HWSW Informatikai Kerekasztal: Vaku makrofotozashoz - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Vaku makrofotozashoz

#1 Felhasználó inaktív   carlos555 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 01. 17:22

Adott egy Nikon D80, illetve egy Sigma 50mm-es makro objektiv. Ehhez keresnek egy kezdo szintu vakut elfogadhato aron.
Ebayon talatam Bilora D140 RF-N -t, ami megtetszett, de semmi hasznalhato leirast nem talaltam rola neten :confused: .
Esetleg valakinek tapasztalata van-e ezzel a vakuval, vagy mas makrovakuval?
Jézus megváltoztatta az életedet!
Kívánod menteni a változásokat?

#2 Felhasználó inaktív   Dolfer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 01. 18:17

Idézet: carlos555 - Dátum: 2008. ápr. 1., kedd - 18:22

Adott egy Nikon D80, illetve egy Sigma 50mm-es makro objektiv. Ehhez keresnek egy kezdo szintu vakut elfogadhato aron.
Ebayon talatam Bilora D140 RF-N -t, ami megtetszett, de semmi hasznalhato leirast nem talaltam rola neten :confused: .
Esetleg valakinek tapasztalata van-e ezzel a vakuval, vagy mas makrovakuval?

nikon dslr topic....
Egyébként miért nem próbálkozol vmi ismertebbel ?:) Ha nincs semmi leírás az szerinted mit jelenthet? :D
dolfer
I tried bouncing my flash and it broke into  20 pieces...

#3 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 01. 19:00

De az nem olyan olcsó. :)

Amúgy ezek a makróvakuk mint a vakuk általában nem olyan bonyolult dolgok. Én gondolkozom egy full manuális cucc beszerzésén - pc sync-ről megy, van valami automatikája de igazából a távolsághoz kell csak igazítani a rekeszt, és figyelni az eredményt. Nem ördöngősség.

#4 Felhasználó inaktív   Dolfer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 01. 20:53

de most őszintén... Mi olcsó? Szerintem, ha valamivel kezdeni akarsz valamit azon kívül, h nagy haraggal 2 hét múlva eladod, akkor az nem 3ft-ba kerül (bocs 5Ft-ba).
Első körben egy körvakun érdemes gondolkozni... 20-30-40k körül láttam már soligor/sunpak körvakukat. Nem mondom, h szívesen adnék érte pénzt, de ha valakinek ez kell, ám legyen ;)

szerk: bocs, vivitar:
http://www.fotostylenature.eu/index.php?p=...t=91&termek=546

Szerkesztette: Dolfer 2008. 04. 01. 20:54 -kor

dolfer
I tried bouncing my flash and it broke into  20 pieces...

#5 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 01. 22:39

mellesleg meg olcsobb is, mint a kerdesre feltett Bilora D140 RF-N :p
ezt kell venni, oszt kesz van! ;)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#6 Felhasználó inaktív   carlos555 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 02. 00:04

koszi a tippeket. Az egyetlen bibi a linkelt bolttal, hogy Irorszagba nem szallitanak - vagy ha igen, akkor meg nem is annyival olcsobb. Ebayon a Bilora is kb 100-120 ojro szallitassal, ami meg mar majdnem ott van arban - raadsasul az jo AF gepekhez is.
Jézus megváltoztatta az életedet!
Kívánod menteni a változásokat?

#7 Felhasználó inaktív   Dolfer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 02. 00:59

arról nem volt szó, h nem Mo-n vagy :) Gondolom kint sem kerül sokkal többe, sőőt! Ha tetszik, akkor keress rá, ha nem, akkor meg...... :p
dolfer
I tried bouncing my flash and it broke into  20 pieces...

#8 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 02. 06:35

Idézet: carlos555 - Dátum: 2008. ápr. 2., szerda - 0:04

koszi a tippeket. Az egyetlen bibi a linkelt bolttal, hogy Irorszagba nem szallitanak - vagy ha igen, akkor meg nem is annyival olcsobb. Ebayon a Bilora is kb 100-120 ojro szallitassal, ami meg mar majdnem ott van arban - raadsasul az jo AF gepekhez is.

Szerintem mindegyik vaku jó AF gépekhez is amik együtt tudnak működni a vaku elsütő elektronikával. Ugyanakkor mindegyikkel meg kell tanulni a vakus használatot - nem fognak helyetted képet készíteni.

A sigma em 140dg is elég kedvező áron szokott menni ebayen, plusz digit kompatibilisek, objektíven keresztül mérnek fényt, áruk meg kedvező.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...hlink:middle:uk

Ez meg egy vivitar:

http://cgi.ebay.co.uk/Vivitar-6000AF-macro...bayphotohosting

Szerkesztette: RiCS 2008. 04. 02. 06:40 -kor


#9 Felhasználó inaktív   carlos555 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 02. 08:09

A Sigma em140dg-t nezegettem en is, de a nem licites ar az olyan 170-200 euro, szerintem ez is felkuszik majd szepen lejaratig. ettol kicsit olcsobbra gondoltam. Azert figyelem majd, hogy hogy alakul az ara.

Az a baj, hogy tul sok aukciot nincs idom kivarni, mert ez egy keson kitalalt ajandek lenne, amire meg van 3 hetem beszerezni :)

Amugy a szigettel csak az a baj, hogy minden muszaki cikk draga :( , ezert rendelek mindent ebayon, vagy Nemetorszagbol :cool:
Jézus megváltoztatta az életedet!
Kívánod menteni a változásokat?

#10 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 02. 08:33

Mondjuk ezekből a frisebb kiadások nem olcsók, az igaz, cserébe viszont kényelmesebb a használatuk.

#11 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2008. 04. 02. 08:51

A körvaku makró mellé nem olyan bonyolult dolog szerencsére. Annyira nem, hogy jobb színvilágú (melegfehér), nagy fényerejű LED-ekből, diffúzorral is össze lehet rakni és tulajdonképpen szinkron nélkül is megcsinálható, a távolsághoz nem kell nagy fényáradat, nagy áram, tehát nem gond, ha a beállítás és expó ideje alatt megy a fényár (másrészt megkönnyíti a beállítást is, ha állandóan jelen van a kívánt fény, a LED-eket lehet csoportosítani, változó fényerővel felvértezni, szóval sok érdekes ötlet van benne :D ). Ilyesmi dolgokat szoktak is árulni, nem mondom, van köztük nagyon házibarkács is. Én nem adnék ki ennyit egy gyári megoldásért ilyen lehetőségek mellett :think: .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#12 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 02. 12:08

Ez nem rossz, de a készítő többi próbálkozását is érdemes megnézni.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#13 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 02. 12:38

A különféle speckó kétfejes vaku megoldások, valamint gyári vagy 3rd party ttl makró és körvakuknak azért van egy pár plusz szolgáltatása ami jól jöhet, ttl fénymérés, rekeszinfó figyelembevétele, wireless ttl slave vaku-vezérlés, építéséből adódó kényelmesebb és egyszerűbb használat. Tény, hogy ennek megvan az ára is.

Én első körben egy kész, olcsóbb mondjuk pc sync kimenetről indítható körvakut nézegetek, ezeknek nem nagyon van ára mostanság.

Ez a száloptikás megoldás több mint érdekes és ígéretes, a probléma ott leledzik honnét szerváljak ilyen anyagot. Lehet extrudálok belőle párszor tíz métert. Kérdés miből érdemes - pet annyira nem játszik, túl merev, PC dettó.

#14 Felhasználó inaktív   carlos555 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 02. 13:43

a szaloptikas hazibarkacs verzio tenyleg erdekes megoldas, de mivel ajandek lesz - bar biztos ertekelnek a gesztust, hogy sajat kezuleg keszult - nem valos opcio.

Most igy ebedszunetben keresgeltem meg review-kat a Vivitar-t valahogy nem szerette senki. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy a tobbi olcso vaku is hasonlo lehet :confused: , es megegyszer elgondolkoztam a Sigma-n.
Hetvegeig meg gondolkodom rajta, addig nem lesz ra penzem - az multhavi keretemet kicsit tulleptem  :Đ .
Szoval meg varom a konstruktiv tanacsokat  ;)
Jézus megváltoztatta az életedet!
Kívánod menteni a változásokat?

#15 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 02. 13:47

Idézet: carlos555 - Dátum: 2008. ápr. 2., szerda - 14:43

a szaloptikas hazibarkacs verzio tenyleg erdekes megoldas, de mivel ajandek lesz - bar biztos ertekelnek a gesztust, hogy sajat kezuleg keszult - nem valos opcio.

Most igy ebedszunetben keresgeltem meg review-kat a Vivitar-t valahogy nem szerette senki. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy a tobbi olcso vaku is hasonlo lehet :confused: , es megegyszer elgondolkoztam a Sigma-n.
Hetvegeig meg gondolkodom rajta, addig nem lesz ra penzem - az multhavi keretemet kicsit tulleptem  :Đ .
Szoval meg varom a konstruktiv tanacsokat  ;)

fénysátor?
nem tudom, mit akar vele fotózni a célszemély, tárgyakhoz jó, természetben nem :)
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#16 Felhasználó inaktív   carlos555 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 02. 13:52

Idézet: qnadam - Dátum: 2008. ápr. 2., szerda - 13:47

fénysátor?
nem tudom, mit akar vele fotózni a célszemély, tárgyakhoz jó, természetben nem :)

foleg viragokat, vizes leveleket ... szoval inkabb termeszetben, mint belteri kepekhez lenne hasznalva.
Jézus megváltoztatta az életedet!
Kívánod menteni a változásokat?

#17 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 02. 16:09

miert nem szerettek a Vivitart?
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#18 Felhasználó inaktív   carlos555 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 02. 16:17

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. ápr. 2., szerda - 16:09

miert nem szerettek a Vivitart?

legtobben az olcso muanyaghatasra panaszkodtak, paran az elemfedore - valakinek sikerult eltornie elso hasznalatkor :omg:, volt aki a papucscsatlakozo-talpat -vagy hogyishivjak- torte el.
par review-t meg a webscence nem engedett megnezni :reklamacio:  :reklamacio:  :reklamacio: , azokat majd otthon :)
Jézus megváltoztatta az életedet!
Kívánod menteni a változásokat?

#19 Felhasználó inaktív   carlos555 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 04. 10:40

Idézet: RiCS - Dátum: 2008. ápr. 2., szerda - 6:35

A sigma em 140dg is elég kedvező áron szokott menni ebayen, plusz digit kompatibilisek, objektíven keresztül mérnek fényt, áruk meg kedvező.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...hlink:middle:uk

Az idiotak mar feltornaztak az arat £102-re  :omg::reklamacio: , pedig meg tobb mint 2 nap van lejaratik.  Mikor tanulnak meg az emberek rendesen ebay-ezni - nem licitaluk utolso 10 percig.

Meg hetvegen nezegetem az arakat, aztan legkesobb hefon rendelek valamit, meg mindig bent van a Bilora, meg a Sigma a pakliban. Ha esetleg valaki valamit meg tud ajanlani, azt szivesen fogadom.
Jézus megváltoztatta az életedet!
Kívánod menteni a változásokat?

#20 Felhasználó inaktív   Dolfer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 04. 20:50

Bár nem vagyok elragadtatva a Sigma vakuktól, de ebben a mezőnyben szerintem mindenképp a legjobb alternatíva! Egy vacak vakuval többet cophat az ember, mintha nem is lenne... Nem olcsó mulatság egy ilyen ez tény, de sajnos, ha jót akarsz, akkor mélyebben kell a zsebedbe nyúlni.
dolfer
I tried bouncing my flash and it broke into  20 pieces...

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó