HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Minden németre ezernyi internet jut - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Minden németre ezernyi internet jut Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2009. 12. 22. 17:56

Németország egybefüggő dedikált tartományt kapott a RIPE NCC-től, mely többek közt az IP-címekkel történő gazdálkodást végzi. Ennek köszönhetően minden német állampolgárra több ezer milliárdszor annyi cím jut, mint a teljes jelenlegi IPv4 internet.
https://www.hwsw.hu/...-ripe-ipv4.html' target='_blank'>https://www.hwsw.hu/...-ripe-ipv4.html

#2 Felhasználó inaktív   FTeR 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 532
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 22. 17:56

win xp RTM valóban nem támogat IPv6-ot, de sp1 már igen. valahogy kétlem, h sok RTM lenne a netre dugva. aki 2001 óta nem frissített gépet, annak nem az ipv6 lesz a legnagyobb baja...

#3 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2009. 12. 22. 18:10

@FTeR: először azt gondoltam, rosszul tudtam, de megnéztem, és akkor a megfogalmazásom nem lett elég világos. a natív szóval arra utaltam, hogy alap telepítés esetén is már. a windows xp-hez is elérhető az ipv6 protokoll, de nem aktív, külön telepíteni kell, kvázi be kell kapcsolni. ezzel kiegészítettem az anyagot is. a gondolat annyi, hogy mondjuk néhány százmillió felhasználónál elég nehéz elérni, hogy mindenki telepítse.

#4 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 22. 18:32

Nem a Windows XP lesz itt a szivas hanem az isten tudja mennyi beagyazott eszkoz.

#5 Felhasználó inaktív   potyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.610
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 22. 19:16

Nekem csak az nem világos, hogy miért van 64 bit a felhasználó kezébe adva? Én alapból csak 16 bitet adtam volna. Már a 16 bit is ~65000 eszközt jelent, ettől többre meg egyszerű felhasználónak úgysincs szüksége, de még a legtöbb cégnek, szervezetnek sem. Aki meg igényli, kapjon 32 bitet, de nehogy már a mai címtartomány ne legyen elég valakinek. Vagy a felhasználói végpont alatt nem Jancsikát értik, aki otthon msn-ezik meg emailezik?
Én még nem láttam ilyet, aki ilyen gyorsan ilyen sok időt elpazarol!

#6 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 22. 21:19

@bean: Es nem is beszelve a szoftverekrol!
Mi a nyaron vezettuk be az ipv6-ota az egyik halozatunkon. Gyakorlatilag szinte minden kliens (OS) felveszi es, nem volt vele kulonosebb gond. A legnagyobb probemat nalunk az okozza, hogy sok szerver program, amit megvasaroltunk egyaltalan nem tamogatja. Linux alatt jobb a helyzet, ott a legtobb nagyobb program mar nativan tartalmazza, windows alatt azonban siralmas a helyzet.

#7 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 22. 22:26

A cím alapján ez ugrott be elsőre:

Idézet: Ted Stevens

Ten movies streaming across that, that Internet, and what happens to your own personal Internet? I just the other day got...an Internet was sent by my staff at 10 o'clock in the morning on Friday. I got it yesterday [Tuesday]. Why? Because it got tangled up with all these things going on the Internet commercially.


:)

#8 Felhasználó inaktív   PunishR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 139
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 23. 09:52

autoconf cimek miatt kell /64, egyebkent winxp nem tud dhcpv6ot se bar ezen meg lehet segiteni, viszont dns kereseket csak v4 felett kepes forgalmazni.

#9 Felhasználó inaktív   PunishR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 139
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 23. 10:22

Ja es a nemet telekomnak egyedul van /19 Kép mokas ez

#10 Felhasználó inaktív   Dabsol 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.524
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 23. 12:12

Ha bemegyek a szolgáltatóhoz, akkor hogy kérem a címet? 18.18.20.33.255.255.180.212 ? Kép
Gigabyte 990XA-UD3, Athlon Phenom II X4 955, 8 GiB Corsair XMS 1600Mhz DDR3, Sapphire Radeon HD5850 1 GiB, Corsair Force 3 60GiB SSD, WD RE2 250GiB, Samsung 1TeB, Roccat Kova+ egér, Samsung 245T tft

#11 Felhasználó inaktív   potyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.610
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 23. 12:46

@Dabsol: Majdnem. Pontok helyett kettőspontot tegyél, és ne 8 bites értékekben gondolkodj, hanem 16 bitesekben. http://hu.wikipedia....C3.A9s_IPv6-tal
Én még nem láttam ilyet, aki ilyen gyorsan ilyen sok időt elpazarol!

#12 Felhasználó inaktív   Nezelodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.043
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 23. 22:50

Nekem is van/volt 65535 db. ipv6 cimem, de sokra nem mentem vele, minthogy ircen gengszterkedjek, esetleg speci ipv6 nntp-t meg hasonlokat nezegessek... Legyen a fritzeknek, mit banom en :>>>
Udv: Nezelodo

#13 Felhasználó inaktív   PunishR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 139
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 24. 10:32

ez egyebkent a hirrel ellentetben csak a nemet kormanynak allokalt tartomany nagyonsok nemet ISP nek van mar legalabb ekkora tartomany vagy akar nagyobb is, kicsit tyuk tojas hangulata van ennek a v6nak meg mert te pl nem hasznalod mert nincs tartalom a szolgaltatok meg nem hasznaljak mert nincs user...

#14 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2009. 12. 24. 12:30

@kukif: nem értem az ellentétet.

#15 Felhasználó inaktív   PunishR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 139
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 24. 19:09

Kép nem baj

#16 Felhasználó inaktív   Nezelodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.043
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 25. 00:37

Ah, az ipv6 itt figyeg mar vagy 5-10 eve boven; csak nalunk, es semmi fejlodes nem volt szolgaltatas teren. Addig meg perszehogy nem lesz erdeklodo, mig az alkalmazasok tizede sem valosithato meg spontan ipv6-on. Szoval jolenne, de nyitni kene. Mondjuk eloszor minden webhosternek nyitni egy ipv6-ot a teljes kinalatra, aztan az ilyen-olyen p2p klienseket is elkezdeni atultetni ipv6-ra. Jelenleg az van, hogy fogsz egy gateway-t, kivalasztasz 1-et a kurvasok ipv6 cimedbol es megnezed azt a 3-4 helyet, ami ipv6 kompatibilis, es kesz. Jateknak, tesztnek elmegy.
Udv: Nezelodo

#17 Felhasználó inaktív   An-Dee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 15:04

mi lesz azzal a sok soho routerrel amit kis cégek és otthoni emberkék vásároltak?
megy a kukába?
nagyon jó biznisz ez hardware gyártóknak, talán nem véletlen hogy idáig nem került be a firmware-ekbe
Intel Core2Duo E8400@3GHZ, Asus Barebone, 2 GB DDR 800, Ati HD4670, Samsung 400GB Sata, LG Sata DVDRW, Gigabit Lan
AMD Athlon 1000, Epox 8kha+, 512MB DDR 266 MHZ, Ati 9600, Gigabit Lan, Sb live, LG DVDRW
Netgear ReadyNas Duo 2x1TB,  Buffalo MiniStation 120
Netgear FVS318 ProSafe router, Netgear GS105  Gigabit Switch
MSI PR210 Notebook, Popcorn Hour NMT C200
MySite

#18 Felhasználó inaktív   szeder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 27. 15:58

Idézet: An-Dee - Dátum: 2009. dec. 27., vasárnap - 15:04

mi lesz azzal a sok soho routerrel amit kis cégek és otthoni emberkék vásároltak?
megy a kukába?

Miért mennének a kukába?  Az IPv4 se megy a kukába.

#19 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 29. 13:12

Idézet

Az IPv4 szűkössége ráadásul már most is érződik, mivel sok helyen már címfordítási, azaz NAT-technikákat alkalmaznak annak érdekében, hogy egyetlen publikus IPv4 cím mögé több számítógép is csatlakozni tudjon - ilyen trükközésre az IPv6 esetében semmi szükség.


Má dehogyis nincs rá szükség. No nem amiatt, hanem a mellékhatása miatt, ami megvalósit egy egyszerű alap tűzfalat. Igazán csodálatra méltó az a támadás áradat, amit tapasztalni lehet, ha kihúzod a routerből a kliens kábelt, és bedugod közvetlenül a modembe... (kell hozzá normális szoftveres tűzfal, amivel monitorozni lehet)

#20 Felhasználó inaktív   potyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.610
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 30. 01:38

Idézet: hkpk - Dátum: 2009. dec. 29., kedd - 14:12

kell hozzá normális szoftveres tűzfal, amivel monitorozni lehet

Mint pl.?
Én még nem láttam ilyet, aki ilyen gyorsan ilyen sok időt elpazarol!

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó