HWSW Informatikai Kerekasztal: PDA-król mindent - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (70 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

PDA-król mindent Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   pitya 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 731
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 08. 23:36

idézet:
Ezt írta f - x:


engem is érdekelne...

közben leltem címet: 1067, Bp, Podmaniczky u. 29. ( a nyugatinál)
télleg megtaláltam a lapjukon a dell-t annyiért...
de lehet is tőlük venni, vagy csak irják?

[ 2003. december 08.: f - x szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]
Hali,
a cím stimmel, én múlt pénteken írtam mailt, hogy sulinetben szeretnék ilyet venni, és van-e remény rá, hogy idén még átvehető. A válasz kb. 1 óra múlva megjött, hogy igen, pár napon belül átvehető. Én megrendeltem péntek délelőtt, most várom az értesítést hogy mikor mehetek érte
;) Fejleményekről majd jelentkezem
Live fast... Die Never!

#42 Felhasználó inaktív   pitya 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 731
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 09. 16:20

Ma kaptam a boltból:
"Tiszteletem,
Megérkezett az Ön által rendelt dell axim X45 400 Mhz-es PDA."

Sirály!!!
Live fast... Die Never!

#43 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 10. 00:54

idézet:
Ezt írta pitya:
Ma kaptam a boltból:
"Tiszteletem,
Megérkezett az Ön által rendelt dell axim X45 400 Mhz-es PDA."

Sirály!!!
[/quote]

azonban sajnálattal tudatom továbbá Önnel, hogy nem 75e, hanem 175e... :D :D :D

tényleg 75e?
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#44 Felhasználó inaktív   pitya 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 731
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 10. 01:55

Este megmondom :)
Live fast... Die Never!

#45 Felhasználó inaktív   f - x 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 10. 11:18

hogy lehet náluk rendelni? hivjam fel őket, vagy egy emyil elég hozzá?!
>>> A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál! <<<

#46 Felhasználó inaktív   pitya 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 731
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 10. 15:13

idézet:
Ezt írta f - x:
hogy lehet náluk rendelni? hivjam fel őket, vagy egy emyil elég hozzá?![/quote]

Nekem e-mail volt
Live fast... Die Never!

#47 Felhasználó inaktív   pitya 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 731
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 11. 00:43

Hali, megkaptam (annyi volt, amennyiért rendeltem). Most töltöm, majd később tesztelem. Ja van 2003-as szoftverfrissítés a csomagban
Live fast... Die Never!

#48 Felhasználó inaktív   f - x 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 11. 00:43

Írtam nekik mailt, erre azt írják vissza, hogy az dell axim x5 400mhz-s már NEM kapható sulinetes kereteken belül! :( :(
lehet marad a 300-as... vagy vegyek máshol 400mhz-st? érdemes utánna járni annyit? :confused:

most néztem: szegeden is találtam 2 boltot, ahol elvileg van dell 400-as... holnap/ma megnézem magamnak! :rolleyes:

szerkesztés: sehol sem lehet már kapni SEMMIT, merthogy a beszállitó nem szállit... valami ilyesmi
ezekután maradok a dell axim 300Mhz-nál... ezt megrendeltem -> remélem meg is fog jönni :rolleyes:

[ 2003. december 11.: f - x szerkesztette a hozzászólást ]
>>> A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál! <<<

#49 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 11. 15:19

idézet:
Ezt írta f - x:
Írtam nekik mailt, erre azt írják vissza, hogy az dell axim x5 400mhz-s már NEM kapható sulinetes kereteken belül! :( :(
lehet marad a 300-as... vagy vegyek máshol 400mhz-st? érdemes utánna járni annyit? :confused:

most néztem: szegeden is találtam 2 boltot, ahol elvileg van dell 400-as... holnap/ma megnézem magamnak! :rolleyes:

szerkesztés: sehol sem lehet már kapni SEMMIT, merthogy a beszállitó nem szállit... valami ilyesmi
ezekután maradok a dell axim 300Mhz-nál... ezt megrendeltem -> remélem meg is fog jönni :rolleyes:
[/quote]

a különbség:
15e pénz...
64 vs. 32 mega RAM -> memkártya nélkül ne nagyon telepítgess sokat
48 vs. 32 mega ROM -> nem 21, nanem 5 mega Built-in Storage memó
400 vs. 300 MHz -> nem nagy különbség, valszeg a kisebb is bírja 500-on, ha kell. DivX-nek elég a 300, MP3-hoz meg a 100 is elég (a MS MediaPlayer-el nem! PocketMVP kell)... nyilván abban is a 8ns-es Infineon RAM van, esetleg még ápgérdelhető is...

ami nagyon fontos: ne is érj hozzá, amíg nem raktál rá védőfólát!!! nagyon sérülékeny, és nem nagyon lehet semmit sem kezdeni a karcokkal... a "filléres" fóliát (5 db 2-3e Ft) nem ajánlom, mert fél nap alatt homályos karcos lesz. Érdemes megvenni valami extrábbat (pl. a Speedshop-ban 2500-ert 1 db-ot...), mert az az idő végezetéig karcmentes marad... nekem egy ~1 hónapja van rajta, és semmi karc, úgyhogy már megérte...

arra is figyelj oda, hogy a SEx címkéket lehetőleg az akku alá rakják úgy, hogy a csavarokat ne fedjék le! Én a védőfólát úgy raktam fel, hogy szétkaptam a gépet, és úgy fektettem az üvegre, így teljesen levegő mentes lett, és minden szélén ~2mm-rel bemegy a műanyag alá, így fel sem jön, és kosz sem megy be mellé.
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#50 Felhasználó inaktív   f - x 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 11. 15:40

idézet:
Ezt írta yeahsp:


a különbség:
15e pénz

...

arra is figyelj oda, hogy a SEx címkéket lehetőleg az akku alá rakják úgy, hogy a csavarokat ne fedjék le! Én a védőfólát úgy raktam fel, hogy szétkaptam a gépet, és úgy fektettem az üvegre, így teljesen levegő mentes lett, és minden szélén ~2mm-rel bemegy a műanyag alá, így fel sem jön, és kosz sem megy be mellé.
[/quote]

köszönöm az infokat! :)
sajnos a gépet nem én fogom átvenni, hanem ismerősöm (szegeden tanulok, a bolt/ meg pesti :( ), de majd szólok neki, hogy figyeljen a matricára oda!
védőfóliárol még nem halottam, de utánna fogok nézni! :cool:

ps: mindezen állítások igazak akkor, ha holnapra lenne nekik, 7végén már nyomogatnám! de mindez közel sem biztos... :rolleyes:

szerkesztés 2: ma kaptam egy emailt tőlük, hogy az sem biztos -> karácsonyig megérkezik... :(
hogy hogy lesz ebböl nekem PDA... :confused: :(

[ 2003. december 12.: f - x szerkesztette a hozzászólást ]
>>> A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál! <<<

#51 Felhasználó inaktív   laspring 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 475
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 18. 23:25

Hali
Kicsit láma vagyok pláne ezekhez a PDA-khoz.
Lehet hogy beszerzek egy ilyet, mert levelezéshez meg dolgokat megnézni rajta jó, de notebookot nem akarok.
Szóval mi kell ahhoz, hogy ha a cégnél vagyok bent, rá tudjam kötni a céges hálóra?
Ha WLAN-t tudna a PDA akkor ahhoz gondolom kell vmi szerver oldali eszköz is, na nálunk nincs ilyen, tehát valószinüleg ha jól gondolom akkor ez a WLAN fícsör nekem nem is kéne...
[ASUS P4P800-E Deluxe] [IntelP4 2.4@3.2 NW] [CoolerMaster IHC-L71] [Kingston HyperX PC3500 512MB] [Infineon PC3200 512MB] [Samsung SP1614N 160GB HDD] [Gigabyte ATI Radeon X700 256MB] [LG GSA-4120B] [LG DRD8160B] [ENERMAX EG365P-VE FCA] [Codegen 6054L] [Samsung 172X LCD]

#52 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 20. 03:52

idézet:
Ezt írta laspring:
Hali
Kicsit láma vagyok pláne ezekhez a PDA-khoz.
Lehet hogy beszerzek egy ilyet, mert levelezéshez meg dolgokat megnézni rajta jó, de notebookot nem akarok.
Szóval mi kell ahhoz, hogy ha a cégnél vagyok bent, rá tudjam kötni a céges hálóra?
Ha WLAN-t tudna a PDA akkor ahhoz gondolom kell vmi szerver oldali eszköz is, na nálunk nincs ilyen, tehát valószinüleg ha jól gondolom akkor ez a WLAN fícsör nekem nem is kéne...
[/quote]

kell egy pc, amire fel kell rakni a szinkronizációs programot, és azzal lehet infrán vagy kábelen keresztül elérni a pda-t. viszont ha csak levelezésre kell, akkor egy átlagos wap-os mobillal megoldható... persze ha van egy gprs telefonod, meg egy pda-d, akkor nagyon f@sza a mobil net... megfelelő programokkal abszolút mindent meg tud jeleníteni, beleértve a flash és a java effekteket.
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#53 Felhasználó inaktív   laspring 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 475
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 20. 11:40

idézet:
Ezt írta yeahsp:


kell egy pc, amire fel kell rakni a szinkronizációs programot, és azzal lehet infrán vagy kábelen keresztül elérni a pda-t. viszont ha csak levelezésre kell, akkor egy átlagos wap-os mobillal megoldható... persze ha van egy gprs telefonod, meg egy pda-d, akkor nagyon f@sza a mobil net... megfelelő programokkal abszolút mindent meg tud jeleníteni, beleértve a flash és a java effekteket.
[/quote]

Jaja GPRS tellám meg kapcsolatom van (valszeg 'kékfog'-gal lenne legjobb kapcsolódni a PDA-hoz). Ez pop3 levelezéshez teljesen jó lesz, ezt tudom.
Akkor viszont pontosítanám a kérdésem:
Ha bent vagyok a cégnél, akkor hogyan fogom tudni szinkronizálni az MS Exchange szerverünkkel? Azért hogy később mobillal bejelentkezve a céges hálóra csak az újakat töltse le.

[ 2004. január 22.: laspring szerkesztette a hozzászólást ]
[ASUS P4P800-E Deluxe] [IntelP4 2.4@3.2 NW] [CoolerMaster IHC-L71] [Kingston HyperX PC3500 512MB] [Infineon PC3200 512MB] [Samsung SP1614N 160GB HDD] [Gigabyte ATI Radeon X700 256MB] [LG GSA-4120B] [LG DRD8160B] [ENERMAX EG365P-VE FCA] [Codegen 6054L] [Samsung 172X LCD]

#54 Felhasználó inaktív   Daler 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 21. 20:17

Üdv!

A sikertelen (?) szinkronizálás után maradt .bk1, .bk2, .arv fájlokkal lehet valamit kezdeni (palm m130, documents to go 4.x)?

Köszi a választ!
daler(kukac)freemail.hu            http://daler.uw.hu           

#55 Felhasználó inaktív   f - x 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 05. 19:15

[Off]
No, hát én ott járok: nem valószinű, hogy lesz PDA-m... megrandeltem a boltból... semmi reakció azóta. erre ma irok amiilt, amire azt a választ kaptam, hogy nem tudtak hozni, és a sulinetröl le is lett véve.. :(
majdcsak lesz valami... ha mástnem, egy használt :rolleyes:
[On]
>>> A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál! <<<

#56 Felhasználó inaktív   HaZeX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.953
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 08. 13:31

Én nemrég szereztem be életem első PDA-ját. Sokan lebeszéltek róla, hogy úgysem tudom majd mire használni, meg hogy drágák és elég butácska készülékek. Végül egy kedvezményes árú Treo 90-et vettem. (Palm OS4.1, 16Mb memó, hw billentyűzet, színes kijelző)

Nos, azt kell mondjam, teljesen meg vagyok elégedve a géppel. Ez a legkissebb PDA (legalábbis a Handspring így reklámozza :), mindenhová el tudom vinni magammal. A rajta lévő programok nagyon könnyen kezelhetőek és okosak. Igaz, nem tud mp3 lejátszást meg divx-et, de igazából el sem tudom képzelni, hogy erre mi szükség lenne egy ilyen PDA gépen. Viszont egyből találtam rá freeware merülésnyilvántartót (könnyűbúvárkodáshoz), szótárat. Nem találom problémának az OS4.1 -et sem, végeredményben ez nem PC, ahol az alaktrészek verziószámai miatt kellene aggódni.

#57 Felhasználó inaktív   f - x 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 21. 23:27

Valaki help!
sajna karácsony óta nem sikerült még beszereznem a hőn áhitott DELL axim X5 400Mhz-s készüléket!
az OK: ott ahol eddig 75Bruttó volt az ára (sulneten belül), most 98(!!!!) ezer forint!
létezik hogy egyikévről a másikra ez a s@e sulinet 23rel megemelte az árát?!
>>> A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál! <<<

#58 Felhasználó inaktív   erdeklodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 22. 09:57

Azoktól kérdezném, akik rendszeresen használnak PDA-t

Alkalmas egy ilyen eszköz (kényelem, olvashatóság) arra, hogy könyvet olvassak rajta? Nagyon sok jó könyv elérhető különböző elektronikus formában (pl. pdf txt), és egy kisebb könytár is elférne egy memóriakártyán. Méret, és hordozhatóság szempontjából kényelmesnek tűnik a dolog, de olvasható-e kényelmesen ezeken a kis képernyőkön a szöveg hosszútávon?

#59 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2004. 01. 22. 10:07

idézet:
Ezt írta erdeklod0:
de olvasható-e kényelmesen ezeken a kis képernyőkön a szöveg hosszútávon?[/quote]

Nekem is itt van egy csomó cucc, de ki sem próbáltam, Rejtő is meg van ugye html-ben, de kibírtam addig, míg analógban meg nem vettem az összeset. Ilyesmiket én sajna csak papíron bírok...
Make love not Wor.

#60 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 22. 12:08

idézet:
Ezt írta erdeklod0:
Méret, és hordozhatóság szempontjából kényelmesnek tűnik a dolog, de olvasható-e kényelmesen ezeken a kis képernyőkön a szöveg hosszútávon?[/quote]

szerintem olvasható.
kicsi, könnyű, extra fény se kell.
könyvben nem szeretem, hogy nagy, nehéz, gyűrődik, lapozni kell, sehogy se kényelmes tartani a méret, a súly és a gyűrődés miatt.

állítható betűméret, fényerő... :)

szóval szerintem király. bár ettől függetlenül nagyon ritkán olvasok rajta ebookot. 1 valamit elkezdtem 2 hónapja, 30. oldalnál tartok :)
nincs erre időm, mármint csak akkor vetemedek olvasásra, ha unatkozok...
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Téma megosztása:


  • (70 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó