HWSW Informatikai Kerekasztal: Kinek milyen a Desktopja? V. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (103 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kinek milyen a Desktopja? V.

#561 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 25. 19:21

nehany itt postolt kepen latom, hogy a windows logo (flag) ott van az ablakok jobb felso sarkaban. titeket az nem zavar?? jo par nekem tetszo style-t is lattam mar itt es azoknal is ott figyelt az a windows flag. pedig szerintem sokat ront az osszkepen .... :smoker: vagy ez csak engem zavar?! :confused:

mellekelem azoknak ezt a kis "reg-tweaket" akik nem ismertek. (mert engem idegesitene ha minden klappolna csak az a franya kis zaszlos logo nem. :D )

ui: nem kell megijedni ha a hasznalat utan ("install") eltunik a cimsor, a toolbar. raklikkeltek a "helyere" es kivalasztjatok ujra es minden ugyanolyan lesz mint volt csak eppen az a logo nem lesz mar ott.  ;)

Csatolt fájl:


Szerkesztette: Desorder 2005. 11. 25. 19:24 -kor

A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#562 Felhasználó inaktív   Paracelsus 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 458
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 25. 19:27

Ld. a 17:26-os post-om.  :D

Egyébként a miniMIZE-zal annyi a baj, hogy nem lehet kijelölni neki egy területet a desktopon, ahova rakja a képeket, hanem végigrakja az egész desktopon. Egyébként tök cool lenne, szinte fölöslegessé tenné a taskbart.
Konfig: ASUS A7V600 & AMD Athlon XP 2500 (@1833 MHz) & Sapphire Radeon 9200 & 512 MB RAM & Maxtor 6E040L0 40 GB & Codegen 300 W | MS Windows 98 SE & MS Windows XP SP2 | powered by metal

#563 Felhasználó inaktív   B@ldrick 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 25. 23:10

Idézet: Desorder - Dátum: 2005. nov. 25., péntek - 20:21

vagy ez csak engem zavar?!

nem. y'z toolbarom is megoldja ;)
Gigabyte EP45-DS5|Intel Core2Quad Q9450 @3.2GHz|Asus Silent Knight II|CSX DDR2 1066Mhz 2x2GB|Sapphire HD4870 512MB GDDR5|WD Caviar16 RE 320GB+SE16 750GB+Blue 500GB|Seagate Barracuda 7200.7 160GB|Thermaltake Shark-black|Corsair TX650|Creative Desktop Theater 5.1 DTT2200|Hauppauge WinTV THEATER|Pioneer DVR-109|Logitech G9 Laser Mouse|SteelSeries QcK mini|Samsung SyncMaster 226CW|Artic Cooling F12 Pro PWM|Windows 7 x64|Mac OS X Snow Leopard 10.6.2

#564 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 03:23

Idézet: B@ldrick - Dátum: 2005. Nov. 25., Friday - 23:10

nem. y'z toolbarom is megoldja ;)

jah. jooo! :D azt tudom, hogy a shellpackokban is nemelyikben bene van ez a regtweak mar. de ha csak kulon style-t hasznal az ember, mast nem, akkor jol jon ez.  ;)
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#565 Felhasználó inaktív   blash 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.080
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 11. 26. 05:37

Idézet: Desorder - Dátum: 2005. nov. 25., péntek - 19:21

nehany itt postolt kepen latom, hogy a windows logo (flag) ott van az ablakok jobb felso sarkaban. titeket az nem zavar?? jo par nekem tetszo style-t is lattam mar itt es azoknal is ott figyelt az a windows flag. pedig szerintem sokat ront az osszkepen ....  vagy ez csak engem zavar?!


Zavar engem is, de van ami me'g jobban zavar: a legtobb programban mentesnel vagy epp megnyitasnal, a megjeleno ablakban allandoan csak a List nezett az aktiv, holott jobban kedvelnem, ha valaszthato lenne (mert a Details jobban tetszene), es az is tok jo lenne ha az oszlopok meretet is megjegyezne. Nem kene allandoan azzal vacakolni, hogy ezen allitsak, ha kivancsi vagyok a hosszu nevu file-okra is :\

De ennel a fosnal me'g az a kedvencem, hogy ha billentyuzettel navigalok, akkor csak ugy tudok belepni egy konyvtarba, ha az ki van jelolve. (Mikor belepek egy konyvtarban, akkor a legfelso konyvtaron vagy file-on van "kurzor", de persze kijeloles nelkul, igy ha eggyel melyebbi konyvtarba megyek, amin belepes utan egybol ott van.)


Ehelyett szivesen elviselnem a FAR-t beleintegralva ezek a dialogus ablakokba;D


A taskbaron levo Start feliratot es a zaszlojat is el lehet tunteni vagy modositani ilyen egyszeruen regisitryvel, mint az ie-ben levo animalt zaszlot?


Csatolmanyon latszik, hogy nez siman, alapbol:

Csatolt fájl:


Szerkesztette: blash 2005. 11. 26. 05:47 -kor


#566 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 06:15

Idézet: blash - Dátum: 2005. Nov. 26., Saturday - 5:37

A taskbaron levo Start feliratot es a zaszlojat is el lehet tunteni vagy modositani ilyen egyszeruen regisitryvel, mint az ie-ben levo animalt zaszlot?

enis jobban kedvekem a details nezetet. de abban a open/save dialogban nemtom hogy lehetne rabirni hogy mas legyen a default. majd utananezek...
a startmenu zaszlot es a start feliratot a tclock-al lehet eltuntetni/mas kepet betennni/a szoveget atirni. de ennek a proginak futnia kell allandoan asszem. a masik megoldas az explorer.exe hackelese.  ;) vagy esetleg meg mas progik is lehet megtudjak csinalni a tclock-on kivul.  :think: azt nemtom.
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#567 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 09:18

Idézet: blash - Dátum: 2005. Nov. 26., Saturday - 5:37

Zavar engem is, de van ami me'g jobban zavar: a legtobb programban mentesnel vagy epp megnyitasnal, a megjeleno ablakban allandoan csak a List nezett az aktiv, holott jobban kedvelnem, ha valaszthato lenne (mert a Details jobban tetszene), es az is tok jo lenne ha az oszlopok meretet is megjegyezne. Nem kene allandoan azzal vacakolni, hogy ezen allitsak, ha kivancsi vagyok a hosszu nevu file-okra is :\

nos. Viewtify the Open/Save Box. en nem probaltam meg ki. de ez valszeg mukodik. :cool:

----
"Grigri recently coded a handy little app to let you control the view of the icons in the open/save dialog box. The really handy thing is that it can set a different on for each app. You could set your image editor to thumbnails, ftp client to details, icon maker to normal icons, etc. You can see how this could come in handy. Be sure to read the readme for instructions. (note: I didn't see the app listed on grigri's site yet) " // @ virtualplastic  :respect:
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#568 Felhasználó inaktív   Avalon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 638
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 10:46

Nekem is van azzal problémám, mégpedig, h h lehet megvaltoztatni az ikonokat benne. (Open/Save Box).
Nem talaltam még meg az a fájlt amiben ezek benne vannak, pedig biztos, h a system32 könyvtárban van.
Vki nemtudja, h melyikben?


Avalon

#569 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 11:45

Idézet: Avalon - Dátum: 2005. Nov. 26., Saturday - 10:46

Nekem is van azzal problémám, mégpedig, h h lehet megvaltoztatni az ikonokat benne. (Open/Save Box).
Nem talaltam még meg az a fájlt amiben ezek benne vannak, pedig biztos, h a system32 könyvtárban van.
Vki nemtudja, h melyikben?


Avalon

a regi tipusu ikonok a /system32/comctl32.dll-ben vannak, az uj tipusu mar 32 bites ikonok meg a windows/winsxs konyvtarban van egy csomo comctl32.dll kulonbozo hosszunevu alkonyvtarakban. a legutolso verzioszamut kicsereled es kesz. (a konyvtar neveben van a verzioszam) legalabbis nalam ott volt xp+sp1 ben... de valszeg ott van az mindenkinek.. a lenyeg az hogy az a dll nem a system32-ben van.  ;)

jah, es ne ikonokat hanem bitmapeket keress!.  :cool:

Szerkesztette: Desorder 2005. 11. 26. 11:46 -kor

A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#570 Felhasználó inaktív   Avalon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 638
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 11:57

Idézet: Desorder - Dátum: 2005. nov. 26., szombat - 12:45

a regi tipusu ikonok a /system32/comctl32.dll-ben vannak, az uj tipusu mar 32 bites ikonok meg a windows/winsxs konyvtarban van egy csomo comctl32.dll kulonbozo hosszunevu alkonyvtarakban. a legutolso verzioszamut kicsereled es kesz. (a konyvtar neveben van a verzioszam) legalabbis nalam ott volt xp+sp1 ben... de valszeg ott van az mindenkinek.. a lenyeg az hogy az a dll nem a system32-ben van.  ;)

jah, es ne ikonokat hanem bitmapeket keress!.  :cool:

:lama: hehe, ritka biztos voltam benne.

Ilyen bitmapat h lehet előállítani ikonokból?


Avalon

#571 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 12:05

Idézet: Avalon - Dátum: 2005. Nov. 26., Saturday - 11:57

:lama: hehe, ritka biztos voltam benne.

Ilyen bitmapat h lehet előállítani ikonokból?


Avalon

hat fogsz egy olyan progit ami kezeli az ikonokat , megnyitod es azt elmented egy olyan formatumba amit megesz a psp, photoshop, esetleg mspaint ( :D ) vagy barmilyen kepszerkeszto progi. aztan a dll-bol kiszeded a kepecsket, megnyitod kepszerkesztoben es arra rakopizod a kivant abrat amit az ikon abrazolt.. !ugyelve a hatterszinre, hogy az ugyanaz maradjon az eredeti bitmapben mert az biztositja hogy ahol kell ott atlatszo legyen a hatter..stb... nem nehez dolog ez...  ;)
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#572 Felhasználó inaktív   Davemaster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 12:50

Sziasztok!

Szeretném kicserléni az összes ikonomat Vista-ra...
Csak ilyenekkel lehet hogy:windowblinds meg stylexp?
Ezek nélkül nem is lehet?
Előre is köszi mindenkinek! :think:
Turi Fan Club V1.0

"A rallysport olyan mint a sakk,csak nincs idő két lépés között!"

#573 Felhasználó inaktív   Davemaster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 12:52

Ja.....És még szeretném kitenni a TV műsort az asztalra....
Ez hogy lehetséges?
Turi Fan Club V1.0

"A rallysport olyan mint a sakk,csak nincs idő két lépés között!"

#574 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 13:17

Idézet: Davemaster - Dátum: 2005. Nov. 26., Saturday - 12:52

Ja.....És még szeretném kitenni a TV műsort az asztalra....
Ez hogy lehetséges?

egyelore a tv-t a samurize-al lehet csak kitenni. ( :think: ). de mar "dolgozom" az ugyon, hogy lehessen activedesktopkent (html+a vb script) is kitenni. mar tobb VBScriptet leszedtem ami a hdd-rol, ip-cimrol memoriarol ,computerrol/userrol,akarmirol ad infot... de meg egyenlore nem tudtam html-be integralni. nemtudom mit es/hogy kell kiiratni vele.. :confused: de a tv scripthez mar kertem segitseget ha az meglesz akkor annak alapjan a tobbit is mar megtudom valszeg csinalni.  szeretem az ilyen kihivasokat.  :D
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#575 Felhasználó inaktív   Avalon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 638
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 11. 26. 14:10

:offtopic:

Idézet

[...]szeretem az ilyen kihivasokat.[...]

Kedden irok analízisből ZH-t, na az k**va nagy kihívás nekem, nem érdekel?  :p
:)

#576 Felhasználó inaktív   blash 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.080
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 11. 26. 14:19

Idézet: Desorder - Dátum: 2005. nov. 26., szombat - 9:18

nos. Viewtify the Open/Save Box. en nem probaltam meg ki. de ez valszeg mukodik. :cool:

----
"Grigri recently coded a handy little app to let you control the view of the icons in the open/save dialog box. The really handy thing is that it can set a different on for each app. You could set your image editor to thumbnails, ftp client to details, icon maker to normal icons, etc. You can see how this could come in handy. Be sure to read the readme for instructions. (note: I didn't see the app listed on grigri's site yet) " // @ virtualplastic  :respect:

Nagyon nagy koszonete neked eze' a programert, pont ilyet kerestem (:

Arra aze' kivancsi vagyok, hogy mikepp sikerult megtalalnod. Mert mielott kerdeztem, keresgeltem, de sajna nekem nem sikerult talalnom ra megoldast. Koszi me'gegyszer  :respect2:

#577 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 15:23

Idézet: blash - Dátum: 2005. Nov. 26., Saturday - 14:19

Nagyon nagy koszonete neked eze' a programert, pont ilyet kerestem (:

Arra aze' kivancsi vagyok, hogy mikepp sikerult megtalalnod. Mert mielott kerdeztem, keresgeltem, de sajna nekem nem sikerult talalnom ra megoldast. Koszi me'gegyszer  :respect2:

hat oszinten! VELETLEN! valaki nyitott egy hasonlo kerdest eppen ma a virtualplastic forumon es ott ajanlotta valaki ezt a progit. ezt a mazlit!!!!!! :D es hat en meg naponta tobbszor is jarok ott, szal eszrevettem.  :D


avalon:  :lol: haaat... inkabb kihagynam.  :D de azert remelem sikerul osszehoznod valamit.
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#578 Felhasználó inaktív   evone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.368
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 15:43

Des, miket lehet letörölni mindenféle szívbaj nélkül (simán shift + deletével) a windows könyvtárból? láttam ugyanis hogy te is lezúztál egy-két dolgot. előre is köszi :respect:
macbook air 2014

#579 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 15:57

Idézet: evone - Dátum: 2005. Nov. 26., Saturday - 15:43

Des, miket lehet letörölni mindenféle szívbaj nélkül (simán shift + deletével) a windows könyvtárból? láttam ugyanis hogy te is lezúztál egy-két dolgot. előre is köszi :respect:

pl:
a windows help-et.
a dllcache-t (ezt csak akkor ha tokeletesen uralod a gepet.  :D mert innen veszi a win azokat a letfontosssagu elemeket (dll,exe) amiket ha valami kiakar cserelni a system32-bol(pl virus, vagy te magad). szoval ezek ilyen biztonsagi file-ok. mivel nekem eleg sok rendszer fileom van meghekkelve ezert nalam ez a dllcache tokre felesleges, es csak nyug/pazarlas . mellesleg ez foglal a legtobbet. ~ 300 Mb.)
a hotfixek backupjait is siman lehet. (ugyanis kiakarna uninstallni a hotfixeket? max ha az barmolt el valamit.)

meg a kisebb dolgokat mint mediaplayer,meg mittudomen..  :D amiket sose hasznaltam.
de itt egy reszletes lista miket lehet: http://www.neowin.ne...showtopic=80511
rogton az elso beirasban reszletesen levan irva.

van amit nem enged letorolni mert hasznalatban van,stb. en azokat a masik rendszerem alol toroltem. ;) most szinte feleakkorra a winem merete mint volt. (~900Mb). azert is fontos ez nalam mert a rendszer particiom csak 3Gigas.

jah: es az oldalon irjak is hogy ne az egesz konyvtarat torold, hanem csak a tartalmat! mert a win esetleg hibauzenetet adhat ha nem talalja. igaz ujra letrehozza maganak ha az nincs ott de az mar ures lesz szinten. :D

Szerkesztette: Desorder 2005. 11. 26. 16:01 -kor

A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#580 Felhasználó inaktív   evone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.368
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 16:04

köszönöm
macbook air 2014

Téma megosztása:


  • (103 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó