HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows Xp és a virtuális memória - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows Xp és a virtuális memória

#11 Felhasználó inaktív   onkelz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.648
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 05. 23:18

idézet:
Ezt írta LAMExPERT:


A memória 1.5x-ese 256 MB memória alatt, fölötte a memória mérete.

Detonator 40.72
[/quote]
Koszi a tippet.Dobtam egy KCS-t

;)
Dobtam volna
:D

[ 2002. október 06.: onkelz szerkesztette a hozzászólást ]
                       

morrisseymusic            morrissey-solo       

#12 Felhasználó inaktív   sadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.739
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 06. 14:05

Lehetnek abból galibák, hogy átraktam egy másik winyóra a lapozófilét? Tehát nem a rendszer winyón van.
[Asus P5KC] [Intel Core 2 Quad Q6600 @ 3000Mhz / 333FSB] [2 x 2048MB Kingmax DDR3 @ 1333Mhz] [Gigabyte HD7850 OC 1024MB GDDR5 @ 900/4800Mhz] [Samsung SyncMaster T220] [Kingston SSDNow V+100 96GB + Seagate Barracuda 7200.12 2000GB] [FSP Raider 550W]

#13 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 06. 15:34

Idézet: sadam - Dátum: 2006. aug. 6., vasárnap - 15:05

Lehetnek abból galibák, hogy átraktam egy másik winyóra a lapozófilét? Tehát nem a rendszer winyón van.

Igen. Sokkal gyorsabb lesz, ezért ajánlatos másik vinyón tárolni.
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#14 Felhasználó inaktív   sadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.739
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 06. 16:35

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. aug. 6., vasárnap - 16:34

Igen. Sokkal gyorsabb lesz, ezért ajánlatos másik vinyón tárolni.

Okok, köszönöm válaszod.  :respect:  :) Majd csak megbírkozok vele...  :Đ

Szerkesztette: sadam 2006. 08. 06. 16:36 -kor

[Asus P5KC] [Intel Core 2 Quad Q6600 @ 3000Mhz / 333FSB] [2 x 2048MB Kingmax DDR3 @ 1333Mhz] [Gigabyte HD7850 OC 1024MB GDDR5 @ 900/4800Mhz] [Samsung SyncMaster T220] [Kingston SSDNow V+100 96GB + Seagate Barracuda 7200.12 2000GB] [FSP Raider 550W]

#15 Felhasználó inaktív   Vulpex 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 802
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 06. 23:25

Másik partícióra nemigazán van értelme átrakni a swapet, ugye?..

Ez egy 10 GB -s NTFS partíció, ráadásul a lemez végén... (egy lemez van, azon két partíció)

#16 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 07. 00:18

Idézet: Suricated - Dátum: 2006. aug. 7., hétfő - 0:25

Másik partícióra nemigazán van értelme átrakni a swapet, ugye?..

Ez egy 10 GB -s NTFS partíció, ráadásul a lemez végén... (egy lemez van, azon két partíció)

De. :)
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#17 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 07. 08:41

Idézet: Suricated - Dátum: 2006. aug. 7., hétfő - 0:25

Másik partícióra nemigazán van értelme átrakni a swapet, ugye?..

Ez egy 10 GB -s NTFS partíció, ráadásul a lemez végén... (egy lemez van, azon két partíció)

Ha fix és egyben van, akkor maradjon csak a rendszer közelében. Ilyenkor a partíciók közötti szambázás lehet rosszabb eredményt hoz...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#18 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 07. 12:55

Ha már átrakod, mindenképpen a lemez ELEJÉRE tedd. Ott érhető el a legnagyobb sebesség.
Én másik vinyó első partíciójára szokom tenni.

#19 Felhasználó inaktív   Vulpex 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 802
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 07. 13:27

Ok, köszi!

Először én is erre gondoltam, csak biztos akartam lenni benne. ;)  Vagyis: Hogyha átraknám a swapet a másik partícióra, akkor a lemez végére kerülne, távol a rendszer és programfájloktól. Ez pedig azzal jár, hogy a winyó az idő nagy részét azzal tölti, hogy ide-oda seek-el a két adathalmaz között. Ebből adódik, hogy a rendszer nemhogy gyorsul, de inkább még lassabb lesz.

Tehát az lesz a legjobb, ha marad ott, ahol van (a rendszerpartíción).

De most eszembe jutott még valami. Mi történik akkor, ha a swap méretét fixre állítjuk be? A swap kezdő mérete nálam most 384 MiB (256 x 1,5), a maximális 768 MiB (256 x 3). Arra gondoltam, ha állandó lenne a mérete (a kezdő és max. méret egyaránt 768 MiB), akkor az annyiból lenne jobb, hogy a. nem töredezne szét a swapfile, b. gyorsabban lehetne indítani és bezárni nagy programokat (pl Photoshop vagy nagy dx-es játék), mert nem kellene az op.rendszernek folyton azzal tölteni az időt, hogy hol megnöveli a swap méretet, hol lecsökkienti. De ha mindig ilyen nagy a swap file, az nem jár teljesítménycsökkenéssel? Gondolok itt arra, hogy minél nagyobb a swap file, annál nagyobb a hozzáférési ideje (ugyanannyi adat olvasása és írása több időt vesz igénybe, mint egyébként). Vagy nem így van? :think:

#20 Felhasználó inaktív   csavar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 272
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 12. 08:40

Üdv!

Érdekes jelenségre lettem figyelmes:

768MB memóriám van és letiltottam a lapozófájlt. Miután másolok vagy másik felhasználóra kapcsolok át a futó és tálcáraleültetett programjaim(pl total commander) viszonylag lassan 5 mp alatt jelenik meg és közben megy a winyó. Elvileg a memóriában kellene lennie nem? És az átkapcslásnak mint a villámnak kellene történnie.

Olyan mintha azért lenne lapozófájl. Pedig nincs. Esetleg a hibernal.sys-be tárolja az adatokat?

#21 Felhasználó inaktív   bibe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 13. 21:52

A Windows bizonyos belso muveletekre mindig a pagefile-t hasznalja.
Nem szabad teljesen kikapcsolni! Mert ez lesz a vege..... :)

Amugy ha nem a rendszerparticion van a pagefile, csak egy hatranya van: nem kepes a rendszer teljes memoria dump-ot csinalni kek halalkor. De foldi halandoknak nem is lesz ra szuksege... :)
"Nincs izom, nincs izomláz!" (Garfield)

#22 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 14. 04:12

Idézet: Suricated - Dátum: 2006. aug. 7., hétfő - 13:27

Ok, köszi!

Először én is erre gondoltam, csak biztos akartam lenni benne. ;)  Vagyis: Hogyha átraknám a swapet a másik partícióra, akkor a lemez végére kerülne, távol a rendszer és programfájloktól. Ez pedig azzal jár, hogy a winyó az idő nagy részét azzal tölti, hogy ide-oda seek-el a két adathalmaz között. Ebből adódik, hogy a rendszer nemhogy gyorsul, de inkább még lassabb lesz.

Tehát az lesz a legjobb, ha marad ott, ahol van (a rendszerpartíción).

De most eszembe jutott még valami. Mi történik akkor, ha a swap méretét fixre állítjuk be? A swap kezdő mérete nálam most 384 MiB (256 x 1,5), a maximális 768 MiB (256 x 3). Arra gondoltam, ha állandó lenne a mérete (a kezdő és max. méret egyaránt 768 MiB), akkor az annyiból lenne jobb, hogy a. nem töredezne szét a swapfile, b. gyorsabban lehetne indítani és bezárni nagy programokat (pl Photoshop vagy nagy dx-es játék), mert nem kellene az op.rendszernek folyton azzal tölteni az időt, hogy hol megnöveli a swap méretet, hol lecsökkienti. De ha mindig ilyen nagy a swap file, az nem jár teljesítménycsökkenéssel? Gondolok itt arra, hogy minél nagyobb a swap file, annál nagyobb a hozzáférési ideje (ugyanannyi adat olvasása és írása több időt vesz igénybe, mint egyébként). Vagy nem így van? :think:

Nem. Nem használja mindig az összeset, az a programhasználatod függvénye. Tulajdonképpen a fix méret = max méret
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#23 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 08. 14. 07:38

Idézet: bibe - Dátum: 2006. aug. 13., vasárnap - 22:52

A Windows bizonyos belso muveletekre mindig a pagefile-t hasznalja.
Nem szabad teljesen kikapcsolni! Mert ez lesz a vege..... :)

És olyankor hova lapoz, ha ki van kapcsolva és nincs a merevlemezen pagefile.sys? :think:
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#24 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2006. 08. 14. 07:46

Idézet: csavar - Dátum: 2006. aug. 12., szombat - 9:40

Üdv!

Érdekes jelenségre lettem figyelmes:

768MB memóriám van és letiltottam a lapozófájlt. Miután másolok vagy másik felhasználóra kapcsolok át a futó és tálcáraleültetett programjaim(pl total commander) viszonylag lassan 5 mp alatt jelenik meg és közben megy a winyó. Elvileg a memóriában kellene lennie nem? És az átkapcslásnak mint a villámnak kellene történnie.

Olyan mintha azért lenne lapozófájl. Pedig nincs. Esetleg a hibernal.sys-be tárolja az adatokat?

Gyors felhasználóváltást kapcsold ki és akkor már nem fog lapozni. De miért gond, ha van lapozófájlod? Felhasználóváltáskor normális dolog, hogy a másik, inaktív felhasználót kipucolja a memóriából.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#25 Felhasználó inaktív   bibe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 17. 20:41

Idézet: didyman - Dátum: 2006. aug. 14., hétfő - 8:38

És olyankor hova lapoz, ha ki van kapcsolva és nincs a merevlemezen pagefile.sys? :think:

Sehova, ezert lassu... :)
"Nincs izom, nincs izomláz!" (Garfield)

#26 Felhasználó inaktív   sunone 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 41
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 18. 11:53

Idézet: bibe - Dátum: 2006. aug. 13., vasárnap - 22:52

A Windows bizonyos belso muveletekre mindig a pagefile-t hasznalja.
Nem szabad teljesen kikapcsolni! Mert ez lesz a vege..... :)

Nálam spec tiltva van mindhárom gépemen, szerintem érzésre kicsit gyorsabbak is a masinák.

okosságok:

http://www.windowsitpro.com/Article/Articl...2035/42035.html

http://www.petri.co....ptimization.htm

#27 Felhasználó inaktív   bibe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 18. 18:10

Nem tudom Mark Russinovich vagy David Solomon neve mond-e valamit a ketelkedoknek.
Ha nem, annyi eleg, hogy a Sysinterlas alapitoi ill. Russinovich maga a Sysinternals! :) (Vagyis mostmar Microsoft... :D)
Volt szerencsem mindkettot eloben latni. Es az o eloadasukon volt a Windows lelkivilagarol szo. (Solomon pont Budapesten, a Lurdy Hazban beszelt rola)
En nekik azert elhiszem, hogy van olyan belso Windows-os folyamat, ami csak es kizarolag a lapozofile-on keresztul mukodik. (ha jol emlexem, a memoria "szemetgyujtoje" (garbage collector))
Vagyis, valamilyen minimalis pagefile-nak mindig lenni kell, hogy optimalisan mukodjon a Windows.

De ha ram hallgattok, mindenki azt csinal, amit akar! :)
"Nincs izom, nincs izomláz!" (Garfield)

#28 Felhasználó inaktív   hokuszpk 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 415
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 19. 14:05

Idézet: csavar - Dátum: 2006. aug. 12., szombat - 9:40

Üdv!

Érdekes jelenségre lettem figyelmes:

768MB memóriám van és letiltottam a lapozófájlt. Miután másolok vagy másik felhasználóra kapcsolok át a futó és tálcáraleültetett programjaim(pl total commander) viszonylag lassan 5 mp alatt jelenik meg és közben megy a winyó. Elvileg a memóriában kellene lennie nem? És az átkapcslásnak mint a villámnak kellene történnie.

Olyan mintha azért lenne lapozófájl. Pedig nincs. Esetleg a hibernal.sys-be tárolja az adatokat?

nem lapoz sehova. csak eppen ha nem kell,akkor az inaktiv folyamatok azon reszeit, amik elvileg nem valtoznak/valtozhatnak -- jellemzoen a dll-ek programok  futtathato kodjait -- olvassa ujra, merhogy memoriatakarekossagi szempontokbol kihajigalja oket a memoriabol, amikor nem kellenek, de szuksege van ramra. legalabbis a multkor okositottak ki,es akkor eztet mondtak. :D)
AMD 64 ? Ugyan már ! A 65-ös az igazi.

#29 Felhasználó inaktív   rol33 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 401
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 19. 14:21

huhh én most néztem meg. nekem kezdeti 2046 a maximaális 4092. 1,5 Gb ramom van, szerintetek mennyire állítsam?

#30 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 19. 16:58

Idézet: rol33 - Dátum: 2006. aug. 19., szombat - 14:21

huhh én most néztem meg. nekem kezdeti 2046 a maximaális 4092. 1,5 Gb ramom van, szerintetek mennyire állítsam?

256 MB
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó