HWSW Informatikai Kerekasztal: Mit játszottál végig legutóbb, mennyire tetszett? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (68 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mit játszottál végig legutóbb, mennyire tetszett? Értékeld!

#1301 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 22. 08:40

Legalább valakinek tetszett :D

Nekem a 3. óta csak csalódás az a game. Elő is kéne vennem az első és második részt megint :)
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#1302 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 22. 09:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2017. 08. 21. 15:51

Fallout4
Összességében véleményem szerint a Fallout4 egyáltalán nem marad el a korábbi Fallout részektől. Tény, hogy sok mindenben eltér az elődjeitől, de egy kifejezetten élvezhető rengeteg játékidőt jelentő játék.

5/5

10-ből is 10-et adnál?

A többi fallouthoz hasonlítottad és azokhoz képest kapta ezt az értékelést, vagy mint egy játékot a nagy játékerdőben?

Szerkesztette: chris77 2017. 08. 22. 09:19 -kor


#1303 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 22. 13:39

Nem, 10-ből 11-et adnék neki. Amivel több mint egy éve játszom összesen 360 órát, azt egy elég jó befektetésnek gondolom. Számomra nagyon nagy az újrajátszhatósági faktor. Eljutottam a Fallout4-el oda, hogy már saját feladatokat találtam ki magamnak.

Pl. Csináljak egy olyan gyárat, ahol egy gyártósorral gyártsunk 4 féle kaját. Vagy van az IKEA-ban ez a golyós medence a gyerekeknek azt csináljuk meg Fallout4-ben Steelballból, meg kosárlabdából stb. és tudom, hogy murva messze vagyunk a Fallout világtól, de a történet maga 60 óra alatt simán kivégezhető és egyébként mi a francért csinálnád meg újra?!

Egyszer csináltam egy olyat is, hogy játékmackókat gyártottam, a gyártósor egy mortarban végződött, ami a 100. mackó legyártásakor az egész tartalmát automatikusan a levegőbe röpítette így létrehozva egy mackóesőt (meg laggot). :)

Vagy pl. csináltam egy veszteségkalkulátort counterekkel Slogon, ahol tarberry-ből gyártottam kész kaját. És csak utána jöttem rá, hogy a készkaját kevesebbért tudom eladni, mint az előállításához felhasznált nyersanyagokat. És akkor mindig amikor legyártottam egy egységet akkor a counter ugrott hetet, mert pont 7 caps volt a veszteség egyésgenként.

Most pl. aug. 20. kapcsán egy 1 perces tüzijátékot szeretnék csinálni falloutban, mert vannak ilyen launcherek, amikbe mindenféle színes bombákat lehet tölteni. Arra gondoltam, hogy interval switchek segítségével a launcherek egy része 3 mp-enként lőne egyet-egyet a másik része 5mp-enként és így tovább különböző időközönként, illetve lenne egy időjárás váltó launcher, ami a békés nyugodt éjszakából 20 mp-enként varázsolna nukláris atomvihart vagy esőt és vissza. A show végén pedig négy mortárból fellőnénk egy csomó ghoul hullát a levegőbe. Az egyik dlc hozott egy olyan lehetőséget, hogy csapdákat lehet építeni, ami időközönként el el kap egy-egy ellenséges lényt (kutyától a deatclawig, a raidertől a ghoulig bármit). Ergo a ghoul hullákat is könnyű előállítani. De lehet, hogy a zöld szupermutánsok jobban színesítenék a showműsort... :)

Na ezért kap 10-ből 11-et ez a játék, mert ennyi baromságot egyik másik játékban sem lehet csinálni. :))) Ahogy írtam az előző hsz.-ben, hogy tényleg csak a képzelőerő és a kreativitás szab határt.

Apró problémáim talán az, hogy az építgetős részt lehetett volna egy picit felhasználóbarátabbá tenni. Ilyenekre gondolok pl., hogy az egyes elemfajták fa, beton, fém stb. automatikusan kapcsolódhatnának egymáshoz, hogy ne kelljen alternatív módokon mókolni ezekkel. Meg az építési limitet magasabbra kellett volna tenni. Ezekre van mod, de játékon belül is ki lehet játszani terminálos parancsok nélkül is, de tény, hogy mókolás.

Nálam a Fallout3 8/10 a rengeteg bug, kifagyás, lefagyás miatt, ami azért rombolta a játékélményt, bár szerencsére a sűrű mentések miatt azért annyira nem fájt, és maga a játék volt olyan jó, hogy ne 5/10 legyen. Újrajátszási faktor nem túl nagy, mert ha végigviszed mondjuk 2-szer nem fogod mégegyszer.

Az NV 9/10 mert ott egyenlőtlenek voltak a frakciók az NCR uralta a pálya 70%-át és mire a légióhoz értem már eléggé nem szerettek a légiósok és így nem is lehetett igazán tiszta légiós karaktert csinálni. A 4-ben jobban megoldották ezt és a pálya nincs felosztva az egyes frakciók között. Így pl. ha intézetes karakterrel játszom akkor sem kezdenek a testvériség tagjai egyből lőni rám, legalábbis a játék közepén még nem. Ettől függetlenül sok fejlődés volt a 3-hoz képest, pl. craftolás, itt jelentek meg a frakciók, survival mód, amiket a 4. részben tökéletesítettek.





#1304 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 22. 14:39

A Fallout 3-hoz képest a 4, nálam csak 8/10. Sokkal gyengébb a történet, illetve magasabb szinten, már minden második-harmadik sarkon ellenséges teremtmények hordái támadnak rám. Nagyon jó történetek, azaz inkább sorsok vannak a side questeknél, de a fő történetszál nagyon egysíkú lesz a végjátéknál szerintem. A New Vegast nem toltam végig, de az is jobb és változatosabb történetben és döntési lehetőségekben. Az hogy a karma teljesen kimaradt, az nagyon sokat ront az egészen, kicsit akciójáték lett az egész.

#1305 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 23. 10:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2017. 08. 22. 14:39

Nem, 10-ből 11-et adnék neki. Amivel több mint egy éve játszom összesen 360 órát, azt egy elég jó befektetésnek gondolom. Számomra nagyon nagy az újrajátszhatósági faktor. Eljutottam a Fallout4-el oda, hogy már saját feladatokat találtam ki magamnak.
.
.
.

Ejjha! Elég rendesen beleástad magad. :D
Nem tudnál csinálni ezekről a maci-, meg hullaesőkről egy vidit?
Szívesen megnézném? :)

#1306 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 24. 10:01

Videóban annyira nem vagyok jó, meg azt még egy régi Intézetes karakterrel csináltam, de majd összedobok valamit.:laugh:

#1307 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 24. 11:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2017. 08. 24. 11:01

Videóban annyira nem vagyok jó, meg azt még egy régi Intézetes karakterrel csináltam, de majd összedobok valamit.:laugh:

Köszi. :)
Ha NVIDIA GTX 6** vagy annál jobb kártyád van, akkor az tud ALT-F9-el felvenni...
shadowplay

#1308 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 24. 20:18

Üzenet megtekintéseIdézet: chris77 - Dátum: 2017. 08. 24. 12:17

Köszi. :)
Ha NVIDIA GTX 6** vagy annál jobb kártyád van, akkor az tud ALT-F9-el felvenni...
shadowplay

https://www.youtube....firework+mortar

#1309 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 26. 11:56

Jópofák :)

#1310 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 26. 19:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2017. 08. 22. 14:39

survival mód, amiket a 4. részben tökéletesítettek.

Az volt NVben is.

Erdekes volt amugy a leirasod. Tok fura mennyire maskent latjuk a jatekot. Nekem is tetszett a 4 de nem annyira mint a 3 vagy a New Vegas, nem ereztem se annyira fallout se annyira szerepjateknak. Amiket pedig Te felhoztal elonykent engem az vagy nem erdekelt vagy halalra idegesitett (epites).

En 160 orat raktam bele es ez a negativ rekord F3, NV kozott amikbe 180 illetve 240 orat pakoltam.

En nagyon vartam F4et. Anno amikor bejelentettek akkor haverral beultunk egy 60as evek amerikai burgerezobe es utana mentunk vissza meloba megnezni announcing trailert aminek a zeneje mai napig zsenialis. Tetszett bar en nemtudom, talan 8/10et adtam csak de annak orulok, hogy neked igy bejott.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#1311 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 28. 22:46

A lényeg az, hogy a faluban építesz pár konténert, amibe elhelyezel egy kevéske füvet:
Kép

Utána, hogy múljon az idő elmész a helyi kocsmába:

Kép

Mikor visszatérsz a konténerek megtelnek narkósokkal, ilyenkor előkapod a bozótvágót:
Kép

Majd elhelyezed őket a mortarba:
Kép

Aztán PUKK átlövöd őket a szomszéd faluba:
Kép

#1312 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 28. 22:49

Itt pedig egy macieső:

Kép

#1313 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 29. 07:08

Jól ellehetsz.. :D

#1314 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 28. 21:11

Talan elso jatek amit nem fejezek be az elmult 10 evben...

Shadow of mordor, battle for middle earth vagy mi.

Keves jatek van ami ennyire nem tiszteli a jatekos szabad idejet es ami ennyire undorito mod teszi kotelezove az amugy opcionalis "keress meg minden szart es kapsz erte valamit" kuldeteseket.

A harcrendszer borzalmas (de lehet csak souls jatekok utan), iranyitas lassu, nem feszes/pontos.

Grafika elfogadhato bar az art design rohadt unalmas ea repetitiv. Hangok vannak. Zene nemtom van e. Ha igen akkor az nem tunt fel.

Kb 5-6 oram van a jatekban, 20bol 9ik fokuldetesnel vagyok. Lehet adokeg hetvegen egy eselyt de jelenleg semmi kesztetest nem erzek, hogy valaha is jatszak tobbet vele.

6 ora alatt tobbszor anyaztam mint mondjuk egy darksouls3 vegigjatszas alatt.

Pontot nem adok mert fogalmam sincs... Ugy lattam netet elegge megosztja. Vagy istenitik vagy utaljak.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#1315 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 29. 09:21

DOOM (PS4)

Mindenki el volt ájulva tőle - nagyrészt jogosan - nekem kicsit jó iparosmunka érzése volt a játéknak, egy pillanatig nem lelkesedtem érte. Wolfeinstein reboot valahogy nagyobbat ütött.

@Boba, elején nekem is elég idegsítő volt, amikor beindul a történet és el tudsz menni a következő zónákba, már kevésbé frusztráló, de tény, hogy a lore-t leszámítva tucat open world rpg.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#1316 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 10. 04. 23:06

XCOM2: War of the Chosen

Elnézést a helyesírási hibákért de már késő van már nincs kedvem javítani.

Szerkesztette: Mumia 2017. 10. 04. 23:08 -kor


#1317 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 10. 06. 06:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Mumia - Dátum: 2017. 10. 05. 00:06

XCOM2: War of the Chosen

Elnézést a helyesírási hibákért de már késő van már nincs kedvem javítani.

Idézet

a három chosen főhadiszállása és a legyőzésükre irányuló küldetés tök ugyan az. Még a beszólások is ugyanazok a rádión

:blink:
Bocs, de ezt mégiscsak beidézem, mert nem értem. Hogy tudod egy mondaton belül egyszer helytelenül, majd helyesen is leírni ugyanazt a szót?!

Idézet

A második új egység azért erős mert van alapból van grapple-je és választhat, hogy lő és mozog, mozog és lő, vagy 2x lő egy körön belül.

A grapple azon tulajdonsága miatt jó, hogy magához húzza és úgy támadja az ellenfelet, vagy a mozgás elősegítése miatt?

Idézet

játékmenet: 10/10

Ez alatt mit értesz?

#1318 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 10. 08. 11:25

Üzenet megtekintéseIdézet: chris77 - Dátum: 2017. 10. 06. 07:19

:blink:
Bocs, de ezt mégiscsak beidézem, mert nem értem. Hogy tudod egy mondaton belül egyszer helytelenül, majd helyesen is leírni ugyanazt a szót?!


A grapple azon tulajdonsága miatt jó, hogy magához húzza és úgy támadja az ellenfelet, vagy a mozgás elősegítése miatt?


Ez alatt mit értesz?


1. Ebben az esetben szótagokra bontással próbáltam nyomatékot adni a nemteszésemnek. Még ha helyesírásilag nem is jó így. Szóval ebben szándékosság volt.
2. Mindkettő
3: A játékmenet az a játék menete, ha van más jelentése is ennek a kifejezésnek én arról nem tudok.

Szerkesztette: Mumia 2017. 10. 08. 11:29 -kor


#1319 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 10. 08. 16:32

Üzenet megtekintéseIdézet: Mumia - Dátum: 2017. 10. 08. 12:25

1. Ebben az esetben szótagokra bontással próbáltam nyomatékot adni a nemteszésemnek. Még ha helyesírásilag nem is jó így. Szóval ebben szándékosság volt.
2. Mindkettő
3: A játékmenet az a játék menete, ha van más jelentése is ennek a kifejezésnek én arról nem tudok.

1. okés így értem. :up:
2. a mozgásban ez mit segít? Kevesebb lépésből vagy mondjuk egy magaslaton?
3. esküszöm nem tudom értelmezni és esküszöm nem kötekedésből írom.. :blush:

#1320 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 10. 08. 20:38

Üzenet megtekintéseIdézet: chris77 - Dátum: 2017. 10. 08. 17:32

1. okés így értem. :up:
2. a mozgásban ez mit segít? Kevesebb lépésből vagy mondjuk egy magaslaton?
3. esküszöm nem tudom értelmezni és esküszöm nem kötekedésből írom.. :blush:


2. Bármilyen magaslatra át lehet ugrani, egészen távolira is, szinte teleportálással ér fel, és még akciópontba sem kerül. Annyi korlátozása van, hogy csak bizonyos körönként használható. Az ellenfelek odarántása is hasonló korlátozással bír, de az elhasznál egy akciópontot is.

3. A játékmenet a játékos és a játék közötti interakciót jelenti. Vagyis milyen módon kell játszani, hogyan irányítod a játékot, mik a lehetőségeid benne a játék befolyásolására. Mekkora szabadságot ad a játék, És mennyire kielégítő ez az interakció.

Az irányítás az konkrétan csak arra vonatkozik, hogy mennyire jól kezelhető a játék, vagyis hogy a szabályok keretein belül mennyire könnyű elérni a kívánt eredményt.

Szerkesztette: Mumia 2017. 10. 08. 20:42 -kor


Téma megosztása:


  • (68 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó