HWSW Informatikai Kerekasztal: Ajánlj egy jó könyvet! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (42 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Ajánlj egy jó könyvet!

#41 Felhasználó inaktív   Cheesy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 116
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 24. 14:06

Ha fantasy akkor Dragonlance krónikák, ha sci-fi akkor Orson Scott Card (pl. Végjáték), egyébként meg Wilbur Smith (Folyó istene, A hetedik tekercs és A mágus a legjobbak amit olvastam tőle, mellesleg trilógia)
Minden forum jó, kivéve az unalmas forumot.

#42 Felhasználó inaktív   Yorirou 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 24. 14:12

Jeffrey Stone: Cherubion Legendái (rövidke novelláskötet)... nekem nagyon tetszett. Főleg a Kard Szelleme c. novella... megvan eBookban az egész, "párszor" elolvastam... ^^
"Ha az élet citrommal kínál, kérj hozzá Martinit!" "A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene - a kérdés, hogy átérzed-e" "Life is short, fsck more!" <love person="Syd" /> ... a gamer forumon EXECUTIONER voltam, "visszatértem" boldogítani titket ^^ Powered By: 230V

#43 Felhasználó inaktív   badguy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 24. 14:25

Idézet

Meg nemrég megjelent az Első és Egyetlen című regény is.
ez szintén a W40k világban játszódik?
"What difference do you think you can make, one man in all this madness?"

#44 Felhasználó inaktív   Inquisitor 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 38
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 24. 18:41

Idézet

Idézet

Meg nemrég megjelent az Első és Egyetlen című regény is.
ez szintén a W40k világban játszódik?
Igen. Csak az imperial guardok szemszögéből mutatja be a helyzetet.
"The execusions will continue until morale improves" Darth Bi reborn

#45 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 28. 13:38

Jelenleg az Epsiode III-at olvasom es meg kell hogy mondjam nagyon meglepodtem rajta, mivel nagyon sokban kulonbozika filmtol, sokkal bovebb es alaposabb nala, ami miatt nagyon tetszik es szinte letehetelen alkotas... sokkal jobban sikerult, mint az ugyancsak film alapjan keszult Episode II kotet, amit egyebkent a legendas R.A.Salvatore irt... Szoval csak ajanlani tudom mindenkinek!!!Kép
Kép

#46 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 19. 19:07

Szeles Nóra: A Tőzsdesztori
Nagyon jo es erdekes kis konyv, bar a haboru elotti tozsdet nem mutatja be, viszont az utani tozsde kialakulasat, letet, jo es orssz napjait egyarant nagyon jol es kello keppen reszletesen mutatja be. Persze, azert annyira nem reszletes, hogy ne lehessen erteni. Az alcime is azt jelzi, hogy knnyen ertheto (Emberkozeli tortenetek a magyar tokepiacrol). Akit kicsit is erdekel ez a tema, annak mindenfele keppen ajanlom.

"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#47 Felhasználó inaktív   Chocho 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 19. 19:09

George Orwell: 1984

Ha leírástr vártok, akkor csak azt mondhatom, hogy minden idők egyik legjelentősebb műve. Ezt nem lehet elmagyarázni, ezt olvasni kell!
Gaming is beliving...

#48 Felhasználó inaktív   mephi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 126
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 19. 19:33

Lian Hearn-től a Fülemüle padló és a Fűpárna.
Aki olvasta annak nem kell magyaráznom, milyen fantasztikus élményekkel lett gazdagabb. Aki nem, az meg keresse ezt a két könyvet.

#49 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2005. 09. 20. 08:45

Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem a Harry potter a kedvencem.Mást csak a kötelezőket olvastam hébe hóba.Azt mondták jó,hát belekezdtem és lám most is olvasom a főnix rendjét másodszorra,de a többit is elolvastam legalább 1-szer.

#50 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 20. 10:22

En eppen most ismerekdek a legendas iro Leslie L. Lawrence muvelivel! De sajnos az elso amit tole olvasok nem egy remekmu... "A Verfarkas Ejszakaja" No mind1, ettol meg nem fogom elitelni a mestert, egyszer csak bele akadok valami joba is... :Đ:):-D
Kép

#51 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 20. 10:44

Idézet

En eppen most ismerekdek a legendas iro Leslie L. Lawrence muvelivel! De sajnos az elso amit tole olvasok nem egy remekmu... "A Verfarkas Ejszakaja" No mind1, ettol meg nem fogom elitelni a mestert, egyszer csak bele akadok valami joba is... :Đ:):-D
Ez furcsa, mert szerintem az egyaltalan nem rossz. Sot, nekem nagyon tetszett. De az is lehet, hogy csak azert, mert en kifejezetten szeretem az ilyen helyeket, ahol pl a tortenet jatszodik. Viszont ennek van folytatasa is, azt pl nem ajanlom.
De ha ez se jon be nagyon, akkor az Ordog fekete kalapja c. muvet ajanlom. Sztem az biztos bejovos lesz.
"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#52 Felhasználó inaktív   mephi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 126
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 20. 10:56

Imádtam a Leslie könyveket, csak a végük néha kicsit sablonos. Mindenki összegyűlik a végén egy közös helyen. Ott előjön a gonosz és a nála lévő fegyverrel sakkban tart mindenkit. Majd elmondja, hogy mit miért tett. Majd meglepetést okozva hirtelen előjön a gonosznál is gonoszabb főgonosz, aki pontot tesz a történet végére. Majd Leslie mester kiszabadít mindenkit... Sokat tévedtem?Kép
Amúgy rengeteg könyvét olvastam, és jók voltak.

#53 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 20. 12:03

Az a szitu, hogy a baratnom nagyon szereti Leslie bacsit, eppen ezet idonkent venni szoktam neki egy-egy konyvet az eletmu sorozatabol! En idaig nem olvastam semmit tole, de most elkezdtem behozni a lemaradasom! De egyenlore nem tul nagy a valasztek, kb. 5 konyvunk van. Szoval csak szepen sorjaban lapozgatom oket... :Đ:)
Kép

#54 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 20. 17:48

Idézet

Az a szitu, hogy a baratnom nagyon szereti Leslie bacsit, eppen ezet idonkent venni szoktam neki egy-egy konyvet az eletmu sorozatabol! En idaig nem olvastam semmit tole, de most elkezdtem behozni a lemaradasom! De egyenlore nem tul nagy a valasztek, kb. 5 konyvunk van. Szoval csak szepen sorjaban lapozgatom oket... :Đ:)
A kicsikről szóló könyveit olvasd el!!! Elképesztően klassz, helyenként kissé félelmetes, de végig izgalmas és érdekes a könyv. Az egész a kicsik misztikumára épül, mely az inka (asszem ez volt a hozzájuk kapcsolódó nép, de lehet a maják) mitológiában létezett. Pár kis lény, minden teliholdkor ember szívet áldoz az istenüknek... vááá... buzi jó.Kép

#55 Felhasználó inaktív   Sybilla 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 21. 09:11

Sztem nálam nagyobb LLL-rajongó kevés van (annak ellenére, hogy magyar szakos tanár vagyok). 12 éves korom óta gyűjtöm a könyveit - vagyis a bátyám kezdte el, én meg folytattam. Most már 2 LLL polcom is van.Kép Egy-egy könyve elolvasása számomra külön szertartás.

Legújabb könyve: "A felakasztott indián szigete" - valaki? :Đ

"Párnánk puha, ágyunk öle lágyan ringat. Aztán zajok jönnek. Felrobbantják az álmainkat. ... Ugye nem félsz?" ;) (Bonanza B.)

#56 Felhasználó inaktív   Sybilla 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 21. 09:14

Idézet

Idézet

Az a szitu, hogy a baratnom nagyon szereti Leslie bacsit, eppen ezet idonkent venni szoktam neki egy-egy konyvet az eletmu sorozatabol! En idaig nem olvastam semmit tole, de most elkezdtem behozni a lemaradasom! De egyenlore nem tul nagy a valasztek, kb. 5 konyvunk van. Szoval csak szepen sorjaban lapozgatom oket... :Đ:)
A kicsikről szóló könyveit olvasd el!!! Elképesztően klassz, helyenként kissé félelmetes, de végig izgalmas és érdekes a könyv. Az egész a kicsik misztikumára épül, mely az inka (asszem ez volt a hozzájuk kapcsolódó nép, de lehet a maják) mitológiában létezett. Pár kis lény, minden teliholdkor ember szívet áldoz az istenüknek... vááá... buzi jó.Kép
Fojesz, ennek folytatása is van, talán kettő is, kétkötetes szériában. Kép

A Laci bácsinak ez az egyik favorizált témája, a neandervölgyi vs. cro-magnoni hipotézis mellett. Nem beszélve a vérfarkasokról. Bár nekem a párhuzamos jelenségek törvénye ("Kegyetlen csillagok") is bejött, lehet, nem csak fantazmagória.:-D

"Párnánk puha, ágyunk öle lágyan ringat. Aztán zajok jönnek. Felrobbantják az álmainkat. ... Ugye nem félsz?" ;) (Bonanza B.)

#57 Felhasználó inaktív   InGen 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 2.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 21. 14:13

Idézet

Sztem nálam nagyobb LLL-rajongó kevés van (annak ellenére, hogy magyar szakos tanár vagyok). 12 éves korom óta gyűjtöm a könyveit - vagyis a bátyám kezdte el, én meg folytattam. Most már 2 LLL polcom is van.Kép Egy-egy könyve elolvasása számomra külön szertartás.

Legújabb könyve: "A felakasztott indián szigete" - valaki? :Đ
Itt most épp A Gyűrűk Ura megy, most 14-edszerre. Kép

#58 Felhasználó inaktív   Sybilla 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 21. 15:39

Idézet

Idézet

Sztem nálam nagyobb LLL-rajongó kevés van (annak ellenére, hogy magyar szakos tanár vagyok). 12 éves korom óta gyűjtöm a könyveit - vagyis a bátyám kezdte el, én meg folytattam. Most már 2 LLL polcom is van.Kép Egy-egy könyve elolvasása számomra külön szertartás.

Legújabb könyve: "A felakasztott indián szigete" - valaki? :Đ
Itt most épp A Gyűrűk Ura megy, most 14-edszerre. Kép
Micsodi? 14-edjére olvasod?! Kép

Én amúgy Ian Shaw szerkesztésében "Az ókori Egyiptom történeté"-t abszolválom jelenleg, de nem ajánlásnak írtam - kevés ember olvas önszántából egyetemi jegyzeteket ...Kép

"Párnánk puha, ágyunk öle lágyan ringat. Aztán zajok jönnek. Felrobbantják az álmainkat. ... Ugye nem félsz?" ;) (Bonanza B.)

#59 Felhasználó inaktív   zoenn 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.270
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 21. 17:59

Nekem mindig is a dark fantasy regények jöttek be, főleg a Ravenloft univerzumában. Kedvenc karakterem Straht von Zavovich gróf, aki mellesleg szűz lányokat tart várának tömlöcében vériívás céljából ugyanis az úr vámpír. Na meg aztán Jander Sunstar, az aranyelf, aki szintén vámpír,csak az eltűnt, megtébolyodott kedvese halálát szeretné megbosszulni, mivel a szálak Straht birtokára, Baróviába vezetnek. Bővebben: Chrisitie Golden - A ködök vámpírja c. remekművében! Irány az antikvárium!Kép

#60 Felhasználó inaktív   InGen 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 2.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 09. 21. 18:15

Idézet

Micsodi? 14-edjére olvasod?! Kép

Én amúgy Ian Shaw szerkesztésében "Az ókori Egyiptom történeté"-t abszolválom jelenleg, de nem ajánlásnak írtam - kevés ember olvas önszántából egyetemi jegyzeteket ...Kép

Tizennegyedszerre biza, nem tehetek róla, életem könyve :Đ

Téma megosztása:


  • (42 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó