HWSW Informatikai Kerekasztal: Video Capture rejtelmei, mit, miért, hogyan II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (38 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Video Capture rejtelmei, mit, miért, hogyan II. Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 25. 14:21

A korábbi téma ( https://forum.hwsw.h...c=31577&st=3050 ) itt folytatódik.

HWSW Team
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#2 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 05. 25. 14:29

Szuper, de a régit ki ne dobjátok!!!  :up:
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#3 Felhasználó inaktív   tutis 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 532
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 28. 06:50

Halihó!

Tudna valaki segíteni? DV kameráról rögzítettem egy videót Nero segítségével.
video: Xvid
bitrate: 2295 kb/s FS: 25.00  Qf:0.221 bits/pixel

hang:ac3 (0x2000) Dolby Laboratories, Inc
bitrate:192 kb/s (96/ch, stereo) CBR FS: 32000 Hz


A problémám a következő lenne: Ezt átkonvertáltam DVD formátumba VSO ConvertXtoDvd segítségével.
Minden szuper volt míg ki nem írtam lemezre. Sajnos a hang olyan lett mintha az egerek cincognának, fel lett  gyorsulva, de a kép meg jó. A furcsa még az hogy ha PC-n játszom le, ott a hang is jó, csak asztali DVD-ben rossz a hang. 2 lejátszóban is kipróbáltam, úgyhogy a hiba nem a lejátszóban van.
Valakinek van ötlete mi lehet a gáz?
Weboldaltervezést vállalok: http://www.weboldalterv.hu

#4 Felhasználó inaktív   Ödipusz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 96
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 29. 07:54

Tudtok-e valamilyen módszert, amivel az MPEG2, esetleg a forrás AVI (bár már nincs meg az összes) hangerejét fel lehet erősíteni?
A TV-ből vettem fel műsort és valamelyik csúszka rossz beállításon maradt, kicsit halk a hang.
Asus A7V600, AMD Athlon XP 2800+ 333MHz FSB 512k, ATI Radeon 9600 128MB 128bit Sapphire, Leadtek WinFast DV2000, RAM 1 Gb/400, HDD: Samsung 120  Gb

#5 Felhasználó inaktív   Rlaci 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 991
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 29. 08:25

Idézet: tutis - Dátum: 2006. máj. 28., vasárnap - 6:50

Halihó!

Tudna valaki segíteni? DV kameráról rögzítettem egy videót Nero segítségével.
video: Xvid
bitrate: 2295 kb/s FS: 25.00  Qf:0.221 bits/pixel

hang:ac3 (0x2000) Dolby Laboratories, Inc
bitrate:192 kb/s (96/ch, stereo) CBR FS: 32000 Hz


A problémám a következő lenne: Ezt átkonvertáltam DVD formátumba VSO ConvertXtoDvd segítségével.
Minden szuper volt míg ki nem írtam lemezre. Sajnos a hang olyan lett mintha az egerek cincognának, fel lett  gyorsulva, de a kép meg jó. A furcsa még az hogy ha PC-n játszom le, ott a hang is jó, csak asztali DVD-ben rossz a hang. 2 lejátszóban is kipróbáltam, úgyhogy a hiba nem a lejátszóban van.
Valakinek van ötlete mi lehet a gáz?

Elég furcsa módon rögzítetted a felvételt. Ha DV kameráról rögzítesz és a célod DVD készítés, akkor hagyd meg a felvételt DV avinak, ne konvertáld Xvid-be. És a hangnál ne 32kHz-et, hanem 48kHz-et használj.

#6 Felhasználó inaktív   tutis 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 532
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 29. 21:10

Idézet: Rlaci - Dátum: 2006. máj. 29., hétfő - 7:25

Elég furcsa módon rögzítetted a felvételt. Ha DV kameráról rögzítesz és a célod DVD készítés, akkor hagyd meg a felvételt DV avinak, ne konvertáld Xvid-be. És a hangnál ne 32kHz-et, hanem 48kHz-et használj.

na látod épp ezt nem tudtam. Mondjuk ha jól emlékszem lehet próbáltam dv-ben rögzíteni, de akkor rosszabb volt a képminőség.De amúgy már megoldottam a problémát, más hangformátummal.
Weboldaltervezést vállalok: http://www.weboldalterv.hu

#7 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 29. 21:54

nyugtass meg, hogy firewire kártyát használtál a kép áthúzásához, és nem tvtunert, vagy ilyesmit :)
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#8 Felhasználó inaktív   multibit 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 622
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 30. 07:38

Idézet: qnadam - Dátum: 2006. máj. 29., hétfő - 22:54

nyugtass meg, hogy firewire kártyát használtál a kép áthúzásához, és nem tvtunert, vagy ilyesmit :)

Barátom! Ez nekem eszembe se sutotott volna!  :omg:
Ha tényleg ez van, dobok egy hátast  :D

#9 Felhasználó inaktív   Fanatic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 31. 10:03

Az itt leírt módon veszek fel az AIW kártyámról avi-ba. Az áttkódoláshoz régóta dvd2svcd+tmpegnc-t használok. Nagyon tuti a kép, de a legújabb dvd2svcd 23,99 FPS konvertálja a 25 fps-es videót. Így nem működik a Dvd author. Hogy lehet visszaállítani a dvd2svcd-t hogy 25 fps-en hagyja a videót? Egyszerűen sehol nem találom benne. Ért valaki a dvd2svcd-hez? :respect:

Köszi ;)
"...Magyarország eljátszotta a lehetőségeit, és most nagy bajban van. Ez a szélsőségesen elitvezérelt ország beleragadt a nyolcvanas évek félkapitalista mutyivilágába. Ezen nem segít sem a reform, sem a kormányváltás. Itt elitváltástra van szükség..."

#10 Felhasználó inaktív   multibit 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 622
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 31. 11:14

Idézet: Fanatic - Dátum: 2006. máj. 31., szerda - 11:03

Az itt leírt módon veszek fel az AIW kártyámról avi-ba. Az áttkódoláshoz régóta dvd2svcd+tmpegnc-t használok. Nagyon tuti a kép, de a legújabb dvd2svcd 23,99 FPS konvertálja a 25 fps-es videót. Így nem működik a Dvd author. Hogy lehet visszaállítani a dvd2svcd-t hogy 25 fps-en hagyja a videót? Egyszerűen sehol nem találom benne. Ért valaki a dvd2svcd-hez? :respect:

Köszi ;)

Megnézted, hogy az input avi-nak mekkora a képsűrűsége?

#11 Felhasználó inaktív   Fanatic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 31. 12:13

Idézet: multibit - Dátum: 2006. máj. 31., szerda - 12:14

Megnézted, hogy az input avi-nak mekkora a képsűrűsége?

Igen, én is arra gyanakodtam. Gspottal megnézve teljesen jó.
Codec: HFYU, 704x576
FPS:25

Audio: PCM Audio.


De az DVD2svcd által a tmpegnc-be küldött parancssoron már 23,97 Fps-es címzés van :reklamacio:

Kipróbáltam az m2v-n a Tmpegnc DVD author-ját, és az el sem fogadta a 23,97-es m2v-t.

A simán tmpegnc torkán sem tudom ledugni az avi-t, mert hibát ír és nem fogadja el.

A Tmpegnc Xpress az jó, elfogadja és dolgozik is vele, csak lassú. 5 órát ír ki egy 10 perces kis próbafilmre 2050Mhz-es Athlon 64-en 1 giga rammal.
"...Magyarország eljátszotta a lehetőségeit, és most nagy bajban van. Ez a szélsőségesen elitvezérelt ország beleragadt a nyolcvanas évek félkapitalista mutyivilágába. Ezen nem segít sem a reform, sem a kormányváltás. Itt elitváltástra van szükség..."

#12 Felhasználó inaktív   Gabesz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 31. 12:44

Úúúú Ulead Media Studió 8-at használok, és vajon miért nem tudok én azzal divx6.1-be tömörgetni? VirtualDubMod-al tudok, minden másba tudok Ulead-al is, de ebbe pont nem.
ThinkPad X61
XBOX360


TopGearHungary

#13 Felhasználó inaktív   multibit 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 622
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 31. 13:13

Idézet: Fanatic - Dátum: 2006. máj. 31., szerda - 13:13

Igen, én is arra gyanakodtam. Gspottal megnézve teljesen jó.
Codec: HFYU, 704x576
FPS:25

Audio: PCM Audio.


De az DVD2svcd által a tmpegnc-be küldött parancssoron már 23,97 Fps-es címzés van :reklamacio:

Kipróbáltam az m2v-n a Tmpegnc DVD author-ját, és az el sem fogadta a 23,97-es m2v-t.

A simán tmpegnc torkán sem tudom ledugni az avi-t, mert hibát ír és nem fogadja el.

A Tmpegnc Xpress az jó, elfogadja és dolgozik is vele, csak lassú. 5 órát ír ki egy 10 perces kis próbafilmre 2050Mhz-es Athlon 64-en 1 giga rammal.

Próbáltad megetetni az avi-t másik mpeg-encoderrel? CCE vagy HC? Ezek jóval gyorsabbak a TMpegEnc-nél. Milyen hibaüzenetet írt a TMpegEnc, mikor a torkán akartad ledugni az avi-t?

#14 Felhasználó inaktív   Fanatic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 31. 14:21

Idézet: multibit - Dátum: 2006. máj. 31., szerda - 14:13

Próbáltad megetetni az avi-t másik mpeg-encoderrel? CCE vagy HC? Ezek jóval gyorsabbak a TMpegEnc-nél. Milyen hibaüzenetet írt a TMpegEnc, mikor a torkán akartad ledugni az avi-t?


Még nem. Majd túrnom kell egy CCE2.5-t A dvd2svcd azt szereti. Meg én jobban is szeretem a tmpegnc-t. Nekem jobban tetszik a végeredménye, mint a CCE-nek (bár valószínűleg nagyon kisebbségben vagyok a véleményemmel  :D ) A tmpegnc-el készült filmek nekem kontrasztosabbnak tünnek. A CCE mintha egy kicsit jobban elmosná a képet.

Nem akarok vitát indítani, ez csak az én véleményem. Az is lehet hogy nem így van. Mindenkinek van egy-két bogara, amihez ragaszkodik.

Azért szerettem a dvs2svcd+tmpegnc párost, mert ha jól beállítja az ember 1 gombnyomás és reggelre, kész a dvd iso. A tmpegnc kevésbé allergiás arra, ha nem teljesen szabványos az avi. A CCE egyből leáll.

A tmpegnc hibaüzenete nyers avi betöltésénél:

"Read error occured address 01625d7b of module'huffyuv.dll' with 0152a000"

Nem akar (tud) együttműködni a huffyuv kodekkel? :think:
"...Magyarország eljátszotta a lehetőségeit, és most nagy bajban van. Ez a szélsőségesen elitvezérelt ország beleragadt a nyolcvanas évek félkapitalista mutyivilágába. Ezen nem segít sem a reform, sem a kormányváltás. Itt elitváltástra van szükség..."

#15 Felhasználó inaktív   multibit 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 622
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 01. 17:56

Idézet: Fanatic - Dátum: 2006. máj. 31., szerda - 15:21

Azért szerettem a dvs2svcd+tmpegnc párost, mert ha jól beállítja az ember 1 gombnyomás és reggelre, kész a dvd iso. A tmpegnc kevésbé allergiás arra, ha nem teljesen szabványos az avi. A CCE egyből leáll.

A tmpegnc hibaüzenete nyers avi betöltésénél:

"Read error occured address 01625d7b of module'huffyuv.dll' with 0152a000"

Nem akar (tud) együttműködni a huffyuv kodekkel? :think:

A felvétel készítése a legújabb DVD2SVCD telepítése előtt történt? Ugyanis a DVD2SVCD maga is telepít HuffYUV kodeket. Lehet, hogy ez okozza a gondot. Szedj le minden HuffYUV-ot a gépről, majd rakd fel azt, amelyikkel a felvétel készült!
Nem kell mindent az DVD2SVCD-re bízni. A TMpegEnc használata kis kitartással rövid idő alatt elsajátítható. Azután meg használj DVD-author/muxer programot! Néhány nap (hét?) és belejösz mindenbe. Az ezalatt szerzett ismeretek később is hasznosak lehetnek számodra, ha esetleg más mpeg-encoder vagy dvd-author alkalmazást használsz majd.

#16 Felhasználó inaktív   Fanatic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 01. 18:15

Idézet: multibit - Dátum: 2006. jún. 1., csütörtök - 18:56

A felvétel készítése a legújabb DVD2SVCD telepítése előtt történt? Ugyanis a DVD2SVCD maga is telepít HuffYUV kodeket. Lehet, hogy ez okozza a gondot. Szedj le minden HuffYUV-ot a gépről, majd rakd fel azt, amelyikkel a felvétel készült!
Nem kell mindent az DVD2SVCD-re bízni. A TMpegEnc használata kis kitartással rövid idő alatt elsajátítható. Azután meg használj DVD-author/muxer programot! Néhány nap (hét?) és belejösz mindenbe. Az ezalatt szerzett ismeretek később is hasznosak lehetnek számodra, ha esetleg más mpeg-encoder vagy dvd-author alkalmazást használsz majd.

Igazad lehet, a 10 perces próbafelvételt a DVD2SVCD telepítése előtt vettem fel.
Kíváncsi voltam, hogy mennyit tudok felvenni. 10 perc ~5 Gb környékén van, akkor 120 perces film kb. 60 Gb...

Ezt követően telepítettem a dvd2svcd-t, meg a tmpegnc-t. Én az avisynth-re is gondoltam.

Egyébként csináltam CCE-s próbát is. Safe módban jó lett a végeredmény. Különösen, hogy 4pass-ban csináltam  ;) A tmpegnc Dvd author-ja simán megette.

A dvd2svcd-t azért is szeretem, mert az általa készített iso-kat kiírva soha, semmi kompantibilitási gond nem volt. Sem régen az SVCD-s időkben, sem most, amikor DVD-t csináltam vele.
"...Magyarország eljátszotta a lehetőségeit, és most nagy bajban van. Ez a szélsőségesen elitvezérelt ország beleragadt a nyolcvanas évek félkapitalista mutyivilágába. Ezen nem segít sem a reform, sem a kormányváltás. Itt elitváltástra van szükség..."

#17 Felhasználó inaktív   multibit 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 622
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 01. 18:32

Idézet: Fanatic - Dátum: 2006. jún. 1., csütörtök - 19:15

A dvd2svcd-t azért is szeretem, mert az általa készített iso-kat kiírva soha, semmi kompantibilitási gond nem volt. Sem régen az SVCD-s időkben, sem most, amikor DVD-t csináltam vele.

Az SVCD-s időkben én is rendszeresen használtam a DVD2SVCD-t. Mostanság nálam így néz ki a használt szoftverek sora: felvétel HuffYUV enkóderrel; kódolás HC mpeg-enkóderrel; DVD-authoring MuxMannal, esetleg Tsunami DVD-Authorral; ellenőrzés, layer-break beállítás PgcEdittel; ISO készítés mkisofs-sel (felület: PgcEdit vagy ImgTool Classic); lemez kiírása ImgBurnnel. Sohasem voltak kompatibilitási gondjaim.

#18 Felhasználó inaktív   Fanatic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 01. 19:46

Az volt a gond, leszedtem mindent. Feltettem egy régebbi dvd2svcd-t. (A legújabb kiadás k.csög adware lett) A régi is rosszul hajtja meg a tmpegnc-t. Majd kipróbálom egy másik vinyómon leledző másik XP-vel.

Viszont így, hogy dvd2svcd által feltelepített huffyuv van fent, a tmpegnc hiba nélkül elindul.
Kíváncsi vagyok az ATI MMC mit fog szólni hozzá. (AIW Radeon 9800-am van)

Valami gond van a dvd2svcd-vel és vagy a gépem található kodekekkel. :think:
Pl. az audio fülön beállítom, hogy csináljon a PCM-ből normalizált mp2-t, de nem csinál semmit.
Pedig relatív új XP, kb 1 hetes. Az alapokon kívül egy FFdshow van fent.
"...Magyarország eljátszotta a lehetőségeit, és most nagy bajban van. Ez a szélsőségesen elitvezérelt ország beleragadt a nyolcvanas évek félkapitalista mutyivilágába. Ezen nem segít sem a reform, sem a kormányváltás. Itt elitváltástra van szükség..."

#19 Felhasználó inaktív   xillo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 92
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 02. 12:52

Sziasztok,

a következő problémával állok szemben.
Interneten keresztül szeretnénk leközölni egy digitális kamerával felvett képet. Tehát folytonos adást szeretnénk, egy honlapon leközölni.

Ami van hozzá:
- számítógép
- digitális kamera
- internetkapcsolat
- webfejlesztő aki a tárhelyet megcsinálja olyanra hogy működjön.

Ami nincs:

- ha minden igaz akkor ehez kell egy program csak nemtudjuk milyen
- nemtudjuk hogy a feltöltési sebességnek 512K-nál nagyobbnak kell e lennie

Milyen program van ami a képet és a hangot is leközni ? amit egy mikrofonnal akarunk megoldani.

Illetve a gép és a kamera illetve a mikrofon közé milyen csatoló szükségeltetik. Gondolok itt valamilyen kártyára stb...

#20 Felhasználó inaktív   Gabesz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 03. 14:08

Az Ulead Video Studio 9-es miért mindig a karácsonyi témát akarja használni?  :reklamacio: És nem is lehet mást választani, csak ezt, ez valami bosszú a crack-erek ellen vagy én nem veszek észre valamit?
ThinkPad X61
XBOX360


TopGearHungary

Téma megosztása:


  • (38 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó