HWSW Informatikai Kerekasztal: Gyorshajtás III. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (126 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Gyorshajtás III. Értékeld a témát: -----

#1241 Felhasználó inaktív   *Macika* 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 22:26

Idézet: jrpryv - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 22:14

És, ha vkinek leesik a rendszámtáblája az mit csinál?  Addig nem használhatja az autóját, amíg az okmányiroda ki nem adja a tábláját? És mi van, ha az illető nemtudott arról, hogy leesett a rendszámtábla, Németországban akkoris bevonják a forgalmit?

A ma első rendszám nélkül közlekedő autósok <1%-nak esett le véletlenül a rendszáma, azt hiszem, ebben egyetérthetünk.
Gondolkoztál már ma?

#1242 Felhasználó inaktív   *Macika* 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 22:31

Idézet: jrpryv - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 22:14

És, ha vkinek leesik a rendszámtáblája az mit csinál?  Addig nem használhatja az autóját, amíg az okmányiroda ki nem adja a tábláját? És mi van, ha az illető nemtudott arról, hogy leesett a rendszámtábla, Németországban akkoris bevonják a forgalmit?

Szóval Németországban kicsit más. Ott senkinek nem jut eszébe, hogy saját maga leszedje az első rendszámot, hogy ne tudják letrafizni. A rendőrők ennek megfelelően hihetnek is az embereknek, mert nagy valószínűséggel igazat  mondanak. Ha azt mondja, hogy akkor esett le, akkor valószínűleg tényleg akkor esett le és már megy is intézni az ügyeket.

Avagy Te láttál már első rendszám nélkül közlekedő német rendszámú járművet Németországban???
Gondolkoztál már ma?

#1243 Felhasználó inaktív   jrpryv 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.174
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 22:38

Idézet: *Macika* - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 23:26

A ma első rendszám nélkül közlekedő autósok <1%-nak esett le véletlenül a rendszáma, azt hiszem, ebben egyetérthetünk.

Hát nem tudom, hogy mennyi ez az arány, de még, ha 1%, akkor is sok a szívás. Az előző autómról is leesett a rendszámtábla (még az előző tulajnál). A totalcar adásában háromszor tünt el a tábla, ebből kétszer azért, mert ökörködtek, egyszer pedig, mert Mazda MX5-el mentek, amihez öntapadós matricás rendszámtáblát lehet csak szerelni, de átfestették az autót, viszont ugye a matrica kétszer nem ragad meg, így csak celuxxal tudták rögzíteni, ami meg nem valami fix megoldás.
" Ha lelövünk egy embert, azzal bizonyos mértékig tisztázzuk a vele kapcsolatos álláspontunkat."

#1244 Felhasználó inaktív   jrpryv 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.174
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 22:39

Idézet: *Macika* - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 23:31

Szóval Németországban kicsit más. Ott senkinek nem jut eszébe, hogy saját maga leszedje az első rendszámot, hogy ne tudják letrafizni. A rendőrők ennek megfelelően hihetnek is az embereknek, mert nagy valószínűséggel igazat  mondanak. Ha azt mondja, hogy akkor esett le, akkor valószínűleg tényleg akkor esett le és már megy is intézni az ügyeket.

Avagy Te láttál már első rendszám nélkül közlekedő német rendszámú járművet Németországban???

Ha viszont ott ilyen jók az emberek, akkor miért van szükség ilyen szigorú szabályozásra? :confused:
" Ha lelövünk egy embert, azzal bizonyos mértékig tisztázzuk a vele kapcsolatos álláspontunkat."

#1245 Felhasználó inaktív   r2r 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.219
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 22:40

Idézet: *Macika* - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 23:26

A ma első rendszám nélkül közlekedő autósok <1%-nak esett le véletlenül a rendszáma, azt hiszem, ebben egyetérthetünk.

Tudni kéne parkolni.  :p
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   
r2r   ty

#1246 Felhasználó inaktív   *Macika* 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 22:41

Idézet: jrpryv - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 22:38

Hát nem tudom, hogy mennyi ez az arány, de még, ha 1%, akkor is sok a szívás. Az előző autómról is leesett a rendszámtábla (még az előző tulajnál). A totalcar adásában háromszor tünt el a tábla, ebből kétszer azért, mert ökörködtek, egyszer pedig, mert Mazda MX5-el mentek, amihez öntapadós matricás rendszámtáblát lehet csak szerelni, de átfestették az autót, viszont ugye a matrica kétszer nem ragad meg, így csak celuxxal tudták rögzíteni, ami meg nem valami fix megoldás.

Ökörködés = magánügy

Öntapadós rendszám-matrica nem engedélyezhető, egyedileg gyártott kisméretűt kell venni hozzá (tán D típus?), hivatalosat, jó pénzért, annál nincs gond átfestés esetén sem. A rendszámnak mindenkor függőlegesen olvashatónak kell lennie. Nem megfelelő, nem tölti be szerepét, így nem is engedélyezhető az, ha a 70 fokban megdöntött motorháztetőre van felragasztva.

szerk.: Mellesleg a jármű átfestése szintén magánügy...

Szerkesztette: *Macika* 2005. 12. 23. 22:49 -kor

Gondolkoztál már ma?

#1247 Felhasználó inaktív   *Macika* 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 22:45

Idézet: r2r - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 22:40

Tudni kéne parkolni.  :p

Nekem is tolattak már bele vonóhoroggal az első rendszámomba (3 hónapos volt az autó), ráadásul távolról láttam is, de hiába rohantam a balfasz állatja után, nem állt meg.
A rendszám behomorodott, de esze ágában sem volt leesni, sőt, a szándékos leszedésébe (hogy kikalapáljam) is beleizzadtam rendesen.

Ha csak azoknak nem lenne első rendszáma, akik törött/hiányzó első lökhárítóval közlekednek, akkor nem lenne semmi baj.
Gondolkoztál már ma?

#1248 Felhasználó inaktív   r2r 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.219
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 22:53

Idézet: *Macika* - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 23:45

Nekem is tolattak már bele vonóhoroggal az első rendszámomba (3 hónapos volt az autó), ráadásul távolról láttam is, de hiába rohantam a balfasz állatja után, nem állt meg.
A rendszám behomorodott, de esze ágában sem volt leesni, sőt, a szándékos leszedésébe (hogy kikalapáljam) is beleizzadtam rendesen.

Ha csak azoknak nem lenne első rendszáma, akik törött/hiányzó első lökhárítóval közlekednek, akkor nem lenne semmi baj.

Divat, mint este nuku kivilágítás! :omg:
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   
r2r   ty

#1249 Felhasználó inaktív   Phantom Lord 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 22:54

Idézet: *Macika* - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 22:25

Új rendszám esetén 30 nap, amennyiben a regisztrációs matrica megvan. Ez esetben a régi rendszámú táblát gyártják le.
A második elveszésnél már csak új betű-szám kombinációjú tábla adható ki, a régi 1 db pedig selejtezésre kerül.

A elveszett rendszám legyártásának kérvényezéséről adnak hivatalos igazolást, ennek birtokában 30 napig 1 db rendszámmal is lehet közlekedni.

Első esetben az új tábla elkészítésének díja 8000 Ft, a második esetben ennek a jó duplája, mert a forgalmit is kell módosítani az új rendszám miatt.

Mikor lelopták a kocsirol a rendszámot akkor a hülye okmányirodás nő azt mondta, hogy mindenképpen uj rendszám kell uj forgalmival, pedig mint késöbb kiderült harmadannyiböl ujra legyártották volna a régit.
magyarország  :down:

#1250 Felhasználó inaktív   *Macika* 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 23:05

Idézet: Phantom Lord - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 22:54

Mikor lelopták a kocsirol a rendszámot akkor a hülye okmányirodás nő azt mondta, hogy mindenképpen uj rendszám kell uj forgalmival, pedig mint késöbb kiderült harmadannyiböl ujra legyártották volna a régit.
magyarország  :down:

Amennyiben mindkettőt lelopták, akkor körözésre kerül a régi rendszám.
Emiatt nem lehet kiadni a régit, teljesen logikusan és jogszerűen!!!

De csak gondolj bele!
Minden egyes ellenőrzésnél körözöttrendszámú lenne az autód! Ezt szeretnéd?

Nem a nőket, az országot kell szidni, elég gondolkodni is... :(
Gondolkoztál már ma?

#1251 Felhasználó inaktív   kisködmön 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 716
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 23:08

Idézet: *Macika* - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 22:41

szerk.: Mellesleg a jármű átfestése szintén magánügy...

Nem is oly rég a forgalmi egyik legfontosabb passzusa volt: milyen színű a kocsi.  :)
A szakemberek jogos keserve, hogy nem szabad figyelmen kívül hagyniok a haszontalan dolgokat.

#1252 Felhasználó inaktív   jrpryv 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.174
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 23:09

Idézet: *Macika* - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 23:41

Ökörködés = magánügy

Öntapadós rendszám-matrica nem engedélyezhető, egyedileg gyártott kisméretűt kell venni hozzá (tán D típus?), hivatalosat, jó pénzért, annál nincs gond átfestés esetén sem. A rendszámnak mindenkor függőlegesen olvashatónak kell lennie. Nem megfelelő, nem tölti be szerepét, így nem is engedélyezhető az, ha a 70 fokban megdöntött motorháztetőre van felragasztva.

szerk.: Mellesleg a jármű átfestése szintén magánügy...

Öntapadós rendszámtábla nem engedélyezett? :eek: Ez komoly? Egy csomó autón láttam már és azokon nemis tudom elképzelni, hogy máshogy lehetne megoldani :think: Nem motorháztetőre volt a totalcarban felragasztva, hanem rendesen előlre. Itt megnézhető az eset.

Én értem amit mondasz, világos, hogy megkell büntetni azokat, akik trafi ellen veszik le, de csak ezért nem lehet kárt okozni azoknak akik egyszerűen csak így jártak.
" Ha lelövünk egy embert, azzal bizonyos mértékig tisztázzuk a vele kapcsolatos álláspontunkat."

#1253 Felhasználó inaktív   *Macika* 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 23:12

Idézet: kisködmön - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 23:08

Nem is oly rég a forgalmi egyik legfontosabb passzusa volt: milyen színű a kocsi.  :)

De jó, félre akarta érteni, félre is érti. :(
Manapság is számít a jármű színe.

Nem azt írtam, hogy a jármű színe a közömbös/magánügy, hanem hogy átfestették. Gondolom törés miatt festették újra az autót, nem azért, mert jobban tetszett feketében, mint vörösben.
Gondolkoztál már ma?

#1254 Felhasználó inaktív   kisködmön 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 716
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 23:23

Idézet: *Macika* - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 23:12

De jó, félre akarta érteni, félre is érti. :(
Manapság is számít a jármű színe.

Nem azt írtam, hogy a jármű színe a közömbös/magánügy, hanem hogy átfestették. Gondolom törés miatt festették újra az autót, nem azért, mert jobban tetszett feketében, mint vörösben.

Meg akar sértődni, hát megsértődik. :D

Pedig pontosan az a lényeg, hogy a jármű színe közömbös és magánügy. :)

A forgalmiban szerencsére már nincs benne - miért is lenne -, akkor találkoztam a színnel utoljára, amikor a  dealernél kiválasztottam, hogy milyen legyen. Különben nem mindegy, hogy törés miatt vagy tetszés miatt festették újra?  :think:
A szakemberek jogos keserve, hogy nem szabad figyelmen kívül hagyniok a haszontalan dolgokat.

#1255 Felhasználó inaktív   DzsiAr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.927
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 23:40

Idézet: *Macika* - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 22:41

Öntapadós rendszám-matrica nem engedélyezhető, egyedileg gyártott kisméretűt kell venni hozzá (tán D típus?)...

Van ennél újabb rendelet ?

Idézet

A 35/2000. BM rendelet szerint ha a rendszámtábla felszerelésére nincs elegendő hely, vagy ha a rendszámtábla az átlagosnál nagyobb sérülési veszélynek van kitéve (pl. autóversenyzés miatt), a közlekedési hatóság igazolása alapján engedélyezhető a D típusú rendszámtáblának (ún. öntapadó fólia rendszám) a jármű elején történő alkalmazása. A közlekedési igazgatási hatóság a forgalmi engedély hivatalos feljegyzések rovatába "D típusú frsz. engedélyezve" záradékot jegyez be. A D típusú rendszámtáblára vonatkozó záradék bejegyzése a gyártásról szóló igazolás bemutatása után végezhető el.

A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne.

#1256 Felhasználó inaktív   *Macika* 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 23:42

Idézet: kisködmön - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 23:23

Meg akar sértődni, hát megsértődik. :D

Pedig pontosan az a lényeg, hogy a jármű színe közömbös és magánügy. :)

A forgalmiban szerencsére már nincs benne - miért is lenne -, akkor találkoztam a színnel utoljára, amikor a  dealernél kiválasztottam, hogy milyen legyen. Különben nem mindegy, hogy törés miatt vagy tetszés miatt festették újra?  :think:

Édes jó Istenem, hát nem érti :(

Nem foglalkoztam a színével. Az autót újrafestették az EREDETI színére, mert kopott, matt volt. ÉRTHETŐ????
Egyáltalán megnézted a linkelt videót???
Gondolkoztál már ma?

#1257 Felhasználó inaktív   *Macika* 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 23:48

Idézet: DzsiAr - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 23:40

Van ennél újabb rendelet ?


Köszi, ezek szerint tévedtem.
A D típusra emlékeztem, de halványan arra is, mintha ez nem lehetne öntapadós. Köszönöm, hogy kijavítottál!

Mindenesetre a felhelyezés után be kell mutatni és az alapján adják ki az engedélyt rá (mivel ez külön engedélyhez kötött), a forgalmiba külön beírásra kerül (remélem ezt már jól tudom :)).
Gondolkoztál már ma?

#1258 Felhasználó inaktív   *Macika* 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 24. 00:11

Idézet: kisködmön - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 23:23

A forgalmiban szerencsére már nincs benne - miért is lenne -, akkor találkoztam a színnel utoljára, amikor a  dealernél kiválasztottam, hogy milyen legyen. Különben nem mindegy, hogy törés miatt vagy tetszés miatt festették újra?  :think:

A kártyás forgalmira gondolsz?
Mert nekem 2 éves a forgalmim, és abban még benne van a szín. Sőt most, ahogy kötelező biztosítót váltottam, most is azt kérdezték, hogy a jármű színe (a forgalmi engedélyben szereplő módon).

A gépjárműnyilvántartásban is fontos szerepe van a színnek, sőt, a mai napig is jelenteni kell, ha egy autó más színű festést kapott, mint ami a gyári eredeti volt.
Gondolkoztál már ma?

#1259 Felhasználó inaktív   Sipi- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.928
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 24. 00:38

Idézet: DzsiAr - Dátum: 2005. dec. 23., péntek - 23:40

Van ennél újabb rendelet ?


Emlékeim szerint mintha a mútlkori totalcar-os rendszámos cikknél azt írták volna, hogy már nincs matricás rendszám.

#1260 Felhasználó inaktív   *Macika* 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 24. 00:40

Idézet: Sipi- - Dátum: 2005. dec. 24., szombat - 0:38

Emlékeim szerint mintha a mútlkori totalcar-os rendszámos cikknél azt írták volna, hogy már nincs matricás rendszám.

Én is úgy tudom, hogy EU-sból már nem lehet matricásat kiadni.
De eddig nem találtam semmi rá vonatkozót.
Gondolkoztál már ma?

Téma megosztása:


  • (126 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó