HWSW Informatikai Kerekasztal: Halott, adatvesztett, hibásan működő merevlemez II - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (173 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Halott, adatvesztett, hibásan működő merevlemez II Ide írj, ha baj van! Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2008. 03. 23. 00:17

Idézet: brd - Dátum: 2008. márc. 22., szombat - 12:23

Nem vitatom, de attól még az előbb vázolt helyzet bosszantó lesz. Ahol jelentkezik a probléma (használjuk már a S-ATA funkcióit, hozott a haver S-ATA HDD-t, de hoppá, miért nem működik az eltávolítás, hiszen S-ATA...?), ott az adott embert nem nagyon érdekli, hogy az ő problémája nem általános. ;) Másrészt, az USB lassabb, (bár ma már nem sokkal) és többnyire nem kérdezhetőek le az ilyen módon csatlakoztatott HDD SMART adatai. Azonkívül: kell hozzá még1 külső tápegység is. ;) Ez utóbbi persze nevetségesnek hangozhat elsőre, de én pl. utálom, hogy egy 10 aljzatos hosszabbító kell egy otthoni számítógéphez, :( ill. a külső táppal nagyobb is fogyasztás.



Nem kell feltétlen külső S-ATA, én spec. utálom is, mert semmi előnyét nem látom, a házon belüli csatlakozóhoz képest, viszont másik kábel kell hozzá... Simán ki lehet vezetni a S-ATA és egy tápkábelt a gépből. A 2,5-ös HDD az jó, csak 2 baj van vele: drága, lassú. Viszont csendes. :D



Igen, csak ha a javaslatokra hallgatva eleve IDE-nek láttatott meghajtóra telepíti, akkor mindenképpen kell másik driver, viszont, ha inkább megküzd a driverbeadagolással, akkor már jó esetben ezt is elmondják neki a tanácsadók, és akkor esetleg elgondolkozik rajta, hogy kell-é neki RAID. ;) Továbbá: az alaplapok egy részén (ezekre utaltam az előbb) vagy IDE mód van, vagy S-ATA RAID mód, és nincs külön sima S-ATA mód. Most nincs előttem ilyen alaplap, hogy megnézzem, de mintha valamelyik Intel vezérlő így működne, az ICHR7-be épített rémlik.

Te hány olyan megoldást láttál eddig működés közben, ahol a sata adat mellé sata táp is ki van vezetve és az ember így használja, eltávolítható eszközként a sata merevlemezt? Arról nem is beszélve, hogy a coolpanel-em is csak sata adatot vezet ki, tápot meg hát... Szedd magad akció.

RAID: Magadból indulsz ki? Ne tedd. Ha az embernek kell a RAID, akkor olvasni fog és konfigurálni, vagy használni a windows RAID funkcióját.. Ha eleinte nem kell, akkor hiába a dokumentáció telepítéskor. Ez is tapasztalat. :)
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#42 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2008. 03. 23. 00:18

Idézet: Oti - Dátum: 2008. márc. 22., szombat - 13:34

ACPI: bios frissítés volt, természetesen ezt nem javította. CMOS törlést még nem próbáltam. Egyébként mi különbség van, hogy 10 percig nem kap áramot az elemről vagy fél napig?

Elvileg semmi, gyakorlatilag meg vannak érdekes dolgok egy ilyen sima terület kapcsán is.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#43 Felhasználó inaktív   Oti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 23. 11:07

Nos friss installon túl vagyok. Az integrált Nvidia vezérlő megtette a hatását a három elsődleges-másodlagos IDE csatornából kettőét helyét átvette a hiányolt Nvidia nForce SATA vezérlő. Frankón meg is jelenik az eszköz. (Alaposan ráfeküdtem az Nlite konfigurációjára, így kapásból nyertem 200 mega helyet a telepítőből, nem is beszélve a feltelepítés utánni helytakarékosságról. Perzse az sp3-al hülyeséget beszéltem mert nincs még magyar változat, így telepíteni sem engedi.)

Viszont az ACPI-vel lesznek gondok. Installkor nyomtam egy F7-et ahogy a hibaelhárítóban olvastam, így azt értem el hogy a gépet nem ACPI számítógépként, hanem MPS számítógépként telepítette. Egyébként rájöttem, hogy ezt telepített Win -nél is el lehet érni, ha asz eszközkezelőben a Számítógép fajtát egy illesztőprogram frissítéssel MPS-re állítom. Mondjuk ez egy dolog, de olyan szépen elkezdett minden hardware-t újra felismerni hogy csuda volt nézni. Persze utánna nem működött semmi normálisan, tehát a menet közbeni ACPI-MPS átállás nem ajánlott. Node. A telepítés elején nyomott F7-el azt értem el, hogy kapásból MPS többprocesszoros gépként telepítette a cuccot. CSAKHOGY...Így nem működnek olyan dolgok mint pl. a gép automatikus kikapcsolása Win leálláskor. Megjelenik a kb. 6-7 éve nem látott Most már kikapcsolhatja a számítógépet képernyő. Aztán ez csak az első szembeötlő hiányosság, az esetleges többit még ki sem tudtam tapasztalni.

Remélem nem veszitek offnak a HDD problémák mellé beszőtt ACPI gondokat is  :D

Szerkesztette: Oti 2008. 03. 23. 11:09 -kor

! nav táado gászagi zA

#44 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 23. 15:12

Idézet: didyman - Dátum: 2008. márc. 23., vasárnap - 0:17

Te hány olyan megoldást láttál eddig működés közben, ahol a sata adat mellé sata táp is ki van vezetve és az ember így használja, eltávolítható eszközként a sata merevlemezt? Arról nem is beszélve, hogy a coolpanel-em is csak sata adatot vezet ki, tápot meg hát... Szedd magad akció.

RAID: Magadból indulsz ki? Ne tedd. Ha az embernek kell a RAID, akkor olvasni fog és konfigurálni, vagy használni a windows RAID funkcióját.. Ha eleinte nem kell, akkor hiába a dokumentáció telepítéskor. Ez is tapasztalat. :)

Valóban nem sokat, a többség inkább fiókot használ, bár sokat olyanból sem láttam még, a kezemen meg tudom számolni.

RAID: Van azért, akit meg lehet győzni. ;)

Oti: A BIOS-ban lehet valamit állítani az ACPI-vel, vagy a típusával kapcsolatban? BIOSfrissítés volt már?

Szerkesztette: brd 2008. 03. 23. 15:14 -kor

Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#45 Felhasználó inaktív   Oti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 23. 15:52

Idézet: brd - Dátum: 2008. márc. 23., vasárnap - 16:12

Valóban nem sokat, a többség inkább fiókot használ, bár sokat olyanból sem láttam még, a kezemen meg tudom számolni.

RAID: Van azért, akit meg lehet győzni. ;)

Oti: A BIOS-ban lehet valamit állítani az ACPI-vel, vagy a típusával kapcsolatban? BIOSfrissítés volt már?

Volt BIOS frissítés a legújabb van "besütve". De ahogy a BIOS változato leírását nézem a Gigabyte főleg az újabb CPU-k támogatását veszi bele a frissítésekbe, ACPI-ről egy szó nincs. Magával az ACPI-vel kapcs.-ban a BIOS-ban az S1/S3 állapotot lehet beállítani, illetve a szokásos Power Managment részek Wake up to...Egyébként a BIOS ACPI 1.0b kompatibilis. Ahogy néztem az ACPI fejlesztői oldalán ez a legrégebbi verzió. Lehet hogy ez túl régi a Win xp sp2-nek? De ez a nem ACPI kompatibilis BIOS meghatározás is érdekes a kék halálos fagyásban. Mert ha tartalmaz egy fajta ACPI verziót a lap (mégha az a legrégebbi is) akkor mégis csak komp. a az ACPI-vel, legfeljebb nem a legújabb 3.0a kiadásával.

Találtam sok ACPI vs. MPS hozzászólást más fórumokon is amiből kiderül, hogy nem csak a Win leállása nem lenne auto, hanem lekéne mondani pl. a minimális energiagazdálkodási beállításról, amit én aktívan használok akkor ha csak a net megy vagy csak egy Word, mert felesleges izzik 2.6 Ghz-en a proc ha elég az 1 is. Na ez nincs MPS fajta gépen.
! nav táado gászagi zA

#46 Felhasználó inaktív   ssanyesz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 23. 16:46

sziasztok

pár napja vettem sata2-es 160gb-os barracuda 7200.10-es vinyót 8mb cache-sel, nemtudom lehet hogy semmiség, de üresjáratban is a vinyó azt produkálja smart szerint hogy kb ötösével növeli a seeking error rate és és sokasával a hardware ecc recovery-t. 1 napja üzemeltem be és és a hardware ecc recovery már milliós nagyságrendű, de amúgy nincs vele semmi olvas ír, nem lassu, nem produkál hibát, szóval ez általános ennél a vinyónál, vagy ez gyárilag hibás, és vigyem vissza gariba?

előre is köszi a válaszokat
MB: Asrock H67M, CPU: Intel Core i5-3550S + Xigmatek Gaia, RAM: 2x4GB Kingmax Hercules DDR3 1600 MHz, VGA: Sapphire HD7850 2GB, Sound: Creative SB X-Fi XtremeMusic, SSD: Samsung 830 128GB, HDD: Samsung F1 320GB, Seagate 7200.12 500GB, WD Caviar Red 2000GB, WD Caviar Green 500GB, Optical: Optiarc AD-7260S, PS: Corsair VX450, Case: GIGABYTE GZ-X1, Scythe Kama Bay, TFT: Dell U2312HM, Speakers: Edifier R1900TII, Input: Lenovo Enhanced Performance USB Keyboard, Logitech MX 310, Logitech M505, PC Remote

BattleTag: ssanyesz#2866, Diablo3 Profil

#47 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 23. 17:25

A HW ECC Recovery ennél a HDD márkánál nem jelent igazából semmi bajt, de a Seek Error Rate növekedése aggasztó. Milyen hőfokon üzemel a HDD? Lehet, hogy csak annyi a baja, hogy rossz a szellőzése, ha igen, ezt mindenképpen meg kell szüntetni, mert rövidíti az élettartamot. Ha 45-50 C alatti a hőmérséklete, akkor más baj van. Itt próbálj meg keresni valami diagnosztikai programot a HDD-dhez.
Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#48 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 23. 17:28

Idézet: Oti - Dátum: 2008. márc. 23., vasárnap - 15:52

Volt BIOS frissítés a legújabb van "besütve". De ahogy a BIOS változato leírását nézem a Gigabyte főleg az újabb CPU-k támogatását veszi bele a frissítésekbe, ACPI-ről egy szó nincs. Magával az ACPI-vel kapcs.-ban a BIOS-ban az S1/S3 állapotot lehet beállítani, illetve a szokásos Power Managment részek Wake up to...Egyébként a BIOS ACPI 1.0b kompatibilis. Ahogy néztem az ACPI fejlesztői oldalán ez a legrégebbi verzió. Lehet hogy ez túl régi a Win xp sp2-nek? De ez a nem ACPI kompatibilis BIOS meghatározás is érdekes a kék halálos fagyásban. Mert ha tartalmaz egy fajta ACPI verziót a lap (mégha az a legrégebbi is) akkor mégis csak komp. a az ACPI-vel, legfeljebb nem a legújabb 3.0a kiadásával.

Akkor valószínűleg hibás az alaplap (vagy nem támogatja megfelelően az ACPI szabványt, de ezt azért nem tartom elképzelhetőnek). A processzor órajelét pl. az RMClock, ACPI nélkül is tudja módosítani (a terhelés függvényében) szerintem.

Szerkesztette: brd 2008. 03. 23. 17:29 -kor

Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#49 Felhasználó inaktív   ssanyesz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 23. 17:32

Idézet: brd - Dátum: 2008. márc. 23., vasárnap - 17:25

A HW ECC Recovery ennél a HDD márkánál nem jelent igazából semmi bajt, de a Seek Error Rate növekedése aggasztó. Milyen hőfokon üzemel a HDD? Lehet, hogy csak annyi a baja, hogy rossz a szellőzése, ha igen, ezt mindenképpen meg kell szüntetni, mert rövidíti az élettartamot. Ha 45-50 C alatti a hőmérséklete, akkor más baj van. Itt próbálj meg keresni valami diagnosztikai programot a HDD-dhez.

seagate a vinyó, de 27-30 fok max, amúgy a topicjába is írtam, biztos ami biztos alapon, és ott azt írta cyberman30 hogy neki is ilyen van, és neki is ugyan ezt produkálja a vinyója, de semmi gondja nincs vele, mint ahogy nekem sem, csak nem értem hogy miért csinálja  :think:
MB: Asrock H67M, CPU: Intel Core i5-3550S + Xigmatek Gaia, RAM: 2x4GB Kingmax Hercules DDR3 1600 MHz, VGA: Sapphire HD7850 2GB, Sound: Creative SB X-Fi XtremeMusic, SSD: Samsung 830 128GB, HDD: Samsung F1 320GB, Seagate 7200.12 500GB, WD Caviar Red 2000GB, WD Caviar Green 500GB, Optical: Optiarc AD-7260S, PS: Corsair VX450, Case: GIGABYTE GZ-X1, Scythe Kama Bay, TFT: Dell U2312HM, Speakers: Edifier R1900TII, Input: Lenovo Enhanced Performance USB Keyboard, Logitech MX 310, Logitech M505, PC Remote

BattleTag: ssanyesz#2866, Diablo3 Profil

#50 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 23. 18:21

Jájj, elnéztem, Samsungnak hittem, sorry. :hemuveg: :lame: Seagate esetén nem tudom, gondot jelent-e a HW ECC Rec. A többit jól írtam.
Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#51 Felhasználó inaktív   DJanos 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 26. 11:52

Sziasztok!

Adott egy Samsung HD400LD winchester ami a tegnapi nap folyamán megadta magát (bekapcsoláskor csak kattog). A darab még garanciális (két hónapig  használták azt is időszakosan), viszont céges adatok vannak rajta (bank, könyvelés, stb.), amit le kellene törölni mielőtt leadnám. Megoldható ez valahogy?
(persze úgy, hogy a garanica megmaradjon)

Köszi

#52 Felhasználó inaktív   DjPremier 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.357
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 26. 13:27

Idézet: DJanos

Sziasztok!

Adott egy Samsung HD400LD winchester ami a tegnapi nap folyamán megadta magát (bekapcsoláskor csak kattog). A darab még garanciális (két hónapig  használták azt is időszakosan), viszont céges adatok vannak rajta (bank, könyvelés, stb.), amit le kellene törölni mielőtt leadnám. Megoldható ez valahogy?
(persze úgy, hogy a garanica megmaradjon)

Köszi


Vannak programok amik teljesen letudják gyalulni a vinyot.PL: O&O SafeErase3,vagy van parancs ami mély formázást csinál.
Asus M3N HD/HDMI,AMD Phenom X4 9550 Quad Core 2.6 Ghz,GeIL 2x2GB DDR2 1066Mhz Dual Channel,Asus EN8800GT 1GB,Belinea 17'',HP Deskjet 3550 printer,Leadtek WinFast TV2000 XP RM,Samsung 640GB,Ház:Thermaltake M9 series.Táp:Thermaltake Power Station 520W.LG GH22NS40 DVD RW & LG DVD RW.

#53 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 26. 13:37

Idézet: DJanos - Dátum: 2008. márc. 26., szerda - 11:52

Adott egy Samsung HD400LD winchester ami a tegnapi nap folyamán megadta magát (bekapcsoláskor csak kattog). A darab még garanciális (két hónapig  használták azt is időszakosan), viszont céges adatok vannak rajta (bank, könyvelés, stb.), amit le kellene törölni mielőtt leadnám. Megoldható ez valahogy?

Eraser

Szerk.: Ja, hogy csak kattog. Akkor sehogy (Gar.vesztés nélkül).

Szerkesztette: brd 2008. 03. 26. 13:38 -kor

Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#54 Felhasználó inaktív   DJanos 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 26. 14:12

Idézet: DjPremier - Dátum: 2008. márc. 26., szerda - 14:27

Idézet: DJanos

Sziasztok!

Adott egy Samsung HD400LD winchester ami a tegnapi nap folyamán megadta magát (bekapcsoláskor csak kattog). A darab még garanciális (két hónapig  használták azt is időszakosan), viszont céges adatok vannak rajta (bank, könyvelés, stb.), amit le kellene törölni mielőtt leadnám. Megoldható ez valahogy?
(persze úgy, hogy a garanica megmaradjon)

Köszi


Vannak programok amik teljesen letudják gyalulni a vinyot.PL: O&O SafeErase3,vagy van parancs ami mély formázást csinál.

A probléma az, hogy csak kattog a winchester (elérni, formázni, törölni nem lehet, adatot nem lát).

#55 Felhasználó inaktív   DjPremier 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.357
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 27. 19:14

Idézet: DJanos

A probléma az, hogy csak kattog a winchester (elérni, formázni, törölni nem lehet, adatot nem lát).


Akkor viszont esélytelen. :(
Asus M3N HD/HDMI,AMD Phenom X4 9550 Quad Core 2.6 Ghz,GeIL 2x2GB DDR2 1066Mhz Dual Channel,Asus EN8800GT 1GB,Belinea 17'',HP Deskjet 3550 printer,Leadtek WinFast TV2000 XP RM,Samsung 640GB,Ház:Thermaltake M9 series.Táp:Thermaltake Power Station 520W.LG GH22NS40 DVD RW & LG DVD RW.

#56 Felhasználó inaktív   Ryki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 27. 23:55

Helló a segítségeteket kérném. Van egy Sata Smasung 250Gb vinyóm (SP2504C) kb 2 hónapja kezdődött az egész mizéria. Eccer csak felúgrott a tálcán az óra mellet egy kis sárga 3szöges felkiáltójeles ikon és közölte hogy a D:/$MFT késleletett írás nem sikerűl minden adat elfog veszni. Ekkor a sajátgépből eltűnt a teljes D: meghajtóm és a gép sem érzékelte hogy lenne még 1 vinyó benne. Egyszercsak magától újrainult a gépem ( meglepödtem) futatott egy schdisk-et C: meghajtón nem talát hibát, megy a D: re és ott láss csodát elkezdtek ömleni a hibák, hogy ennek és ennek a fáljnak nem sikerűlt az idex írása vagy valami hasonló  :think:  . Elindult a gép és látom hogy hibádzik egy 100Gb mappám a D meghajtón  :eek: . Gyorsan elkedtem keresni, a töredezettség mentesítő talát egy mappát nevezetesen found.000 ami halálra megegyezett az eltünt adatim 100Gb val. Kerestem neten a hibá jelenségét és jó pár óra alatt GetDataBack for NTFS progival sikerűlt vissza hoznom az a dataim.. :respect:
Gondoltam véletlen volt, de ez meg ismétlődőtt még 3x útánna adat mentés ide oda formázás..
és most fozmázás útán is csinálja amit eddig meghatározhatatlan időközönként  :think: Kérek valakit segítsen mi lehet a probléma?? Azon kívűl hogy sz*r a Samsung  :D
Gép leírás: alaplap Asus P5WDG2 WS profesional, Vinyó: egy 80 GB Sata samsung, egy 250GB Sata smasung. Előre is köszi

#57 Felhasználó inaktív   DjPremier 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.357
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 28. 09:52

Idézet: Ryki

Helló a segítségeteket kérném. Van egy Sata Smasung 250Gb vinyóm (SP2504C) kb 2 hónapja kezdődött az egész mizéria. Eccer csak felúgrott a tálcán az óra mellet egy kis sárga 3szöges felkiáltójeles ikon és közölte hogy a D:/$MFT késleletett írás nem sikerűl minden adat elfog veszni. Ekkor a sajátgépből eltűnt a teljes D: meghajtóm és a gép sem érzékelte hogy lenne még 1 vinyó benne. Egyszercsak magától újrainult a gépem ( meglepödtem) futatott egy schdisk-et C: meghajtón nem talát hibát, megy a D: re és ott láss csodát elkezdtek ömleni a hibák, hogy ennek és ennek a fáljnak nem sikerűlt az idex írása vagy valami hasonló    . Elindult a gép és látom hogy hibádzik egy 100Gb mappám a D meghajtón . Gyorsan elkedtem keresni, a töredezettség mentesítő talát egy mappát nevezetesen found.000 ami halálra megegyezett az eltünt adatim 100Gb val. Kerestem neten a hibá jelenségét és jó pár óra alatt GetDataBack for NTFS progival sikerűlt vissza hoznom az a dataim.. 
Gondoltam véletlen volt, de ez meg ismétlődőtt még 3x útánna adat mentés ide oda formázás..
és most fozmázás útán is csinálja amit eddig meghatározhatatlan időközönként Kérek valakit segítsen mi lehet a probléma?? Azon kívűl hogy sz*r a Samsung
Gép leírás: alaplap Asus P5WDG2 WS profesional, Vinyó: egy 80 GB Sata samsung, egy 250GB Sata smasung. Előre is köszi


HD Sentinel-el nézd meg, vagy HD Tune.De nagy vszinüséggel kezd meghalni a vinyod.Nekem is ugyan ez a gondom.Mentsél le rola mindent amit tudsz meg amig müxik.
Asus M3N HD/HDMI,AMD Phenom X4 9550 Quad Core 2.6 Ghz,GeIL 2x2GB DDR2 1066Mhz Dual Channel,Asus EN8800GT 1GB,Belinea 17'',HP Deskjet 3550 printer,Leadtek WinFast TV2000 XP RM,Samsung 640GB,Ház:Thermaltake M9 series.Táp:Thermaltake Power Station 520W.LG GH22NS40 DVD RW & LG DVD RW.

#58 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 28. 13:13

Esetleg a S-ATA kábel cseréje is megoldás lehet, ha figyelembe vesszük az átlag S-ATA kábelek minőségét. :( De a HDD állapotát kellene előbb megtudni mindenképpen.
Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#59 Felhasználó inaktív   Noiseless 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.489
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 28. 22:47

Van egy számomra elég nagy probléma, ami lehet, hogy pillanatok alatt orvosolható:
2 HDD van a gépemben:
1. 160GB PATA 3 partíció
2. 320GB Sata eredetileg 3 partíció, rajta (az egyiken kb 100GB adattal, ami nagyon fontos)
Kitaláltam, hogy feltelepítek 2 külön partícióra 1-1 XP-t (egyik MCE).
Elsőt feltelepítettem a 160GB-os egyik partíciójára, majd feltettem egy bootmanager programot, hogy majd a másikat is tudjam kezelni, de nem ez történt, hanem a 2. HDD-n 4 db 512 byte-os elsődleges partíciót találtam, és egy 298 GB-os unallocated partíciót, 298 GB szabad hellyel.

Mit tudok tenni, mert az adatok egy része beszerezhető (nagyobb része), viszont sok fénykép is ott tanyázik, amik máshol nincsenek meg.

Köszönöm, ha valaki le tudja írni, hogy mit tegyek, vagy tud esetleg segíteni.
"Angyalom, sok erényem biztos nincs, de diszkrét az vagyok..."

#60 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 29. 17:50

Idézet: Noiseless - Dátum: 2008. márc. 28., péntek - 22:47

Van egy számomra elég nagy probléma, ami lehet, hogy pillanatok alatt orvosolható:
2 HDD van a gépemben:
1. 160GB PATA 3 partíció
2. 320GB Sata eredetileg 3 partíció, rajta (az egyiken kb 100GB adattal, ami nagyon fontos)
Kitaláltam, hogy feltelepítek 2 külön partícióra 1-1 XP-t (egyik MCE).
Elsőt feltelepítettem a 160GB-os egyik partíciójára, majd feltettem egy bootmanager programot, hogy majd a másikat is tudjam kezelni, de nem ez történt, hanem a 2. HDD-n 4 db 512 byte-os elsődleges partíciót találtam, és egy 298 GB-os unallocated partíciót, 298 GB szabad hellyel.

Mit tudok tenni, mert az adatok egy része beszerezhető (nagyobb része), viszont sok fénykép is ott tanyázik, amik máshol nincsenek meg.

Köszönöm, ha valaki le tudja írni, hogy mit tegyek, vagy tud esetleg segíteni.

Mi ebből a tanulság? Úgy látszik hogy az ember hiába koptatja a száját - alap(és ököl)szabály, hogy csak az a winyó legyen a gépben amelyikre telepítesz! Azt hiszem ez már jópárszor le lett írva itt a fórumban.
Most már csak az adatmentés marad, ha sikerül (Finaldata, GetDataBack).
A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

Téma megosztása:


  • (173 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó