HWSW Informatikai Kerekasztal: HWSW Informatikai Kerekasztal -> Intervallum és Kvantum számitógépek

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Feliratkozás: vers' Blog        RSS Feed

Intervallum és Kvantum számitógépek

7 Komment
Először úgy gondoltam e 2 fajta elméletet külön fogom leírni, de idővel felismertem hogy nincs az egyik a másik nélkül, a jövő számítógépe Intervallumos kvantum processzorra fog épülni.

Kezdjük az alapokkal , mi is a kvantum számítógép lényege:

A hagyományos számítógépekben egy bit a 0 vagy 1 értéket veheti fel , míg a kvantumszámítógépben egyszerre jelen van a 0 és az 1 érték is, ezt felfoghatjuk úgy is hogy a két érték között véletlenszerűen váltakozik igen nagy sebességgel. Több bit összekapcsolásaval egy számtartományt tudunk leírni , pl 8 bittel 256 számot kapunk a 0-255-os intervallumban , ezt hívjuk ugye byte-nak, amikor adatokkal dolgozunk a jelenlegi számítógépünkön egy byte-nak mindig van konkrét értéke pl a 00000001 -es bitkombináció az 1 értéknek felel meg , ugyanez kvantum processzorban úgy működik hogy a lehetséges összes értéket felveszi, tehat a 0-255 számok egyszerre jelen vannak, vagy kauzálisan váltakozik közöttük.

Amikor 2 byte-ot összeadunk a jelenlegi processzorunkban akkor 2 szám összegét kapjuk , pl 2+3=5 , kvantum processzorban a 2 byte összeadása más eredményt hoz , az összes lehetséges bemeneti érték összege fog megjelenni a kimeneten , de ez önmagában semmit sem ér ,pár kivételtől eltekintve, mert valahogy vezérelnünk kell a processzorunkat , nincs mindig szükségünk az összes értékre, csak egy tartományára vagy egy intervallumára, ha képesek vagyunk vezérelni hogy egy kvantum byton az összes érték csak egy bizonyos részhalmaza vegyen részt a műveletekben, akkor nyert ügyünk van , mert így akár egy kvantum processzor képes hagyományos módon is működni, pl egy kvantum byte [5,5] intervallumra szűkítése egy hagyományos byte-ot eredményez aminek az értéke 5 , viszont ebben az esetben nincs érdemi haszna a kvantum processzorunknak , mert nem lesz gyorsabb a jelenleginél, viszont ha olyan intervallumokkal dolgozunk amikben több érték van akkor a számítási kapacitásunk nagy mértékben nőhet, pl ha az [1,1000000] intervallumban lévő számokat kell összeadnunk , hagyományos processzoron ez 1 millio ciklus időt igényel , míg kvantum processzoron 1 ciklus ideig tart, tehát a sebességünk 1 milliószoros lesz, így megfelelő algorimusokkal a kvantum processzorunk nagyságrendekkel lehet gyorsabb.

Nem lehet elmenni amellett a tény mellet hogy a fejünkben lévő neuronok is hasonló elven működnek , mert képesek vagyunk 2 számot összeadni, de megoldunk NP teljes problémákat is amelyeknek a végrehajtási ideje igen nagy, pl sakk, go stb

A tanulási folyamat is ezekre az intervallumokra épül , amíg az intervallum széles a végkimenet bizonytalan, ahogy tanulunk az intervallumuok szűkülnek és egyre finomabb , pontosabb eredményeket képes az agy kiszámítani, pl ez történik amikor megtanulunk járni, biciklizni , vagy megtanulunk rajzolni , pinpongozni , teniszezni stb...

Tehát ahhoz hogy megalkossunk egy a mai számítógépnél sokkal gyorsabb gépet, ami hasonlit az agyunk működésére a kvantum állapotokat intervallumokra kell szűkítenünk , és akkor megkapjuk az intervallum vezérelt kvantum processzorunkat(ICQP).

na egyelőre ennyit bevezetőnek...folyt köv...

7 komment

Oldal 1 / 1

sir ny3 

2010. 06. 18. 21:39
"Amikor 2 byte-ot összeadunk a jelenlegi processzorunkban akkor 2 szám összegét kapjuk , pl 2+3=5 , kvantum processzorban a 2 byte összeadása más eredményt hoz , az összes lehetséges bemeneti érték összege fog megjelenni a kimeneten , de ez önmagában semmit sem ér, pár kivételtől eltekintve, mert valahogy vezérelnünk kell a processzorunkat , nincs mindig szükségünk az összes értékre, csak egy tartományára vagy egy intervallumára, ha képesek vagyunk vezérelni hogy egy kvantum byteon az összes érték csak egy bizonyos részhalmaza vegyen részt a műveletekben, akkor nyert ügyünk van , mert így akár egy kvantum processzor képes hagyományos módon is működni, pl egy kvantum byte [5,5] intervallumra szűkítése egy hagyományos byte-ot eredményez aminek az értéke 5 , viszont ebben az esetben nincs érdemi haszna a kvantum processzorunknak , mert nem lesz gyorsabb a jelenleginél, viszont ha olyan intervallumokkal dolgozunk amikben több érték van akkor a számítási kapacitásunk nagy mértékben nőhet, pl ha az [1,1000000] intervallumban lévő számokat kell összeadnunk , hagyományos processzoron ez 1 millio ciklus időt igényel , míg kvantum processzoron 1 ciklus ideig tart, tehát a sebességünk 1 milliószoros lesz, így megfelelő algorimusokkal a kvantum processzorunk nagyságrendekkel lehet gyorsabb."

Ez egy szép hosszú mondat. Kár, hogy nem igaz. Kvantum ide vagy oda, akkor sem tudod összeadni az 1-1000000 terjedő intervallumban az összes számot.

vers 

2010. 06. 18. 21:54
"akkor sem tudod összeadni az 1-1000000 terjedő intervallumban az összes számot"

ez valoszinuleg igaz, meg nem is lenne ertelme mivel van ra 1 soros megoldas hagyomanyos processzoron is , ehhez nem kell kvantum proci :), csak az erthetoseg miatt irtam igy, kis csusztatas tudom, de igy konnyebben emesztheto , kesobbi cikkekben korrigalom majd

sir ny3 

2010. 06. 19. 13:05
1 soros megoldás? Úgy egy sor, hogy rendesen tagolsz, pl a ciklust szépen szétszeded, vagy úgy egy sor, hogy nem tagolod semennyit?

vers 

2010. 06. 22. 21:24
valaki esetleg nem tudna feloldani a bizonytalansagot amivel szembekerultem

van ugye az a 3 dolog az enistein relativitas elmelete, a heisenberg fele hatarozatlansagi elv, meg a kvantum teleportacio
csakhogy ezek utik egymast, valamelyik rossz vagy hianyos, vagy nem rendelkezem eleg tudassal
valaki tudna leirast adni ,linkelni ami tisztazna a problemat?

Charun 

2010. 06. 23. 08:25
sir ny:
A mágikus név nem más mint Gauss. Már csak azért sem fogom leírni hogy a számokat 1 től n-ig milyen képlettel kell összegezni. Azért ez eléggé alap matek.

sir ny3 

2010. 07. 11. 16:13

Idézet: Charun - Dátum: 2010. 06. 23. 09:25

sir ny:
A mágikus név nem más mint Gauss. Már csak azért sem fogom leírni hogy a számokat 1 től n-ig milyen képlettel kell összegezni. Azért ez eléggé alap matek.


A számokat összeadni 1-1000000 -ig =/= valamit csinálni, ami ugyanazt az eredményt adja, mintha összeadnánk a számokat 1-1000000-ig.

hkpk 

2010. 07. 16. 15:27
Minek vacakolni a kvantum számítógéppel, amikor az analóg számítőgép jobb annál? :rolleyes:
Oldal 1 / 1

Trackback linkek [ Trackback URL ]

Nincsenek még trackbackek

Július 2025

H K S C P S V
 123456
78910111213
14151617181920
2122232425 26 27
28293031   

Legutóbbi bejegyzések

Utolsó kommentek

Keresés a blogon