HWSW Informatikai Kerekasztal: Processzorgyűjtők, ide! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (186 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Processzorgyűjtők, ide! Beszéljünk a kedvenceinkről Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 14. 21:32

Üdvözlök mindenkit, akit a sorsa hozzám hasonlóan a processzorok gyűjtésének szenvedélyével vert meg. Ezt a topikot arra szánom, hogy bemutathassuk egymásnak legújabb szerzeményeinket, megbeszélhessük a procikkal kapcsolatos kérdéseinket, tanácsot vagy segítséget kérhessünk egymástól.

A teljesség igénye nélkül pár lehetséges téma:

- ismeretlen CPU beazonosítása
- fake vagy nem fake?
- kié a legrégebbi gyártású proci
- kié a legújabb gyártású proci
- kedvencek (bemutatkozó fényképpel)
- régi procijaink teszteredményei
- meg ami még eszetekbe jut.

Ne legyen itt téma a processzorok közvetlen adásvétele, arra ott van a Bolhapiac, azon belül is például EZ a topik. Viszont vásárlási tippeket, aukciós linkeket szívesen veszünk.
... a trip back in time is all I need ...

#2 Felhasználó inaktív   Nurba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.203
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 14. 22:05

Tetszik ez a topik! :up:  :respect: :up:
Bár nem vagyok elvakúlt gyűjtő, legtöbb esetben még működőképesen továbbadom a cuccaim (ingyen vagy bagóért), de foglalkoztam már a gondolattal :) Feleségem is örülne neki, főleg ha a dobozokat is gyűjteném mellé  :]
Ha gyülnek a nosztalgikus témák, régi teszteredmények meg képek, szivesen bekukkolnék ide rendszeresen!
Asszem  a második procim még megvan, mert az elhalálozott, így nem kellett senkinek...én meg nem dobtam ki....valami 600MHz-es Celeroncs  :Đ

#3 Felhasználó inaktív   vtb 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 67
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 14. 22:08

Üdvözlet!
Kösz Telcontar, hogy megnyitottad a topikot. Véghetetlen mennyiségű bocsánatkérésem az alaplapért, sajnos semmi infóm nem volt róla ezért tippeltem, hogy mit tudhat.  :banghead:

#4 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 14. 22:47

Idézet: vtb - Dátum: 2008. jan. 14., hétfő - 23:08

Üdvözlet!
Kösz Telcontar, hogy megnyitottad a topikot. Véghetetlen mennyiségű bocsánatkérésem az alaplapért, sajnos semmi infóm nem volt róla ezért tippeltem, hogy mit tudhat.  :banghead:

Semmi gond. :)
... a trip back in time is all I need ...

#5 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 14. 23:03

Idézet: Nurba - Dátum: 2008. jan. 14., hétfő - 23:05

Tetszik ez a topik! :up:  :respect: :up:
Bár nem vagyok elvakúlt gyűjtő, legtöbb esetben még működőképesen továbbadom a cuccaim (ingyen vagy bagóért), de foglalkoztam már a gondolattal :) Feleségem is örülne neki, főleg ha a dobozokat is gyűjteném mellé  :]
Ha gyülnek a nosztalgikus témák, régi teszteredmények meg képek, szivesen bekukkolnék ide rendszeresen!
Asszem  a második procim még megvan, mert az elhalálozott, így nem kellett senkinek...én meg nem dobtam ki....valami 600MHz-es Celeroncs  :Đ

Üdv!

Tessék, máris adok két képet.

Intel P4004 és National Semiconductor INS4004J. A világ első mikroprocesszoraként aposztrofált 4004-es csak ettől a két gyártótól volt beszerezhető. A CPU bevezetésekor 60 USD-be került.

Kép


Ez meg a gyűjteményem egy kis részlete:

Kép

Szerkesztette: Telcontar 2008. 01. 14. 23:05 -kor

... a trip back in time is all I need ...

#6 Felhasználó inaktív   vtb 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 67
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 14. 23:44

Nagyon impozáns :up:

Ezek a kék tartók ha jól gondolom "hivatalos" processzortartó tálcák. Ezt lehet valahol venni, vagy csak úgy "lesz" az embernek ? :) Én azt a pár tíz darabot is nehezen tudom rendszerezni.

Szerkesztette: vtb 2008. 01. 14. 23:44 -kor


#7 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 00:32

Én ezt ugy oldom meg hogy géppel együtt rakom el a garázsba,ma is sikerélményként sikerült beüzemelni egy 63mhz es pentium overdrive-ot.Jó nosztalgiázni néha.:)
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#8 Felhasználó inaktív   alvaro 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.885
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 01:34

Idézet: djculture - Dátum: 2008. jan. 15., kedd - 0:32

Én ezt ugy oldom meg hogy géppel együtt rakom el a garázsba,ma is sikerélményként sikerült beüzemelni egy 63mhz es pentium overdrive-ot.Jó nosztalgiázni néha.:)

Én olyan gonosz vagyok... megvan a k6-2-es lap/proc/ram, táp is, vinyó is hozzá - és én mégis jobb szeretem, ha dosbox alatt sikerül belőni a dolgokat (messze nem 100% azért, de hosszútávon lehet, hogy jobb az arány, mint egy darab dosos gépen :Đ)

Amúgy én is szeretem nézegetni őket, van egy 10-15 db egyikotthon, kéne vinni magammal őket. Néhány darabot majd be kéne szerezni még, pl. régóta fenem a fogam egy slotos athlonra... de jöhetne még k6-2 vagy 3 is, hogy ne a sose használt kisgépet kelljen szétszedni. Tbred is talán, azt odaadtuk a "lányunknak", mikor a core2-t vettem... szeretem amúgy a slotos procikat, láthatóan van bennük anyag (már hűtővel együtt), ha fejbedobnának egy olyannal... :D
P4/P4cerka is kell majd, olyanom sose volt, és bottal se piszkálnám, de a polcon mégis megbékélnék vele... és így tovább. Mintha az a jó kis nyákdarabos 386 se lenne... és ezek csak az általam ismert, emlékezetes dolgok. A többi annyira nem is érdekel, én nem vagyok ekkora gyűjtő, mint Telcontar :)
Shame on us, doomed from the start
May God have mercy on our dirty little hearts

#9 Felhasználó inaktív   Nurba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.203
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 07:51

Idézet: Telcontar - Dátum: 2008. jan. 15., kedd - 0:03


Ez meg a gyűjteményem egy kis részlete:

Kép

A 4004-esről nem gondoltam volna, hogy így néznek ki...
A gyűjtemény meg elég mutatós...gondolom el lehet fölötte merengeni, nézegetni, tapogatózni pár percet/órát :)
:up:

#10 Felhasználó inaktív   GORO 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 08:49

Idézet: Telcontar - Dátum: 2008. jan. 15., kedd - 0:03

....

Ez meg a gyűjteményem egy kis részlete:

Kép

...Menj a túróba ember!  :Đ

:up:
MEET TOMORROW HEAD ON....AMD

#11 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 08:52

Idézet: alvaro - Dátum: 2008. jan. 15., kedd - 2:34

Én olyan gonosz vagyok... megvan a k6-2-es lap/proc/ram, táp is, vinyó is hozzá - és én mégis jobb szeretem, ha dosbox alatt sikerül belőni a dolgokat (messze nem 100% azért, de hosszútávon lehet, hogy jobb az arány, mint egy darab dosos gépen :Đ)

Amúgy én is szeretem nézegetni őket, van egy 10-15 db egyikotthon, kéne vinni magammal őket. Néhány darabot majd be kéne szerezni még, pl. régóta fenem a fogam egy slotos athlonra... de jöhetne még k6-2 vagy 3 is, hogy ne a sose használt kisgépet kelljen szétszedni. Tbred is talán, azt odaadtuk a "lányunknak", mikor a core2-t vettem... szeretem amúgy a slotos procikat, láthatóan van bennük anyag (már hűtővel együtt), ha fejbedobnának egy olyannal... :D
P4/P4cerka is kell majd, olyanom sose volt, és bottal se piszkálnám, de a polcon mégis megbékélnék vele... és így tovább. Mintha az a jó kis nyákdarabos 386 se lenne... és ezek csak az általam ismert, emlékezetes dolgok. A többi annyira nem is érdekel, én nem vagyok ekkora gyűjtő, mint Telcontar :)

Én néha még a 8086 os gépet is belövöm észkerék meg domino van rajta na meg csomó régi dolog..
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#12 Felhasználó inaktív   Valdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 20:45

Én teljesen meg tudom érteni ezt a fajta gyűjtőszenvedélyt :)
Mondjuk én személy szerint úgy gyűjteném, hogy minden fajtából a legerősebbet megvenni, szóval k6-3+ 550, pentium mmx266 (vagy 300, ha beszerezhető külön), tua p3 1400S (vagy 1533 ha beszerezhető), p4 s423 2ghz, thunderbird 1400, stb... :)
Asus M4A785TD-V Evo, AMD Phenom™ II X4 960T @ X6, 8GB Geil Leggera DDR3, MSI R6870 Hawk, OCZ Vertex 4 128 GB, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Green 1TB , Pioneer BDR-206D, Asus PA246Q, Corsair VX550, Antec Three Hundred

#13 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 21:16

Idézet: Valdy - Dátum: 2008. jan. 15., kedd - 21:45

Én teljesen meg tudom érteni ezt a fajta gyűjtőszenvedélyt :)
Mondjuk én személy szerint úgy gyűjteném, hogy minden fajtából a legerősebbet megvenni, szóval k6-3+ 550, pentium mmx266 (vagy 300, ha beszerezhető külön), tua p3 1400S (vagy 1533 ha beszerezhető), p4 s423 2ghz, thunderbird 1400, stb... :)

Tua PIII-S 1400 meg Tuacerka 1400 simán beszerezhetőek, csak eléggé borsos áron adják (főleg a PIII-S-eket). Azt el sem merem képzelni, mennyi lenne egy működőképes 1533-as PIII-S...de hogy azonnal kipróbálnám, mit tud egy 2500+-ös Bartonnal szemben, az tuti. :)

Szerkesztette: Telcontar 2008. 01. 15. 21:23 -kor

... a trip back in time is all I need ...

#14 Felhasználó inaktív   Valdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 21:23

Idézet: Telcontar - Dátum: 2008. jan. 15., kedd - 21:16

Tua PIII-S 1400 meg Tuacerka 1400 simán beszerezhetőek, csak eléggé borsos áron adják (főleg a PIII-S-eket). Azt el sem merem képzelni, mennyi lenne egy működőképes 1533-as PIII-S...de hogy azonnal kipróbálnám, mit tud egy 2500+-ös Bartonnal, az tuti. :)

Barton elverné simán :)
Asus M4A785TD-V Evo, AMD Phenom™ II X4 960T @ X6, 8GB Geil Leggera DDR3, MSI R6870 Hawk, OCZ Vertex 4 128 GB, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Green 1TB , Pioneer BDR-206D, Asus PA246Q, Corsair VX550, Antec Three Hundred

#15 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 21:24

Idézet: Valdy - Dátum: 2008. jan. 15., kedd - 22:23

Barton elverné simán :)

És dualban? :)
... a trip back in time is all I need ...

#16 Felhasználó inaktív   Valdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 21:32

Idézet: Telcontar - Dátum: 2008. jan. 15., kedd - 21:24

És dualban? :)

Mármint dual p3 vs dual barton (tud a barton dualban menni egyáltalán vagy arra csak az athlon mp van?) ?
ha meg dual p3 vs single barton, akkor meg szoftvere válogatja :) windows nyilván sokkal jobb lesz, meg az appok is amik támogatják a több magot, de amik nem támogatják ott a barton lesz még így is jobb szvsz :)

de ha választani kéne akkor én is a dual p3s 1533-at választanám :D de mondjuk egy barton-m@2500 azért elég ütös volt (és ritka is :D ).
Asus M4A785TD-V Evo, AMD Phenom™ II X4 960T @ X6, 8GB Geil Leggera DDR3, MSI R6870 Hawk, OCZ Vertex 4 128 GB, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Green 1TB , Pioneer BDR-206D, Asus PA246Q, Corsair VX550, Antec Three Hundred

#17 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 21:38

Idézet: Valdy - Dátum: 2008. jan. 15., kedd - 22:32

Mármint dual p3 vs dual barton (tud a barton dualban menni egyáltalán vagy arra csak az athlon mp van?) ?
ha meg dual p3 vs single barton, akkor meg szoftvere válogatja :) windows nyilván sokkal jobb lesz, meg az appok is amik támogatják a több magot, de amik nem támogatják ott a barton lesz még így is jobb szvsz :)

de ha választani kéne akkor én is a dual p3s 1533-at választanám :D de mondjuk egy barton-m@2500 azért elég ütös volt (és ritka is :D ).

Bartonok (meg úgy általában a desktop Athlon XP-k) nem támogatják a dual procis üzemmódot, arra valóban az Athlon-MP való.

Desktop alaplapba lehet Athlon MP-t tenni, de nem minden alaplap ismeri fel és kezeli le őket jól. Ez abban nyilvánulhat meg, hogy az energiatakarékos, alacsonyabb üzemi frekvenciáján hajlandó csak üzemeltetni a lap a CPU-t.
... a trip back in time is all I need ...

#18 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 21:41

Mindennapi processzorunk rovat:

Kép

A jobb oldali Goldcap MII-est ma cseréltem 4 db 4MB-os, egyoldalas, két fekvő chippel szerelt memóriamodulért. :) Nem is volt olyan egyszerű ilyen memóriamodulokat találni, márpedig a partneremnek csak ilyen felelt meg. :D

A bal oldali Silvercap viszont ritkaságszámba megy. Teljesen új, egyetlenegy POST erejéig volt használva.
... a trip back in time is all I need ...

#19 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 21:44

Idézet: djculture - Dátum: 2008. jan. 15., kedd - 9:52

Én néha még a 8086 os gépet is belövöm észkerék meg domino van rajta na meg csomó régi dolog..

A 8086-osok jóval ritkábbak, mint a 8088-asok.
... a trip back in time is all I need ...

#20 Felhasználó inaktív   Valdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 15. 21:45

Idézet: Telcontar - Dátum: 2008. jan. 15., kedd - 21:41

Mindennapi processzorunk rovat:

Kép

A jobb oldali Goldcap MII-est ma cseréltem 4 db 4MB-os, egyoldalas, két fekvő chippel szerelt memóriamodulért. :) Nem is volt olyan egyszerű ilyen memóriamodulokat találni, márpedig a partneremnek csak ilyen felelt meg. :D

A bal oldali Silvercap viszont ritkaságszámba megy. Teljesen új, egyetlenegy POST erejéig volt használva.

0.25 vs 0.35 micron?  :think:
Asus M4A785TD-V Evo, AMD Phenom™ II X4 960T @ X6, 8GB Geil Leggera DDR3, MSI R6870 Hawk, OCZ Vertex 4 128 GB, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Green 1TB , Pioneer BDR-206D, Asus PA246Q, Corsair VX550, Antec Three Hundred

Téma megosztása:


  • (186 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó