éreztem ki az iróniát, de utána megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok a "hülye". :)

#2505 Felhasználó inaktív   tolvaly 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 05. 13:47

Idézet: Carmaged - Dátum: 2006. febr. 5., vasárnap - 12:24

Először nem éreztem ki az iróniát, de utána megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok a "hülye". :)

Tudom, hogy te megérted, ezért nem is mertem általánosságban írni, direkt a tapasztalatodra válaszként bátorkodtam :cool:  :D
Ezt még nem éred föl, azt a kanyart ne is próbáld, maradj itt a helyeden.

#2506 Felhasználó inaktív   tolvaly 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 05. 14:32

Ez jó, már tíz dollárért van 5w-os adó ami elnyomja a holdakról érkező jelet :D
Ezt még nem éred föl, azt a kanyart ne is próbáld, maradj itt a helyeden.

#2507 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 05. 15:21

Idézet: *Macika* - Dátum: 2006. febr. 3., péntek - 23:59

Jó, nem én folytattam a témát.

A levegőben a heli sokkal kevésbé védhető kis magasságban (nem nagyon megy 1-2000 m felé, de sokszor még annyira sem). Ilyenkor még egy közönséges kispuskával is le lehet szedni, azt pedig, hogy ki, honnan lőtte le, szinte lehetetlen megállapítani.
Közúton egy síkban mozognak a 'lehetséges elkövetőkkel' így van lehetőség szemmel tartani őket, az útvonaltervező szakemberek feladata, hogy olyan útvonalat tervezzenek, ahol nincsenek olyan tereptárgyak, aminek a védelméből tüzet lehet nyitni az elhaladókra, vagy ha ez elkerülhetetlen, akkor azt/azokat is biztosítani kell külön-külön.
Az Üllői úton, Múzeum körúton (meg még sorolhatnám) lakók közül nem egy idősebb ember meg tudja erősíteni, amit leírtam. Egy volt tanárom a Múzeum kávéház feletti sarkon lakik, nála menetrendszerűen jelenn(t)ek meg megfelelő emberek március 13-14-a tájékán.

Ezt most is csinálják, a múltkor is itt az Astorian nem engedtek fel a 8.ra cigizni valami öltönyös emberkék, valami nagy államfői felvonulás volt. De szoktam dolgozni márc 15.én és aug 20-án is (kapitalizmus van :( ), akkor is ott szoktak lenni ezek az emberek, csak olyankor felengednek ha igazolod magad, mint ott dolgozó. Ez van.
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#2508 Felhasználó inaktív   Lauda 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.860
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 05. 17:22

A böszmeség újabb bizonyítéka:


Fiatalok haltak meg a vonattal ütközött Seatban
2006. február 5, vasárnap - [16:40]
[Belföld] Félsorompós vasúti átjáróban vonattal ütközött egy személyautó vasárnap délután Hatvanban. Vilmányi Sándor, a hatvani tűzoltóság szolgálatparancsnok-helyettese elmondta: a Seat a Temető utcai vasúti átjáró leengedett félsorompóját kikerülve a sínekre hajtott, ám az érkező személyvonat az autó bal oldalának ütközött. A mozdony körülbelül 400 méteren keresztül maga előtt tolta a Seatot, majd a sínek mellé lökte. Az autó többször átpördült, végül a feje tetejére borulva állt meg. A Seatot vezető nő és a mellette utazó fiatalember a helyszínen életét vesztette. Mindketten húszonévesek voltak. Holttestüket a tűzoltók szabadították ki a teljesen összeroncsolódott autóból. A vonat mintegy 500-600 méter után tudott csak megállni. Az ütközéstől a mozdony úgy megrongálódott, hogy üzemképtelenné vált. (Lánglovagok)

A közlekedési balesetek 90%-ban a járművezető hibájából történnek. Nem vicc, ez a szomorú valóság!

#2509 Felhasználó inaktív   Lulu64 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 60.965
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 05. 17:37

A folytatás itt található...
„Érintőlegesen a kör is csak egy pont...”

Téma megosztása:


  • (126 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 124
  • 125
  • 126
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó