HWSW Informatikai Kerekasztal: Az Anime, a Manga és a J-pop világa - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (12 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Az Anime, a Manga és a J-pop világa

#1 Felhasználó inaktív   Samurai 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 25. 00:25

Hi Mindenki!

Ez a topic azért született, mert úgy gondoltam hátha érdekel valakit az Anime meg a J-pop téma is, a nagy játékozás és hír-csereber közepette.
Szóval a topic lényege az lenne hogy ha bárki, aki jó Animét nézett vagy J-pop számot hallgatott és szívének oly kedves volt, megoszthassa azt másokkal is a GK keretein belül is!!

Lehet az egyszerű Anime, Hentai vagy Manga; zimbes-zombis, tankos-romantikus, őrült-tudósos és még sorolhatnám... :Đ

Szóval, ha van kedved és érzed magadban az erőt hogy billnetyűzetet ragadj miatta, oszd meg a többiekkel is, mi tetszett benne és miért!

Peace mindenkinek és remélem beindul ez a topic is!!


Samurai alias Oosaka-chan alias Matthias the Just [tm]

#2 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 25. 08:38

Engem erdekel ez a tema nagyonis. A Manga mindig is vonzott, a J-pop dolgot meg nem tudom annyira behatarolni, de lehet h csak nem ilyen formaban ismerem vagy hasznalom a zenei iranyzat megnevezeset. Kép


Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#3 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 25. 09:25

Vessük fel rögtön a klasszikus alkotások egyikét, a Ghost in the Shell filmeket, a két nagy alkotást és a Stand Alone Complex-et! Iszonyat jóóók! Imádom is őket, rendesen!

Aztán szerintem említsük meg itt még a Covboy Bebop-ot is, ami szintén hamar meghóditotta a szívemet! Amit sajnos nem tudtam megszerezni, az a pc-s régi fps, a The S.I.N. anime változata! Ezúton kérek mindenkit, akinek ez a film megvan, hogy ugyan jelezze mán aztat nékem, oszt juttassa el valahogy szerény személyemnek!



#4 Felhasználó inaktív   -callisto- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.652
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 25. 11:07

Ghost in the Shell nagy király, bár eloszorre nem tetszett, aztán pár végignézés után bejövés. Visznot a második részbol nemsokat vettem le, meg kene megeccernézni, de hmmm nincs kedvem. mondjuk marha szép

Az én szivemnek oly kedves dolgok: Record of Lodoss War, Star Ocean, Cowboy Bebop, ezek a nagyobbak, de annyi van hogy fel sem lehet sorolni. Mondjjuk még marhára bejovés a Legend of Crystania...:Đ (ez a Lodoss film)


Keep it up, Rock 'n' Roll Good music save your soul!

#5 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2004. 11. 25. 14:14

Jin-Roh anime és a zenéje, abból is főleg a: Grace - Main Theme (omega version) cimű szám. KépKépKép

a Battle Royale betétdala: Dragon Ash - Shizuka na Hibi no Kaidan wo (The stair steps of a quiet day)KépKépKép

az élő isten, :Đ Takeshi Kitano Dolls cimű filmjében az egyik szereplő reménytelen szerelmének tárgya egy énekesnő, aki egy igen klassz nótát énekel egy klipjében, aminek sajnos nemtudom a cimét azóta se. Kép

no és persze a már emlitett GitS soundtrackeket nem lehet elégszer szóba hozni, a filmekről nem is beszélve! Kép

érdemes még megnézni -a teljesség igénye nélkül- a Ninja Scroll-t, Vampire Hunter Bloodlust-ot és a Hellsing sorozatot. KépKép

kiváncsian várom milyen J-pop számok kerülnek még elő. remélem minél több! https://forum.hwsw.h...default/013.gif:-D 



#6 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2004. 11. 26. 23:59

Látom azért néhányan szeretjük a japán remekeket is. Ez jó! :Đ

Az utóbbi egy, másfél évben kicsit ráfeküdtem a J-pop témára, az anime meg már kicsit hosszabb ideje foglalkoztat, úgyhogy nyugodtan kijelenthetem iszonyat eltérő tud lenni a J-pop. Van a kis-aranyos (chibi-s :-D, akkor a már komolyabb (sokkal is) és az Euro-izé stílus is fellelhető.

Ha aranyos kell, tudnám ajánlani mindenkinek Ai Otsuka-t akinek a Momo no Hanabira vagy a Sakuranbo száma nagyon ari, a lány maga (az énekesnő) meg olyan profi a hangulatváltoztatásban hogy le a kalappal. Videókat ajánlok tőle megnézésre.
Vagy ott van még Ai Takaoka (Oh baby Kimi ni Sachiare vagy Samurai Joker számai) esetleg Folder5 vagy a Speed is (ezek eléggé populárisak is).
Folder5 mint a nevéből is kiderül 5 lányból áll (sajna csak az egyikük énekel sokat...) és ők játszanak Euro dance stílust. Először megleptek, de többszöri meghallgatás után, elég üdítően tud hatni. :-D (ajánlatom a Supergirl-t ettől az "együttestől" (Rappelés rulez :-D
A Speed anno, a Body&Soul számával rögtön belopta magát a szívembe és kötelezőnek tartom ebben a kategóriában.
A Morning Musume nagy lánycsapata (több kicsiből (Tanpopo, Pucchi Moni, Mini Moni) amiknek most eltekintenék a részletezésétől :-D is igen erőteljes összképet alkot. Őtölük videó felvétleket ajánlanék. Klippfelvétel előnyben!!

De ha már komolyabbra vágyunk, akkor Utada Hikaru vagy a Zone a nyerő, de itt van még Asuka Hayashibara (ő már nagyon komoly kategória "Haha" - "Anya" [mielőtt valaki félreértené] :-D dala eléggé fülbemászó).
Az agyonajnározott Ayumi Hamasaki hangja nekem egyáltalán nem jön be.. Olyan mintha orrhangon énekelne. Na de mindegy, akinek ez tetszik nem akarom megsérteni..
Itt azért még megemlíteném a Final Fantasy - Eyes on Me-jét vagy a GitS - Kimiko Itoh-féle Follow Me-jét is. Ezek ugyan már más kategóriák lévén hogy animezenék (na jó a FF-en lehetne vitatkozni), de rendkívül szépek... Szerintem :)

A már említett Zone-tól és Utada Hikaru-tól mindent tudok ajánlani, ők ugyanis szerintem a legjobbak J-pop téren.
Folyik már a képernyőn a karakter a sok nyáltól? :D

Az anime-k közül a GitS valóban egy kiemelkedő darab, de rengeteg kiváló darab van még, hogy csak néhányat írjak: Chobits (enyhén erotikus felhangú de marha vicces :), Slayers, Oh my Goddess, Azumanga Daioh, Sensei no Ojikan, Neo Genesis Evangelion, Samurai deeper Kyou, Bakuretsu Tenshi és a többi és a többi és a többi... Sorolhatnám estig is. Ja már este van!... :)

Az anime azért faja mert mindenki megtalálhatja a neki legjobban fekvő témát és egyedi nagyon a történetkezelés is. Soha sem voltam úgy egy sorozat után hogy "Na vaz, ennek is vége hál az istennek". Inkább csak úgy, hogy "Na vaz, ennek is vége, a francba!!" :)

Befejezésképpen csak annyit, hogy aki gondolja írja ide miért van oda (ha odavan egyáltalán) az Anime-ért és/vagy Manga-ért és/vagy J-pop-ért!!

Peace mindenkinek!!



#7 Felhasználó inaktív   badguy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 27. 18:18

asszem ez a Dolls-ban szereplő nóta cime: Kyoko Fukada - Kimino Hitomi ni Koishiteru. sajnos még nem találtam meg sehol, de az már biztos, hogy a soundtracken nincs rajta. Kép
"What difference do you think you can make, one man in all this madness?"

#8 Felhasználó inaktív   badguy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 28. 14:52

Casshern soundtrack! (+a film annak aki nem látta volna) KépKép ezen is énekel Utada Hikaru  (Dareka no negai no kanau koro) és a trailer alatt is hallható zene is megtalálható. Kép
"What difference do you think you can make, one man in all this madness?"

#9 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 29. 13:15

Nos, a kérdés ugyan nem szép, de jogos... honnan tudunk beszerezni ilyen anime filmeket? Engem nagyon érdekelnének!

#10 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 29. 14:00

Engem is az izgatna a legjobban, hogy miert nem lehet mo.-on normailisan kapni legalabb a leghiresebb animeket? A Covboy Bebopon, a Ghost in the Shellen es a Metropolison kivul egyet sem lehet kapni. Miert? Az egesz vilagon Anime orulet tombol, miota a mozikba kerult a Matrix, nalunk ezt miert nem erezni? Szerencsere aki szereti, az Manga kepregenyeket tud rendelni itt otthon is, de termeszetesen nem magyarul... :Đ
Kép

#11 Felhasználó inaktív   -callisto- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.652
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 29. 15:57

hát ha félreteszed a moralizálást egy kicsit, akkor megoldást nyujthat a usteam.uw.hu   :Đ
Keep it up, Rock 'n' Roll Good music save your soul!

#12 Felhasználó inaktív   badguy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 29. 17:04

szerencsére azért a Matrix elött is "tombolt", csak hozzánk nem akaródzik begyűrűzni sose.
"What difference do you think you can make, one man in all this madness?"

#13 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 29. 17:10

En ugy gondolom, hogy azert a Matrixnak sok koze volt ahhoz, hogy peldaul Amerikaban az Anime es a Manga elterjedt... Tobbek kozott a Watchowskieknak ez is a celjaik kozott volt ugyebar... Europaban meg nem tudom pontosan, hogy mennyire ismertek az Animeket es a Manga kepregenyeket...
Kép

#14 Felhasználó inaktív   badguy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 29. 17:21

akkor már inkább ennek: Wamdue Project - King of my castle
"What difference do you think you can make, one man in all this madness?"

#15 Felhasználó inaktív   badguy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 29. 21:30

A+ magyar anime TV csatorna

A november 26-27-én tartott anime rendezvényen bejelentésre került a hír, miszerint magyar anime TV csatorna indul december 4-én, A+ néven.

Az A+ a Minimax csatorna helyén, annak műsora után, 20:00 órától lesz fogható.
Egyelőre a következő animék lesznek láthatóak az új televízió csatornán: Inuyasha, Slyers, Megaman NT, Kiddy Grade.

forrás: Aoi Anime
thx to snakekiller

na, mégiscsak lesz valami? Kép

"What difference do you think you can make, one man in all this madness?"

#16 Felhasználó inaktív   Samurai 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 29. 22:08

Visszatértem!! :Đ Szóval ez az A+ nagyon jó dolog lenne, ha valóra válik!! A Slayers-t szerintem érdemes megnézni, nekem nagyon bejött. Olyan "varázslós-párbajos" és nagyon faja!!

Bár azért félek hogy ezek szinkronosak lesznek... Mert pl. a főhősnőt a Slayers-ben "Lina Inverse"-nek hívják, de a magyarok furmányosan csak "Verselő Lina"-nak fordították le..... NO COMMENT!!!!!


Samurai alias Oosaka-chan alias Matthias the Just [tm]

#17 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 30. 12:47

Nekem nem szükséges a magyar szinkron, csak japán és kinai ne legyen, legalább angolul brekegjenek, mert japán, kinai, mandarin nyelven azért annyira nem élvezetes egy filmet végignézni. Az Innocence-ből is várom már, mikor lesz angol nyelvű....

#18 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 30. 12:50

Azt a budos, es mikor indulna be a csatorna? Lehet tudni? YEAH! :Đ
Kép

#19 Felhasználó inaktív   -callisto- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.652
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 30. 15:06

öhöm , ajánlom figyelmedbe a DECEMBER 4 sort....:Đ))

amugy az télleg zorall lenne, kár hogy nem nézek tévét :-D

viszont a Slayers megy a KúlTV-n is (gyk: Cool Tv), és ott is szinkronizált, szal szvsz az osszes anime ami az A+ on fog menni szinkronizált lesz. vagy nem... végulis tokmindegy. viszont nem hinnem hogy eredeti nyelven (japan) fogják nyomatni, mert az sok embernek sértené a öööö aaaa ööööö izlését vagy mifene. angolul meg ugyen nem sok anime van, (na jo igen) szal szvsz magyar lesz. na ennyi. szerintem....:-D


Keep it up, Rock 'n' Roll Good music save your soul!

#20 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 30. 15:56

Ja ugy... igazad van... :Đ
Kép

Téma megosztása:


  • (12 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó