HWSW Informatikai Kerekasztal: Mit játszottál végig legutóbb, mennyire tetszett? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (68 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mit játszottál végig legutóbb, mennyire tetszett? Értékeld!

#1281 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 01. 22:18

Deus Ex Mankind Divided

Nem tudom mit mondhatnék előszóként a játékról, azon kívül, hogy ez a Human Revolution 2.0, ilyennek kellett volna lennie annak is, és akkor nem nagyon lett volna okom panaszra.

Azon a képzeletbeli skálán, amin az eredeti Deus Ex a 10, és a Human Revolution az 1, ez olyan 6-os 7-es szinten lenne. Vagyis rengeteget fejlődött, de még mindig nem olyan jó, mint az eredeti.

Sajnos az első pálya nem tett túl jó benyomást rám, túl sok akció, túl kevés döntési lehetőség, líneáris haladás, egy elkerülhetetlen vérfürdővel a végén. Szerencsére ha ezen túl teszi magát az ember hirtelen helyreáll a rend, és újra minden olyan lesz ahogy azt elvárná az ember a Deus Ex névtől. Olyannyira javul a helyzet, hogy sokkal jobb lesz a játék mint a HR valaha volt. Részben annak köszönhetően, hogy szinte tételesen lemásolták az eredeti DeusEx New York-i fő pályáját itt. Ne zavarjon meg senkit az a tény, hogy ez a játék Prágában játszódik, a koncepció szinte teljesen ugyanaz. De mivel szerintem jobbról másolni nem szégyen, ezen átsiklok. Még az is egyezik, hogy ugyanúgy ahogy az eredetiben itt is elhagyod a várost, és amikor visszatérsz már kijárási tilalom van.

Tovább

Szerkesztette: Mumia 2016. 11. 01. 22:20 -kor


#1282 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 20. 04:56

Dragon age inquisition.

65 oram kerult bele es messze nem csinaltam meg mindent. Lehet, hogy meg 10-20 orat belerakok de mivel az end credit lefutott ezert irok ide.

Hatarozottan tetszett. Szep grafika, szepen megcsinalt kornyezet, remek zenek es a tortenet es a karakterek is tetszettek. Nehol kicsit vontatott de igy is megerte vegigjatszani.

Nekem siman meger legalabb 7et a 10bol.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#1283 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 23. 10:34

The Witcher 3 (PS4)

Érdekes sorozat volt ez, az első részt megjelenése után néhány évvel vittem végig és nagyon tetszett a komor világ, a főhős és úgy általánosságban a történet+játékmenet is kellően fókuszált volt, hogy végig izgalmas maradjon. A második etap szerintem nem volt erős, a game felénél elvesztettem az érdeklődésem túlzottan trónok harca akart lenni (és szerintem az is túl van tolva), csak az utolsó fejezet lett ismét izgalmas, de addigra már átrohantam a tartalom nagy részén, így kevésbé volt meg a WOW érzés.

Az utolsó felvonás ebből a szempontból sokat javult, a történet jobban átgondolt, kellő időt szánnak a háttér, karakterek megismertetésére és ha önmagában nézem izgalmas is. Ami viszont rombolja ezt az élményt az a grinding a történetszálak közben. Mivel az egyes fejezetekbe ugráshoz szintezésre van szükség iszonyat mennyiségű időt töltöttem el a különböző másodlagos questekkel, ami eleinte rendben is volt, de lvl 25 környékére azt vettem észre, hogy beleuntam az egészbe és, ha meg kell csinálnom még egy ölj meg ezt, gyűjts be azt, trackeld le az elveszett kiskutya kölykének a macskájának a nagynénjét kidobom a controllert az ablakon. Volt 5-6 emlékezetes mellékszál, aminek jó történetet írtak (Velenben az egész Dijska vonal pl.), de ezek elvesztek a végtelennek tűnő grindban, emiatt úgy éreztem szünetet kell tartanom és kb 4 hét kihagyással fejeztem be a játékot (onnantól, hogy Khaer Morren vagy mi ostromát le kell vezényelni).

A harc és a képességek terén szerintem jó irányba haladtak, a szintezés ék egyszerű, ezen a fronton szerintem sokkal erősebb a franchise, mint a TES széria utóbbi felvonásai, vagy egyéb konkurensek és a crafting rendszer is egész baráti, bár a vége felé kezdtem rohadtul elveszteni a fonalat pl. alchemy terén. A skillezési rendszer hátulütője, szerintem, hogy lvl 25-6 körül már sokkal kevésbé számítanak a harci képességek, mint a gear így volt, hogy felhalmozódott 10 skillpontom és nem vettem észre jelentős különbséget miután elköltöttem, ezen talán optimalizálhatnának. Lvl 35-n fejeztem be és bár felkínálja a folytatás lehetőségét, de minek azt nem tudom :D

8\10 nálam
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#1284 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 18. 14:54

Transport Fever (2016)

Ezt elkúrtuk, nem kicsit, de nagyon!

Ez a játék lehetett volna a Transport Tycoon imádók szent grálja, de a célegyenesben úgy beleálltak a földbe a fejlesztők, hogy az valami hihetetlen. A játék 90%-ban jó, de a maradék 10%-ban olyan idióta megmagyarázhatatlan dizájneri húzások kerültek bele, hogy a TTD-vel ellentétben nem nyugtató és élvezetets a játék, hanem frusztráló és idegesítő.

Jó néhány megmagyarázhatatlan dizájneri döntésre csak az a válasza a fejlesztőknek, hogy "ez nem Transport Tycoon, nem is kell úgy működnie mint annak". Ez ok, nem kell pont olyannak lennie, de attól még valami logika lehetne benne.


Tovább

Szerkesztette: Mumia 2016. 12. 18. 14:56 -kor


#1285 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 15. 19:39

Bloodborne.

3adjara fejeztem be. Zavart, hogy az elso ketto vegigjatszasomnal nem volt meg a secret ending es a secret final boss. Most mar az is levan tudva. Most johet Dark Souls 3 4edjere... :omg:
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#1286 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 16. 07:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Boba - Dátum: 2017. 02. 15. 19:39

Bloodborne.

3adjara fejeztem be. Zavart, hogy az elso ketto vegigjatszasomnal nem volt meg a secret ending es a secret final boss. Most mar az is levan tudva. Most johet Dark Souls 3 4edjere... :omg:

Te egy állat vagy!! :D

#1287 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 14. 18:56

Baldur's Gate: Enhanced Edition.

Nehez mit irni errol a jatekrol... 1999 nyaran vettem meg. Ez volt eletem legelso legalis jateka. 5 cd lapozgatos papir tokban, szep nagy papirdoboz, vastag jatek manual es egy ketoldalas terkep. Nagyon jo hangulata volt mar csak a doboz kibontasanak is.

Sajnos viszont a jatek maga nagyon hosszu, most jutottam eloszor csak a vegere pedig 4edjere kezdtem mar elolrol. Mindig valami kozbejott aztan ujrakezdtem mert addigra pont elfelejtettem (vagy elveszett a jatekmentes) az addig tortenteket de most ugy ereztem muszaj vegigvinni.

Nincs belso szamlalo igy csak tippelni tudok de nagyjabol 50-60 oram lehet a vegigjatszasban. Nem ugy jatszottam ahogy egy rendes szerepjatekot jatszani illik. Paraszt mod kihasznaltam a quicksave lehetoseget, minden lehetoseget kiprobaltam mindenhol es amennyi sidequestet csak tudtam megcsinaltam. Paladin volt a fo karakterem ez meg plusz nehezseget okozott.

Kis rovid ertekeles. Grafika? Jokerdes... ha a felbontason tultudja tenni magat az ember akkor azok utan mar szerintem gyonyorunek hat. Nagyon hangulatosak a hatterek es reszletesek is amennyire lehet. Most az enhanced editionnel jatszottam viszont a grafikat az eredeti jatek bealitasain hagytam. FullHD felbontas de interpollacioval es GUI atmeretezessel.

Zenek elmennek, a hatter es a kornyezeti hangok viszont nagyon hangulatosak.

Jatekmenet olyan amilyennek lennie kell egy korokre osztott rpg-nek.

Tortenet szinten jo (en a konyvet is olvastam) es a karakterek es az eredettortenetuk is tetszett.

Osszessegeben nagyon jol eltoltott ~50 ora volt. Nekem megerdemli a 8/10et. Lehet, hogy nem vagy csak nem mostanaban fogom ujrajatszani de attol meg ajanlom mindenkinek aki a stilust szereti.

Johet icewind dale 1-2 es baldur's gate 2.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#1288 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 31. 23:58

Lords of the Fallen.

No... hat ez bizony igencsak jo volt. Ez a jatek nagyon hasonlo a Souls szeriahoz a kulonbseg a tempoban van. Ez (lotf) be van lassitva, mindennek nagyobb a sulya es mindenhez tobb ido kell. Pajzsot emelni, utni, futni, ugrani. Viszont ez a jo resze is. Megvan az a hangulat, hogy egy brutalis tank barbart jatszol aki ketmarokra fog egy ketmeteres fejszet es irgalmatlan nagyot suhintva beveri az ellenfel koponyajat. Jol elvan talalva.

A palya dizajn az nagyon jol eltalalt. Darksouls1 volt csak ennel jobb. Shortcut shortcut hatan, ahogy haladsz a tortenetben fedezed fel, hogy mennyire szovevenyes a palyaszerkezet es osszekotottek a palyak kis alagutakon at. Zsenialis, ahogy kell. A stilus nem annyira kulonbozo vilagonkent mint a Souls jatekokban de ez nem annyira zavaro.

Grafika nagyon szep, hangok jok de a zenek neha picit repetitivek. A tortenet jobban az arcunkba van tolva mint szeretnem de elmegy.

Iranyitas es a harc minden pontja egy az egyben a souls jatekokat mintazza.

Ami kevesbe tetszett, hogy a jatek nagyon rovid. 18 ora alatt vittem vegig ugy, hogy minden sarokba beneztem ahova tudtam es nem futottam at egy ellenfelen se vagy reszen.

Aki szereti a Darksouls jatekokat (nem bloodborne, ez kb annak az ellentete) leginkabb Demon Soulst (hangulatban es sebessegben ahhoz van legkozelebb) annak batran ajanlom.

Vegso kerdes. Mennyire nehez? Hm... ezt nehez megallapitani. Parom a masodik boss utan feladta az egesz jatekot ami nekem elso probara meglett de mar emlitettem itt, hogy mogottem van lehet, hogy akar ezer ora souls jatszas is. Az biztos, hogy sokat segit.

Nem volt annyira nehez mint peldaul Darksouls 3 vagy Bloodborne de nehezebb volt mint Demon Souls. Jol elvan talalva.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#1289 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 20. 18:57

Mass Effect: Andromeda (2017)


Miért veszélyes a falka szellem?
Kép
Már majdnem leírtam teljesen a játékot, az alapján hogy mekkora botrányt kerekítettek belőle a youtube virtuózok. De valójában csak néhány apróságba lehet belekötni a játékkal kapcsolatban, nincs vele semmi eget rengető probléma.
Ezt szerettem volna rögtön leszögezni, hogy a hihetetlen mértékű szardobálás ellenére ami érte, meg a sok negatív kicsengésű bemutató ellenére ez egy baromi jó játék. És nem csak a megszállott Mass Effect rajongó beszél belőlem, hiszen már annak is neveztek amikor megpróbáltam objektívan értékelni a játékot előzetesen más fórumokon.

Tovább

Szerkesztette: Mumia 2017. 04. 20. 18:57 -kor


#1290 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 24. 11:30

Horizon: Zero Dawn

Tudom consol peasant húzz innen, de akkor is :D Igyekszem spoiler-mentes lenni. A too long did not read verzió: olyan játék, ami semmiből nem hoz forradalmit, ellenben majdnem mindent olyan jól csinál, hogy szomorú vagy, amikor vége van és szívesen kezdenéd újra. Ennél többet egy game se nagyon kívánhat magánat.

Már az első trailernél megtetszett, de hype trainre nem ülünk fel. Vártam kb 1 hónapot megjelenés után a megvétellel, szerencsére félelmeim alaptalanok voltak.

Kezdjük talán a grafikánál: konzolon általában annyit várok el ezen a fronton, hogy ne rombolja az élményt. Ez a game messze teljesíti ezt: az artwork gyönyörű és olyan motort raktak mögé, ami képes mindezt igényesen megjeleníteni. A fű mozog, ha fúj a szél és\vagy benne mászkálsz robotokra vadászva, a környezet nem low-res texturák borzasztó halmaza, hanem valóban egybefüggő természetkép. A lényeg és a karakterek mozgása is hibátlan, nincsenek visszafelé hajló lábú gumibábuk, nem voltak technikai glitch-ek (vagy én nem találkoztam vele). Az egyetlen probléma számomra az arcok megjelenítésével volt, teljesen gumi feje volt mindenkinek, semmilyen emóciót nem tudtak kipréselni a karakter designerek.

Történet és karakterek: ismét hozta az elvárásokat, nincs nagy összeesküvés, inkább csak az emberi kapzsiság és annak lehetséges következményeinek története Pocahontas modern verziójában. Viszont a helyszínek által generált hangulat, a sok háttértörténet koherens egésszé formálja a játékot a végére és lehetővé teszi, hogy beleéld magad. A befejezés erősen hatásvadász és folytatásért kiált, némileg csalódást keltő volt final vid, vagy nagyobb cliffhangert, vagy kerekebb befejezést vártam volna, de ezt el tudom nézni neki.

Game mechanics: ez az egyetlen pont, amire nem igaz az összefoglalóban tett állítás. Szerintem nettó a legjobb open-world rendszer, amit eddig láttam. A fegyver típusok intuitívak és értelmes rendszerben működnek együtt, rávezetnek a különböző taktikákra és élvezetes használni őket. Az ellenfelek izgalmasak és pont annyira fejlődnek veled, hogy kihívást jelentsenek minden nehézségen, gondolkodásra kényszerítenek. A fegyverekkel kapcs. az egyetlen problémám, hogy nagyon a távharcra ösztönöznek, az első 10 szint után kb. irrelevánssá válik a melee, mert nem sebez eleget még finishing move mellett sem.
Emellett nincsenek felesleges questek, a legtöbb ilyen game-ben, amikor felfedezel egy új helyet (pl. DOA Inq.) kapsz kb 6 csilliárd küldetést és good luck. Itt néhány quest ikon jelenik csak meg településenként és nincs fárasztás milliárdnyi mellékszállal. Azt azért hozzá kell tenni, hogy a mellék küldik elég sablonosak és unalmasak, de mivel kevés van belőlük ez nem túlzottan zavaró. Nem tudom mennyi időt öltem bele, de lvl 45 felett voltam, mire befejeztem, pedig nem szedtem össze minden collectible itemet, sőt több side questet is otthagytam.
A fejlődés rendszer jól ki lett találva, bár ennél lehettek volna markánsabb skillek is. Van kb 3-4 db, amit ha megszerzel voltaképp kész is vagy bármit meg tudsz csinálni, jelentősen csak a 3 nyíl egyszeri kilövése befolyásolja az életed, az hihetetlen sebzés növelés, de inkább a fegyver upgrade-k jelentenek nagy ugrást.
Itt van még talán egy gyengeség, kb 10 óra alatt eljutsz arra a pontra, ahol minden slotban megvan a legjobb item, innentől nem nagyon fejlődsz max a skillek által nyújtott minimális extrákkal… rakhattak volna bele valamilyen crafting rendszert, amivel tovább is lehet fejleszteni a cuccokat.

Összességében nekem 9\10, remélem lesz folytatása.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#1291 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 24. 22:37

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevl - Dátum: 2017. 04. 24. 12:30

Horizon: Zero Dawn

Tudom consol peasant húzz innen, de akkor is :D

Nem lenne baj a konzollal ha nem mocskos kontrollerel kellene játszani. Nekem már nem áll rá a kezem. Az összes próbálkozásom összetört kontrollerekkel végződik Last of Us végigjátszása alatt is kétszer kellet újat vennem, és vagy 3x ragasztottam össze a meglévőket. Egyszerűen gyűlölöm azt a szart.

#1292 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 06. 12. 17:50

Ghost Recon Wildlands

#1293 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 01. 10:33

Na ez a topik is kilehelte a lelkét úgy néz ki.

#1294 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 01. 12:36

Mint az egész HWSW fórum :(
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#1295 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 01. 19:57

Hosszuak a jatekok, keves az ido. Ha heti 3-4 orat jatszok (ami soknak szamit) akkor is hetek, honapok egy jatek. En amugy beszoktam ide irni. Csak sokszor olyan jatekot jatszok amit egyszer mar jatszottam (darksoulsok, bloodborne) vagy pedig marha regi es valoszinuleg kutyat nem erdekel. Monkey Island remake peldaul.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#1296 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 02. 06:49

Én meg mostanában inkább csak nézem, ahogy mások játszanak. Többnyire PUBG-t..
Most az elég szórakozást nyújt.

Amúgy osztom Boba véleményét. Nekem is csak hétvégén lenne időm/kedvem játszani és akkor sem tudok már annyi órát, mint régebben. Ezért baromira el tud nyúlni egy-egy játék végigjátszása.
Öregszem na. :)

#1297 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 04. 18:35

Tegnap befejeztem Resident Evil7-et.

Gondolom legtobben tudjak mirol van szo. Nekem hatarozottan tetszett. Lenyegesen jobbnak tartom mint pl az 5-6ot (racoon city-t nem vagyok hajlando idevenni). Modernizalt RE1-et kaptam, aminek orulok. Grafika zsenialis (PSVR-al jatszottam Ps4-en), elkepesztoen jol megcsinalt a VR is. Hangok, zenek, atmoszferaja a jateknak nagyon bejott. A jatek tempoja, a feladatok, a felfedezes is olyan volt amit elvartam. A legutolso bossfight volt kicsit kiabrandito, de nehez jo bossfightot csinalni azthiszem ami nem olyan (hello Soul szeria... ugy kell azt csinalni :blush: ).

Nekem 10/9 volt.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#1298 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 04. 18:36

Üzenet megtekintéseIdézet: chris77 - Dátum: 2017. 08. 02. 07:49

Amúgy osztom Boba véleményét. Nekem is csak hétvégén lenne időm/kedvem játszani és akkor sem tudok már annyi órát, mint régebben. Ezért baromira el tud nyúlni egy-egy játék végigjátszása.

11ora 35perc volt RE7. Es juniusban kezdtem, a savegamek alapjan... hat ennyire nincs idom jatszani. (Ok, egy DarkSouls3 bejatszott kozben meg neha diablot elovesszuk parommal coop)
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#1299 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 06. 06:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Boba - Dátum: 2017. 08. 04. 19:36

11ora 35perc volt RE7. Es juniusban kezdtem, a savegamek alapjan... hat ennyire nincs idom jatszani. (Ok, egy DarkSouls3 bejatszott kozben meg neha diablot elovesszuk parommal coop)

Úúúú az nagyon állat egy játék. :up:
A TheVr-os fiúk is játszottak vele és ők is csak szuperlatívuszokban beszéltek róla. Ők máig a legjobb VR játéknak tartják.
Mondjuk szívbetegeknek nem ajánlott kategória.
Néha a srác akkorákat ugrott, hogy majdnem kiszakadt a vezeték :)
Én nem biztos, hogy mernék vele játszani. Gondolj bele.. Nyomod a sisakban, nem látsz én nem hallasz semmit a külvilágból és valaki, hogy fölvegye veled a kontaktot kénytelen hozzádérni..
Na annak nem ígérhetek semmi jót!! :D

#1300 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 21. 14:51

Fallout4


Gondoltam írok pár gondolatot erről a nem mai játékról. Csak egyszer vittem végig a főtörténetet, azaz nem csináltam meg az összes endinget, de kb. 360 órányi játékidőt pakoltam bele, úgyhogy úgy gondolom, hogy ez már végigjátszásnak tekinthető.

A Fallout4, akik esetleg nem ismernék a sorozatot egy posztapokaliptikus világban játszódó akció rpg játék, ahol a sok lövöldözés mellett egy kifejezetten színes és gazdag történet is van.
A fórumokat olvasgatva a játékról igencsak vegyes kép alakulhat ki az olvasó számára. A fórumozók legnagyobb problémája általában az szokott lenni, hogy 1. a főtörténet lineáris, kevés a valós döntési helyzet, aminek tényleges következménye lenne, 2. túl sok a repetitív játékelem. Ezen kívül 3. mi ez a hülye építgetés. Ennek ellenére azért a fanyalgók is simán beletolnak 40-60 órát a játékba.

1. A főtörténeti szál tényleg eléggé lineáris, de emlékeim szerint az előző Fallout részei is ilyenek voltak, tehát ezzel sok újdonság nem került a játékba. A döntéshelyzetekről meg annyit, hogy azért igenis vannak. Pl. amikor dönteni kell, hogy melyik frakciót támogatja az ember a 4 közül az azért eléggé drasztikusan befolyásolják a játékot. Meg aztán a mellékküldetésekben is vannak ilyen típusú döntéshelyzetek. Nagyon nem akarok spoilerezni, de ilyen pl. hogy mi legyen Paladin Danse-el, vagy Virgillel vagy a ghoulokat etető Testvériség taggal. Ezen túlmenően vannak mélyebb tartalmú melléktörténések, amihez viszont jó angoltudás szükségeltetik, hogy az ember végigtudja követni, plusz terminálos bejegyzéseket kell olvasgatni, amihez valljuk be őszintén nem sok mindenkinek van türelme, energiája.

2. Tény, hogy vannak olyan végtelenített mellékquestek, amik valóban repetitívek és komplexitásban nem mennek túl a menj el valahova, ott ölj meg mindenkit és hozz el valamit onnan és ha visszajössz akkor kapsz egy ugyanilyen feladatot. Ezekről csak annyit, hogy egyáltalán nem kötelező csinálni és nem nagyon befolyásol semmit sem, akkor se ha nem csinálod. A korai játékban egy XP boostnak fogható fel. Az is tény, hogy az előző részekhez képest több az akció, több ellenséget kell leölni és éppen ezért a sztori talán kevesebbnek tűnik, és vagy háttérbe szorul.

3. Építgetés:
Nos az építős részt kétfelé választanám. Az első rész a craftolás. Ez azt jelenti, hogy a játékban szinte mindent lehet moddolni: a fegyvereket, az armort, főzni lehet, kábszereket lehet összekeverni stb. Ez már a New Vegasban (az előző rész) is megjelent, de ott még nem volt ennyire széles spektrumú a dolog.

A másik része az, hogy nagyon sok elhagyatott farm, falu stb. található a játékban, ahol nagyon kevesen élnek 1-2 fő. Viszont az építési funkciónak köszönhetően ezeket a falvakat be lehet népesíteni. Házakat lehet építeni, boltokat lehet létrehozni stb. tényleg annyira sok mindent lehet építeni, hogy határt csak a képzelet szabhat. Akár egy puszta szántóföldből akár prosperáló nagyvárost lehet kialakítani. Nekem pl. ez az építgetős rész nagyon bejött.

DLC-k:
A játékhoz összesen 6 db dlc jött ki. A Far Harbor és Nuka world dlc-k nekem nincsenek meg, így nem tudok róluk írni. Amennyire tudom ezek főleg új történetet és helyszínt adnak a játékhoz.
A másik 4 DLC-ből az Automatron és a Vault-Tec egy-egy kisebb questet ad a játékhoz, valamint az építgetős részhez új elemeket. Ezek a questek elég bénák, van benne 3-4 óra játékidő, de semmi grandiózusra nem szabad számítani.
A Contraptions és a Wasteland Workshop pedig szinte csak építős elemet ad a játékhoz, ami eléggé lehúzásnak tűnik azoknak, akik nem szerették az építős részt. Nekem a kedvencem a Constraptions mert ennek a segítségével működő gyárakat lehet létrehozni, ahol nagyon különböző dolgokat lehet gyártani, a fegyverektől, lőszereken át egészen a ruháig.

Összességében véleményem szerint a Fallout4 egyáltalán nem marad el a korábbi Fallout részektől. Tény, hogy sok mindenben eltér az elődjeitől, de egy kifejezetten élvezhető rengeteg játékidőt jelentő játék.

5/5





Szerkesztette: Warton 2017. 08. 21. 14:51 -kor


Téma megosztása:


  • (68 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó