HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: BlackBerry PlayBook újratöltve - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: BlackBerry PlayBook újratöltve Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 02. 24. 14:08

A tabletpiac nagyágyúi mellett nehéz ma labdába rúgnia bárkinek, mégis vannak cégek, akik kitartóan próbálkoznak saját megoldásaikkal. Ilyen a BlackBerryket gyártó Research in Motion, mely PlayBook nevű tabletjével alaposan kilóg a sorból.
https://www.hwsw.hu/hirek/48162/playbook-blackberry-os-qnx-bridge-tablet-kiprobaltuk-teszt.html

#2 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 24. 14:08

"A PlayBook a rendszerfrissítés után képes androidos alkalmazások futtatására, de aki azt gondolja, hogy az Android Marketről mostantól bármit letölthet a PlayBookjára, az téved".

Android Market telepítése BB PlayBookra,
http://liliputing.com/2011/12/install-android-market-on-blackberry-playbook.html


#3 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2012. 02. 24. 17:42

@prygme: ehhez előbb rootolni kell a PlayBookot, ez pedig tudomásom szerint a végleges OS 2.0-val egyelőre nem megoldható.
Can you hear me, major Tom?

#4 Felhasználó inaktív   prygme 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 24. 18:08

@Koi Tamás: egyelőre:)
a 2.0 bétákat egyébként lehet rootolni.


#5 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2012. 02. 24. 19:01

Most köcsög leszek, de ezt:

"ám az eszköz tavaly áprilisi bemutatójáig rendelkezésre álló szűkös fejlesztési időkeret megbosszulta magát. A tablet natív e-mail kliens, szervező és névjegyzék-alkalmazás nélkül került a boltokba",

fájdalmas itt is olvasni. Valahogy szögezzük oda valahova egyszer s mindenkorra, hogy ez egy tudatos tervezési döntés volt, nem pedig egy implementációs hiányosság. Azon lehet vitázni, hogy jó-e a döntés, vagy sem, de a PlayBookot a RIM eredetileg egy csatolt terméknek szánta a Blackberryk mellé, a és a bridge volt a kulcsfunkció. A baj az volt, hogy ezt képtelen volt megfelelően kommunikálni, a PlayBookot egy marketingkommunikációs elmezavar vette körül. Majd a RIM zavarodottságában megkezdte a rezidens kliens eszkábálását, tovább súlyosbítva a termék megítélését. A rezidens email-szervező kliens hiányára fogni a bukást úgy, hogy 70+ millió aktív BB-felhasználó mellett néhány százezret adtak el összesen, nem igazán állja meg a helyét. Szarul kommunikált, meg nem értett, túlárazott termék volt, amelyet most csak szarért hugyért lehet dömpingelni.



#6 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 25. 14:52

Jó látni hogy a szerkesztők között is megy az adok-kapok :)

#7 Felhasználó inaktív   Rav3N 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 53
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 26. 08:35

@Bizó Dániel: Te tényleg köcsög vagy. 1. Miért nem privádban írod meg a véleményedet a kollégádnak? 2. Miért használsz MyVip-es, útszéli stílust? Az előttem szólóval ellentétben nekem nem jó ezt látni.

#8 Felhasználó inaktív   Rav3N 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 53
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 26. 08:35

@Bizó Dániel: Te tényleg köcsög vagy. 1. Miért nem privádban írod meg a véleményedet a kollégádnak? 2. Miért használsz MyVip-es, útszéli stílust? Az előttem szólóval ellentétben nekem nem jó ezt látni.

#9 Felhasználó inaktív   Rav3N 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 53
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 26. 08:35

@Bizó Dániel: Te tényleg köcsög vagy. 1. Miért nem privádban írod meg a véleményedet a kollégádnak? 2. Miért használsz MyVip-es, útszéli stílust? Az előttem szólóval ellentétben nekem nem jó ezt látni.

#10 Felhasználó inaktív   Rav3N 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 53
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 26. 08:36

Na remek, háromszor is elment. Sry.

#11 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 26. 10:40

@Bizó Dániel:
sokat nem kell vitázni azon, h jó volt-e a döntés, mert az eredmény adja magát. ugye.
teljesen mindegy hogyan kommunikálták volna ezt az elfuserált buzzwordöt (akkor is röhögött a vakbelem és borítékoltam a bukást), mert az ötlet megszületéskor már halott volt, alapvetően egy olyan szűk rétegnek készült volna, ami már akkor is karcsú volt a piacon, és jelenleg el is fogyott.
ahogy rim is, de legalábbis már nem sok tartja már vissza a szakadéktól. persze az apple is volt már rosszabb helyzetben, és ki tudott jönni onnan. de a rim nagyon messze van attól, h széleseb piacokat szerezzen, anélkül meg szép lassan haldoklik. ezt talán csak az nem vette/veszi észre, aki a fától nem látja az erdőt.

- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#12 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2012. 02. 26. 16:16

@avman: az általad emlegetett "szűk réteg" most úgy nagyjából 70-75 millió felhasználó. Amikor a PlayBook megjelent, akkor olyan 50-60 millió körül volt, ha emlékeim nem csalnak.
Can you hear me, major Tom?

#13 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 26. 17:53

@Koi Tamás:
nem mondod... akkor most minden bb használó potenciális tablet vásárló lett volna? és mindnek csak és kizárólag bridge módú, telefonnal összekapcsolt tablet kellett... ajvé. ennyire még a rim sem volt optimista, mert kapásból csak 4-6 millió példánnyal tervezett 2011-re. adatokat nem találok mennyi lett végül belőle, legalábbis 2 percnél többet nem voltam hajlandó erre szánni. gyanítom a várakozásokon alul teljesített. csúnyán csökkenő eladásokról olvastam.
na akkor fuss neki még egyszer, mit is írtam...
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó