HWSW Informatikai Kerekasztal: Általános beszélgetés szimulátorokról - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Általános beszélgetés szimulátorokról

#1 Felhasználó inaktív   klemid 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.994
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 10. 19:23

James ugye neked voltak Dirt2-es videóid. Linkelj már be légyszives. Én is szeretnék venni majd egy G27-es kormányt.(úgytudom neked vagy norbnak G25 van)

#2 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 10. 21:01

Nekem Boxra van meg, így én boxos kormánnyal játszottam.
Norbnak volt (épp mostanában adta el) G25-e.
ÉS akkor egy video telóval felvéve:
Ez Daveout:


Ez pedig norb visszajátszása:

Kép
Kép
Kép

#3 Felhasználó inaktív   norb 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.092
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 07:49

Üzenet megtekintéseIdézet: klemid - Dátum: 2010. 08. 10. 19:23

James ugye neked voltak Dirt2-es videóid. Linkelj már be légyszives. Én is szeretnék venni majd egy G27-es kormányt.(úgytudom neked vagy norbnak G25 van)

dirt2-höz nem kell G27. MOMO, G25, G27 "csak" szimulátorhoz -utóbbiak- a 900fokos kormányzár miatt, arcade-hoz ezek alatt bármilyen lengyel gyártmányú 5000Ft-os cucc is BŐVEN megteszi. :)

#4 Felhasználó inaktív   klemid 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.994
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 07:54

Üzenet megtekintéseIdézet: norb - Dátum: 2010. 08. 11. 08:49

dirt2-höz nem kell G27. MOMO, G25, G27 "csak" szimulátorhoz -utóbbiak- a 900fokos kormányzár miatt, arcade-hoz ezek alatt bármilyen lengyel gyártmányú 5000Ft-os cucc is BŐVEN megteszi. :)


Régebben volt egy 10e ft.-os kormányod, de szrt sem ért.
Nemigazán Dirt2-höz kell, de ahhoz is használnám. Inkább GT5-re szánnám ahhoz meg tökéletes.

#5 Felhasználó inaktív   norb 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.092
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 08:06

Üzenet megtekintéseIdézet: klemid - Dátum: 2010. 08. 11. 07:54

Régebben volt egy 10e ft.-os kormányod, de szrt sem ért.
Nemigazán Dirt2-höz kell, de ahhoz is használnám. Inkább GT5-re szánnám ahhoz meg tökéletes.

jah, PS3 kompatible a G széria. :) a G27 sztem túlzás, nem láttam-éreztem különbséget (WTCC-ben haverommal ugyan olyan időket mentünk), az viszont sokat nyom, hogy 2× annyiba kerül, mint a G25. :) ez meg egy álom! (és az is marad a fél millás árával)

#6 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 08:11

Üzenet megtekintéseIdézet: norb - Dátum: 2010. 08. 11. 08:49

dirt2-höz nem kell G27. MOMO, G25, G27 "csak" szimulátorhoz -utóbbiak- a 900fokos kormányzár miatt, arcade-hoz ezek alatt bármilyen lengyel gyártmányú 5000Ft-os cucc is BŐVEN megteszi. :)

Azért ezzel vitába szállnék olyan szinten hogy Dirt-höz igen ajánlatos ForceFeedBack-es kormány. Azért azzal nagyon tuti érzés :)
És ha már szim vs. árkád (átmenet nélkül) a téma... egy másik topikban nagyon jól megfogalamazták valakik (idézem...)

dirt-re Forzára írta valki hogy azok nem szimulátorok mégcsak kicsit sem. Erre:
"Nyilván a valóságtól távol áll, de egy átlagember ennél közelebb nem is fog kerülni a autóversenyzéshez."

válasz:
"Szerintem ennél még az is közelebb kerülést jelent, ha egy Kispolskival elkezdek sportosabban vezetni. Már ha vágod, hogy ezzel mit akarok mondani.
Értem én, hogy miért nevezzük szimulátornak őket, de azért na..."

És ezzel totál egyetértek. A játékosok 90%-a JÁTSZANI akar, és nem a valóságot szimulálni*.
Azaz pont ilyen Dirt-ökre val pl szükség, nem kemény szimulátoroknak nevezett valamikre, aminél már akkor tényleg jobb egy Trabival kimenni a való viálgba, mert nagyon élményt ad.

* -
A valóságos autó viselkedését és környezeti tényezőket a lehetőségekhez képest és a programozók jelenlegi legjobb tudása szerint legrealisztikusabban közelíteni próbáló autós játék.
Kép
Kép
Kép

#7 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 08:13

Üzenet megtekintéseIdézet: norb - Dátum: 2010. 08. 11. 09:06

jah, PS3 kompatible a G széria. :) a G27 sztem túlzás, nem láttam-éreztem különbséget (WTCC-ben haverommal ugyan olyan időket mentünk), az viszont sokat nyom, hogy 2× annyiba kerül, mint a G25. :) ez meg egy álom! (és az is marad a fél millás árával)


Ezen a linken középen jobb oldalt van egy kis flash anim. Na AZ A szimulátor!!!! Nem az hogy odagörnyed az ember a monitor elé a gurulósszéken....akármivel a kezében...akármivel a meghajtóban.
Kép
Kép
Kép

#8 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 08:14

Üzenet megtekintéseIdézet: norb - Dátum: 2010. 08. 11. 09:06

jah, PS3 kompatible a G széria. :) a G27 sztem túlzás, nem láttam-éreztem különbséget (WTCC-ben haverommal ugyan olyan időket mentünk), az viszont sokat nyom, hogy 2× annyiba kerül, mint a G25. :) ez meg egy álom! (és az is marad a fél millás árával)


a G25 megszűnt termék, ahol még kapni, ott még van, már nem lesz belőle több. úgyhogy akinek kell, az MOST vegyen! nemrég rendeltünk a kolléganőm fiának, az vlmi extra kiadás volt ráadásul, azért kapta azt, mert a sima már nem is volt és közölték, hogy nem is lesz!
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#9 Felhasználó inaktív   norb 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.092
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 09:07

Üzenet megtekintéseIdézet: tjames - Dátum: 2010. 08. 11. 08:11

Azért ezzel vitába szállnék olyan szinten hogy Dirt-höz igen ajánlatos ForceFeedBack-es kormány. Azért azzal nagyon tuti érzés :)
És ha már szim vs. árkád (átmenet nélkül) a téma... egy másik topikban nagyon jól megfogalamazták valakik (idézem...)

dirt-re Forzára írta valki hogy azok nem szimulátorok mégcsak kicsit sem. Erre: Pontosan.
"Nyilván a valóságtól távol áll, de egy átlagember ennél közelebb nem is fog kerülni a autóversenyzéshez." nem a forzával kellene próbálkozni, valótlan versenygépjárművel -aminek a fizikája egyenlő egy biliárdgolyóval- és valószerűtlen útvonalon.
válasz:
"Szerintem ennél még az is közelebb kerülést jelent, ha egy Kispolskival elkezdek sportosabban vezetni. Már ha vágod, hogy ezzel mit akarok mondani. hajrá-hajrá. olyan perec lesz ebből, hogy a jútyúbos nézettségi rekordot dönteni fogod. :)Értem én, hogy miért nevezzük szimulátornak őket, de azért na..." nem a forzával kellene próbálkozni.erre a megoldás egyszerű: valaki balettáncosnak születik valaki sportolónak. :)

És ezzel totál egyetértek. A játékosok 90%-a JÁTSZANI akar, és nem a valóságot szimulálni*.
Azaz pont ilyen Dirt-ökre val pl szükség, nem kemény szimulátoroknak nevezett valamikre, aminél már akkor tényleg jobb egy Trabival kimenni a való viálgba, mert nagyon élményt ad. szöges léccel kiverni is élmény, mégsem csinálja senki.:) kár ezeket számokban kifejezni és kár a számokat keresni rá. egy szimulátor szavatos, időtálló, felettébb szórakoztató és nem utolsó sorban mindig változatos, sosem monoton. mindenki játszani akar, valaki ezzel, valaki azzal. én imádom a parajt, de te lehet, hogy nem. most akkor az emberek 90%-a nem akar parajt enni és én sem ehetek ez miatt? :) a játékipar nem azért mÚködik nagyüzemben, hogy autóversenyzőt faragjon a felhasználóból.
* -
A valóságos autó viselkedését és környezeti tényezőket a lehetőségekhez képest és a programozók jelenlegi legjobb tudása szerint legrealisztikusabban közelíteni próbáló autós játék. akkor: létezik egy MoTec nevezetű telemetria elemző software. ezt MINDEN technikai sportban használják a mérnökök, hogy az autó/motor viselkedéséről információkat gyűjthessenek. a PC-re készülő simek programozói azért lobbyznak, hogy ezeket az adatokat megkaphassák autókról/versenyzőkről/pályákról. ha összegyúrták az adatokat egy autó/pálya fizikába, jön Antony Davidson, Jos Verstappen, Michelis Norbert...stb. és szépen tesztelnek pár hónapot, hogy olyan legyen, mint a valóság. kétkedőknek üzenem, olyan.(Norbi és Wéber Gábor esküszik rá, versenyek előtt EZEN edzenek és ugye mindenki tudja, hogy bajnokok.) ha valaki csak egy kicsit is követi a technikai sportok világát, láthatja, hogy pl. az F1-ben milliókat ölnek házon belüli simek elkészítésére, ezen módszerek alapján. ennel az F1-ben a legnagyobb haszonélvezője Button és Webber. előbbi tavaly ugye bajnok lett, Webbernek pedig idén minden esélye megvan, hogy az legyen. természetesen a bajnoki cím nem a simen múlik, de azt mindenki elismerte, hogy a kanyarok íve, a tempó, az autó viselkedése/fizikája ugyan olyan, mint a játékban. a nagy csapatok a versenyző által produkált adatokból készítik el számára -pontosabban a vezetési stílusához igazítják- a simes autóját és ezen adatokat felhsználva ÁLLÍTJÁK BE AZ AUTÓJÁT az edzésre/időmérőre/versenyre. mindenki alkot véleményt, csak valaki tapasztalat nélkül úgy, hogy életében nem "játszott" szimulátorral, de mégcsak nem is látott simet. természetesen a konzolos szimeknek kikiáltott forza és gt, lócitrom fizikával NEM az. erre benyögik, hogy jó-jó, persze, de a gravitációt nem érzed, tehát nem az. persze. airsoft közben sem érzed az adrenalint, a lőporszagot és nem tudatosul benned pszichikailag, hogy 31 db 7,62-es éles lőszert cipelsz, amivel a vasúti sínt kilyukasztottam pár éve. ez kb. mintha egy piros színt akarnád megmagyarázni, hogy márpedig ez zöld. na, ezen a szinten nem szoktam vitatkozni senkivel :)
remélhetőleg hamarosan megemésztem a 400.000 Ft-ba kerülő versenyzői jogosítványt/licenszet és remélhetőleg még ebben az életemben versenyezni is fogok valamilyen túrakocsis szériában. :):):)


#10 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 14:21

Olyam szimulátrokról beszélsz amik tényleg szimulátorok. Nem szim programok.
Egy szim ott kezdődik hogy egy komplett egység hidraulikával minden szarral.

Te talán úgy vezetsz, hogy a látottak alapján? Nemhinném... a valóság az hogy az ember a fülét a tenyerét, a talpát is használja. Érzi az autót. Ezt egy görgősszéken ülve 19" LCD előtt...vicc... és akkor arra azt mondani az mennyivel jobb élmény mint fotelból 46"-on.
Úgy hogy én mondjuk Dirt, te meg rFactor.
Nem kérdés melyiket választanám. Persze te sem... :)
Kép
Kép
Kép

#11 Felhasználó inaktív   norb 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.092
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 14:44

Üzenet megtekintéseIdézet: tjames - Dátum: 2010. 08. 11. 14:21

Olyam szimulátrokról beszélsz amik tényleg szimulátorok. Nem szim programok.
Egy szim ott kezdődik hogy egy komplett egység hidraulikával minden szarral. mérnök létedre tudhatnád, hogy hidraulikával sem lehetséges 100%-ig valós erőhatásokat létrehozni. nem ez a céljuk. ráadásul a hidraulikus cuccok horror áron vannak.

Te talán úgy vezetsz, hogy a látottak alapján? Nemhinném... a valóság az hogy az ember a fülét a tenyerét, a talpát is használja. Érzi az autót. Ezt egy görgősszéken ülve 19" LCD előtt...vicc... és akkor arra azt mondani az mennyivel jobb élmény mint fotelból 46"-on.
Úgy hogy én mondjuk Dirt, te meg rFactor.
Nem kérdés melyiket választanám. Persze te sem... :)


mérnök létedre tudhatnád, hogy hidraulikával sem lehetséges 100%-ig valós erőhatásokat létrehozni. elkeveredsz az erdőben állandóan, ahelyett, hogy elismernéd, fogalmad nincs róluk, nem ez a céljuk. ráadásul a hidraulikus cuccok horror áron vannak.:)

sírva könyörgök, PRÓBÁLJ KI EGY SZIMULÁTORT!!! utána folytathatjuk ezt a felemelő eszmecserét. addig is jó dirt-özést a 46"-on, (500W-os fogyasztással) valószínüleg rengeteg hozzáadott értéket hordoz magában, és a képernyő merev bámulásán felül is komoly gondolkodásra sarkallja a tisztes felhasználóját.

#12 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 14:53

Üzenet megtekintéseIdézet: tjames - Dátum: 2010. 08. 11. 15:21

Olyam szimulátrokról beszélsz amik tényleg szimulátorok. Nem szim programok.
Egy szim ott kezdődik hogy egy komplett egység hidraulikával minden szarral.

Te talán úgy vezetsz, hogy a látottak alapján? Nemhinném... a valóság az hogy az ember a fülét a tenyerét, a talpát is használja. Érzi az autót. Ezt egy görgősszéken ülve 19" LCD előtt...vicc... és akkor arra azt mondani az mennyivel jobb élmény mint fotelból 46"-on.
Úgy hogy én mondjuk Dirt, te meg rFactor.
Nem kérdés melyiket választanám. Persze te sem... :)


a szimulátorokat az csak élethűbbé teszi, de maga a szimuláció, mármint az adott gép fizikája nem fog változni a te érzetedtől, természetesen az érzeted alapján válaszul meglépett reakciód már igen!
erre egy jó példám az x-plane. az ugye az a szimulátor, amelynek az oktatásra kiadott változatával el lehet végezni a _valós_ polgári repülési vizsga első repült 20 óráját, azaz valós repülés helyett ha azzal lerepülöd a 20 órát, teljes mértékben beleszámítják a valós repülésbe. ehhez nem kell Aerosyseng által gyártott szimulátor case, mert számítani számít, de nem az a mérvadó.

mondjuk azért erre van egy igen jó, személyes tapasztalatom is. pár éve aktívan rajta voltam, hogy szerzek repülési engedélyt - idő közben letettem erről, itthon nagy szivatás az egész, majd talán 1x külföldiában.
van egy ismerősöm, aki oktató, szimulált okítást is végez. no, ő igen sokat okított, igen sokszor tett próbára szimulált környezetben. az utolsó "vizsgáim" egyike az volt, hogy L.A. felett repkedjek és ő majd kitalál nekem ezt-azt. azzal kezdte, hogy a 2 motoros gépem baloldali mociját leszakította. nemtom hány ezer láb magasról hiba nélkül tettem le a gépet, én is és ő is meglepődött, mert egyikünk sem gondolta.
kellően jól esett neki is és nekem is. azért a végén hozzátettem: hát, azért a való életben nemtom, hogy ez hogy ment volna, mert valószínűleg első körben fostam volna körbe a lábam, nyakam-bokám, de még lehet, hogy be is ájultam volna! mert ha a szimulált környezetben nem sikerül, na bumm, gépet összetöröm, majd a végén visszanézzük, hogy mit kellett volna, mit csináltam rosszul. a való életben ezt max Szent Péter tette volna meg velem :)

viszont egy másik jó példa az a magyar srác, aki életében nem vezetett, csak live for speed-el, most meg sorra nyeri a nemtom milyen autóversenyeket (asszem renault kupában indult először, mintha úgy rémlene, hogy valaki látta, hogy mit tud lfs-ben és elhívták egy próbakörre, azóta hivatásos versenyző, de biztos van, aki jobban vágja a sztorit!)

én kb úgy fogalmaznék, hogy 80-20 arányban számít, azaz 80%-ban maga a szimuláció, a 20%-ban meg maga az érzet. a reakciód csak részben múlik azon, hogy hogy érzed a körülötted végbemenő szitut, leginkább a látottak alapján reagálsz (előbb kapod félére a kormányt, mint a patkára hajtanál, ha már a patkára hajtottál, akkor is rántani fogod, de ha látod, valószínű, hogy nem hajtasz rá)

szerk.: vigyük' mán' át ezt az eszmecserét a szimulátorok topicba, me' itt pöppet off :)

Szerkesztette: dareal 2010. 08. 11. 14:57 -kor

www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#13 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 15:03

Így van elég off...
De még eygs szösszenet: Nálam nem 80-20% az említett arány...
Inkább 60-40 ;)
De én NEM vagyok szimes. Nagyon nem.
Ha csak árkád vagy csak szim közül lehet választani, akkor árkád.
De akármennyire is árkád a Dirt (mert óhatatlanul az, hisz nem számít a vezetési modellbe a kerékkopás, a sérülés nem valós arányban van hatással a vezetésre, ésatöbbi ésatöbbi)
DE!
A vezetési élménye NAGYON JÓ ezektől függetlenül. ÉS ezt norb sem mondhatja hogy nem. Jópár kört nyomott nálam a 2 megjelenésekor, és nagyon bejött neki! (később már máshogy nyilatkozott, de akkor már csak Pc-n nyomta...lehet mégis sokat dob a környezet amit fentebb említettem.)

És részemről a témában nincs több komment....legalábbis itt nincs.
Kép
Kép
Kép

#14 Felhasználó inaktív   norb 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.092
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 15:04

Üzenet megtekintéseIdézet: dareal - Dátum: 2010. 08. 11. 14:53

a szimulátorokat az csak élethűbbé teszi, de maga a szimuláció, mármint az adott gép fizikája nem fog változni a te érzetedtől, természetesen az érzeted alapján válaszul meglépett reakciód már igen!
erre egy jó példám az x-plane. az ugye az a szimulátor, amelynek az oktatásra kiadott változatával el lehet végezni a _valós_ polgári repülési vizsga első repült 20 óráját, azaz valós repülés helyett ha azzal lerepülöd a 20 órát, teljes mértékben beleszámítják a valós repülésbe. ehhez nem kell Aerosyseng által gyártott szimulátor case, mert számítani számít, de nem az a mérvadó.

mondjuk azért erre van egy igen jó, személyes tapasztalatom is. pár éve aktívan rajta voltam, hogy szerzek repülési engedélyt - idő közben letettem erről, itthon nagy szivatás az egész, majd talán 1x külföldiában.
van egy ismerősöm, aki oktató, szimulált okítást is végez. no, ő igen sokat okított, igen sokszor tett próbára szimulált környezetben. az utolsó "vizsgáim" egyike az volt, hogy L.A. felett repkedjek és ő majd kitalál nekem ezt-azt. azzal kezdte, hogy a 2 motoros gépem baloldali mociját leszakította. nemtom hány ezer láb magasról hiba nélkül tettem le a gépet, én is és ő is meglepődött, mert egyikünk sem gondolta.
kellően jól esett neki is és nekem is. azért a végén hozzátettem: hát, azért a való életben nemtom, hogy ez hogy ment volna, mert valószínűleg első körben fostam volna körbe a lábam, nyakam-bokám, de még lehet, hogy be is ájultam volna! mert ha a szimulált környezetben nem sikerül, na bumm, gépet összetöröm, majd a végén visszanézzük, hogy mit kellett volna, mit csináltam rosszul. a való életben ezt max Szent Péter tette volna meg velem :)

viszont egy másik jó példa az a magyar srác, aki életében nem vezetett, csak live for speed-el, most meg sorra nyeri a nemtom milyen autóversenyeket (asszem renault kupában indult először, mintha úgy rémlene, hogy valaki látta, hogy mit tud lfs-ben és elhívták egy próbakörre, azóta hivatásos versenyző, de biztos van, aki jobban vágja a sztorit!)

én kb úgy fogalmaznék, hogy 80-20 arányban számít, azaz 80%-ban maga a szimuláció, a 20%-ban meg maga az érzet. a reakciód csak részben múlik azon, hogy hogy érzed a körülötted végbemenő szitut, leginkább a látottak alapján reagálsz (előbb kapod félére a kormányt, mint a patkára hajtanál, ha már a patkára hajtottál, akkor is rántani fogod, de ha látod, valószínű, hogy nem hajtasz rá)


ahogyan Wéber Gabi és Michelis Norbi (WTCC) is sim-el kezdte, majd áttért a rFactor+simbines szimekre, elvégre a való életben is ez a hivatásuk.
Flight sim X-el csinálták meg (origon is cikkezték + híradóban is volt) hogy egy angol újságírónak -akinek mániája a repülős sim- a londoni reptéren adtak alá egy akármilyen polgári helikotter, teszt gyanánt, hogy mégis milyen a sim és milyen a valóság, megbírja-e mozdítani a gépet egy sim után. szó se róla, egyből felszállt (ismerte a műszereket, kezelni tudott mindent, még a rádió frekijét is beállította fejből...stb.) és "simán" repkedett. mindenki el volt hűlve tőle. aki szidalmazza az autós simeket az komolyan próbáljon ki egyet. sokrétűségét elmondani nem lehet, mindenki próbálja ki aki kétkedik a valóságosságában.

#15 Felhasználó inaktív   norb 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.092
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 15:09

Üzenet megtekintéseIdézet: tjames - Dátum: 2010. 08. 11. 15:03


A vezetési élménye NAGYON JÓ ezektől függetlenül. ÉS ezt norb sem mondhatja hogy nem. Jópár kört nyomott nálam a 2 megjelenésekor, és nagyon bejött neki! (később már máshogy nyilatkozott, de akkor már csak Pc-n nyomta...lehet mégis sokat dob a környezet amit fentebb említettem.)

És részemről a témában nincs több komment....legalábbis itt nincs.


de mondom, nem jó. nem a környezet nyomta, hanem, hogy konzolon már régen volt, mikor még pc-n nem. aztán lett és hamar unalomba fúlt. semmit nem kell csinálni csak végigmenni a szakaszon. szépnek szép, bebaszva elvagyok vele, de totál üres. ezzel szemben 2002 óta majd minden nap ugyan azzal játszom. ez nem környezet. ha akarom veszek egy 140 cm-es LED-es parasztvakítást, de akkor is WTCC-vel fogom nyomni.

#16 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 15:17

Na jólvan norbert itt fejeztem be.
mivel megmásítod azt amit korábban mondtál. ennek így nincs értelme....

Szerkesztette: tjames 2010. 08. 11. 17:32 -kor

Kép
Kép
Kép

#17 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 15:18

Üzenet megtekintéseIdézet: tjames - Dátum: 2010. 08. 11. 16:03

Így van elég off...
De még eygs szösszenet: Nálam nem 80-20% az említett arány...
Inkább 60-40 ;)
De én NEM vagyok szimes. Nagyon nem.
Ha csak árkád vagy csak szim közül lehet választani, akkor árkád.
De akármennyire is árkád a Dirt (mert óhatatlanul az, hisz nem számít a vezetési modellbe a kerékkopás, a sérülés nem valós arányban van hatással a vezetésre, ésatöbbi ésatöbbi)
DE!
A vezetési élménye NAGYON JÓ ezektől függetlenül. ÉS ezt norb sem mondhatja hogy nem. Jópár kört nyomott nálam a 2 megjelenésekor, és nagyon bejött neki! (később már máshogy nyilatkozott, de akkor már csak Pc-n nyomta...lehet mégis sokat dob a környezet amit fentebb említettem.)

És részemről a témában nincs több komment....legalábbis itt nincs.


abban teljesen igazad van, hogy a dirt (vagy bármi, ami árkád) teljesen jó élményt nyújthat! itt már az a kérdés, hogy pl van aki szereti, ha az élményhez az is hozzátartozik, ha pl az általad említett kerékkopás stb is beleszámít vagy sem az autó, talicska akármi viselkedésébe. azon meg már kár vitázni, hogy kinek melyik tetszik jobban :) speciel totál megértem, ha hazamész, akkor bőven elegendő, ha jól érzed magad, ha kenheted a gépnek. az is való igaz, hogy legyen akármilyen szimulátor, azt az érzetet sem adja vissza, mint amikor veszünk egy lepukkant ladát és rommá küldjük a határban! nincs az a szimulátor ami azt az érzést nyújtja!

Szerkesztette: dareal 2010. 08. 11. 15:20 -kor

www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#18 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 15:23

Üzenet megtekintéseIdézet: norb - Dátum: 2010. 08. 11. 16:04

ahogyan Wéber Gabi és Michelis Norbi (WTCC) is sim-el kezdte, majd áttért a rFactor+simbines szimekre, elvégre a való életben is ez a hivatásuk.
Flight sim X-el csinálták meg (origon is cikkezték + híradóban is volt) hogy egy angol újságírónak -akinek mániája a repülős sim- a londoni reptéren adtak alá egy akármilyen polgári helikotter, teszt gyanánt, hogy mégis milyen a sim és milyen a valóság, megbírja-e mozdítani a gépet egy sim után. szó se róla, egyből felszállt (ismerte a műszereket, kezelni tudott mindent, még a rádió frekijét is beállította fejből...stb.) és "simán" repkedett. mindenki el volt hűlve tőle. aki szidalmazza az autós simeket az komolyan próbáljon ki egyet. sokrétűségét elmondani nem lehet, mindenki próbálja ki aki kétkedik a valóságosságában.


hát, én a jövő házában anno telepített malév-es kiképzőgépen leptem meg az ottani oktatókat, mert nem vártam az instrukciójikra és ennek ellenére fel és leszálltam a boeing 737-el, kérdezték, hogy pilóta vagyok? ja, mondom szimulátorban, a Hungarian Eagles-ben 444 a hívó azonosítóm, a European Express-nél szintén :D röhögtek, oszt kiderült, hogy az egyik srác szintén szimes repkedő :)
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#19 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 11. 17:31

Üzenet megtekintéseIdézet: dareal - Dátum: 2010. 08. 11. 16:18

abban teljesen igazad van, hogy a dirt (vagy bármi, ami árkád) teljesen jó élményt nyújthat! itt már az a kérdés, hogy pl van aki szereti, ha az élményhez az is hozzátartozik, ha pl az általad említett kerékkopás stb is beleszámít vagy sem az autó, talicska akármi viselkedésébe. azon meg már kár vitázni, hogy kinek melyik tetszik jobban :) speciel totál megértem, ha hazamész, akkor bőven elegendő, ha jól érzed magad, ha kenheted a gépnek. az is való igaz, hogy legyen akármilyen szimulátor, azt az érzetet sem adja vissza, mint amikor veszünk egy lepukkant ladát és rommá küldjük a határban! nincs az a szimulátor ami azt az érzést nyújtja!

Így van. Ennyit akartam kifejezni én is. :)
Kép
Kép
Kép

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó