HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Történelmének legnagyobb veszteségét szenvedte el a Sony - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Történelmének legnagyobb veszteségét szenvedte el a Sony Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 14:20

a legtöbb újonnan írd meglátásod nem tartalmaz olyan gondolatot, amely további gondolatmenetet tesz szűkségessé, végülis megfelelően körbejártuk a témát, leszámítva a következőket:

Idézet

.... 46x annyi .... Szóval a piac 2 százalékára vered itt magad ....

az informatika egy olyan piac, ahol 2%-ok döntenek egy cég létezéséről. a sony esetében több száz ilyen elhalasztott 2%-ról van szó.
amúgy meg ha szerinted ez semmi, akkor szeretettel várom a fizetésed 2%-át a bankszámlámon.


Idézet

Ráadásul nem számszerűsíthető az elszenvedett (elsősorban presztízs)veszteség

hú, valamiben egyetértünk. gyorsan mérd meg a lázad ^^


Idézet

...13 éve volt. Pedig kevesbb, mint 6...

az informatikában a 6 év is rengeteg. ha szerinted nem, akkor használj mondjuk geforce 7200at ;)


Idézet

Ja, hát ha úgy nézzük, akkor ha mindent faszául csináltak volna és nem szarul, akkor most a helyzet fasza lenne és nem szar.
Szerintem az itt felhozott problémák minimális hatással vannak a sony eredményére...

szerintem pont akkora hatással vannak rá, mint a többi probléma, más problémákat majd más emel ki.

Idézet

Egyébként meg mi a faszom az a derpegés

Kép

Szerkesztette: 'Geri' 2012. 05. 14. 14:20 -kor


#42 Felhasználó inaktív   delphijos 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 14:31

Azért a tényszerűség kedvéért abban mindenképpen igaza van xclusiv-nak, hogy az hogy - legalább is legálisan - nem lehet "másolt" programokat futtatni a konzolon - amiből tulajdonképpen az egész vita kialakult - az nem csak a Sony-ra igaz. Azon lehet vitatkozni hogy az "eredeti" konzolos üzleti modell mennyire működik ma, de se az N, se az MS se csinálja másképp. Olyan náluk sincs, hogy pl. összedobok egy jó kis stuffot, feltöltöm a netre, és tölthetik a népek.... Azon hogy ki hogyan támogatja a fejlesztést, azon szintén lehet vitatkozni, de ezen nem.

Szerkesztette: delphijos 2012. 05. 14. 14:31 -kor

PS3 ID: delphijos , PC: Éppen hogy csak AT, kizárólag netezésre

#43 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 14. 14:47

ezt nem is vitattam.

csakhogy: msnél (szavaiddal élve) simán összedobhatsz egy jó kis stuffot, és árulhatod lemez formájában - persze nyilvánvalóan nem bolti másolt lemezre írt formában, de mindenféle varázsige nélkül. Nyilván internetről nem. Talán valami 80 vagy 160 euró körüli összeg a licensz ehhez (nem tudom pontosan az összeget, néhány éve még ennyi volt).

Szóval mégha az internetes terjesztés ott is kiesik, azért valamilyen módszerrel kompenzálva vannak a népek és a fejlesztők ebből a szempontból a microsoftnál.
a sonynál pedig nincsenek, mert ott nincs ilyesmi. még mielőtt xclusiv felhorkanna csillogó szemmel, nyilván NEM ez az egyetlen ok önmagában, hanem ez is egy a több száz közül :D

Szerkesztette: 'Geri' 2012. 05. 14. 14:49 -kor


#44 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 16. 16:51

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 05. 14. 15:20

az informatika egy olyan piac, ahol 2%-ok döntenek egy cég létezéséről. a sony esetében több száz ilyen elhalasztott 2%-ról van szó.
amúgy meg ha szerinted ez semmi, akkor szeretettel várom a fizetésed 2%-át a bankszámlámon.

Tény. De ugye te is tisztában vagy azzal, hogy az x millió gúgel találat nem jelent ennyi vevőt. Ha valaki egy fórumba bekommentolja, hogy engem nem érdekel a ps3, jól megy az mmorpg a pc-men, akkor az már egy találat, míg a sony szempontjából 0 a jelentősége. Persze nyilván ugyanez él az mmorpg nélküli ps3 találatokra is.

Idézet

az informatikában a 6 év is rengeteg. ha szerinted nem, akkor használj mondjuk geforce 7200at ;)

5. éves notebook-ot használok integrált intel vga-val :)

Idézet

szerintem pont akkora hatással vannak rá, mint a többi probléma, más problémákat majd más emel ki.

Ebben nem értünk egyet.

Idézet

Kép

Nem ismertem :)

Szerkesztette: xclusiv 2012. 05. 16. 16:51 -kor


#45 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 16. 16:56

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 05. 14. 15:47

ezt nem is vitattam.

csakhogy: msnél (szavaiddal élve) simán összedobhatsz egy jó kis stuffot, és árulhatod lemez formájában - persze nyilvánvalóan nem bolti másolt lemezre írt formában, de mindenféle varázsige nélkül. Nyilván internetről nem. Talán valami 80 vagy 160 euró körüli összeg a licensz ehhez (nem tudom pontosan az összeget, néhány éve még ennyi volt).

Szóval mégha az internetes terjesztés ott is kiesik, azért valamilyen módszerrel kompenzálva vannak a népek és a fejlesztők ebből a szempontból a microsoftnál.
a sonynál pedig nincsenek, mert ott nincs ilyesmi. még mielőtt xclusiv felhorkanna csillogó szemmel, nyilván NEM ez az egyetlen ok önmagában, hanem ez is egy a több száz közül :D

Jó, ez így teljesen rendben van. Viszont az első oldalon a felsorolásodban ez szerepelt: "korlátozták a másolt játékok futtatását". Én erre reagáltam, olvasd végig a thread-et :)
Vagyis ha azt írtad volna, hogy "magas a piacra lépés költsége, amit a kis játékgyártók nem tudnak vagy akarnak megfizetni", akkor szegényebbek lettünk volna egy jó kis szájkaratéval :D

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó