HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Magyarország még mindig vezeti a spam-ranglistát - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Magyarország még mindig vezeti a spam-ranglistát

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 10. 12. 15:49

A Symantec MessageLabs szeptemberi statisztikái nem hoztak számottevő változást a korábbi hónapokhoz képest, s ugyan a hazánkból elinduló spamek aránya csökkent némileg, továbbra is vezetjük a globális listát. A MessageLabs szűrői világszerte napi 180 milliárd kéretlen reklámot találnak, ebből 450 millió tőlünk jön.
https://www.hwsw.hu/hirek/45446/spam-magyarorszag-symantec-messagelabs.html

#2 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 12. 15:49

Mi szolgáltató oldalról figyelünk pl a 25-ös port ésszerű használatára. Sokszor nem is titkolják, hogy levelet küldenek, és a standard SMTP portot használják.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#3 Felhasználó inaktív   deuce 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 12. 16:03

én mostanában is kaptam "bill gates szétosztja vagyonát", és "danone elküldi a dolgozóit" több éve keringő hoaxot, olyanoktól, akik végképp megfontolt, és alapjában véve racionális gondolkodású emberek...

#4 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 12. 16:36

@deuce: Ők a másik szuper halmaz, és még social networkon sem kegyelmeznek. Szerintem elindítom SMS-ben is. :D Csak annyival átvariálva a szöveget, hogy "A telenor, a t-mobile és a vodafone részesedik a microsoft vagyonából, most csak 10 sms és keress 1000 eurót" :D
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#5 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2010. 10. 12. 19:07

@nhw: aztán majd szidod magad, amikor visszahull rád, mert az összes idióta ismerősöd küldi neked is :)
chill,
aDoayen

#6 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 12. 19:20

@Dojcsák Dániel: ajaj, jogos.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#7 Felhasználó inaktív   deuce 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 13. 00:48

@nhw:
szolgáltatóként amikor felismered a kis jellemző stringjüket, repkedhet az ipban/greylist/blacklist és társai, de jövő héten jönnek egy másik hülyeséggel, a statisztika pedig továbbra is a plafont verdesi.. :(

telesírják a kispárnát az ügyfélszolgálaton, kért hírlevélnek hazudják a spamet, és társai...

az oktatás lenne a megoldás, de sokan gondolkodni sem akarnak, nemhogy okulni bármiből is..

#8 Felhasználó inaktív   deuce 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 13. 01:02

a statisztikán 2 dolog változtathat a jövőben szerintem..
a magánszemély előbb-utóbb úgyis kap az arcába 1-1 "ne szórjál már spammel" jellegű beszólást akár e-mailben, akár a kedvenc közösségi portálján és elgondolkodik.
a marketingcélút pedig pénzbüntis törvénnyel kell visszaszorítani..

ennek a kettőnek viszont meredeken keresztbe tesz egy "facebook politika", ahol pár gombnyomással indítják a lavinát, és az emberek egymást hívogatják meg ezrével heti 5x wellnesselni, persze a lényeg, hogy nyereményakciónak kell álcázni az egész sz@rt...... :(

#9 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 13. 06:49

Üzenet megtekintéseIdézet: deuce - Dátum: 2010. 10. 13. 01:48

...
az oktatás lenne a megoldás, de sokan gondolkodni sem akarnak, nemhogy okulni bármiből is..

Hát kérem szépen, itt a lényeg. :up:

Ha jön egy hoax, szokom mondani, hogy nem veszít semmit, ha utána guglizik, keressen r a szöveg részeire, azonnal villanni fog a lényeg. De ő továbbküldi, elvégre is mit veszíthet? Aztán évtizedek múlva megy majd a sírás, amikor nem bír egy emailt megkapni, mert a szűrő eldobja mindig, vagy nem bír eligazodni a sok beérkezett spam között, ami megfojtja a forgalmát - s az egész netes levélforgalmat is.
1 szónak is 100 a vége: mi magunk tehetünk a spam-ról, minden ilyen továbbküldött levéllel csak gazdagítjuk a dolgot. Az emberi hülyeséget a legjobb technika sem képes ellensúlyozni. :smoker:
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#10 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 13. 07:29

@Warrior: Ezdeigaz:
Az emberi hülyeséget a legjobb technika sem képes ellensúlyozni.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#11 Felhasználó inaktív   wodka121 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 13. 16:16

használd a firefox-ot és blokkolja a felugró ablakot :)
a spam levelekkel meg kell szűrő de úgy is lesz még ez-az :(

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 10. 13. 22:17

Üzenet megtekintéseIdézet: deuce - Dátum: 2010. 10. 13. 02:02

a magánszemély előbb-utóbb úgyis kap az arcába 1-1 "ne szórjál már spammel" jellegű beszólást akár e-mailben, akár a kedvenc közösségi portálján és elgondolkodik.


Leszarják. Cég is leszarja, oszt mindig lesz balek, aki rá is ugrik. Legjobb most egy cég, reklámozott, én beugattam, kiszedtem belőlük, hogy honnan van. Meg is adta, hogy merre vette a címlistát, az meg éppen EU-s alapból államilag támogatott izé volt. Anyjuk picsája.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 14. 08:36

@Jahno: Tetszőleges önkormányzat eladja a címlistáját EU szerte. Aztán majd lehet sakkozni, hogy miért kapott a tegnap született Ödönke máris több kg pelenka, bébiétel meg fénykard reklámot a postaládába.

#14 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 14. 09:26

Üzenet megtekintéseIdézet: bakagaijin - Dátum: 2010. 10. 14. 09:36

@Jahno: Tetszőleges önkormányzat eladja a címlistáját EU szerte. Aztán majd lehet sakkozni, hogy miért kapott a tegnap született Ödönke máris több kg pelenka, bébiétel meg fénykard reklámot a postaládába.

Privát címek esetén jogilag máris támadható. Persze nem fognak vele foglalkozni, a "forward" gomb használata könnyebb. Csak aztán ne rinyáljanak, hogy ez meg az a levél nem érkezett meg, vagy ki tudja.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#15 Felhasználó inaktív   deuce 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.408
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 14. 15:26

családtagjaim mesélik, akiknek vezetékes telefonjuk van a lakásban, hogy heti 3-4x hívják őket. autó, nyaralás, tanfolyam, stb... ez is spam..
engem mobilon 1 éve hívtak ilyennel utoljára, közöltem velük hogy ez spam, és szedjenek ki az adatbázisukból. szó nélkül megtették, azóta sem hívnak szerencsére.

Ámérikába" van erre a telefonosra is törvény pénzbírsággal, itt dzsungel van. :(

#16 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 17. 10:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Warrior - Dátum: 2010. 10. 14. 10:26

Privát címek esetén jogilag máris támadható. Persze nem fognak vele foglalkozni, a "forward" gomb használata könnyebb. Csak aztán ne rinyáljanak, hogy ez meg az a levél nem érkezett meg, vagy ki tudja.


Meg ha a leiratkozás gombot odarakod, jól láthatóan úgyis rábök nem rögtön bíróságra rohan...
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#17 Felhasználó inaktív   Sipi- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.928
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 27. 23:16

Üzenet megtekintéseIdézet: deuce - Dátum: 2010. 10. 14. 16:26

családtagjaim mesélik, akiknek vezetékes telefonjuk van a lakásban, hogy heti 3-4x hívják őket. autó, nyaralás, tanfolyam, stb... ez is spam..
engem mobilon 1 éve hívtak ilyennel utoljára, közöltem velük hogy ez spam, és szedjenek ki az adatbázisukból. szó nélkül megtették, azóta sem hívnak szerencsére.

Ámérikába" van erre a telefonosra is törvény pénzbírsággal, itt dzsungel van. :(

Munkahelyen a vonalas telefonra is érkezik naponta legalább egy spammer, de elég sűrűn több is.

#18 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 29. 06:15

Fordítás Morphologickal:

Idézet

Tisztelt Hölgyem/Uram, én vagyok Dewitt Bakare Esq az ügyvéd Chief James O Iborinak (a Richest State formális kormányzója 8-ért való nigériaiban years, nézek, mivel az együttműködésedet annál, hogy építsék egy Tourist Hotelnek vagy Real Estate-nek az ügyfélalapjaimmal rendelkező országodban azt, külföldön letétbe helyezik egy Trust Accountban mert nem tudom irányítani az alapokat magam az ügyvédként vádban nálam van a hatalom a vádban levő ügyvédként csinálni az ügyfelem beleegyezésével rendelkező alapok egy új örökösét (Chief James O Ibori). Sajnálom, ha ez nincs összhangban a hivatásoddal. Az ügyfelemet, Chief James O Iborit, nemrég Money Launderingnek letartóztatta az Interpol Dubaiban. Nekem szükségem van arra, hogy egy tapasztalt személy mint te segítsen nekem, hogy fejlesszem a projektet, elhelyezzem őt és elnökként tegyem fel a tulajdonjog felelősségét de profitot fog hozni/profithavilapot oszt el vagy évenként. Több információt fogok adni neked. Lépj kapcsolatba velem ezen keresztül az Emailen keresztül: dwiittbakare@mail.mn Regards, Dewitt Bakare Esq.

"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#19 Felhasználó inaktív   potyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.610
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 29. 08:51

Üzenet megtekintéseIdézet: nhw - Dátum: 2010. 10. 17. 11:16

Meg ha a leiratkozás gombot odarakod, jól láthatóan úgyis rábök nem rögtön bíróságra rohan...

Baszik se. Munkahelyen ott van a regisztrált felhasználóknak küldött email, naponta kb. 200-250 megy ki, mindnek az alján ott a link, hogy leíratkozás itt, erre majdnem minden nap jön egy spam reklamálás...
Én még nem láttam ilyet, aki ilyen gyorsan ilyen sok időt elpazarol!

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó